Skocz do zawartości

Zmiana kosztów satelit


Dagger157

Rekomendowane odpowiedzi

No to tutaj proponujemy ceny dla satelit, bo są one widocznie za tanie. Taka darmowa energia wg deusax ;D Jeszcze dokładnie pomyślę o cenie i edytuję post. :)

 

@ Ja średnio buduję 40.000 satelit i starcza na utrzymanie 60/52/57. Czyli płacę za nie 80.000.000 kryształu i 2.000.000 deuteru. A więc aby były tu jakieś koszty proponowałbym tak:

25.000 kryształu i 20.000 deuteru. Cena może nie za duża, ale są koszty 1.000.000.000 kryształu i 800.000.000 deuteru. Też niskie, ale jak jakiś słaby gracz robi satelity to też żeby za wysoko nie było. Ale jeśli to nie będzie różnicą dla słabszych to można zrobić tak:

1.000.000 kryształu i 500.000 deuteru. Już za 40.000 wychodzi 40.000.000.000 kryształu i 20.000.000.000 deuteru. Też może być mało. Ewentualnie podnieść cenę 2-4x razy i myślę, że będą jakieś koszta.

Edytowane przez Dagger157
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, darmowa energia. :) można łatwo się po złomie odbudować. Podniesienie kosztu satelit mogłoby przynieść wiele strat, jeśli np by się komuś zjechało 10 czy 15 kolonii w ciągu jednej nocy. :D więc nie wiem czy to taki dobry pomysł. Podniesienie o małą ilość nie zmieni zbyt wiele, a duża różnica może przynieść wiele strat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, darmowa energia. :) można łatwo się po złomie odbudować. Podniesienie kosztu satelit mogłoby przynieść wiele strat, jeśli np by się komuś zjechało 10 czy 15 kolonii w ciągu jednej nocy. :D więc nie wiem czy to taki dobry pomysł. Podniesienie o małą ilość nie zmieni zbyt wiele, a duża różnica może przynieść wiele strat

 

Trzeba mieć obronę na planecie, aby do takich sytuacji nie dochodziło lub duża flotę, aby agresor się bał nas naruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sobie "grabię" ostro. Ale podniesienie kosztów satelit da pewien plus w grze.

Mianowicie spowoduje, że gracze zaczną jednak budować Elektrownie Słoneczne. Teraz wszyscy bazują na satelitach, są tanie a po złomie planeta jest bez energii i stąd mamy tyle farm "zombie"

 

Neriel zaproponował taką cenę:

 

200.000 kryształu

50.000 deuteru

 

Przy 50.000 satelit na każdej z 20 planet, to koszt łączny 150.000.000.000 deuteru. Czyli dzienne wydobycie deuteru z jednej dobrej kopalni.

Więc spokojnie można koszt satelit jeszcze podnieść do

400.000 kryształ

100.000 deuter

 

Koszt wyjdzie wtedy 300mld. Ale satelity zasilają kopalnie które łącznie w godzinę dają wydobycie około 200mld. deuteru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby równocześnie, nie zmienił się debris z satelit bo zaczną na nie latać :) . Podwyższyć można by też koszt sond szpiegowskich, zmniejszyło by to niektórym graczom łatwość w wybiciu się w rankingu flot. Bo są tacy co sobie kupują po 2mld sond i są w top 10 flot ^^ albo zmienić proporcję punktów 1:10, aby gracz który kupi 1mld sond,mial za nie 100mln punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic złego jeśli jakiś "młody" złomnie satelity komuś, kto ich nie chroni. Jest wybór - elektrownia lub satelity.

Elektrownię też omówię z deusem ale to nie w tym temacie.

 

Cena (w mojej propozycji) nie jest tak duża by zainteresować przeciętnego gracza, więc raczej latania nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.