Skocz do zawartości

Nowy wzór niszczenia moonów i GŚ.


Skuzi

  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie masz zdanie na ten temat ?

    • Jestem za wprowadzeniem tego wzoru.
      6
    • Jestem przeciwny wprowadzeniu tego wzoru.
      9
    • Jest mi to obojętne. // Nie mam zdania.
      2
    • Wzór trzeba zmienić na mniej wymagający.
      6
    • Wzór trzeba zmienić na bardziej wymagający.
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Gość I_Will_Never_Forget

Wy nie rozumiecie najważniejszego.

Ta gra ma być grą strategiczną, wojenną, TRUDNA !!!

Mi osobiście nie daje frajdy latanie na 100% cele, kręci was zdjęcie każdego moona bez problemowo i wlot na pewniaka.

Ludzie troche ambicji, to jakby przejść grę na poziomie EASY i być z siebie dumnym :oO:

Jak chcecie iść po łatwości to ściągnijcie sobie jakąś gre i przejdzcie na najniższym poziomie... skoro was kręci łatwizna.

Gluttony piszesz że nie dasz rady ściągnąć wszystkich moonow.

Obserwacja się kłania, trzeba zrobić tak, aby wykluczyć część moonow z fsa i zająć się tymi pewniejszymi.

Do tego jak powiedział Admin, masz jeszcze sojusz/znajomych którzy mogą pomóc w ściąganiu.

Wprowadzajcie, zobaczymy jak to wyjdzie i wtedy się zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przerobiłem wzór na większe % na zniszczenie moona jednak nadal nie zmieni się fakt, że ilość GŚ nigdy nie zagwarantuje 0% na ich utratę (przy 7k+ moonach).

 

 

http://img231.imageshack.us/img231/8066/tabelev.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy nie rozumiecie najważniejszego.

Ta gra ma być grą strategiczną, wojenną, TRUDNA !!!

Mi osobiście nie daje frajdy latanie na 100% cele, kręci was zdjęcie każdego moona bez problemowo i wlot na pewniaka.

Ludzie troche ambicji, to jakby przejść grę na poziomie EASY i być z siebie dumnym :oO:

Jak chcecie iść po łatwości to ściągnijcie sobie jakąś gre i przejdzcie na najniższym poziomie... skoro was kręci łatwizna.

Gluttony piszesz że nie dasz rady ściągnąć wszystkich moonow.

Obserwacja się kłania, trzeba zrobić tak, aby wykluczyć część moonow z fsa i zająć się tymi pewniejszymi.

Do tego jak powiedział Admin, masz jeszcze sojusz/znajomych którzy mogą pomóc w ściąganiu.

Wprowadzajcie, zobaczymy jak to wyjdzie i wtedy się zobaczy ;)

 

I will, wydajesz się być fajnym gościem ale jednak widać, że coś jest nie tak

1. Jak możesz cokolwiek mówić o lataniu tutaj, jak wczoraj wieczorem konto zarejestrowałeś? Może wstrzymaj sie od głosu, bo nie masz pojęcia czymś się je złomowanie na tym serwerze, zwłaszcza że sam napisałeś iż nie ogarniasz tej prędkości gry!!

2. Piszesz w poście o obserwacji. A może byś się tak wysilił i przeczytał pkt 2 mojego postu, gdzie opisałem BRAK AKTYWNOŚCI gdy się siedzi na moonie. Nie próbuj mnie uczyć tej gry, bo bym cię zagiął w kilku kwestiach. Najpierw przeczytaj temat a dopiero później pisz jakikolwiek post.

 

A teraz się skupcie, coś wam opiszę i poprę dowodami. Proszę jednak naprawdę zaznajomić się z tym co tutaj opisałem:

1. Siedząc na moonie, nie generujemy gwiazdki. Obserwując gracza, nie mamy zielonego pojęcia gdzie ma flotę dopóki nie zeskanujemy jego moona. Zrozumienie zasady działania gwiazdki (aktywności) i umiejętne tego wykorzystanie, jest najważniejszym punktem obserwacji sposobu gry swojej ofiary. Jeżeli dalej będzie tak, że gwiazdka się nie pojawia po aktywności na danym moonie - nie ma szans na wytypowanie moona choćby kilku realnych moonów skąd mógł pójść fs. Jeżeli złapiemy czyjąś flotę na skanie, na jednym z 21 moonów, wtedy wiemy, że musimy ściągnąć 8 z 20 moonów (chociaż i tak nikt nie zaryzykuje), ponieważ z tego moona co mamy flotę na skanie nikt fsować nie będzie.

