Skocz do zawartości

Obniżenie mocy obrony...


paciorkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karaluch

No tak, ale flotą latasz nadal jak sam napisałeś, więc ciągle masz z niej zyski, czy to z farmienia, czy to ze złomowania. I masz ogromne zyski z tego, a megabunkier jest JEDNORAZOWY. Drugi raz nic nim nie zrobisz.

dokladnie, racja

 

Paciorkowiec jak masz problem z obroną, to sobie użyj przeciw niej rakiet międzyplanetarnych ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli opóźnisz, to obrońca straci mnóstwo a Ty stracisz bardzo dużo. Nie chronię swojego tyłka, bo sam gram flotą. Opóźniasz - tracisz tyle co za lot (1bln deuteru), opóźniasz - obrońca traci dziesiątki bln deuteru na bunkier. Nie opóźniasz - tracisz całą flotę. Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, racja

 

Paciorkowiec jak masz problem z obroną, to sobie użyj przeciw niej rakiet międzyplanetarnych ;P

 

czopie tu nie chodzi o obrone ktra ktos wybudował wczesniej

tylko o ta ktora sie buduje w jeden sec podczas ataku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czopie tu nie chodzi o obrone ktra ktos wybudował wczesniej

tylko o ta ktora sie buduje w jeden sec podczas ataku...

czopie, jak sobie opóźnisz to obrońca straci mnóstwo surowców na bunkier a Ty ocalisz flotę, takie to trudne do zrozumienia? Jak nie potrafisz opóźnić no to nie moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karaluch

czopie tu nie chodzi o obrone ktra ktos wybudował wczesniej

tylko o ta ktora sie buduje w jeden sec podczas ataku...

czopie, obrone, flote wszytko mozesz zbudowac

możesz też zdemontować

czopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za rozsądkiem nie za gnębieniem jakiejś ze stron .....pamietaj Dagger157 że flota wymaga surowca nadal . bo nia latasz i ponosisz kolejne koszty...z obroną tak nie jest , a sie odbudowuje ...statki nie.... obrony pilnować nie musisz po prostu ja masz ..i aby ja zlikwidowac nawet rakietami ponosisz tego duze koszty .....flota musi mieć fsa ..trzeba wiec ją pilnować i fsa wysyłać...a bombowce obecnie są do niczego bo już Aurorki są lepsze na bunkry....

Zgadzam się z tobą. Tutaj już trzeba wyliczać i dać + i - floty oraz obrony. Bo tak ktoś powie, że obrona nie mobilna i koniec (spam), a ktoś powie, a flota kosztuje xx deuteru. Obrona się odbudowuje, ale jest jednorazowa i złom i tak u agresora jest, więc ma te swoje 70% złomu i stracił wtedy tylko 30%, w porównaniu z flotą obrońcy i częścią bunkra, który pójdzie na demont za 50%....

 

a jak lecisz z falangi ??

to co tez masz opoznic flote ??

moze najlepiej wtedy ja opoznic o 10 min co ??

Czy wam się coś stanie jak raz nie wlecicie kilka sekund po? Dajcie większy odstęp i na oko opóźnijcie. Jest ryzyko. Obrońca też się zastanawia czy opóźnicie czy nie. A po za tym dobry flociarz (taki który wylicza itp.) robi kilka złomów w dniu (w ciągu kilku dni) i ma ten zysk i jak raz nie wleci (bo wie że jest ryzyko) to się nic nie stanie. ;)

 

ale wy macie bank ...

i nikt niewie kto ile w banku ma a o mojej flocie kazdy wie

no chyba ze właczymy opcje kto ile w banku trzyma to niech se obrona bedzie jaka jest...

Ze złomów macie kilka razy więcej. Jak dobrze trafisz to masz moje 7 dniowe wydobycie w ciągu 2 dni, a że dajesz je dalej na flotę to już twój problem. Ty dałeś na flotę, ja dam na bunkier. Wy zaliczacie kilka złomów (z zyskiem dla was), a ekowiec co? Nudy na resorach. :D A jak raz tak ekowiec ST zaliczy, bo nie potrafi latać to czy szansy nie może mieć? Przecież w większości przypadków flociarz się odbudowuje, a jak obrońca straci i jeszcze bunkier będzie to już całkiem ma straty... Ale zawsze % jest. ;)

 

 

PS: Nie piszcie tak szybko, bo nie nadążam pisać. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

A mam pytanie do Paciorka.

 

Co niby OW lub Aurora szuka na planecie? To są statki do atakowania innych statków. Na obronę są Bombowce.

OW lub inny latawiec nie ma nawet SD na WR'ki, więc czego oczekujesz od ataku motyką na słońce?

 

6.000.000.000 bombowca vs 500.000.000.000 WR

Obrońca wygrał bitwę!

 

Agresor stracił 540.000.000.000.000 jednostek.

Obrońca stracił 215.789.473.682.000 jednostek.

 

Już nie jest tak strasznie i drastycznie. Koszty, to bombki ciut tańsze niż WR'ki. Bombka ma 4 SD na wr'ki

A różnica na korzyść WR jest prosta - bunkry nie latają.

 

A jak sobie z bunkrami nie radzicie, to świadczy to o umiejętności flociarza. O niczym więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile on tego surowca straci 12x mniej niz atakujacy wiec koszt tego jest śmieszny

Ale jak agresor zbierze złom to ma więcej.

