Skocz do zawartości

Nowy wzór niszczenia moonów i GŚ.


Skuzi

  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie masz zdanie na ten temat ?

    • Jestem za wprowadzeniem tego wzoru.
      6
    • Jestem przeciwny wprowadzeniu tego wzoru.
      9
    • Jest mi to obojętne. // Nie mam zdania.
      2
    • Wzór trzeba zmienić na mniej wymagający.
      6
    • Wzór trzeba zmienić na bardziej wymagający.
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, choć sprawa ucichła na długi czas to od 5 sierpnia 2010 się ciągnie.

 

Dziś się dowiedziałem o ukończeniu wzoru, po tym jak Neriel mi przesłał wszystko w excelu doszło między nami do długiej debaty. Po nacisku z mojej strony zmienił wzór na dużo bardziej przyjazny flociarzom. Jak na ten rozwój gry uważam, że jest on całkowicie do przyjęcia.

 

LINK DO KALKULATORA

 

Oczywiście uważam, że wzór nie może zostać wprowadzony bez zmian z % na powstanie moona. Uważam, że równocześnie powinno się dać 10kkk surowca na 1%. [10.000.000.000 in 1%] Oczywiście zdrożałyby próby moonowe ale również szansa na ich zniszczenie by wzrosła. Poprzednia zmiana wzoru miała zapobiec ściąganiu moonów dla zabawy przez 200-500k GŚ. Zostało to utrudnione kilkakrotnie, jednak w obecnej sytuacji ściągnięcie nawet największego moona nie stanowi problemu. Uchroniło to tylko przed początkującymi, którzy naprawdę dla zabawy ściągali nagminnie moony. Tak gra jest dla zabawy, ale trzeba zachować sens ściągania moonów a sensem jest albo zgarnięcie floty wroga lub pozbawienie go falangi byśmy nie byli widoczni.

 

Co ma zmienić ten wzór ? Osobiście chwilowo widzę jeden cel. Mianowicie: Największe moony mają realnie zmniejszać chęci ściągania moonów przez agresora. Małe cały czas będzie można ściągać standardową ilością GŚ. Jeżeli jest jakiś jeszcze dobrze by było umieścić go w temacie.

 

Dziękuję, proszę o komentarze oraz głosowanie w ankiecie, nie chcę aby tak duża zmiana była wprowadzona bez dyskusji. Nie macie się czego obawiać zmiana jeszcze nie jest zatwierdzona.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczyłem opcję drugą

a teraz jedziemy argumenty :) mam nadzieję, że ecowcy którzy tutaj będą większością, też jakichś użyją.

 

1. jest dobrze tak jak jest teraz

2. moona łatwo stracić można, ale łatwo też go zrobić

3. jeżeli zaczną spadać gęsi, to ataki nie będą w ogóle opłacalne, a wg zamierzeń, ma to właśnie zmobilizować do ściągania flot... tyle że nikt już tego nie będzie robił przy takiej stracie gś

4. jak sobie wyobrażacie teraz zrobienie zadania: zniszcz 300 moonów. awykonalne (tylko nie gadajcie że dacie opcję pomiń, bo zaraz wszystkie zadania pominiemy)

5. ograniczenia regulaminowe tzn. 6 ataków na planetę/6 ataków na moona i suma ataków dziennie 20 + maxymalnie 4 moony można zdjąć odbiera jakąkolwiek szansę na polowanie na flotę. ściągasz 4 moony przed 24, ściągasz 4 moony po północy... tracisz mnóstwo gęsi a floty dalej na falandze nie ma... jaki to ma sens?

 

neriel powiedział, że chce to zbliżyć do ogame.pl

a ja się pytam, czy w ogóle kiedyś ściągał moon a na ogame.pl? tam na każdego moona leci 1 gś!!! jedna gwiazda!! podam przykład:

wiesz, że gracz puścił fs z moona x. moon ma 8944km... lecisz 6 falami po 1 gś, 2 padają, 3 się odbijają, 1 niszczy moona i też pada... strata 30kk surowca

zysk ze złomowania i farmienia - kilkaset kk sury

 

tutaj będzie to wyglądało tak:

lecisz na moona, tracisz mnóstwo sury, widzisz flotę powracającą ze zbieraj... chcesz lecieć, ale gracz ma surkę w banku i buduje mega obronę (albo demontuje wszędzie obronę i stawia ją na planecie na którą wraca mu fs). jeżeli gracz się zaloguje i zobaczy co się dzieje, w przeciągu 30 sekund stawia zasiek nie do przebicia...