2. Prędkość gry. Kolejne straszne utrudnienie dla obserwacji celu, w celu wytypowania moona do zniszczenia. Popatrzcie na ten przykład:

Mam flotę na 1 gali. Farmiłem na 1 gali, kilku graczy może wiedzieć że siedzę na 1szej gali, bo ich skanowałem, sfarmiłem im kolonie.

Chcę zrobić fs. Co robię?

- pakuję surkę do banku

- robię teleport np na 11 galę

- wyciągam z banku trochę deuteru na lot na stacjonuj pomiędzy księżycami

 

Operacja trwa 20 sekund

 

Obserwator nie ma szans tego zauważyć. Zwłaszcza gdy nie będzie sie pojawiała aktywność.

 

W nocy zrobiliśmy zabawę słowną z nerielem i deusem na temat "Wybierania moonów do ściągania"

Założenia:

1. Gracz ma 21 moonów

2. Wg regulaminu, niszczysz mu 8 moonów (4 przed 24, 4 po 24tej)

3. Neriel napisał, że nie poleci dużą ilością GŚ na jednego moona tylko puści fale po np 5kk GŚ. Dlatego przyjmujemy że w każdej fali leci 5kk GŚ.

4. 8 moonów x 6 prób ściągnięcia moona x 5kk gś na każdą próbę.

5. Szansa na zniszczenie moona 30%, szansa na stratę GŚ - 17%

 

Podczas 2 krotnej zabawy z deusem, deus źle wytypował, podczas zabawy deusa z nerielem, też nie trafił, neriel też nie trafił w deuas. A o co chodziło w zabawie?

Gracz ma 21 moonów, jak opisałem to wyżej, nie masz szans zaobserwować z którego moona gracz puścił fs :) Więc lecisz na chybił trafił. Ja podawałem jedną cyfrę (z którego moona robię fs) od 1 do 21 a deus podawał 8 cyfr (które moony mi niszczy). Jak napisałem - nie trafili ani razu!!!

 

OBLICZENIA:

8x6 = 48 prób niszczenia (przy założeniu, że moony padały dopiero w 6tej próbie - jednak na samym końcu podzielę wynik straconych gęsi, żeby to wyrównać)

W 24% przypadków niszczenia stracimy fale, czyli stracimy 17% z 48 prób niszczenia moona = stracimy 8,16 fal posłanych - zgodnie z zasadami matematyki - stracimy 8 fal posłanych.

W każdej fali leciało 5kk gęsi

8 fal x 5kk gęsi = 40 kk gęsi!!

Jeżeli wynik podzielimy przez np 3 (uwzględniając, że moon padł wcześniej niż za 6tą próbą, albo gś się odbiły o moona), stracimy 3 fale gęsi, czyli 15kk gęsi.

 

Deus i neriel nie trafiali 4 razy w moony z których był robiony fs.

4x15kk gęsi straconych = 60kk gęsi

 

1kk gęsi = 4.250.000.000 deuteru

60kk gęsi = 255.000.000.000 deuteru

 

Średni zysk z tytana 1.000.000.000% (chociaż rzadko takie padają (bo gracze nie mają floty - wina banku, więcej jest Starć Juniorów oraz starć do 400kk%) to 60.000.000.000 metalu i 40.000.000.000 kryształu. W przeliczeniu na deuter jest to 15.000.000.000 deu + 20.000.000.000 due = 35.000.000.000 deuteru!!!

 

Porównajmy teraz dwie wartości:

Deus stracił 255.000.000.000 deuteru niszcząc moje moony a i tak dalej nie wie skąd posłałem fsa, a jego ewentualny zysk, gdy zrobi na mnie 1kkk% to 35.000.000.000 deuteru.

