Skocz do zawartości

Zmiana spalania statków


Neriel

.  

69 użytkowników zagłosowało

  1. 1. .

    • Pasuje mi obniżenie spalania
    • Lepiej zwiększyć spalanie
    • Teraz jest dobrze


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że największe floty mają problem z robieniem FSa (koszt paliwa przekracza dziennie wydobycie) obniżamy spalanie o 40% wszystkim statkom oraz podnosimy Aurorze i GŚ. Statki te naturalnie miały małe spalanie, ponieważ GŚ leciała gdziekolwiek wiele godzin co uniemożliwiało szybki atak więc poza niszczeniem moonów była bezużyteczna. U nas ten czas to ok. 4-15 min. Z tego względu GŚ otrzymuje spalanie o 30% mniejsze od pancernika (100 pancerników to 1 GŚ więc 100 pancerników pali 7500, a GŚ 5000)

Aurora natomiast tak jak napisał deus nie podlega dyskusji ale wyjaśnię - posiada liczne SD, prędkość to 1-5 minut lotu wiec nadal szybko, a jej siła niszczenia jonów i bombowców jest lekko mówiąc duża (są w stanie zniszczyć Bombowce o wartości 2x większej niż własna) Statku tego nie tworzyłem z myślą, aby TYLKO nim latać na wszystko co popadnie w zasięgu wszystkich galaktyk z tak niskim spalaniem. Aurora miała służyć tylko do walki z bombowcami (reszta SD to nie mój pomysł - w ogóle Aurora to nie mój pomysł ;) )

 

 

 

Jest też inna opcja jednak raczej bym jej nie zastosował. Zamiast zmniejszać spalanie zwiększyć je - na ogame nie było farmienia słabszych ponieważ nie opłacało się lecieć marnując 200 k paliwa po jakieś 300k metalu. Tutaj mamy nieco inaczej. Jest handlarz więc wszystko w paliwo zamienić to nie problem. Statki palą tak mało, że wysyłając 2 kk GŚ nie spalimy właściwie nic, a zysk zawsze jakiś będzie z lotu. Nawet po podniesieniu spalania Aurory 4x to przez 100 układów spali raptem

30 kkk paliwa.. więc opłaca się lecieć na wszystko co ma więcej niż 240 kkk metalu.

Gdyby podciągnąć to spalanie nieco wyżej (50%) myślę, że takie gnębienie by się skończyło ale jest też problem z większymi flotami - spalanie ekstremalnie wielkich flot jak np. dawna flota Vendetty wyniosło by 20 bln paliwa na FS na 100 układów. Wtedy FS mógłby lecieć na ok. 25 układów za cenę dziennego wydobycia - trochę mały zasięg. W obecnej chwili można lecieć taką flotą nawet z 100% prędkością przez 100 układów za dzienne wydobycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli gś najwolniejsze a palą najwięcej tak? utrudniacie niszczenie moonów więc naprawdę gęsi widzę bardzo będą się w grze przydawały...

tworzycie jakiś kosmos:

od zawsze tak było, że wielkość floty była zależna od tego, czy mamy deuter na fsa.

 

niestety widać czarno na białym, że nie macie pojęcia o co cmon w tej grze

 

ja mam lepszy pomysł (proszę go potraktować poważnie) aby nie gnębić słabych, zlikwidujcie opcję atakuj :) mówię całkowicie poważnie

wtedy będzie naprawdę bardzo ciekawie, wszyscy się będą rejestrować i kupować wasze dodatki :D

 

poza tym, robicie ankiety w kwestiach dotyczących aktywnej gry flotą, a przyjmujecie wyniki, które są generowane przez ludzi, którzy grają tylko eco. przecież to jest oczywiste, że będą robić wszystko by utrudniać grę flotą...

to może zrób ankietę, że wydobycie obniżamy 100x a koszta budynków zwiększamy 50x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Oddałem głos za obniżeniem spalania (szczególnie korzystnie odbije się to na OW i pancerniku).

Popieram również podniesienie spalania dla Aurory. Powód jest oczywisty. Siła i małe spalanie spowodowały, że praktycznie tylko ten statek liczy się w walce.

Są kombinacje składu floty, które ślą Aurorę do piachu, ale ze względu na obecne, olbrzymie spalanie, nikt ich nie produkuje i nie utrzymuje.

 

Spójrzcie na konkurs.

Dlaczego nikt, albo prawie nikt nie wystawi w składzie samych auror?

 

Podpowiem. Bo są słabe. Ale tanie w utrzymaniu w dużej ilości

 

edit:

Są kombinacje składu floty, które ślą Aurorę do piachu, ale ze względu na obecne, olbrzymie spalanie, nikt ich nie produkuje i nie utrzymuje.

