Skocz do zawartości

[Poradnik] Ekspedycje


Neriel

Rekomendowane odpowiedzi

a ja powiem tak. Neriel, bez obrazy, ale zajmij się czymś pożytecznym :P

a na serio to zanim ktokolwieek dojdzie do 30 PTE to jeszcze troche czasu minie, więc nie widze sensu narazie zawracania sobie głowy tym.

ewentualnie możesz zmienić takie rzeczy jak:

-losowanie oficerów (1% na ificera i potem losowanie spośród... )

-oficer przedłuża/aktywuje się na 3 dni

-ilość dodatków po zmianach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmm.. mam 23 lvl expa i powiem ze profity nie sa zle.

jak dotad zebralem 3,7 k trytu,0 dodatkow,0 oficerow,ale latam intensywnie 26 h dopiero.

Nie posiadam jakichs statystyk,ale puscilem okolo 35 expow. Z czego 9 bylo pustych,raz ulegla zniszczeniu cala flota, dwa razy 30% uleglo zniszczeniu. Klon x5. 2 razy tryt. Reszta deuter. Wiec nie jest zle,wychodze na plus.

 

 

 

EDIT

 

Jest błąd - nie wiem czy w tym co napisał Neriel,czy w samej grze. Napisał, ze jest szansa na 10-15 dodatków, podczas gdy dostałem 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mogę wiedzieć jak sie ma to:

Szansa na znalezienie dodatków - 1% na 10-15 dodatków.

do tego? :

Załoga ekspedycji natrafiła na obcą flotę i postanowiła ją szpiegować.

Po drodze jednak ujrzawszy opuszczoną planetę zdecydowali ją zbadać.

Załodze udało się jedynie odtworzyć dane z jednego pośród tysięcy komputerów. Archiwalne dane sięgały ponad 100 lat, dzięki tej wiedzy naukowcom

udało się stworzyć 5 dodatków po czym ostatni komputer uległ całkowitemu zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

To idź się kulturalnie wyrzygaj, jak ci się słabo robi. Osobiście rozwalają mnie takie komentarze, jaki właśnie wystosowałeś, no ale cóż, każdy ma inną granicę dobrego smaku.

Nie mam pojęcia z jakiego powodu napisałem na ów czas z błędami ortograficznymi, nie wykluczam działania celowego dlatego też nie edytuję posta :P.

Po tylu latach intensywnego czytania książek i tylu latach edukacji jakie mam za sobą, każdemu wbiłyby się do głowy podstawowe zasady ortograficzne.

Poza tym nigdy za mego żywota nie spotkałem się z niecelowo napisanym w ten sposób słowem. Z końcówką -ów nie maja problemu dzieci na poziomie podstawówki.

Tyle z mojej strony :)

 

@down

Bawi mnie stawianie sprawy w ten sposób, jak również spinka o taką błahostkę.

Edytowane przez zathril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mogli byscie do tych ekspedycji dorzucic znajdowanie flot i to powiedzmy calkiem nie malych w tedy i ekowcy moze zaczeli by cos latac..

Można znajdować szperacze na ekspedycji, można znajdować też surowce, za które możemy postawić flotę, wszystko jest w idealnej harmonii, nie widzę powodu, żeby cokolwiek zmieniać tym bardziej, że ekspedycja cieszy się sporą popularnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szansa na utratę całej floty - 5% i spada o 1% co 2 PTE

20 PTE = 5%

22 PTE = 4%

24 PTE = 3%

26 PTE = 2%

28 PTE = 1%

30 PTE = 0%

 

Chciałbym zapytać, czy 0% na utratę szperaczy na 30lvl PTE jest aktualny?

 

Badanie trwa prawie 1rok i warto byłoby przekalkulować opłacalność tak długiego czasu badania. Dla samego surowca w ładowniach i trytu nie warto.

Nie chodzi mi o dosłowną opłacalność, bardziej o sam fakt posiadania 0% na utratę szperek.

 

@

Jeszcze jedno pytanie.

Ilość slotów. Wspomniane było, że rośnie o 1 co 5lvl PTE, więc czy na 30lvl dostaniemy kolejny slot?

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 0% wiele nie da. Czemu tak bardzo chcesz usunąć dziury? Komety będą nadal i nadal można normalnie stracić flotę.

Wiele się nie zmieni i każdy lvl warto wybadać dla większego zysku. Czy to poprzez wzrost surki czy spadek strat efekt będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ ludzie często narzekają na częste występowanie czarnych dziur opracowałem rachunki prawdopodobieństwa wystąpienia k liczby dziur w n liczbie ekspedycji.

