Skocz do zawartości

Zmiana pół planet w układzie


deusx

Zmiana pól  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy akceptujesz nowe pola

    • TAK
      14
    • NIE
      19


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mi chodzi o to żeby nowi gracze nie byli aż tak bardzo poszkodowani, bo porównaj sobie teraz ich grę - z naszą. Tak, cały czas o wydobycie mi chodzi. Starzy gracze już mają super rozwinięte "14" z kosmicznym wydobyciem deu, co jak co, ale jakieś równouprawnienie musi być. Mamy nowym pomóc w grze, czy ją utrudnić? : > Równie dobrze ten środek możesz sobie przenieść na pozycje nr 4 powiedzmy. Skoro już się upierasz przy przeogromnych koloniach na niskich pozycjach. Zresztą nie będę prowadzić dalszej dyskusji - gracze powinni się wypowiedzieć ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dużo pól ale surki z tego nie będzie.

 

W tym momencie gracze którzy już se pokolonizowali 14 mając takowe 450 z temperaturą poniżej -90 jakie mają wydobycie? Ogromne.

A jakie by mieli jakby musieli od nowa robić 14 według Twojego wzorca? Prawie żadne bo nie mieli by jak postawić kopalnie na tak małej planetce.

 

Ja nie mając teraformera załadowuje na planetce średnio 360 pól. Nijak nie da się tego wyciągnąć na nowych rozmiarach planet.

 

Argumentujesz że teraformer na 25 lvl da 100 pól. To i tak przy założeniu że wylosowana zostanie największa możliwa planeta daje 310 pól.

 

Na mojej najlepiej rozwiniętej planecie, nie licząc elektrowni, mam zajętych 340 pól, a ona i tak nie doszła jeszcze do poziomu do którego chcę by doszła. A elektrownia jest potrzebna, chociażby w wypadkach gdy satelity zostaną zniszczone. W tym momencie 380-400 pól jest potrzebne, a może nawet więcej. To trzeba by wydać masę dodatków żeby móc zrobić porządne eko.

 

Poza tym zbudowanie 25 teraformera to jest dość droga inwestycja. Osobiscie mam zbudowany tylko na planecie matce do 19 poziomu i boje się o brak miejsca, a matka jest i tak duża.

 

Więc jeszcze raz się pytam w świetle przedstawionych powyżej argumentów jak ten projekt może być uczciwy w stosunku do nowych, lub starych graczy którzy nie mają jeszcze 20 kolonii na 14 pozycji z temp -90? I proszę o konkretny argument a nie stwierdzenie, że to po prostu zmiana. Bo ta "zmiana" jest tak "drobna" jak usunięcie banku.

Spójrz na to z dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyjmujemy teraz ten pomysł:

 

 

Pozycja 1 - od 100 - 240

Pozycja 2 - od 100 - 280

Pozycja 3 - od 100 - 320

Pozycja 4 - od 100 - 360

Pozycja 5 - od 100 - 400

Pozycja 6 - od 100 - 440

Pozycja 7 - od 100 - 480

Pozycja 8 - od 100 - 450

Pozycja 9 - od 100 - 420

Pozycja 10 - od 100 - 390

Pozycja 11 - od 100 - 360

Pozycja 12 - od 100 - 330

Pozycja 13 - od 100 - 300

Pozycja 14 - od 100 - 270

Pozycja 15 - od 100 - 240

 

 

do głosowania ? Nie ma na co czekać, trzeba działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animedium

Mam skolonizowane 14 czternastek. Z czego rozbudowane na mój poziom 14. Mam ledwie 8kkk pkt i uważam, że taka zamiana byłaby dobra. Więcej dużych planet w pobliżu siebie=większe eko z szybszym transportem. Część planet można poświęcić pod sam deuter i tyle.

PS. Jestem za 1 pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam banku do transportu surki między planetami, ale mam 0% prowizji.

Większe eko to więcej surki. bo bank załatwia mi sprawę z transportem.