35bln deuteru do 255bln deuteru to 13,73%... straciliśmy prawie 85% siły naszej floty

 

Teraz pokażcie mi, że to jest faktycznie opłacalne i że nie zabijecie jakąkolwiek chęć na latanie na tym serwerze.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

Oddałem głos na "za"

 

Wytłumaczę dlaczego, żeby gluttony się nie pienił.

Każdy kij jak wiadomo ma dwa końce. Wzór utrudni młodym graczom ściąganie moonów dla zabawy.To jeden koniec kija.

A drugi koniec kija spowoduje, że "stara wyga" zastanowi się 5x czy warto polecieć na młodego i mu spakować "mini-flotkę" w recki. Powszechnie wiadomo, że część topowych graczy ładuje w recki wszystko co lata i na drzewo nie ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie moonow dla zabawy - postawienie moona jest za darmo i trwa to 2 min (czas lotu) - nie widzę problemu.

Jeden koniec kija został obalony (zgadza się ze mną conajmniej i marcel i xcool i browar)

Stara wyga nigdy nie poleci na 1kkk% bo musi mieć niesamowitego farta by być na minus jakieś 20%. Jeżeli będzie przypadek tak jak wyżej, straci 85% wartości floty.

Złomowania na tym serwerze ograniczą się tylko i wyłącznie do BFS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus
Ściąganie moonow dla zabawy - postawienie moona jest za darmo i trwa to 2 min (czas lotu) - nie widzę problemu.

Ale zabudowa trwa miesiącami. Argument nadal nie obalony.

 

Stara wyga nigdy nie poleci na 1kkk% bo musi mieć niesamowitego farta by być na minus jakieś 20%. Jeżeli będzie przypadek tak jak wyżej, straci 85% wartości floty.

Proszę przeglądnąć dział SJ u2 jakie RW wklejał kolega top1, wzór spowoduje, że poszuka sobie godnych przeciwników.

Argument nadal nie obalony.

Proszę próbować dalej kolego gluttony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zabudowa trwa miesiącami. Argument nadal nie obalony.

Do zrobienia fs nie potrzeba zabudowanego moona. Ale ty oczywiście wiesz najlepiej :)

 

Proszę przeglądnąć dział SJ u2 jakie RW wklejał kolega top1, wzór spowoduje, że poszuka sobie godnych przeciwników.

Argument nadal nie obalony.

Proszę próbować dalej kolego gluttony

 

I co z tego że top1 ściąga słabe floty! Rozumiem że top1000 ma latać na flotę top1 bo wtedy to będzie wyczyn tak? Ściąga się zawsze słabsze floty od siebie. Nie ma fizycznie możliwości aby słabsza flota ściagnęła mocniejszą :)

Piszesz bez sensu... ja ci rozpisałem na czynniki pierwsze że nawet 1kkk% nie będzie nikt robił. Bo jest to nieopłacalne!

edit: żeby się nikt nie przyczepił to jeszcze raz, nie będzie nikt robił próby ściągania tej floty na 1kkk%, będzie czekał tylko BFS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zabudowa trwa miesiącami. Argument nadal nie obalony

 

 

Hainze zdjął mi moony minęło kilka dni nie cały tydzień i są rozbudowane tak jak były więc nie wiem jaka rozbudowa trwa miesiącami... chyba fabryki robotów na 35 lvl

 

Chyba jednak argument obalony.

 

Koszt postawienia moona będzie nieproporcjonalny do kosztów jego strącenia...

I kolejna sprawa ... te zadanie zniszczenie 300 moonów... z nowym wzorem ... powodzenia... chyba że taki jest zamiar deusa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus
Do zrobienia fs nie potrzeba zabudowanego moona. Ale ty oczywiście wiesz najlepiej

FS z moona to tylko dodatkowa funkcja moona. Służy on również do czegoś innego

 

 

I co z tego że top1 ściąga słabe floty!

