Skocz do zawartości

"Sesja nieważna"


Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo komplikuje mi to grę - często schodzę na dół z telefonem, na którym byłem już zalogowany na OGam a równocześnie jestem zalogowany na kompie. Wcześniej nie było problemu lecz teraz i tu i tu mnie wylogowuje. Moim pytaniem jest, czy "sesja nieważna" może być usunięta i wrócimy do tego jak było przedtem czy nie będzie już żadnych zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sesja jest jedna na jedno logowanie. Ma to za zadanie zabezpieczyć wchodzenie więcej niż jednej osoby na jedno konto w tym samym czasie. Wywala was, bo właśnie od tego ta sesja jest zrobiona, aby wywaliło jak ktoś się spróbuje zalogować jednocześnie na to samo konto. Deus się przy tym namęczył więc na pewno tego nie usunie, szczególnie że wszystko ładnie działa :) I nie rozumiem po co jednocześnie się logować na kompie i na komórce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem loguje sie coś innego robie np facebook chce znowu zobaczyć na ogame a tu to mi wyskakuje i od nowa trzeba sie logować xd a nikt moich haseł nie zna xd wiec nie wiem co jest nie tak

Zakladka 1 ogam zakladka 2 FB zakladka 3 logujsz sie na ogam

 

Korzystasz z fb, wyłączasz zakładkę 3 i zakładka 1 nie będzie już działać. Przelogowanie się to kwestią paru sekund, jest to po prostu swego rodzaju bezpieczne logowanie.

Trzeba otworzyć jedną zakładkę i się jej trzymać, a z każdym nowym logowaniem ze starego się wylogowywać - to podstawy ochrony konta. Logując się po kilka razy stwarzasz zagrożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladka 1 ogam zakladka 2 FB zakladka 3 logujsz sie na ogam

 

Korzystasz z fb, wyłączasz zakładkę 3 i zakładka 1 nie będzie już działać. Przelogowanie się to kwestią paru sekund, jest to po prostu swego rodzaju bezpieczne logowanie.

Trzeba otworzyć jedną zakładkę i się jej trzymać, a z każdym nowym logowaniem ze starego się wylogowywać - to podstawy ochrony konta. Logując się po kilka razy stwarzasz zagrożenie.

 

NIe NIw deus zakłada 1 Ogam Fb 2 i tego sie trzymam nigdy na 3 zakładce nie loguje nie otwieram jeszcze raz ogam i tak mi takie coś wyskakuje xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dziwne, bo ja zalogowałem się 15 minut temu i mnie nie "wywala". Nie ma opcji 'wywalenia', sesja pobierana jest z bazy, ta zapisana na stałe w GET left menu, tylko nowe zalogowanie zmieni sesję, tak, będzie ona zapisana cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przeglądarki blokują sesję jak jest zbyt długa :)

ja na firefoxie mogę być nieaktywny 2 godziny a sesja dalej działa.

Przeglądarka nie ma nic do rzeczy, bo sesja odbywa się po stronie serwera. To czysto techniczne rozwiązanie, nie ma tutaj żadnych tymczasowych rzeczy, cookies i podobnych. Zalogujesz się raz na jeden karcie to będzie ona działać przez kolejne 10 lat, jeżeli zalogujesz się ponownie straci ta karta ważność, bo zapisana sesja w linkach nie będzie odpowiadać tej w bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.