Skocz do zawartości

Zmiana spalania statków


Neriel

.  

69 użytkowników zagłosowało

  1. 1. .

    • Pasuje mi obniżenie spalania
    • Lepiej zwiększyć spalanie
    • Teraz jest dobrze


Rekomendowane odpowiedzi

http://iv.pl/images/54125810667715304728.png

 

Deus twierdzi, że Aurora nadal najtańsza czyli ile zwiększyć?

 

Z GŚ nie wiem co robić.. nie pasuje wam te śmieszne spalanie 3 mld na 200 układów dla 10 bln wartości w metalu?

 

PS: Przeciętne spalanie (mix statków) jest lekko większe od spalania CMa - tak dla punktu odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widze pisaniee easygo i catylyst nic niedało bo wrocilismy do tego co chciał Neriel ;/ lol

Jak widze Deusx robisz tylko to co on chce, a Neriel klepie eko i nic niewie o lataniu, lepiej posluchaj takich co lataja flota :P

 

 

warn za spam, kolejne posty spam będą bardziej karalne. Powyższe sobie odpuściłem.

deusx

 

jak by miało Ci ulzyc daj dwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://iv.pl/images/54125810667715304728.png

 

Przeciętna mieszana flota o wartości 20 bld metalu jest na tyle tania, że można ją wysłać na 2 FSy dziennie przez 2 galaktyki.

 

Deus twierdzi, że Aurora nadal najtańsza czyli ile zwiększyć?

 

Z GŚ nie wiem co robić.. nie pasuje wam te śmieszne spalanie 3 mld na 200 układów dla 10 bln wartości w metalu?

 

PS: Przeciętne spalanie (mix statków) jest lekko większe od spalania CMa - tak dla punktu odniesienia.

 

 

We wczesniejszym poscie zapytalem, czy ta tabelka powyzej to pomylka, kpina, czy zart?

Niestety zostal on usuniety jako "nic nie wnoszacy do teamtu" (i tak lepiej, bo moglem dostac warna za spam jak marek, choc pewnie przejalbym sie nim rowwnie mocno jak i on).

 

Wracajac do tematu - w odpowiedzi na priv otrzymalem wiadomosc:

 

 

Podobno powinniśmy pogadać - napisz mi co takiego szatańskiego wychodzi z mojej tabelki (nowej).

 

Podobno twoja miała jakieś uzasadnienia ale deus ich nie podał wiec nie mam pojęcia czemu tak zróżnicowane spalanie dałeś. Na ogame robili je świetni programiści i nie mogli się pomylić. Tutaj użyteczność większości statków się nie zmieniła - jedynie GŚ które nie lecą już całego dnia i Aurory które nie powinny a mają jakieś większe znaczenie we flocie.

Widać wszystko po SD - bombowce i bunkry. Nie trzon floty i podstawowy statek polecany każdemu.

 

Ilość spalanego paliwa w tabeli też wygląda śmiesznie - z przeciętnym wydobyciem można utrzymać flotę o wartości do 40 bld metalu (lub dla ciebie 10 bld paliwa) Jest to ogromna flota i moim zdaniem powinna palić więcej - nie tyle co byle ekowiec może zaoferować.

 

GŚ również nie ma różnicy czy lata 1 czy 15 min. Jeśli flota zostanie wyliczona co z falangatorem jest śmiesznie proste to tak czy inaczej zostanie załatwiona, bo jak zgaduję przeciętny czas na atak po wyliczeniu floty to jakieś 6h.

 

 

Odniose sie tylko po krotce, po raz ostatni, bowiem tak jak przewidywalem udzielanie sie w tym poscie bylo tylko strata czasu:

 

Moglbym jeszcze podac kilka aspektow przemawiajacych za tym, aby obnizyc spalanie, aczkolwiek gdy pomysle, ze ktorys z niemajacych pojecia o lataniu SGO zakwestionuje to co pisze swoja blyskotliwa argumentacja to juz zaluje tych 55 minut z godziny jaka poswiecilem na tego posta!

 

Wybacz Neriel, ale nie mam ani ochoty, ani tym bardziej czasu, aby tlumaczyc Ci od poczatku zasadnosc wspomnianych przeze mnie zmian!

... wsszak podobnie jak na ogame sa swietni programisci, tak i tutaj na ogam tez mamy wszystkowiedzacych i podobnie jak tamci, nasi tez sa nieomylni...

 

Twoja tabelka obrazuje co najwyzej twoje wysokie mniemanie o wlasnych racjach - sory, ale nie jestes dla mnie powaznym partnerem do dyskusji w tym temacie - dalsza polemike uwazam za niekonstruktywna!

 

...i tak zrobicie po swojemu, wiec po jakiego zawracacie ludziom pupe?!

