Skocz do zawartości

Jaka przeglądarka ?


Catalyst

Rekomendowane odpowiedzi

Firefox proferuję

Opera zdatna do używania

Chrome - it's some problems !

Zawsze jak ktoś do mnie dzwoni z problemem typu:

-Nie działa YT, ogólnie filmy

-Nie działa połowa stron, jakieś info że "brak info"

itp. pierw pada pytanie, chrome ? Tak ! To zmień ten badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś może Safari lub K-Meleon ?

 

 

K-Meleon

 

K-Meleon jest szybką, lekką i wygodną przeglądarką internetową opartą na silniku Gecko. Aplikacja umożliwia otwieranie wielu stron w jednym oknie, pozwala odczytywać wiadomości z kanałów RSS, a także obsługuje gesty myszki. Dodatkowo program pozwala na szybkie blokowanie ciasteczek, JavaScript, wyskakujących okienek, obrazków, animacji, Flash, reklam, ramek, itd. K-Meleon umożliwia także szybkie czyszczenie ciasteczek, haseł i pamięci podręcznej. Producent: K-Meleon Licencja: GNU General Public License (GPL)

 

 

 

Safari

 

Safari to przeglądarka internetowa stworzona przez firmę Apple. Przeglądarka początkowo stworzona była z myślą o platformie Mac OS X, jednak od 2007 roku dostępna jest także w wersjach dla konkurencyjnych systemów. Według badań Stat Counter przeglądarka posiada 3,96% rynku.

 

Safari oparta jest o silnik WebKit rozwijany na zasadach wolnych licencji BSD i GNU LGPL. Warto wspomnieć, że w oparciu o ten sam silnik powstała przeglądarka Google Chrome, która uważana jest za jedną ze najstabilniejszych i najszybszych przeglądarek internetowych. Aktualna wersja przeglądarki oznaczona numerem 4.0.5 została wydana 11 marca 2010.

Safari posiada także wersję dla urządzeń mobilnych. Jest to domyślna przeglądarka stosowana w produktach Apple, takich jak: iPhone, iPod Touch oraz iPad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-Meleon

 

K-Meleon jest szybką, lekką i wygodną przeglądarką internetową opartą na silniku Gecko. Aplikacja umożliwia otwieranie wielu stron w jednym oknie, pozwala odczytywać wiadomości z kanałów RSS, a także obsługuje gesty myszki. Dodatkowo program pozwala na szybkie blokowanie ciasteczek, JavaScript, wyskakujących okienek, obrazków, animacji, Flash, reklam, ramek, itd. K-Meleon umożliwia także szybkie czyszczenie ciasteczek, haseł i pamięci podręcznej. Producent: K-Meleon Licencja: GNU General Public License (GPL)

 

Ja miałem kameleona. Zgodzę się że jest szybka i prosta w obsłudze, ale ma problemy z javą, flashem. Nie można na niej np. przeglądać tego forum, bo wszystko jest rozwalone ;) także nie polecam tej przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No FF ma fajne dodatki i jest jak dla mnie najwygodniejszy.

Dopasowałem sobie wszystko ładnie pod kolor forum (mrocznie :D), cały pasek narzędzi można elegancko modyfikować, przenosić elementy w niemal dowolne miejsce i je usuwać.

Do tego aplikacja MozBackup pozwala na zapisanie konfiguracji FF i jakby coś się rozwaliło to przywracam własne dowolne ustawienia w minutę. Mogę np. przywrócić wszystko poza historią i zakładkami :)

A i bez tego przeglądarka zapisuje swoją konfigurację na chyba 3 dni wstecz czy jakoś tak ale przywraca już chyba wszystko bez wyjątku.

 

Innych nawet nie próbowałem, bo mam tutaj wszystko czego mi potrzeba.

Ramu to mi niekiedy wpierdziela po 500 (na grach i wieeeelu kartach otwartych), ale 4 GB jest, więc co mi tam..

 

Spieriz, nowy sprzęt wcale drogi nie jest. Ja bym bez zastanawiania dokupił z 1 GB :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Chrome i nie miałem takich problemów o jakich pisał wyżej Deus ;]

Choć nie ukrywam , że Chrome np. nie obsługuje ataku rakietami , ma swoje błędy ale jakaś taka przyjemniejsza w użyciu się mi wydaje ;D

A jak mi coś nie działa to wiadomo Firefox też jest można wejść ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lifehacker.co...orer-9-and-more

 

Tutaj masz porównanie między IE, Firefox, Opera i Chrome pod różnymi względami, wystarczy znać trochę angielski, albo patrzeć na wykresy ;)

Widzę memory tesy i FF z opera na czele to nóż w kieszeni sam się otwiera na ten fake test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fake jak nic. Opera była najszybsza kiedyś. Teraz raczej chrome zostawił wszystkich w tyle pod względem szybkości a także, jeśli chodzi o nowe cuda typu websockety. Jeśli ktoś twierdzi, że Opera zżera mało ramu, to mogę podesłać screena (500 MB przy 22 kartach)

Edytowane przez lethal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pc korzystam z opery,sprawia najmniej problemow jesli chodzi o pytania,wyskakujacw okienka itp. Szybka,malo ramu zre. Firefox za bardzo rozbudowany,chrome zbyt prosty i czasem sobie nie radzi.

 

 

Kom...opera mobile(nie opera mini) i safari. Ostatnio testuje jeszce cos takiego jak Skyfire,ale to dopiero wersja beta na androida.choc mimo wszystko polecam,ciekawe rozwiazania odnosnie filmow na stronach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.