Skocz do zawartości

Nowy wzór niszczenia moonów i GŚ.


Skuzi

  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie masz zdanie na ten temat ?

    • Jestem za wprowadzeniem tego wzoru.
      6
    • Jestem przeciwny wprowadzeniu tego wzoru.
      9
    • Jest mi to obojętne. // Nie mam zdania.
      2
    • Wzór trzeba zmienić na mniej wymagający.
      6
    • Wzór trzeba zmienić na bardziej wymagający.
      0


Rekomendowane odpowiedzi

W rekordach widnieją floty tylko na planecie, te w locie nie są pokazywane, uwierz, mi że jest sporo takich flot.

 

 

o takkk na u 3 są aż 3 takie floty :) faktycznie sporo ich jest:)

 

na u 4 i 2 może nieco więcej ale pewnie więcej jak 40 na całym ogam.online nie naliczysz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyja to wina to już zacytuję wiadomość od anonimowego gracza (serio nie wiem od kogo to :P)

 

Jak masz już dużo aurorek to FS sie przydają ale tak to nie ma sensu budować małych flot bo zniszczą ją masterzy ci bo oni polują na wszystkich;]

 

wiec jak chce sie kogoś zjechać to wypłaca sie z banku robi flote niszczy zbiera szczątki i demontowania;]

 

Takie działania są spowodowane niczym innym jak ludźmi z topki najwyraźniej.

I prawda po co cierpliwie czekać zbierając surkę z eko i farm, skoro można ściągnąć z zerowym ryzykiem 50 moonów i zgnoić młodych.

Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to nie można mieć pretensji do żadnej ze stron. Wina wzoru, że udostępnia takie akcje oraz braku ochrony słabszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogame jak przekroczysz te 5000 punktów, to może cię nawet gracz top1 z 12 milionami jeździć i to jest normalne. Ta gra udostępnia niemalże 100% sposób obrony floty: stacjonuj moon-moon. Na ogame dość trudno jest mieć 9 moonów z teleportem każdy, więc trudno jest je też ściągnąć. Tutaj 21 moonów z telepotem to

 

 

JESTEM ZA OBNIŻENIEM SZANSY % NA ZNISZCZENIE MOONA.

Jest to OK.

 

 

JESTEM KATEGRYCZNIE PRZECIWKO NIE DĄŻĄCEJ DO ZERA SZANSIE % NA ZNISZCZENIE FLOTY, PRZY OBNIŻENIU SZANSY % NA ZNISZCZENIE MOONA.

 

 

Czy wy nie widzicie, że chcecie kazać ludzikom wysyłać więcej GS z dość sporą szansą, że te horrendalne ilości GS po prostu znikną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma łeb na karku wyśle nie 200kk tylko 5x po 2 kk i straty będą do przyjęcia. Zużyje tym sposobem 4/6 ataków i 4/20 ogólnie ale nie zablokuje to możliwości ataku, a pozwoli zniszczyć jeszcze 3 inne moony. Naturalne jest, że agresor więcej traci jeśli nic nie znajdzie, a byłoby głupio jakby nic nie znalazł, a i tak wyrządził większe straty obrońcy.

Nawet niszczenie największego możliwego moona udostępniłem dla tak małych ilości jak 2kk, a 5kk już ma sporo większe szanse.

 

Teraz mieć moona jest łatwo ale w 1 poście piszemy, że zostanie to w miarę utrudnione.

 

 

Administrator udostępni serwer testowy, przetestujemy ten wzór i jeśli będą cały czas (np. przy co drugim moonie) padać GŚ to jakoś to poprawię. Mam już pewien pomysł jak rozwiązać ten problem.. dość nietypowy więc może nie wyjść ale powstrzymajcie się z dalszymi komentarzami do wyników prób lub zmiany wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirai dokładnie tak :)

ja już nie będę don kichotem... tobie też to radzę... zaraz ci wytłumaczą że:

1, jest to wina topki że atakuje innych (a kogo mamy atakować, samych siebie?)