To jest główna przyczyna braku flot na starszych unii. Druga przyczyna, to łatwość zdjęcia moona. Nowy gracz nie ma teoretycznie żadnych szans na utrzymanie floty. Jak na niego zapolują, to padnie - tylko kwestia czasu.

 

Podkreślam / wzór powinien być wprowadzony wręcz natychmiast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gluttony jeżeli chodzi o flociarzy to tylko z Tobą można porozmawiać w tym temacie. Tylko twoja sytuacja nie jest najlepsza. Podałeś kilka argumentów, ale nadal chcą od Ciebie innych. Przeoczyli je bo więcej osób się rozpisało.

 

Osobiście uważam, że porównywanie do ogame jest bez sensu, Gluttony słusznie zauważył: Złomowaniu tu a tam to zupełnie co innego.

 

4. jak sobie wyobrażacie teraz zrobienie zadania: zniszcz 300 moonów. awykonalne (tylko nie gadajcie że dacie opcję pomiń, bo zaraz wszystkie zadania pominiemy)

 

Ja sobie wyobrażam zwiększenie nagrody x20, ale to zadanie straci sens...

 

Tutaj jest duża przeszkoda. Bash max 4 moony dziennie. Przy wprowadzeniu tego wzoru słusznie byłoby zlikwidować ten punkt regulaminu. To naprawdę flociarzom da po garach. Ryzyko się poważnie zwiększy, moony stawić nie problem, masz nawet jednego kolege co tylko czasem wejdzie by Ci na prośbę moony postawić i jesteś nie tykalny przy wysyłaniu fsów. Nawet nie trzeba ich odbierać punktualnie i regularnie.

 

Deusx gracze, którzy nie mają sojuszu ani znajomych na grze nie powinni mieć gorzej przy łapaniu floty, nie zwalaj wszystkiego na akcje sojuszowe.

 

Gluttony, co do twoich obliczeń opłacalności. Nie będę się wypowiadać choć są trafne. Mam nadzieję, że wzór stanie się mniej wymagający.

 

Wstrzymywałem się z głosowanie w ankiecie, ale zaznaczę opcję, że trzeba zmienić na mniej wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon dyskusja jest na temat ściagania moonów a nie jego funkcjonalności, nie rób offtopu

 

Leon, sam piszesz, że wiesz jak robić fs, więc praktycznie nikt nie ma szans ciebie zezłomować. Napiszcie poradnik jak robić bezpieczne fs i jak się bronić przed złomem i będzie po krzyku.

 

Poza tym leon, piszesz coś co było powiedziane na początku tego tematu, tzn. że łatwo ściągnąć moona ;) To każdy wie, przecież sam napisałem w swoim poście że to jest tak proste jak "odebrać dziecku lizaka".

 

Ponieważ jesteś taka antagonistycznie nastawiony do mnie, i zwykła niechęć zamyka ci klapki na oczy, nie potrafisz przeczytać postu, że nikt nie będzie latał na niszczenie, gdy takie zmiany zajdą. Zostało to rozpisane przeze mnie. Może odniesiesz się do tego a nie ciągle powtarzasz te same slogany. Nie jesteś przecież protestującą pielęgniarką przed pałacem prezydenckim.

 

 

Gluttony, co do twoich obliczeń opłacalności. Nie będę się wypowiadać choć są trafne.

 

cieszę się, że ktoś chociaż przeczytał moje obliczenia. proszę też o negatywne (konstruktywne) wypowiedzi do tych obliczeń.

 

ps. opcję robienia zdania 300 moonów pomińmy. Zadanie jest jedno, a gra polega na rywalizacji z graczami a nie na jednym zadaniu. Skupmy się wszyscy na tym co teraz jest.

 

Samo wprowadzenie chociażby mniejszej ilości % na stracenie moona też nic nie da. Macie na górze napisane jak to policzyć. Zanim napiszecie posta, rozpiszcie sobie wszystko dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus
Leon dyskusja jest na temat ściagania moonów a nie jego funkcjonalności, nie rób offtopu

 

To nie jest OT. Tłumaczę ci, że zdjęcie moona to nie może być chwilowy kaprys gracza. Jest wiele sytuacji, że dzisiaj kogoś przefarmisz a on w akcie zemsty zdejmie ci moony.