 

na ogame tak się nie da bo obrona nie buduje się 0 sekund :) trzeba szukać graczy do podstawki, a jeżeli sąsiedzi mają flotę na FSie to się nie podstawią. jeżeli mają jednak flotę i lecą bronić floty, są widoczni na falandze i można kolejnych graczy niszczyć na powrocie floty.

 

to co wy teraz proponujecie nijak się ma do mechaniki ściągania moona na ogame.pl, na której tak niby się neriel wzorował

 

EDIT:

Minęła chwila, ktoś już kliknął "JESTEM ZA" ale posta z argumentacją to już nie łaska napisać?

 

//wymoderowano, po co się drzesz ?

deusx

 

to zablokuj opcję powiększania czcionki ;) skoro jest opcja powiększenia, to wolno z niej korzystać tak?

 

//Opcja ta istnieje do powiększania tytułów, nicków nie do darcia się...

deusx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gluttony, w moich oczach podajesz idiotyczne wytłumaczenie, które sprowadzają się tylko do banku.

 

jeżeli zaczną spadać gęsi, to ataki nie będą w ogóle opłacalne

Może zróbmy opcję, że jeżeli gracz ma nick "gluttony" to rozwala wszystko i wszystkim bez jakichkolwiek strat, ja jestem za !

 

 

jak sobie wyobrażacie teraz zrobienie zadania: zniszcz 300 moonów

Małe moony będą spadać bez żadnego problemu.

 

 

Wnioskuję z twojego postu, że jedyne co zrozumiałeś z tematu skuziego, to że z każdym niszczeniem moona padną GŚ.

 

Twoje posty nie znaczą nic, bo kierujesz się wyłącznie sobą, tak jak tobie będzie lepiej tak ma być nie patrząc na innych. Sam mówisz, że z bankiem jest łatwo ekowcom, ale utrudnienie niszczenia moonów dla flociarzu już jest bezsensu oczywiście, bo "istnieje bank?" ;D

 

 

Przykład ogame:

wiesz, że gracz puścił fs z moona x. moon ma 8944km... lecisz 6 falami po 1 gś, 2 padają, 3 się odbijają, 1 niszczy moona i też pada... strata 30kk surowca

zysk ze złomowania i farmienia - kilkaset kk sury

 

Przykład tutaj:

lecisz na moona, tracisz surowce na lot (na ogame tak samo tracisz surowce na lot :)), widzisz flotę powracającą ze zbieraj... lecisz, rozwalasz i masz kilkaset kk sury

 

Ale oczywiście w pana mniemaniu, każdy użytkownik ma zapas 10 bld deuteru w banku i automatycznie postawi obronę lub ominie wszelkie boże zabezpieczenia i użyje demontowni.

 

 

Jestem za wprowadzeniem wzorów, ponieważ obecnie jest jeszcze za łatwo, moony szybko padają, bez względu na ich wielkość, a gwiazdy w ogóle nie spadają, sporadyczne przypadki trzeba to zmienić w końcu. Rozbudowa moona trwa bardzo długo, a jego utrata chwile, tak być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze piękne tabelki żeby było jasne wszystko szybko, bo nie każdy musi mieć Excela.

 

Górna przedstawia % na zniszczenie moona, dolna % na utratę GŚ.

*** Tabelka nieaktualna - nowa wersja na 2 stronie ***

 

 

PS: Deus, ten wzór nieco się różni od tego, który Ci wysłałem na PM, więc w razie czego tamten zignoruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, nie grasz tutaj to nie wiesz na czym polega teraz latanie :)

 

Czy ty w ogóle zrozumiałeś co pisałem, że na ogame, na którym się tak wzorujecie tym utrudnieniem, na moony latają 1 GŚ!!! a potencjalne zyski są ogromne :)

Oczywiście zawsze może się nie udać. Ale jest jakiś sens takich lotów.