 

Pomysł zdecydowanie lepszy, aczkolwiek przesunąłbym środek ciężkości o pozycje czy dwie w dól. Mniej więcej tak:

 

Pozycja 1 - od 100 - 300

Pozycja 2 - od 100 - 320

Pozycja 3 - od 100 - 340

Pozycja 4 - od 100 - 360

Pozycja 5 - od 100 - 380

Pozycja 6 - od 100 - 400

Pozycja 7 - od 100 - 420

Pozycja 8 - od 100 - 440

Pozycja 9 - od 100 - 480

Pozycja 10 - od 100 - 440

Pozycja 11 - od 100 - 420

Pozycja 12 - od 100 - 380

Pozycja 13 - od 100 - 360

Pozycja 14 - od 100 - 330

Pozycja 15 - od 100 - 300

 

A nie trzeba zresetować ankiety przed ponownym głosowaniem? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko spytolę, czym chcecie te 480 pól zapełnić?

Ja bym dał max 400. Z terraformerem 500 - tyle spokojnie wystarczy by bić rekordy w wszystkich budynkach. Jak nie na 1 planecie to na 2.

 

 

Moja nieco zmodyfikowana propozycja

 

Pozycja 1 - od 100 - 220

Pozycja 2 - od 100 - 250

Pozycja 3 - od 100 - 280

Pozycja 4 - od 100 - 310

Pozycja 5 - od 100 - 340

Pozycja 6 - od 100 - 370

Pozycja 7 - od 100 - 400

Pozycja 8 - od 100 - 370

Pozycja 9 - od 100 - 340

Pozycja 10 - od 100 - 310

Pozycja 11 - od 100 - 280

Pozycja 12 - od 100 - 250

Pozycja 13 - od 100 - 220

Pozycja 14 - od 100 - 190

Pozycja 15 - od 100 - 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co marnować surkę na teraformer skoro można zdobyć większa planetę xD

A 480... no niech i by było 460, tak jak jest aktualnie maksymalna wielkośc 14. Prawdopodobieństwo trafienia takiej z niską temperaturą i tak jest tak małe, że sprowadza się do tego że zostawia się te 400 jeśli mają temp poniżej -90.

 

Edit UP: Prawda, 300 to przegięcie trochę. Więc minimalna jaka miałaby być? powiedzmy 240? Takie maksymalne minimum. A maksymalne maksimum 460 czy 420?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory uważam pomysł neriela za najlepszy, tj.

 

 

Pozycja 1 - od 100 - 220

Pozycja 2 - od 100 - 250

Pozycja 3 - od 100 - 280

Pozycja 4 - od 100 - 310

Pozycja 5 - od 100 - 340

Pozycja 6 - od 100 - 370

Pozycja 7 - od 100 - 400

Pozycja 8 - od 100 - 370

Pozycja 9 - od 100 - 340

Pozycja 10 - od 100 - 310

Pozycja 11 - od 100 - 280

Pozycja 12 - od 100 - 250

Pozycja 13 - od 100 - 220

Pozycja 14 - od 100 - 190

Pozycja 15 - od 100 - 160

 

A wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus Ty myślisz że mimo takich wielkich planet terraformera się nie buduje? Chociażby po to żeby zwiększyć poziomy magazynów? Żeby nie było szkoda pól na chociażby elektrownie?

 

Przykłady u mnie:

480/526

497/566

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, iż zmiany pól planet podyktowane są deficytem tych na pozycji 14. Może łatwiej byłoby planety z nr 13 i 15 "przerobić" na 14. Gracze, którzy już mają kolony na w/w pozycji zostaliby przy swoim, a dla nowych mielibyśmy 2 nowe i dobre pozycje. Idea wykorzystania wszystkich pozycji w układzie jest może i piękna, ale z pewnością nierealna. Propozycja Neriela jest na pewno lepsza od pierwotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wciąż to nie do końca odpowiada, dalej można albo dużą planetę albo niską temperaturę, więc wybór marny. Już teraz mało kto traci miejsce na elektrownie słoneczną i mamy idlerków którzy po stracie satelit NIC nie dają, więc czemu jeszcze pogarszać tą sytuację? Żeby taka elektrownia słoneczna coś dawała trzeba ją na 50 poziom zbudować, a i to jest nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kwestia temperatury, bo centrum układu określiliśmy za 7 na oko.