Olbrzymie spalenie względem spalania Aurory.

Na teraz mamy taką sytuacę. Za 10kkkk deu można postawić16.666.666 auror lub 533.333.333OW

Koszt lotu auror do gali obok to 22.899.999.084 deu

Koszt lotu OW do gali obok to 305.599.999.809 deu

 

Tak w/g Was flociarzy wygląda doskonałe spalanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, nie ma żadnego znaczenia kwestia aurek, na ogame latają pancki, tutaj aureorki

nieliczni stawiaja trzon floty na niszczarach - tyle że tam nikt nie płacze, robią kalkulacje, budują tyle, ile uważają za rozsądne.

 

nagle administracja zaczyna nas zmuszać do latania innymi statkami? czyli za chwilę obniży koszta kopalni metalu, podwyższając krychę i deuter, byśmy budowali tylko te kopalnie które oni chcą...

 

nienormalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie większości statków o 60% to chyba jakiś żart neriel...

 

 

Teraz ludzie robią fs'y, latają za specjalnie nie narzekają.

Proponuję podnieść spalanie aurory, minimalnie GŚ

Resztę zmniejszyć o 10-20% nie więcej, bo loty staną się prawie darmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus masz buziaka :D

to może zanim zaczniecie wnerwiać użytkowników to na privie przygotujcie waszą wspólną wersję i ją opublikujcie pod dyskusje.

wg mnie powinno zostać tak jak jest, jeżeli faktycznie tak przeszkadza spalanie aurek to można je trochę podnieść i tyle. reszta jest dobrze zbilansowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus chyba długo nie zastanawiałeś się nad swoją propozycją..

 

Sam przyznaj czy zrobi Ci różnicę kiedy pobór prądu z 1 W zmieni się w jakimś urządzeniu na 5 W?

Przy pozostałych urządzeniach żrących 500W ten 1% więcej jest niezauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię o statkach - tak jak napisałem to podlega dyskusji czy powinno się palić dużo i mieć problem przy większych flotach z FS czy zmniejszyć spalanie i latać wszystkim tanio.

 

Z tym, że to jest wątek poboczny czy nikt tu nie widzi, że gdzie nie wejdę widać same Aurory i GŚ w ST?

 

ostatnie ST... aurory

następne pancerki i aurory

kolejne o coś takiego.. aurory

może teraz.. nie.. jednak aurory

to może???? NIE... kurde znowu aurory lecimy dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest jasny? skoro neriel masz problem (chociaż nie wiem jaki bo nawet tutaj nie grasz) z aurorami, to zróbcie modyfikacje tej jednej jednostki a potem dajcie szanse darmowej 100% demontowni graczom, którzy mają tyle aurek, by w razie ich odmiennego zdania mogli przetopić flotę na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, że 1 GŚ to to samo co 100 pancerników.

 

Albo inaczej. Masz 2 litry Coli za 5 zł oraz puszkę za 2 zł

Ty patrzysz na to tak, że puszka jest tańsza ale przelicz ją na litr.

 

Litr w puszce kosztuje 6 zł, a w butelce 5 zł. A Ty się upierasz, że puszka (GŚ) tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neriel ale po kiego grzyba miałby teraz ktokolwiek stawiać gęsi?

jak wszyscy postawimy pancerniki i OW, to za miesiąc znowu coś zmienisz BO TOBIE nie będą się podobały raporty że w każdym ST tylko pance i owce

 

to może do każdego st wrzucimy zdjęcie jakiejś gołej laski żebyś ci się podobał wpis :P uroda kobiet zawsze łagodzi stresik

 

LOL2, deus ty przecież tutaj nie grasz a w ankiecie oddajesz głos? pasują ci obniżone koszta spalania? a jaką flotką latasz, że tak ci pasuje spalanie mniejsze o te 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pancernik jest szybszy, założeniem GŚ jest, aby było wolne, czyli mniej spalało nie możesz wszystkiego na rachunki przeliczać, bo wtedy gra straci sens, bo co byśmy nie zrobili to i tak to będzie takie samo jak pozostałe, jedna jednostka jest lepsza od innej, nie możemy wszystkich zrównoważyć.

 

Możemy ew spowolnić GŚ (była już o tym mowa), żeby jej nie wykorzystywano nadmiarowo do ataków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć proszę do 1 posta i go przeczytaj deus, bo muszę się powtarzać.

 

 

Ogame - 1h lotu a 15h lotu

Różnica kolosalna - 1 godzina a cały dzień

 

Ogam

1 minuta a 5 minut

Gdzie tu jest różnica? Statek jak każdy inny. Co innego jakby było 1 min a 1 godzina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.