 

Proszę bardzo, zróbcie wzór, żeby latać 1 gś(albo inaczej, skoro gra jest x200 to żeby latać 200 gś) z takimi samymi szansami na zniszczenie moona 8944km jak na ogame :) Wtedy faktycznie się będziecie wzorować na ogame.pl

 

Deus, tak ciężko ci przyjąć krytykę? Wymyślacie bzdury, a jak ktoś wam wytyka błędy to się oburzacie :)

 

I znów, 2 kliknięcia "jestem za" i zero posta :) Znów większość zadecyduje?

 

edit:

JAK MOŻNA MIEĆ UJEMNY %??

LOL2, lecę na największego moona 5kk gś, mam 27% szans na ściągnięcie go i 24% szans na stratę gęsi?

1kk gęsi kosztuje 4.250.000.000 deuteru... x 5 = 21.250.000.000 deuteru

Zyski ze starcia 300kk% są na poziomie 8.000.000.000 deuteru.

 

Ale spoko, mogę przecież polecieć tylko 1kk gęsi na tego moona, i mieć -2% szans na jego zniszczenie (lol2). nie jestem matematykiem ale czy istnieje coś takiego jak minusowy %? zawsze wydawało mi się że 0% to absolutne minimum.

 

Jesteście geniuszami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę grać, aby znać problemy gry, które są mi zgłaszane przez użytkowników, ponadto, mogę określić umysłowo i przyszłościowo, bo większość rzeczy robiłem na tej zasadzie i jakoś się "udawało".

 

My nie wzorujemy się na ogame, nie wiem, czemu neriel i skuzi "to obmyślili", ale wątek tek był już dawno przerabiany.

 

 

Ponadto, mówisz, że na ogame lecisz jedną GŚ... heh:

 

Dane z symulatorów na podstawie wzoru OGame (ty podałeś średnicę prawię 9000...)

Średnica moona: 7000

Ilość GŚ: 5

Szanse na zniszczenie ksieżyca wynosza: 36.52%

Szanse na zniszczenie GŚ wynosza: 41.83%

 

Jeżeli moon ma 5000 średnicy:

 

Szanse na zniszczenie ksieżyca wynosza: 65.49%

Szanse na zniszczenie GŚ wynosza: 35.36%

 

I tutaj jest 5 GŚ'ów, a nie jeden, jednym możemy palcem pojeździć, i patrząc na szansę zniszczenia oraz cały ten poświęcony na to czas, twoja teoria wydaje mi się kompletnie odwrotna.

 

 

Poza tym, my nie wymyślamy bzdur, tylko fachowe i porządne wzory, myślimy przyszłościowo, a jak już mówiłem, twoja krytyka jest kompletnie bezsensu, bo mówisz cały czas o argumentach, a podajesz je całkowicie bezsensu, lepiej jeden porządny niż 10 idiotycznych.

 

I obrażanie nas jest co najmniej odważne, obraź lepiej programistów MS, którzy napisali excela. Poza tym, jest coś takiego jak minusowy procent "geniuszu".

 

Czekam na te sensowe argumenty, które zaraz obalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Z tego co podal Neriel aby miec 50% szansy na zniszczenie moona o srednicy 9000k potrzeba 20milionow GS, przy czym szansa na zniszczenie gs to 20%

 

Obiektywnie.

Niszczenie moona to pojscie na latwizne, ktos idzie spac, slesz 200k gs i masz flote na talerzu. Na ogame to nie bylo tak latwe bo lot trwal okolo 10h, gs byly drogie, plus niszczenie nie szlo tak łatwo.

A i tak na starszych uni bylo to dosc powszechne.

 

gluttony przykro mi ale nie zgodze sie z Toba.

Bo jak napisał admin, patrzysz tylko na swoje konto/swoj zysk.

Powiedzmy ze zaraz pojdziesz spac, a ktos ci sciagnie wszystkie moony... sytuacja sie zmienia co ?

 

Sciaganie moonow jest dla n00bow, tak nie na noobow tylko dla noobow.

Jak ci tak zalezy na jakiejs flocie... lotka w uklad albo obserwacje itd, loty na czuje przy swiecacej sie *.

 

Nie staraj sie ulatwic tej gry tylko sobie, pomysl o innych.