Dobrze by było aby to była temperatura neutralna, tj. coś koło min -20 do 20, a max 0 do 40.

 

 

@UP

Elektrownia będzie dawać 2x więcej niż daje teraz o ile nikt nie zaprzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej jestem za pomysłem przeróbki 13-stek i 15-stek na 14-stkopodobne. Skoro już zostało coś ustanowione na początku istnienia tego serwera (no czy na początku to nie wiem, w każdym razie odkąd ja gram) to taka nagła zmiana pól na planetach jest co najmniej nie naturalna. Jeśli wszechświat został stworzony w taki sposób że istnieją lodowe giganty a gazowe olbrzymy są mniejsze od nich to tego się trzymajmy.

 

Zmiana nagle planet w realnie istniejącym świecie wiązałaby się z wielkim wybuchem, zmiany fizyki układów gwiezdnych, i ponownego stworzenia planet.

W grze odpowiada to zresetowaniu Uni do miejsca, gdzie wszyscy zaczynają z losową pozycją planety matki w nowo utworzonym wszechświecie. Raczej tego byś nie zrobił ze względu na sprzeciwy aktualnych topek i ogólnie graczy.

 

Więc dlaczego teraz zmieniać fizykę wszechświatów i burzyć naturalny porządek tylko dlatego żeby wykorzystywać wszystkie planety. Trzeba znaleźć inne metody zachęcenia wykorzystania ciepłych planet.

 

Kiedyś na jakimś serwerze (może tutaj) widziałem pomysł, że im cieplejsza planeta tym więcej metalu/kryształu daje (musi być ustalone minimum jakie może dawać żeby nie było że nagle gwawłtownie spadnie wydobycie na planetach z temp. -100). Aktualnie od ciepłoty tylko zależy ilość energii z satelit co jest raczej kiepskim atrybutem. Też wiązałoby się to ze zmianami rozmiarów ale nie z całkowitym zniszczeniem aktualnego systemu. trzeba by po prostu dodać dużą planetkę na pozycji 15 i dwie na pozycji 1,2 co zapewni możliwości planowania rozwoju. No i wprowadzić duże moony na środkowych planetach i malutkie słabe na tych skrajnych.

 

Jak już wcześniej powiedziałem, cały pomysł zmiany rozmiarów planet można wprowadzić na nowym Uni, ale na starych Uni to zniszczy równowagę gry nie dając tych samych możliwości rozwoju nowym graczom. Bo cokolwiek by nie robili temperatury -100 na 7 pozycji nie wyciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co wy się kłócicie tu są raty 200x, gra polega na byciu najlepszym. Moim zadaniem powinno być ustawione na każdej planecie to samo np 300-450 miejsc i temp niska, popatrzcie logicznie to są planety po co mamy je wybierać przy takich ratach. Zrobić wszystkie identyczne z jakimiś tam od i do niech każdy będzie zadowolony. Skończy się większość problemów i stękań na forum, więcej osób zacznie może przez to robić flotę bo biedzie miał za co. W końcu na tym polega ta gra na walce z innym graczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co wy się kłócicie tu są raty 200x, gra polega na byciu najlepszym. Moim zadaniem powinno być ustawione na każdej planecie to samo np 300-450 miejsc i temp niska, popatrzcie logicznie to są planety po co mamy je wybierać przy takich ratach. Zrobić wszystkie identyczne z jakimiś tam od i do niech każdy będzie zadowolony. Skończy się większość problemów i stękań na forum, więcej osób zacznie może przez to robić flotę bo biedzie miał za co. W końcu na tym polega ta gra na walce z innym graczem.

Zbyt pięknie by było, aby miało to być wprowadzone :)

Tak tak jakby każdy zarobił po 10.000 zł, niby wszyscy byliby zadowoleni, ale coś by było na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.