Skocz do zawartości

Zmiana pół planet w układzie


deusx

Zmiana pól  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy akceptujesz nowe pola

    • TAK
      14
    • NIE
      19


Rekomendowane odpowiedzi

albo na każdej pozycji dać duże pola i wszyscy będą zadowoleni. :D

bo obecna sytuacja na u5 na pewno mocno zniechęca nowych graczy. Robiłem już około 15 prób kolonizacji na pozycjach :13 i :15, i same planety 100-200 pól. Nowi gracze stwierdzą, że nie warto grać na takim serwerze, gdzie zimne planety są takie małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane spieriz :) Obecnie podejrzewam że ludzie którzy skolonizowali sobie ok 18-20 14-tek z niską temperaturą są jak najbardziej za zmianami, bo wtedy innym będzie ich tym ciężej dogonić nie wydając więcej kasy niż oni na dodatki. A znowu zmiana planet już skolonizowanych nie byłaby fair, bo nikt nie chce by ktoś zmienił wszystko tak, by cały jego czas do tej pory spędzony nad tą grą okazał się prawie na nic.

 

Ja byłabym jednak za dodaniem większej ilości planet do grona dużych, lub tak jak napisał spieriz - zrobieniem wszystkich dużych. Wtedy dalej wielkością księżyca można zachęcać flociarzy do brania cieplejszych planet niż te które preferują eko.

 

I wizja zajętego całego układu jest nierealna jakby na nią nie spojrzeć, póki coś nie będzie wymagało olbrzymich ilości energii, więc zrobienie na 1 pozycji nawet olbrzyma 600 nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet patrząc na 14... ludzie na serwerze gra powiedzmy 100 osób... a ile w układzie właśnie na w/w wspaniałym 14 miejscu jest idlerów afkujacych dłużej niż 2tyg... czemu tego nie wyczyścić? bo nie będzie po czym latać?

 

Prawda jest taka ze każdy układ (14 pole) zajmuje jakieś 70% graczy i 30% ludzi którym gra się znudziła? lepiej przecież to zacząć czyścic może wreszcie ktoś zacznie latać... Po wyczyszczeniu powiedzmy tych 100 pol z każdej galaktyki (+/- tyle jest zajętych przez graczy którym coś nie spasowało) x11 galaktyk będzie miejsca na dodatkowych 100 graczy... a nie jest powiedziane że każda planeta musi być właśnie na 14 polu...

 

Do tego stworzyć jeden dodatkową 12 galaktykę i mamy kolejne 500 miejsc.

 

Ale przestawianie wszystkiego od początku nie ma najmniejszego sensu...

 

Jak to wygląda jeżeli wchodzisz w grę która ci pasuje... a tu nagle jej stworzyciel odwraca wszystko...

 

Miałem już to pisać przy gs... ale "dałem sobie siana"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że chodzi Ci o ilość graczy których konta można przejąć.

a więc: 22x2 = 44.

Przypuszczając, że skoro byli to nowi gracze, to nie mają więcej niż 10 kolonii:

44x10=440.

Daje to prawie całą galaktykę :14. :) Więc czyszczenie jednak by coś dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na galaktykę 1-3 mniej więcej 80 koloni na 14 polu z tych 499 zajmują Idlerzy... w samej 3 gali można naliczyć coś koło 80-90 takich kolonii.

 

+/- po oczyszczeniu zakładam że będzie wolnych te 600-650 koloni na 14 polu a to już chyba sporo ? dodatkowy układ i jak nic będzie ponad 1k wolnych miejsc a to już miejsca dla 100 graczy.

 

I 2 idea która już była poruszana przykładowo 13 planetę zrobić na warunkach 14... i wilk będzie syty a i owca cała... ale to w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy były prośby o oczyszczenie uni z nieaktywnych kont. Deus naprawdę nic się nie stanie jeśli na głównej stronie OGam zamiast napisu "Łącznie posiadamy ponad 14.000 zarejestrowanych kont" będzie napis "Łącznie posiadamy ponad 13.000 zarejestrowanych kont" . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko mi nie pasuje gwałtowna zmiana wszystkiego. Nowi na tym stracą, bo nie będą mieli tych możliwości co mieli ci co założyli konto np. we wrześniu. A ci co już grają też nic nie zyskają, a nawet stracą ci co dalej planety wymieniają na większe i zimniejsze. Więc może zamiast wszystko zmieniać jednak by się dało usunąć nieaktywnych? Jakoś nie sądzę by ktoś chciał przejmować te setki kont, a nawet jeśli to w jak odległej przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam iż jednak to jest zły pomysł , dlaczego ? , ponieważ jeśli ktoś ma planety na 14 pozycji z przykładowo 400 ponad polami to zostanie mu ona zmniejszona i straci na tym ;/

 

Ja już pisałem proponuje aby po prostu Przysiąść jeden dzień i pousuwać z galaktyk planety idlerków którzy zajmują 14 pozycje i są w statystykach poniżej top 2000 , to jest moja propozycja bo jak ma być tak jak według tego wzoru to niech już lepiej zostanie tak jak jest :) To jest moje zdanie .