 

Obrońca traci 50% surki za bunkier oraz swoje statki z planety co mu agresor zmiótł, czyli agresor zyskuje 70% swojej floty oraz zysk z floty obrońcy, a obrońca traci 50% swojej surki z wr oraz te ze swojej floty. Jak ktoś to przeliczy to myślę, że agresor mniej straci. Ale zależy na jaką flotkę leci. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagger jak juz ktoś napisął mozna sie zdemontować potem odyskujesz 50% ...ekowcy nie budują bunkrów ... atakuje innego flociarza .. a jak opóźnie z falangi to musze minimum na 10 s ... bo skan przed dolotem mojej floty na 5 s by bana nie wyłapać plus obejrzenie skana plus zawrócenie ..a w 10 s to można spokojnie zwiać ...więc atakujacy i tak ma przerąbane ... plus tego ze obrońca moze zebrać złom ..bo okazuje sie że jest on zdecydowanie większy niż oczekiwany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon widziałes kogoś by w ataku Bombki uzywał ..chodzi o sam fakt ze mozna NP wr wybudowac w 1 s ...i za niewielki koszt ...wychodzi ze musiałbym za kazdym razem bombowce wysyłać a nie flote atakującą .... co jest bez sensu.....wystarczy ze serwer zlekka zlaguje i nawet dobry flociarz wbije sie na obrone i nie zdazy opóźnić i nic zrobić ... i nie raz już tak było...

 

Mozna miec kolege na skypie albo wydac z 10 tys na astaty i tez bedzie dobrze według twojego rozumowania ....

 

 

 

 

@@@

Post pod postem. Z racji tego, że dyskusja rozwija się w szybkim tempie (kilka postów na minutę) nie dam warna, bo można się czasem pogubić. Ale używaj opcji edytuj. ;)

Dagger157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może wogóle na czas ataku dziwnym trafem obnona nie będzie widziała atakujących jednostek.

albo zaraz po skanie surka będzie lądowała w banku skanującego ??

atakujesz licz sie ze stratami, proste. nie stać cie na atak na bunkier, nie atakuj.

 

pozatym bunkra nie przeniesiesz na inną planete nawet a co dopiero nim zaatakować kogoś, więc weź tu nie :cenzura: z takimi pomysłami lepiej :P

pozatym sydkusja była na ten temat już kiedyś, nie przeszło więc po co wszczynać nową wojne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagger jak juz ktoś napisął mozna sie zdemontować potem odyskujesz 50% ...ekowcy nie budują bunkrów ... atakuje innego flociarza .. a jak opóźnie z falangi to musze minimum na 10 s ... bo skan przed dolotem mojej floty na 5 s by bana nie wyłapać plus obejrzenie skana plus zawrócenie ..a w 10 s to można spokojnie zwiać ...więc atakujacy i tak ma przerąbane ... plus tego ze obrońca moze zebrać złom ..bo okazuje sie że jest on zdecydowanie większy niż oczekiwany ...

Do twojej pierwszej części wypowiedzi napisałem odpowiedź w moim poście wyżej. Jeśli chodzi o opóźnienie, to kto powiedział, że obrońca ma mieć 0% szans na ucieczkę przed agresorem? A po za tym to nie zawsze ma surki na taki bunkier. Jest ryzyko, ale jeśli ktoś ma tyle surki aby bunkier postawić to to jest flociarz, bo musi mieć dobrą flotę. Więc jeśli ktoś ma obronę to nie piszcie, że ekowiec od razu. Moim zdaniem jest wszystko ok. Tak jak pisał leon, ow i aurory nie mają za celu niszczenia obrony. Od tego są bombowce. Po to one są. A jeśli chodzi o małą ilość recków to czy czasem agresor nie powinien wysyłać nadmiaru recków na właśnie taką sytuację? To też jest jedną z zasad dobrego latania. ;)

 

A po za tym robienie bunkrów to rzadki przypadek, więc trzeba się liczyć z tym. Zawsze mogę zrobić aurory lub ow i się już nie przyczepisz, bo obrońca więcej stracił, ale jak zbuduje taniej to już coś nie tak. Obrona ma swoje minusy. ;)

 

PS: Tylko się na mnie nie obrażajcie, że tego bronię. Może jestem ekowcem, ale swoje wiem. Tylko zachowajcie kulturę w dyskusji na jaką przystało, temat dość ciekawy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldi czytaj co pisałem ... dysproporcja jest za duża ..i latam za flota nie za bunkrami ... myśl nie boli...

 

Spiertz -- nie bede ci wyliczął co gdzie zostało obniżone ..bo w zamyśle tak było ale jakbys predzej policzył koszt wybudowania ow i auror i ich sily razenia w walce ze soba to w efekcie koncowym budując wiecej ow ponosisz wieksze koszty latania ....niz predzej w Aurokach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

....najpierw koszty latania podwyższone ... potem falangi ... potem niszczenie mona ..... i spadanie gs .... po co latać ....

 

nie narzekaj. Wlot w 24s. mało kto jest w stanie zauważyć. A skoro wlatujesz w bunkier, to znaczy, że obrońca widzi atak.

Więc tak czy siak - stracisz. Jak nie swoją flotkę, to paliwo na lot.

 

Napisałem Ci, że OW nie służą do wlotów w bunkier. To tak samo, jakbyś porównał straty podczas starcia flot o takiej samej wartości ale OW vs Pancernik.

 

Różnica też jest kolosalna.

Jak polecisz Owcami a podstawi się ktoś Panckiem, to co? Bo juz nie rozumiem Twojej ideii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.