 

Pozdrawiam serdecznie SGO i Ciebie Deusx i do (nie)uslyszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bez łaski ja wyraźnie napisałem co jest nie tak z twoją propozycją - zero wyśmiewania, obrażania czy spamowania. Ty zaś stwierdziłeś, że nie warto się wypowiadać, bo zrobimy po swojemu a jak mamy zrobić? Twoje niczym nie poparte propozycje były całkowicie bez sensu - chociażby po cholerę obniżać spalanie bombowca jako doskonałego statku na bunkry albo niszczyciela - przeciwnika jednego z najpopularniejszych statków pancerników.

 

 

 

BTW kiedyś..... nie było Aurory, a spalanie było normalne - nie było samych GŚ (nie było SD) nie było samych pancków (nie było SD), a floty latały i to nie mało - na giełdzie sam sprzedawałem statki i wiem jakie było zapotrzebowanie na OW i LM. Ktoś jest w stanie wskazać który gracz miał problem ze spalaniem? Oj rozpieściły was te Aurory.

 

 

@DOWN

I odwrotnie - jeśli twoje doświadczenie jest zdobyte na niepoprawnie zrobionej grze to nic nie znaczy.

 

 

PS: Wiadomość prywatna jest przeznaczona tylko dla oczu odbiorcy - nie wyrażam zgody na publikowanie moich wiadomości PRYWATNYCH. Kulturą również pochwalić się nie możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez, tak jak przedmowca odpuszcze sobie dalsze udzielanie sie w kwestii spalania.

Dorzuce tylko od siebie - co by moj post podobnie jak wczesniejszy nie zostal usuniety z racji tego, ze tez nic nie wnosi do tematu, czytaj kwestionuje to co napisal SGO:

 

Jeśli wyrazisz taką chęć możesz wzbogacić moją wiedzę nt. latania. (gg w profilu)

(...)

Inni nie mieli ochoty porozmawiać, wiec nadal nie mogę niczego idealnie dopasować, bo najwyraźniej czegoś nie wiem.

Wy jako gracze możecie mieć swoje doświadczenie ale ja bez przesadnego przechwalania się mam 143 IQ i biorę pod uwagę przyszłe modyfikacje jak wielkości księżyców, szansa na utrudnienie tworzenia i niszczenia moona, tryt, zmianę wydobycia - wszystko. Typowy floaciarz patrzy tylko na FS i ile spali przy ataku, a tyle ja mogę sobie policzyć ile to będzie kosztować. Nie wpadł bym na to, że FS musi lecieć przez 2 galaktyki.. ale jednak się z tym teraz zgodzę.

 

Dolaczam sie do "innych" tzn tez nie mam juz ochoty rozmawiac.

"Bez przesadnego przechwalania sie" - wysokie IQ nie poparte doswiadczeniem jest jak widac w tabelce powyzej gu...zik warte!

 

Ja rowniez pozdrawiam wszystkich SGO wlacznie z SithGromem, ktory zbanowal mnie wczoraj na 3 dni za push, bo dostalem dwa transorty surowcow:

 

jedno było 25.07.2011 21:33:15

drugie było 26.07.2011 0:47:00

a więc nie minęło 24h od pierwszego transportu. regulamin to jasno określa....

...widocznie nie dla wszystkich wystarczajaco jasno:

 

3. Pushing

1) Limit transportu surowca wynosi: 3.000.000.000.000 deuteru od 0:00 do 24:00.

 

Niech zyja SGO! Niech zyja! (nieomylni zwlaszcza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komentował zachowania panów kv i mpasek, powiem jedynie tyle, że inny też mają prawo do własnej opinii i mogą ją przedstawić obrazowo. Co w tym takiego dziwnego, że ktoś podaje swoją tabelę ? Easy podał swoją, neriel podał swoją, to że wam tabela neriela się nie podoba, nie oznacza, że cała gra jest już bezsensu. Czy ktoś powiedział, że ta czy inna zostanie wprowadzona ? Warnami nie musicie się przejmować, są one głównie dla naszej opinii o użytkowniku, nie służą jako straszak.

 

Przedstawiam tutaj tabelę easyego z wprowadzonymi zmianami kierując się postem użytkownika "Rzezba"

WARTOŚCI SĄ PRZYBLIŻONE (zaokrąglone) Z POWODU BRAKU EXCELA, JEŻELI KTOŚ MA CZAS, MOŻE TO DOKŁADNIE CO DO LICZBY W EXCEL OBLICZYĆ

 

 

 

http://play.ogam.online/table.jpg

 

 

Nowa tabelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, proporcje Neriela są teoretycznie zmniejszają spalanie większości statków, ale praktycznie to będzie podwyżka.

 

Normalnie to ludzie latają aurorami, podwyższając aurorę cztero krotnie tym samym zostawiając ją najopłacalniejszym statkiem w utrzymaniu wcale nie można nazwać zniżką.

 

Może i pancerniki i lmy latają taniej, ale padają jak muchy a za tym idzie, że nie opłaca się tylko nimi latać.

