Skocz do zawartości

Radar zakucajacy falange...


montecristo

  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy myslisz ze Rzf todobry pomysl?

    • tak
      6
    • nie
      18
    • niewiem
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest Rzf -dobre pytanie -Od dawien dawna naukowcy na planetach probowali znalesc rozwiazanie w jaki sposob uchronic flote przed agresorem ktory swoja duza przewaga we flocie przedarl sie przez elitarne jednostki obronne i znisszczyl za pomoca gwiazd smierci mona.

po wielu latach badan i testow udalo sie wynalezc system ktory raz wybudowany na planecie przeklamywal wskazania falangi czujnikow .Nazwano goan Radarem Zaklocajacym Falange skrot Rzf.

To urzadzenie przeklamuje wskazania falangi o niewielki ulamek czasu plus10 sekund lub minus 10sek

czyli flota przeciwnika ma wciaz 33% szans na przechwycenie danego celu.....temat do rozwiniecia powiedzcie czy wam sie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może top 50 flot ma zakaz atakowania?

Nie kracz, bo jeszcze się zdziwisz ;)

 

 

Ja nie latam, więc nie jestem pewien swojego zdania ale było już dość utrudnień.

Ponadto taki bajer wielce problemu nie zrobi - agresor wyśle kilka fal z różnicą 10s i i tak trafi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze wzory nie sa proste ale tu chodzi o opcje kiedy ktos celowo zniszczy mona zeby dobrac sie do waszej flotki ...

FS to pdstawa sam lubie polatac ,ale w jaki sposob uciekniesz spod przylatujacej floty ktora jest powiedzmy 10 razy wieksza od twojej a ty jestes bez roznicy czy top 2 czy top 500 . Na dzien dzisiejszy nie ma obrony na powrocie oprocz podstawki... ani na stacjonuj ...

na ataku mozesz przedluzac do woli ale ma to plusy i minusy

widoczna flota ,musisz dokonac ataku w innym wypadku flota po wczesniejszym zawroceniu bedzie leciala taka sama ilosc czasu...i tez jesli nie podstawka po zniszczeniu mona to nic cie nie uratuje...

wiec niech top 50 atakuje ile chce ale niech top 500 ma jakakolwieg szanse obrony nawet 50%na 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ortografia i interpunkcja pierwszego postu bardzo zniechęca aby to w ogóle czytać.

2. Jest już dość trudno z moonami.

3. Jeżeli już by się takie coś robiło, to by musiało mieć dużo większe koszty i czas budowy niż falanga.

4. Na jakiej zasadzie by to działało? Zakłócasz dowolną falangę, czy wszystkie w zasięgu, jak sobie to wyobrażasz? Zakłócasz planetę czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za intrpunkcje i ortografie ,ale nie mam mozliwosci pisania po polsku tak jak to powinno wygladac...to raz dwa to tylko pomysl pytacie jak mialo by to dzialac ....???dla mnie to proste ,dlaczego nie skorzystac z opcji obecnie wykorzystywanych w grze ..czy ktos z was wie jak opozniac flote ? podejrzewam ze kazdy a jesli nie no to do samouczka bo to opcja dla zaawansowanych graczyktorzy maja slabsza flote niz przeciwnik i dostaja ostatnia szanse aby nia uciec...

Z perspektywy dzialania radar zaklucajacy musial by wspolpracowac z falanga bo innego rozwiazania nie widze,ale nie moze byc drozszy od falangi i zeby bylo prosto ma tylko jeden poziom czyli raz wybudowany dawal by 3 mozliwosci losowe przy skanowaniu falanga

Powiedzmy ze skanujecie kogos i macie czas dolotu 60 sek -to czas w ktorym flota dotrze na planete z misja stacjonuj...zadaniem rzf jest by podac bledna informacje danej falandze ktora wlasnie skanuje planete czyli powiedzmy 3 opcje

+10 sek

prawidlowy czas

lub -10 sek

obronca ma 66,6% szans na przetrwanie a atakujacy

33,3% trafienia jedna flota...

Edytowane przez montecristo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie rozumiesz o co mi chodzi.

 

Z tego co Ty mówisz, to ten radar zakłócający falangę miałby zasięg na całe uniwersum, skoro by przekłamywał gracza który falanguje Twoją flotę. No chyba że byłby ustawiony tylko na Twoją flotę (tam gdzie ona leci), ale i tak jest problem zasięgu tego radaru, chyba ciężko byłoby zrobić tak aby wyszukiwał tylko Twoją flotę i zakłócał tylko wtedy jak ktoś ją skanuje.