2, to nie jest ogame

3, jak nie chcesz to nie graj

 

do nich nie przemawiają żadne rozsądne wyjaśnienia, wyliczenia... ważne że na na u2 jest 1 albo 2 graczy z 2kkk gs więc oni będą sobie latać :D a reszta niech się pochlasta

ciekawe jak szybko u5 umrze z powodu tej zmiany, bo z tego co pisałem z tamtymi ludźmi, to ciężko im 200k gś przez godzinę, dwie, wyfarmić

 

5x po 2 kk i straty będą do przyjęcia

jak pisałem w swoim poście z wyliczeniami, to przy 5kk nie były do przyjęcia :D 85% floty w plecy :D przy 2kk i tak będziemy w plery 50%

ale to przecież tylko głupia matematyka.

 

ps. oczywiście, ja wiem, że można zyskać za pierwszym wlotem... jednak jak tobie neriel i deusowi udowodniłem, to nie jest łatwo nawet prz 8x6 znaleźć flotę :D oczywiście pomijam fakt, że 8x6 = 48 czyli i tak mamy bana za bash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto taki wstępny plan.

Jest on całkowicie wstępny - 2 w nocy i spędziłem przy tym ledwo godzinę, więc nie będę się rozpisywać bo na 100% jutro coś pozmieniam.

 

Najprościej to ujmując działa to tak, że ryzykując mało nie licz na sukces, ale jeśli dasz większą stawkę możesz zniszczyć większe moony z większym % na to.

Szansa na utratę małych ilości jest duża ale są to niewielkie straty. Szansa na utratę dużych ilości jest mała i udostępnia niszczenie większych księżyców.

W grę wchodzi tylko ilość GŚ, bez znaczenia czy to 3.000 czy 9.000 moon. Tutaj to ryzyko będzie decydować czy stać nas na niszczenie dużych moonów, a nie ilość GŚ.

 

Jutro to szczegółowo dopasuję, aby można było słać te ~20 prób dziennie bez kolosalnych strat z tym, że na duże moony takie ilości nie zrobią wrażenia i trzeba będzie ryzykować po 20 kk jednak utrata tej ilości raz na 100 lotów chyba nie przysporzy nikomu problemu.

 

http://img706.images...263/wstplan.png

 

PS: Liczby poniżej 1kk będą miały mniejsze wartości, tak żeby można było niszczyć małe moony bez wysyłania jakiś 10 kk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget
(a kogo mamy atakować, samych siebie?)
Haha leże ze śmiechu :D Litości :D:D:D:D

Nawet tego nie skomentuje :D:D:D

 

 

jak nie chcesz to nie graj
Tyczy się to również Ciebie.

 

do nich nie przemawiają żadne rozsądne wyjaśnienia, wyliczenia
Jak wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto taki wstępny plan.

Jest on całkowicie wstępny - 2 w nocy i spędziłem przy tym ledwo godzinę, więc nie będę się rozpisywać bo na 100% jutro coś pozmieniam.

 

Najprościej to ujmując działa to tak, że ryzykując mało nie licz na sukces, ale jeśli dasz większą stawkę możesz zniszczyć większe moony z większym % na to.

Szansa na utratę małych ilości jest duża ale są to niewielkie straty. Szansa na utratę dużych ilości jest mała i udostępnia niszczenie większych księżyców.

W grę wchodzi tylko ilość GŚ, bez znaczenia czy to 3.000 czy 9.000 moon. Tutaj to ryzyko będzie decydować czy stać nas na niszczenie dużych moonów, a nie ilość GŚ.

 

Jutro to szczegółowo dopasuję, aby można było słać te ~20 prób dziennie bez kolosalnych strat z tym, że na duże moony takie ilości nie zrobią wrażenia i trzeba będzie ryzykować po 20 kk jednak utrata tej ilości raz na 100 lotów chyba nie przysporzy nikomu problemu.

 

http://img706.images...263/wstplan.png

 

PS: Liczby poniżej 1kk będą miały mniejsze wartości, tak żeby można było niszczyć małe moony bez wysyłania jakiś 10 kk.