 

100 ekspedycji

26, 27 poziom technologii ekspedycji (2 %)

 

Prawdopodobieństwo nie wystąpienia żadnej dziury: 13,262 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 1 dziury: 27,065 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 2 dziur: 27,341 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 3 dziur: 18,228 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 4 dziur: 9,02 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 5 dziur: 3,535 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 6 dziur: 1,142 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 7 dziur: 0,313 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 8 dziur: 0,074%

Prawdopodobieństwo wystąpienia 9 dziur: 0,015 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 10 dziur: 0,003 %

Prawdopodobieństwo wystąpienia 11 i więcej dziur: 0,002 %

 

Jeżeli będzie zainteresowanie obliczę również prawdopodobieństwa dla innych tech. ekspedycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przydatne byłoby przedstawienie szansy na trafienie dziury po X ekspedycjach, bo jak wiadomo im dłużej czegoś nie ma tym większa szansa, że będzie niedługo.

Ale i tak - czy to zmieni wyniki?

 

Wylicz dlaczego ciągle mam więcej komet niż klonów ;)

Mam raporty od 24 PTE do 27 PTE i cały czas jest ~6-8% komet i ~4-5% klonów czy coś takiego. Mendy wredne nie umieją ich omijać.. :P

 

PS: Co do dziur mam ich piękne 1,8%, chociaż przez chwilę skakało też ponad 2%.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa na trafienie dziury w x ekspedycjach, tech. ekspedycji 26,27 (2%)

 

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 5 ekspedycjach: 9,608 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 10 ekspedycjach: 18,293 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 15 ekspedycjach: 26,143 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 20 ekspedycjach: 33,239 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 30 ekspedycjach: 45,452 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 40 ekspedycjach: 55,430 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 50 ekspedycjach: 63,583 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 60 ekspedycjach: 70,245 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 70 ekspedycjach: 75,687 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 80 ekspedycjach: 80,135 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 90 ekspedycjach: 83,769 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 100 ekspedycjach: 86,738 %

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 150 ekspedycjach: 95,17%

Prawdopodobieństwo trafienia dziury w 170 ekspedycjach: 96,776 %

Pow. 170 ekspedycji arkusz nie zwraca funkcji, bo silnia we wzorze przyjmuje za wysoką wartość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo to z wykoszystaniem powyższego wzoru.
Lepszy tutaj będzie ten: [1-(0,98^n)]*100%
I tak dla 200 ekspedycji: 98,241 %
300 ekspedycji: 99,767 %
400 ekspedycji: 99,969 %
500 ekspedycji: 99,996 %
600 ekspedycji: 99,999 % :)
Dla 26 i 27 tech. ekspedycji szansa na trafienie dziury po 30 ekspach to 45,452 %, ale już dla 28 i 29 to 26,03 %.
Takie obliczenia się mogą przydać dla tych, którzy narzekają.
Przykładowo u mnie na 145 ekspedycji trafiło się 5 dziur, to irytujące, ale jeżeli popatrzeć że prawdopodobieństwo takiego wydarzenia przy moim tech wynosi 9,423 % to nie jest to aż taki straszny pech.Gdybym miał 28 poziom to prawdopodobieństwo wynosiło by tylko 1,22 %, a to spora różnica..gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja zapodam ciekawostkę ;D

 

Wg moich niezbyt dokładnych obliczeń (gałęzie drzewka na 64 liczby mi się nie mieściły) szansa na trafienie 4 slotów z trytem mając dostępne 6 slotów do latania wynosi ok. 0,442%, co oznacza, że sytuacja taka powinna trafiać się raz w tygodniu przyjmując moją średnią ilość ekspedycji wysyłanych dziennie, czyli ~69.

 

@EDIT

Jednak obliczenia były całkiem dokładne (0,45469 %) ale drobny błąd - to jest szansa na znalezienie 4x i więcej trytu w paczce 6 ekspedycji na 1 godzinę.

Wcześniej potraktowałem to jako jedną ekspedycję, więc wychodzi, że taka sytuacja zdarzyć się powinna raz na 20 dni jeśli średnio wysyłam ekspedycje przez 11 godzin dziennie.W przypadku mniej aktywnych graczy np. 7 godzin dziennie będzie to miało miejsce średnio raz w miesiącu.

 

Na 28 PTE szansa wzrośnie do 0,74816%, a więc całkiem sporo, bo wypadnie raz na 12 dni przy 11h dziennie.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neriel

 

Twoje obliczenia są zbiezne z moimi (na czym polega Twoja metoda z dzrewkami ?).

Dzisiaj mi się trafiło prawie dokładnie to o czym piszesz, tyle że zamiast 6 ja wysłałem 5 ekspedycji i w 4 był tryt :)

Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 0,091 % :D

Trzeba wysłać 12500 ekspedycji (czyli 2500 "pakietów"), aby uzyskać 90 % szansy na takie wydarzenia i 25000 ekspedycji (5000 pakietów) aby uzyskać 99 % szansy na takie zdarzenie. Aby uzyskać 50 % szansy takiej kombinacji potrzeba wysłać 3800 ekspedycji tj. 760 razy po 5.

Przy średniej ilości ekspedycji 40 potrzeba 95 dni, aby uzyskać te 50 % szansy, 312 dni aby uzyskać 90 % szansy i 625 dni dla 99 %.

