Skocz do zawartości

Spalanie statków


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem podwyższenie tak drastycznie spalania GS spowoduje, że w ogóle GS znikną z gry. I będą służyć tylko do strącania moonów. I to tylko w ostateczności gdyż nie będzie się opłacać strącać tych moonów w dużych ilościach. (co utrudni zdecydowanie zadanie ze zniszczeniem 100 moonów)

Aurory oczywiście, trzeba podwyższyć spalania. ale z GS to ja bym nie podwyższał tak drastycznie spalania.

Opinia, żeby był statek silny, choć wolny (tak jak teraz GS) przy spalaniu NIECO większym jest jak najbardziej trafna i myślę że warto się nad nią zastanowić.

 

Krótko: podwyższyć spalania auror (tak jak jest w tej tabeli) a GS (zmniejszyć dziesięciokrotnie w odniesieniu do tego co w tabeli) reszta jest ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego służą GS? Do niszczenia moonów. Taka jest ich rola i taka powinna zostać. To nie jest typowy statek bojowy. A z racji prędkości jaką tu posiada stał się takim. Po dokładnym przemyśleniu tego co pisze Neriel - jak najmocniejszy statek w całej grze może praktycznie nie zużywać deuteru?! Lot gwiazdkami powiedzmy na bunkier nie kosztuje praktycznie nic. A co gdyby zwykły szary gracz, którego nie stać na te miliardy gwiazdek chciał polecieć na ten sam bunkier? Koszt takiego lotu liczy się już w bilionach. Poza tym ta zmiana w praktyce wcale nie będzie wyglądać tak drastycznie. To tylko ten wieeeelki % tak powala.

 

 

Pogryźcie mnie za to ale jestem absolutnie za podwyższeniem tego spalania Gwiazdeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weźcie sobie swoje GŚ kto posiada i przed ich wysłaniem pomnoży spalanie przez 2.200 i sprawdzi ile by wtedy paliły. Wyjdzie dużo mniej niż Aurorami którymi to podobno da się latać.

 

1 kkk GŚ będzie palić tyle co 4kkk NC i jeszcze za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nie ma o co się sprzeczać

podnoszą spalanie gwiazd ale obniżają spalanie innych statków co będzie o wiele korzystniejsze :)

 

aha miało być wprowadzone w PIĄTEK. Zdaje mi się że to dziś. Proszę o nie zwlekanie z tym do 23;59 tak jak to zawsze się odbywa

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem niektórych wypowiedzi, administracja poszła na rękę chyba wszystkim zmniejszając spalanie statków a zwiększając spalanie GS. Gwiazdki zawsze były używane do ataku - oki super, ale w liczbie jaką miałeś Tarn-vedra czyli 800 mln , mogły zniszczyć wszystko, tylko jaka flota wybudowana za 8 bld surowca mogła się im przeciwstawić i palić śmieszną sumę liczoną w mld deu :/, teraz opłacało mi się zmienić pancerniki na niszczyciele i za FS płacę o wiele Mniej, w końcu może będą jakieś zyski z stworzonych większych flot + jakaś modernizacja a nie ciągłe zbieranie na FS-a ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ja wtrące swoja mała opinie. Obniżenie spalania statków to taka mała iluzja . A dlaczego?A mianowicie obniżyliśmy Ow , Rece kosztem podwyższenia Aurorek .I jak na tym wyszliśmy?

Stawiając flotę za tą samą wartość punktową, czy tzw. pienieżną ( surowcową) o wiele więcej w liczbie mamy Ow niż Auror , a więc ilość Ow mnożąc prze spalanie wychodzi nam wynik większy niż mnożac przez mniejsza ilość Auror. Po dokonaniu demontażu sprawdziłem jak to u mnie wychodzi . I okazało się że fsy kosztują mnie teraz 1/3 więcej niż w aurorkach po podniesieniu ich spalania. Plusem jest to że flota tej samej wartości w Ow radzi sobie bez problemu z flota z Auror , ale spalanie jest większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak Paciorkowiec napisałeś. Ale jest jedna rzecz której nie wziąłeś pod uwagę.

Teraz stać nas na utrzymanie flot mogących sobie poradzić z Aurorą.

Wcześniej był przelicznik taki, że mianowicie za 1 aurorę można kupić 32 OW ale.. wcześniej 32 OW paliły 13x tyle co 1 aurora.

Utrzymanie tego było po prostu niemożliwe i latały tylko Aurorki i Recyklery

 

Teraz jest elegancko, wpływu na skład flotty nie ma już spalanie i koszty utrzymania. Każdego stać na jakikolwiek skład a różnice sa minimalne.

Moje zdanie jest takie, że zmiana spalania to naprawdę dobra robota.

 

Trzeba tylko zaczekać aż demontownia się wyzeruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może teraz ja wtrące swoja mała opinie. Obniżenie spalania statków to taka mała iluzja . A dlaczego?A mianowicie obniżyliśmy Ow , Rece kosztem podwyższenia Aurorek .I jak na tym wyszliśmy?

Stawiając flotę za tą samą wartość punktową, czy tzw. pienieżną ( surowcową) o wiele więcej w liczbie mamy Ow niż Auror , a więc ilość Ow mnożąc prze spalanie wychodzi nam wynik większy niż mnożac przez mniejsza ilość Auror. Po dokonaniu demontażu sprawdziłem jak to u mnie wychodzi . I okazało się że fsy kosztują mnie teraz 1/3 więcej niż w aurorkach po podniesieniu ich spalania. Plusem jest to że flota tej samej wartości w Ow radzi sobie bez problemu z flota z Auror , ale spalanie jest większe.

 

Już to pisaliśmy, że jak ktoś latał tylko aurorami to był jego problem, że nie potrafił latać inną, bardziej zróżnicowaną flotą. Dla osób latających tylko aurorami spalanie jest większe co jest oczywiste i widoczne w tabeli na czerwono a nie iluzja zmniejszenia spalania. Poza tym, twoje obliczenia są bez sensu, bo w tabeli widać jednoznacznie, że za tę samą cenę aurory spalą sporo mniej niż ow a nie więcej.

 

W panelu flot widzę zróżnicowane floty, niektórzy latają niszczycielami, inni pancernikami, inni ow a jeszcze inni na lm'y postawili co stanowi sukces neriela, który został wyśmiany jako "ekowiec biorący się za floty" a zrobił proporcję idealnie. Teraz tylko czekam na wypowiedzi osób, które go tak skrytykowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, on tak właśnie napisał :P OW palą więcej od Auror. Ty zaś napisałeś Aurory palą mniej a nie więcej. To to samo zdanie tylko od tyłu ^^

Zdaje się, że miał nadzieję na jeszcze tańsze loty niż ze starą Aurorą.. chyba nie doczytał tych 8+ stron w temacie (w sumie mu się nie dziwię.. tyle spamu)

 

 

Wziąłem pierwsze z brzegu ST u2 i widać cały słup statków. Sąsiednie ST pancerki i NC.. Tak miało być i jest, więc czas się zająć ekspedycjami ;)

Chwilowo zaprzestałem latania, bo nie warte to zachodu.. ciągle mam wrażenie że wychodzę na minus. Myślałem aby po prostu zmniejszyć ilość znajdowanych surowców i usunąć utraty flot (lub ograniczyć). Wystarczy, że co jakiś czas mi gracze ją ściągną ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.