 

To się już zaczyna robić interesujące. Te szanse na stracenie GŚ przy którym modelu szans na niszczenie moona? tym ostatnim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img402.imageshack.us/img402/720/planxr.png

 

 

Jak widać na % zniszczenia GŚ nie wpływa wielkość moona ale za to jest bariera - poniżej 4kk nie będzie łatwa/możliwe ściągnięcie największych moonów, więc konieczne będzie posiadanie większej ilości GŚ.

Ok. 10-20 kk ma 2-5% na utratę i aż 30-40% na zniszczenie, więc nie potrzeba specjalnie wielu prób.

 

Widzę to tak, że niszcząc 4 największe możliwe moony (bo więcej nie można) nalezy w tym wypadku zrobić 3 próby.

4 moony po 3 próby i w każdej ~15 kk GŚ, z czego raptem 1% spadnie.

Szansa na odnalezienie FSa jest niewielka W POJEDYNKĘ. Liczę więc, że taki wzór wymusi współpracę w sojuszach, bo obecnie rekrutują one graczy dla korzyści punktowych na zasadzie "ale mógłbyś dojść".

 

 

Tutaj przerwę i zwrócę się wyjątkowo do gluttony'ego - twoja jakże zaawansowana zabawa była nieprzemyślana co juz na początku podejrzewałem. Pokazałeś mi jak mała jest szansa na znalezienie floty jednak są 2 rzeczy o których zapomniałeś / zignorowałeś.

1. Sojusz może nas wspomóc i zniszczyć wszystkie moony w 1 noc.

2. I tutaj się nie popisałeś. Zagadką było skąd wysłałeś FSa - tak, to nie było łatwe do trafienia, jednak powiedz mi gdzie ten FS leciał?? Na PZ, a może na księżyc widmo? A no na drugi księżyc... I to zmienia postać rzeczy, ponieważ jak nie trafię na księżyc startowy to jest szansa że trafię na docelowy.

 

 

Wracając - w najgorszym przypadku, czyli przez 10 dni niszcząc same maksymalnej wielkości moony stracimy do 300 bln metki na GŚ. Myślę, że nikt nie będzie miał samych wielich moonów więc na pewno takich strat nie będze jednak rzeczywiste straty okażą się podczas testów.

 

 

 

PS: mirai, napisałem w poście do którego modelu.

W grę wchodzi tylko ilość GŚ, bez znaczenia czy to 3.000 czy 9.000 moon.

Więc w każdym.Z tym, że po poprawce jak widzisz mniejsze ilości też mają małe %, aby małe moony można było spokojniej niszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, więcej osób, więcej osób może stracić gęsi, większa ogólna strata z prób

Ja latam na pzta ;) Więc szansa 8/21

 

Neriel, ta tabelka już wygląda o niebo lepiej niż poprzednia. Jeżeli zamierzacie to wprowadzić, zmieńcie jeszcze czynnik demontowni i banku (nie mówię usuńcie, ale utrudnijcie korzystanie z tego).

Chociaż wg mnie te floty które będą złomowane będą dużo mniejsze niż 75bln deuteru. ciężko jest coś ustrzelić powyżej wartości >10bln deu a co dopiero 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

W zasadzie ta "wklejka" powinna trafić do kilku tematów.

1. Nowy wzór niszczenia moonów i GŚ

2. Likwidacja demontowni

3. Ochrona Słabych Graczy

to widze nigdy niewidziales jak sie odbywa koniec ochrony słabszych graczy ;D

wybija np 19:30 i nagle na choryzoncie pojawia sie 5 flot ktore tylko pedza rozwalic flotke nowego gracza :P

ale gracz zakładajacy konto niewie ze tu jest taka rzeznia :P

ze w 30 sec moze flote stracic....

albo zrobic mu powilatlnego maila, ze ma sie dobrze pilnowac ze własnie flote moze w 30 sec stracic, no i jeszcze pare wskazowek...

trzeba dbac o nowych graczy, przynajmniej bedzie potem kogo złomowac ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.