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 14k kont to stare dane, zarejestrowanych kont w sumie bez usuwania byłoby

27805 z u2

4807 z u3

9858 z u4

4241 z u5

w sumie 46711 kont od początku gry (nie licząc dawnego u1, na którym znalazło by się kolejne 5k).

Uniwesum 5 oczyszczone zostało z kont nieaktywnych (w sumie 1,4k kont usuniętych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam iż jednak to jest zły pomysł , dlaczego ? , ponieważ jeśli ktoś ma planety na 14 pozycji z przykładowo 400 ponad polami to zostanie mu ona zmniejszona i straci na tym ;/

 

Jeśli masz już planety na 14 pozycji z ponad 400 polami to ich nie stracisz. Pola nie zmniejszą się. Tylko jakbyś od nowa kolonizował to wtedy będą mniejsze te nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się ich nie straci, ale to powoduje że gra nie jest uczciwa dla tych co zaczynają tu grę, oraz dla tych którzy ich nie zdobyli. A zmniejszenie ich byłoby nie fair w stosunku dla tych którzy cięzko pracowali by je mieć. Dlatego moim zdaniem ten pomysł jest zły.

 

Deus, a kiedy ty usuwałeś te konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przykro mi ale stwierdzam że w naszej sprawie to nic nie zmienia. Zlikwidowano konta na których nikt nigdy nie grał. Ale te konta poza tym że zaśmiecały serwer, co przeszkadzało raczej adminowi, nam w niczym nie wadziły, bo kolonii i tak nie miały. A poza 14 (które są tylko koloniami) innych planet jest ile tylko komu się zażyczy.

 

Zdaje mi się że ludzie chcieli usunięcia kont zajmujących miejsca poniżej 1000 czy 2000 i nieaktywnych od dawna, a nie takich które nic nie zdążyły innym zaszkodzić. Choć oczywiście sprzątnięcie takich bardzo się chwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie.

Można to oczywiście wprowadzić na nowym Uni gdyż pomysł sam w sobie jest ciekawy. Na starych Uni byłoby to bardzo nieczyste zagranie w stosunku do graczy, tak starych jak i nowych.

Podejrzewam, że większość osób, które są na tak, są za tym tylko dlatego, że im już to i tak nie przeszkadza.

 

Aizen a ty ile masz planetek skolonizowanych na pozycji 14?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną propozycję, wiadomo, że nieważne ile pól by tam nie było i tak "jedynki" nikt kolonizować nie będzie bo wydobycie deuteru będzie conajmniej śmieszne na tych pozycjach.

 

Przykład, wystarczy znaleźć złoty środek, gdzie planeta nie będzie ani za zimna, ani za ciepła. Jako że planet jest 15 przyjmijmy sobie tą pozycje nr 7. I według mojego pomysłu mogłoby to wyglądać następująco:

 

Pozycja 1 - od 100 - 240

Pozycja 2 - od 100 - 280

Pozycja 3 - od 100 - 320

Pozycja 4 - od 100 - 360

Pozycja 5 - od 100 - 400

Pozycja 6 - od 100 - 440

Pozycja 7 - od 100 - 480

Pozycja 8 - od 100 - 450

Pozycja 9 - od 100 - 420

Pozycja 10 - od 100 - 390

Pozycja 11 - od 100 - 360

Pozycja 12 - od 100 - 330

Pozycja 13 - od 100 - 300

Pozycja 14 - od 100 - 270

Pozycja 15 - od 100 - 240

 

Oczywiście wielkości są do omówienia, różnice między wielkością pól mogą być większe, mniejsze, kwestia dogadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciastek, w twoim pomyśle jest wykorzystanie 10 planet, z tym, że 10,11 są wyłącznie sensowne i tylko one będą zajmowane więc odpada. Ponadto, żadnego zastosowania pól 1,2,3 a przecież one są, nie dość, że ciepłe to jeszcze znikoma ilość pól. Ponadto, jaki jest sens takie rozkładu pól ? Od środka w dół, a żadnego praktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.