Skocz do zawartości

Wzrost cen energii (satelita)


Gość Braus

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję pod dyskusję temat zwiększenia kosztów za satelitę słonecznego.

Teraz mamy go praktycznie za friko.

Poniżej przedstawiłem mój punkt widzenia i wyliczenia

 

 

 

Większy koszt satelit - więcej złomu. Więcej ataków w celu zrabowania surowca i z PZ by coś było.

Deusx miał zwiększyć koszt satelit, ale chyba zapomniał

 

Notabene zarabiam 1500PLN a za prąd płacę około 400PLN na 2 miesiące. Czyli około 13% mojego miesięcznego dochodu.

Wydobycie mam 210bln deuteru na miesiąc więc koszt zasilenia 20 planet powinien być około 10% wydobycia.

Czyli 700mld. deuteru.

Na 1 planetę potrzebuję 150.000 satelit. 20 planet to 3.000.000 satelit które teraz kosztują mnie 4,5mld dexu. Śmieszny koszt. Wychodzi około 0,6% dziennego wydobycia

 

W/g moich szacunków i w/g mojej oceny koszt satelit powinien być przynajmniej oszacowany na 10% dziennego wydobycia.

7bln dexu dziennie i 10% z tego to 700mld. Czyli około 180X powinien wzrosnąć koszt wybudowania 1 satelity

 

Teraz kosztuje 2.000 kryształu i 500 deuteru. A powinno być przynajmniej 360.000 kryształ i 90.000 deuter

 

edit:

w celu rozruszania unii i wprowadzenia opłacalności ataków proponuję taki koszt:

800.000 kryształ

200.000 deuter

Edytowane przez LEON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz problemy chyba w domu , albo pracujesz w US, takie pomysły to sie w muszli spuszcza z razem z obiadem z poprzedniego dnia. Szacuneczek.

 

a moze tak bank na przykład zamknąć i juz topka by nie miała gdzie surki trzymać tylko by na ut woziła a to kosztuje ochrona do tego tez i oczywiście dex do latania , a nie jak teraz pełen bank i Tarn i kolesie kozaczą tylko sie wychyl zaraz cie rozgniotą jak by musiał tez swojej flotki pilnowac ciekawe to by było ciekawe

 

 

//Catalyst

Nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz. Warn za dubell post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o banku tutaj piszemy.

 

Quetzalcoatl, nie pisz posta pod postem.

 

Co do tematu, jestem za podniesieniem. Bo są praktycznie za darmo. Albo zwiększyć ich cenę, albo zmniejszyć energię jaką dają. A co do ceny zakupu to nie przesadzajmy... Nie możemy dawać aż tak dużych sum... To powinno być proporcjonalne tak jak to jest w ogame, tutaj prędkość jest x200, ale i tak wtedy to nie będzie równe. Trzeba się głęboko wkopać w temat, aby wyjść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można podnieść koszt ale ja w tym żadnego pożytecznego celu nie widzę.

Do ilości ataków jakieś 35 mld krysi raczej się nie przyczyni. (na 1 planecie) Sam hoduję codziennie po 200-250 mld na deuter, wiec taka odrobina więcej nic nie zmieni, a nawet gdyby to ja dziękuję odbudowywać codziennie satelity możne nawet kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba dać tyle aby było to znaczne.

100.000 satelit wystarczy aby zapewnić energię planecie (mi wystarcza 50.000), a więc na obecną chwilę wynosi 100.000.000 metalu i 50.000.000 kryształu. To prawie nic. Może dać tak, że teraz będzie 500.000.000.000 metalu (koszt za jedną to 5.000.000 metalu) i 250.000.000.000 kryształu (koszt za jedną to 2.500.000 metalu). Zawsze coś, ale może to nie przejść, gdyż wtedy będą latać po satelitach. Nie da się z nich złomu zmniejszyć, albo satelity i sondy itp. zaliczyć do osobnego rodzaju statków (np. neutralnych za które nie ma złomu, albo jest go tylko 25%??), albo dać do defensywnych, ale bez możliwości odbudowy (satelity nie odbudują się po ataku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak chcemy odzwierciedlać realny świat w grze, to do satelit słonecznych będących w przestrzeni kosmicznej można dodać do budowy kolektory słoneczne, które rzecz jasna znajdować się będą na powierzchni planety ( bo tak w końcu jest w rl), które będą budowane w zakładce obrony. Oczywiście nie dało by się ich wtedy złomować. :P

Koniec bajeczki, bo rzecz jasna takie pomysły są z pupy wzięte :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.