1. (chyba) trudne do wykonania

2. Nie ma nawet dobrego planu zrobienia tego

3. Moim zdaniem pomysł bez sensu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zasada jest prosta

plus 10 sek

minus 10 sek

lub wlasciwy czas

gdzie zasada rownej walki ,?i nie mowie o przewadze przeciwnika we flocie

co zostaje po zniszczeniu mona jak flota jest na fs ? zawrocenie jej ?raczej agoniczne jej zawrocenie..?podstawka druzynowa ? bardzo ciezkie do wykonania...

dlaczego flote mozesz opoznic przy ataku a na misji stacjonuj nie ? Czyli na dzien dobry agresor ma przewage systemowa bo moze zaatakowac z opoznieniem nawet 72 godzinnym ....

sam latam wiec wiem cos na ten temat...

nie ma celu wlacznie z top jeden ktory moze sie w tym systemie obronic...

radar sluzyl by temu aby wyrownac szanse dla flociazy ktorzy sa nizej w statystykach niz agresor...

Zaczym cokolwieg odpowiecie wyobrazcie sobie siebie w takiej sytuacj kiedy ktos do was leci z 2-3 razy wieksza flota a wy nie jestescie w stanie nic wiecej zrobic jak tylko przygladac sie ...bo nie ma innych mozliwosci doklaniej mowiac agresor 100% obronca 0% ..

jesi ktos powie ze mozemy sobie obrone wybudowac to oczywiscie zgodze sie z nim (1000asatow) w zupelnosci wystarczy i godzina klikania...

Edytowane przez montecristo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl nie jest zly,ale nieco bym to zmienil:

 

1.budynek znajduje sie na planecie,u jednego gracza moze byc tylko jeden w calej GALAKTYCE,co by dalo max 11 takich urzadzen,

2.dziala on po UZYCIU przez 24 h,na uklad sloneczny w ktorym zostal uzyty i tylko na floty gracza,ktory go uzyl.

3. kazdego radaru mozna uzyc raz na...tydzien.

 

 

tak to widze,inaczejj jest to bez sensu,gra i tak nie jest juz dynamiczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże... w ciągu 3 miesięcy wprowadziliście tyle zmian przeciwko flociarzom że ja tutaj się połapać nie mogę było wszystko pięknie nagle jakieś zmiany nie wiadomo skąd...

Fala droga jak diabli, nie idzie skanować przez 3-4 godziny co 3-5sekund

Moony twarde jak cholera - zdejmuje moona 5k(co ten moon jest wart jak mozna go postawic za chwile od nowa) , 5milionami gs za 3 razem, po czym koles moze sam zrobic sobie probe moonowa w sekunde. Jak w ogóle można wprowadzić samodzielne próby moonowe.

Blokada banku zniesiona - brak rozwiązań taktycznych z blokowaniem banku, możliwość podstawienia się przez jakiegoś "ekowca", nie dość że obrona jest o wiele silniejsza niż flota to jeszcze tak ułatwioną mają sprawę..

 

Teraz jeszcze wprowadzamy RZF i niech ludzie tylko floty na FS wysylaja, bo komu chce się to ganiać, i tak macie milion mozliwosci zeby uciec. (zawrócić fsa, zrobić podstawkę, postawić moona i szybko uciec z niego, oczywiście jeśli ZDEJMĘ TYTANOWEGO moona)

 

Przez szereg nie udolnych zmian, flotę innego gracza można złapać tylko ze stójki. Gra straciła na dynamiczności. Koncepcja na ogam była właśnie chyba taka (wnioskuję po prędkości 200x!). Zastanówcie się czy chcecie mieć grę "single player" i wchodzić wpłacać surkę, czy latać, brać udział w wojnach i bawić się z innymi (tutaj brawo dla TI i Hussars)

 

 

REASUMUJĄĆ JESTEM STANOWCZO NA NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można swoje pomysły zawsze dać a nie narzekać na cudze w innych tematach.

Samodzielna próba moonowa to innowacyjne rozwiązanie, nikt nie mówi, że dobre, jest ono na próbę. Zresztą, co za różnica, kto nam moona zrobi ? Tylko ryzyko z pożyczą surowców i ponadto trzeba pilnować pushu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest prosta - żeby ktoś nam zrobił moona, musimy sie pofatygować, trwa to dłużej a nie raz w ogóle nie mamy kogo o to poprosić. Z doświadczenia wiem że ludziom po prostu się niechce. Jak mamy samodzielne próby to staje się to rutyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala droga jak diabli, nie idzie skanować przez 3-4 godziny co 3-5sekund

200-500 mld deuteru... to drogo?? Ja myślałem, że z 5 mld jednorazowo kosztuje, a tu jakieś 100kk..

Grasz na u2? Przekażę Ci te 7% wydobycia...

 

Moona można postawić w 5 min, a Ty go możesz w 5 min zniszczyć.

Tworzenie dużych moonów jest kosztowniejsze niż ich niszczenie.

 

Co do podstawek z obrony to deusowi proponowałem blokadę obrony lub całej stoczni na 10s przed atakiem. Zgodził się, więc z tym problemu nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.