Skocz do zawartości

Ekspedycja


StoProCent

Ekspedycje  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony z ekspedycji ?



Rekomendowane odpowiedzi

Astalabator: "Wzór nie działa tak jak powinien", "50 ekspedycji to za dużo na taki margines błedu".

 

Twoje twierdzenia są kuriozalne - ujmując rzecz delikatnie. Użyj systemu, który zrobiłem i sprawdź MINIMUM 100 ekspedycji. Specjalnie dla Ciebie raport z 234 ekspedycji:

 

Liczba ekspedycji: 234

PTE: 25

 

Ile % Ile % wg wzoru

Deuter 56% 60%

Tryt 11% 10%

Dodatki 0% 1%

Geolog 0% 1%

Klon 5% 5%

Kometa 4% 5%

Dziura 3% 3%

Nic 20%

 

ZYSKI:

 

Co Ile Zysk w deuterze

Deuter (131) 35 370 000 000 000

Klon-kom (2) 0

Dziura (6) -15 750 000 000 000

Suma 19 620 000 000 000

 

Tryt 48 612

Dodatki 3

Geolog 7 dni

 

 

Jak więc widzisz odchylenia są nieznaczne, i zarówno Geolog jak i Dodatki się trafiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie masz racji Neriel. Klonów było 11 a komet 9. Liczba 2 oznacza stosunek dodatni klonów. A 0 to zysk - przecież sam mówiłeś, żeby nie wliczać klonów jako zysku. Rozumiesz już? 2 klony na 200 to 1%. Dlatego jest 5%% klonów i 4% komet :) Ale pierwsza w nocy to późna pora więc nie mam żalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzież tam, mieliśmy nie wliczać dodatków, a klony miały nie być demontowane o.O

Jak jest 90 kk szperaczy na + to ja u siebie liczę to jako normalną ilość surowca czyli 17.500*90.000.000, bo mam przecież te szperacze o takiej wartości tak jakbym je wybudował :P

 

Można to liczyć jako 0 ale jeśli podliczałbyś kilka dni to nadmiar z jednego dnia nie redukowałby dnia poprzedniego/następnego.

 

Jakbym tak liczył to u mnie w 23 dni wsiąkłyby tylko 3 klony, więc to nie wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacme

jeśli chodzi o klony to skoro masz je na + to powinieneś moim zdaniem je doliczyć do zysków, ale poprzez zmniejszenie ilości straconych statków. a dokładniej:

 

masz 2 klony na +, więc komety już są zrównoważone.

ALE masz też teraz straty w postaci 6 czarnych dziur, więc te 2 klony wchodzą tutaj w zastępstwo i w ogólnym rozrachunki masz:

komety: 0

klony: 0

dziury: 6 (trafiło fizycznie) - 2 x 0.3 (czyli 30% z klona) = 5,4 ("na papierze" w statystykach)

 

i dopiero teraz przechodzisz do liczenia strat w postaci utraconych statków.

ja "na szczęście" jakoś nie mam tego typu problemów.... zawsze znajdzie sie 1 kometa więcej niż klon :P

a na serio to nie wiem, licze tylko ilość straconych i zyskanych statków a nie w jaki sposób straciłem :P

 

@Neriel

Jak jest 90 kk szperaczy na + to ja u siebie liczę to jako normalną ilość surowca czyli 17.500*45.000.000

nie rozumiem czemu *45.000.000 ??

ale myśle że sie tylko machnąłeś przez to że klon daje 45kk ;)

 

 

EDIT:

@down

nie chodzi o modyfikowanie systemu, tylko o wytłumaczenie jeszcze dokładniejsze ;)

co do % to sie zgadazm, na to sie chyba patrze (GŁOWNIE w przypadku dziur... ;P ) ale zyski też ważne, chociaż te +2 klony dużego zysku nie dają. ale jakby sie ktoś upierał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.