Zabudowa moona trwa czasem kilka miesięcy. Tobie może wystarcza niezabudowane, ja lubię mieć zabudowane.

 

Wiesz jak jest na tym serwie?

Gracze z topki latają na młodych w 500.000.000 GŚ. Robią z nich miazgę. W/g mnie to są zagrywki poniżej pasa. Lecą kompletnie bez jakiegokolwiek ryzyka. 0% szans na to, że młody się podstawi, 0% szans na stratę tych GŚ.

Jakby miał chociaż 3% szans że je straci, zastanowiłby się czy warto ryzykować.

Młody po takim szturmie traci ochotę do gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon pięknie to opisałeś :)

 

Gracz z topki leci 500kk gś, na u4 rekord to 50kk gś, ale ok, leci 500kk gś na pewniaka - masz 100% racji. Ale na pewniaka zniszczy moona a nie jest to powiedziane czy na pewniaka zniszczy flotę :) Jest bank, są inni gracze którzy mogą się podstawić.

 

Teraz się zastanowi czy mu się opłaca lecieć, bo może stracić 500kk gś.

500kk gś = 2.500.000.000.000.000 metalu i 2.000.000.000.000.000 kryształu i 500.000.000.000.000 deu.

Teraz sobie odpowiedz, jaką flotę musi zezłomować, by mu się kalkulowało takie ryzyko.

I odpowiedz, ile takich flot lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus popatrz, teraz przyszedłeś i się czepiasz jednej rzeczy.

Deus przepatrz, i przelicz to co rozpisałem :) A jak tego nie rozumiesz to już nie ma co dalej gadać :)

 

gdybym napisał tylko przeliczenie kosztu 500kk gęsi to byś się nawet nie odezwał. ale potem będziesz pisał, że przecież się udzielasz w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus
Teraz się zastanowi czy mu się opłaca lecieć, bo może stracić 500kk gś.

500kk gś = 2.500.000.000.000.000 metalu i 2.000.000.000.000.000 kryształu i 500.000.000.000.000 deu.

Teraz sobie odpowiedz, jaką flotę musi zezłomować, by mu się kalkulowało takie ryzyko.

I odpowiedz, ile takich flot lata :)

 

powyższym kolego gluttony uzasadniłeś rację bytu nowego wzoru. Skończy się latanie na bezczelnego dla zasady tylko i wyłącznie zniszczenia moona i pokazania młodym graczom kto rządzi na Uniwersach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole... Neriel... takich odzywek to bym się spodziewał od 12 latka, a nie ciebie.

 

 

Jest dość spory problem nazywający się BANK+Demontownia, owocujący w brak flot na starych UNI. Uważam ("prorokuje"), że przez nowy wzór NIKT nie będzie ryzykował rozwalania moonów by znaleźć flotę, która nawet bez takiego utrudnienia dla polującego, jest łatwa w obronie (zawrócone stacjonuj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

która nawet bez takiego utrudnienia dla polującego, jest łatwa w obronie (zawrócone stacjonuj).

dokończę twoją myśl:

zawrócone stacjonuj, bank z którego można postawić w moment obronę (jeżeli nie mamy akurat tyle sury to zawsze sąsiad może postawić z banku flotę i nas próbować bronić, bo przecież sąsiad też nie ma floty na fs tylko zawsze ma surowce bezpiecznie pod ręką).

 

mirai zaraz zobaczysz odpowiedź pt. że brak flot na uni to wina topowych flot, bo oni latają a nie powinni :)

nie ma co się już produkować. rozpisane jest już wszystko co potrzeba, oni i tak zrobią swoje

 

tak jak napisał xcool, chylą się ku upadkowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa "uważam, że" to nie to samo co "nikt nie będzie" itp.

 

Na SB właśnie pisałem, że zaprosimy każdego chętnego na uni testowe i sprawdzimy realne trudności w niszczeniu moonów.

 

@EDIT

Nie wiesz gdzie tak pisałeś? Wróć na 2 stronę, wpisz "NIKT" i klikaj "Następne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.