 

Ma to wymusić zróżnicowanie flot, może na początku się uda, ale przypuszczam, że ludzie powrócą po krótkim czasie do starych hipers statków GŚ.

 

Mój głos jest za tabelką nie Nerielową.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, proporcje Neriela są teoretycznie zmniejszają spalanie większości statków, ale praktycznie to będzie podwyżka.

 

Normalnie to ludzie latają aurorami, podwyższając aurorę cztero krotnie tym samym zostawiając ją najopłacalniejszym statkiem w utrzymaniu wcale nie można nazwać zniżką.

 

Może i pancerniki i lmy latają taniej, ale padają jak muchy a za tym idzie, że nie opłaca się tylko nimi latać.

 

Ma to wymusić zróżnicowanie flot, może na początku się uda, ale przypuszczam, że ludzie powrócą po krótkim czasie do starych hipers statków GŚ.

 

Mój głos jest za tabelką nie Nerielową.

 

Latają nimi, bo jest bajecznie tania i oto chodzi w tym całym temacie, którego nie rozumiesz.

 

Pozostanie nam wybrać, albo propozycja easyego - wszystkie statki zrobić bajecznie tanie (dostosować je do aurory) lub propozycję neriela, obniżyć spalanie o ponad 50% we wszystkich statkach i dostosować do nich aurorę. Przemyślcie to, rozumiem, że potencjalny nabywca wybiera tańszą opcję (opcję easyego) co wcale nie musi oznaczać lepiej.

 

Im większe spalanie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś nas zaatakuje, bo jednak może uznać, że lot na naszą potencjalną flotę może być mało opłacalny, stosując tabelę easyego na pewno nas zaatakuje, bo leci praktycznie za darmo.

 

 

Zastanówcie się nad tym i podajcie konkrety, bo z postu skuziego możemy wywnioskować tylko jedno:

 

"Mam aurory i tylko nimi będę grać, więc co mnie obchodzi obniżka pozostałych statków, skoro ten mój zostanie podwyższony ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większe spalanie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś nas zaatakuje, bo jednak może uznać, że lot na naszą potencjalną flotę może być mało opłacalny, stosując tabelę easyego na pewno nas zaatakuje, bo leci praktycznie za darmo.

 

Mówisz o farmingu czy złomowaniu ?

 

Dziwne, że nie wywnioskowałeś, że w tej grze jest taka ciekawa zależność...Na im większą flotę lecimy tym musimy więcej statków wysłać a to wchłania paliwo. :]

 

Jestem ignorowany, rozumiem. Złym wyborem było oznajmienie tego wprost. :]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o farmingu czy złomowaniu ?

 

Dziwne, że nie wywnioskowałeś, że w tej grze jest taka ciekawa zależność...Na im większą flotę lecimy tym musimy więcej statków wysłać a to wchłania paliwo. :]

 

Jestem ignorowany, rozumiem. Złym wyborem było oznajmienie tego wprost. :]

 

Paliwo, które produkują nasze kopalnie. Jesteś ignorowany głównie przez sens zdania, które rozumiem jako:

Mam aurory, tylko nimi będę latał niczym innym więc obniżenie innych statków mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślcie to, rozumiem, że potencjalny nabywca wybiera tańszą opcję (opcję easyego) co wcale nie musi oznaczać lepiej.

 

Deus z czlaym szacunkiem, ale tu nie ma sie absolutnie nad czym zastanawiac!

Nie bede powtarzal poprzednikow wypowiadajacych sie na temat tabelki Neriela, potwierdze tylko, ze gornik decydujacy o spalniu flot to jakas totalna pomylka, wystarczy tylko zerkanc na jego propozycje:

 

* aurora drozsza piec razy - podwojenie jej spalania to juz gruba skrajnosc, ale zeby podniesc je pieciokrotnie to albo trzeba miec ponad przecietnie wybujala fantazje, albo duze poczucie humoru...

* slabiutkie krazki maja spalac wiecej od zdecydowanie najmocniejszej jednostki w grze - owiec...

* z kolei zdecydowanie najslabsze i jedne z najwolniejszych jednostek - bombki pala najwiecej ze wszystkich statkow!

 

Deusx wprowadz w zycie tabelke easy'ego, bedzie z tego podwojny pozytek:

pierwszy i najwazniejszy, czyli w koncu normalne spalanie, proporcjonalne do potencjalu poszczegolnych jednostek...

i drugi pomniejszy - zakonczysz w ten sposob kompromitowanie sie swojego SGO

 

Pozdrawiam i gratuluje poczucia humoru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być wg tp 20 dni od przyjęcia zgłoszenia (nie od odebrania listu, bo tak już minęło ponad 35 dni). Minęło już 25 dni, mimo moich telefonów do nich, nikt nie przychodzi. W każdym razie będzie to jeszcze 14 dni maksymalnie, bo jeżeli mi do 14 dni nie zrobią, zamówię sobie inne łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.