Muszę więc przyznać, że mam wyjątkowe szczęście :D

 

PS

 

Przy 30 p. tech. ekspedycji wystarczy 108 ekspedycji, aby uzyskać 50 % szansy na takie wydarzenie czyli w zasadzie 2/3 dni.

Badanie tech. espedycji bardzo się opłaca. Przy 29,30 poziomie to w zasadzie żyła złota.

Edytowane przez Astalabator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnie to liczysz - licz szanse realne i na ich podstawie określaj ile trzeba wysłać by trafić.

Mi wychodzi po prostu taka sytuacja co ~500 ekspedycji przy 27 PTE, a nie jakiś rok czy 3 miesiące, więc coś raczej pokićkałeś.

 

Drzewo się liczy tak, że sumujesz wszystkie drogi prowadzące od góry do wybranego celu, którym w tym przypadku jest 4+ Trytów.

Patrzysz na gałęzie na samym dole i każdą kolejną sprawdzasz:

 

http://img444.imageshack.us/img444/3236/drzewo.png

 

1 od lewej to 6 ekspedycji z szansą (0,14)^5

2 daje 4x Tryt i coś innego, więc (0,14)^4 * 0,86

3 daje to samo co wyżej, z tym, że "B" trafia się w innym miejscu, co nie ma znaczenia dla obliczeń (mnożenie jest przemienne)

4 to już 3x T więc nie spełnia warunku trafienia 4x Trytu i go nie liczymy, bo nas nie interesuje

5 spełnia warunek, więc tak jak w 2

6, 7 i 8 nas nie interesują

9 daje to co w 2

10, 11, 12, 13, 14, 15 i 16 nas nie interesują

Później trafi się jeszcze 4x Tryt w 17 i koniec.

 

Otrzymujemy 5 * (0,14)^4 * 0,86 + (0,14)^5 = 0,001705...

 

Przy 5 slotach mamy więc 0,1705% na znalezienie 4x trytu.

Wysyłając 40 ekspedycji dziennie otrzymujesz ok 7% na taką sytuację i po tygodniu daje to 50%.

W Twoim przypadku więc trafi się taka sytuacja ŚREDNIO raz na 2 tygodnie, ale że szansa jest tak mała może się to trafić równie dobrze raz w tygodniu jak i raz w miesiącu.

 

U mnie raz na tydzień, bo dochodzą 6x Tryt (kolosalnie mała szansa ale dochodzi), 5x Tryt w tych przypadkach, gdzie Ty masz 4x tryt oraz dodatkowo 4x tryt tam gdzie Ty masz 3x.

Stąd szansa dla mnie rośnie dwukrotnie no i ja wysyłam 69 ekspedycji dziennie.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam ze wzoru: http://matematyka.pisz.pl/edytor-wzorow/wzory/0.png

Wzór z arkusza, nie chce mi się znowu wpisywać do edytora wzorów bo straciłem poprzedni.

Gdzie x to prawdopodobieństwo zdarzenia w przedziale 0 do 1

n - liczba ekspedycji (prób)

k - liczba oczekiwanych zdarzeń

 

Czyli np. jeśli chcemy sprawdzić prawdopodobieństwo wystąpienia 4 razy trytu dla 5 slotów ekspedycji na 26 PTE to:

za n podstawiamy 5, za k podstawiamy 4, a za x prawdopodobieństwo czyli 0,12.

 

Twoje obliczenia są w przybliżeniu słuszne, ale ja mam niestety jeszcze 26 PTE.

 

Dla 25 PTE 4 razy tryt na 5 ekspedycji: 0,045 %

26 PTE: 0,091 %

27 PTE: 0,165 %

28 PTE: 0,275 %

29 PTE: 0,43 %

30 PTE: 0,64 %

 

Z tego drzewka korzystałem nieświadomie nie zdając sobie sprawy z jego istnienia, ale w innych sytuacjach i nieco innym (chyba mniej czasochłonnym sposobem).

Np. jak chcę obliczyć jakie jest prawdopodobieństwo wylosowania 1 dziury na 40 ekspedycji to podstawiam do wzoru:

 

1-(1-x)^n

 

za n 40, za x prawdopodobieństwo wystąpienia dziury (u mnie 2 %) i uzyskuję 55,43 %.

 

Czasem trzeba łączyć te oba sposoby np. jakie jest prawdopodobieństwo 4 dziur w 5 slotach wysyłającpo 5 ekspedycji 100 000 razy.

Najpierw liczę prawdopodobieństwo wylosowania 4 dziur w 5 slotach tj. 0,0000784 %. Następnie podkładam otrzymany wynik pod drugi wzór (oczywiście pamiętając, że wklepując do kalkulatora trzeba go podzielić przez 100 gdyż jest podany w procentach).

I tak prawdopodobieństwo wylosowania 4 dziur w 5 slotach w 500 000 ekspedycji wynosi 7,54 %.

Oczywiście takie obliczenia są nikomu niepotrzebne, ale może się przyda w ramach powtórzenia rachunku prawdopodobieństwo przed pójściem na studia :)

wzór.bmp

Edytowane przez Astalabator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.