Sam mam zamiar tu zlomowac, ale nie chce isc po latwosci i sciagac moona kiedy mi sie to wymarzy.

Gra to nie tylko sukcesy ale i porażki.

Lecac na sciagniecie moona musisz wiedziec ze mozesz na tym duzo stracic jak i duzo zyskac.

 

 

Ja zaglosowalem na TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy utrudniałem wzór, pytałeś czy bez dyskusji i ankiety go wprowadzimy - odpowiedziałem, że tak zrobimy. Mimo to jednak dałem ankietę i jednak źle...

 

To nie my nie przyjmujemy krytyki - to ty jesteś przeciwko wszystkim dookoła. Uważasz, że coś wiesz, bo dużo grasz ale tu nie trzeba w ogóle latać by wiedzieć to i owo. Wyobraź sobie, że zanim jakakolwiek gra powstała nikt w nią nie grał i trzeba było bez doświadczenia dopasować każdy wzór.

 

Tutejsza ankieta ponadto nie zadecyduje o wprowadzeniu wzoru - ma ona służyć jedynie poznaniu opinii. Chyba, że Deus ew. zapragnie by większość zadecydowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEUS!!!

KTO LATA 5 GŚ NA NISZCZ NA OGAME!!!!!

 

Każdy (KAŻDY, rozumiesz KAŻDY kto gra flotą) lata 1 (jeden, uno, one) gś na niszcz!!! Takie są realie, puszczane jest kilka fal po 1 (jeden, uno, one) gś!!!

 

Poza tym, my nie wymyślamy bzdur, tylko fachowe i porządne wzory, myślimy przyszłościowo

FACHOWE? Jak można uzyskać minusowy % na zniszczenie moona? Pokaż mi proszę że przy 1 gś nie da się zniszczyć moona 8944 km na ogame... że jest tam 0 albo minusowy %

Ty się nazywasz fachowcem od wzorów? Być może reszta jest ok, ale ten ewidentnie wam nie wyszedł.

 

Nie podaje głupiego argumentu... Podaje ci prosty przykład jak będzie wyglądało liczenie zysków i strat po tym co wprowadzicie. Zabijesz każdego aktywnego człowieka co ma flotę. Dążysz do tego by nikt tutaj nie złomował. By każdy grał eco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęła chwila, ktoś już kliknął "JESTEM ZA" ale posta z argumentacją to już nie łaska napisać?

Ja to zrobiłem i natychmiast pisałem posta................

 

Chciałem to napisać ale nie miałem dowodów. Teraz jednak mam - niby my nie przyjmujemy krytyki ale to ty wciskasz Caps Locka gdy ktoś skrytykuje ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Moze i z tą częścią wzoru trzeba popracować aby nie było minusowych wartosci, ale reszta jest w miare ok.

Dajmy im to wprowadzic, jesli bedzie fatalnie i nie da sie sciagac moonow bedziemy mysleli nad zmianami.

zrobimy strajk przed siedziba admina i sie wtedy zmieni.

Ale nie skreslaj czegos czego nie spróbowałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podstawowy screen z excela, po co neriel ma robić w każdym polu "jeżeli X1

 

Mów co chcesz, ale Neriela za skarby bym nie oddał, napisałem wymyślamy, bo zawsze piszę jako team.

 

 

Liczenie zysków i strat będzie wyglądało tak samo jak obecnie, chyba, że ktoś będzie ryzykantem i będzie chciał mniejszą ilością GŚ zniszczyć moona.

 

Dalej nie dajesz żadnego argumentu, poza tym, że na zdjęciu jest minusowy procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica czy będzie minusowy czy zerowy %?

Jakie zmiany, jak wprowadzą ten wzór i się okaże że się grać nie da to przecież nie zmienią tego, bo będą musieli mi przyznać rację... ośmieszą się, a tego szanowni "fachowcy" nie będą potrafili przełknąć :)

 

EDIT

Dalej nie dajesz żadnego argumentu, poza tym, że na zdjęciu jest minusowy procent.

Już w pierwszym poście napisałem obliczenia :) ale ty tego nie widzisz bo po co :)

Co to za różnica czy będzie minusowy czy 0 procent?

 

neriel powiedział, że chce to zbliżyć do ogame.pl

a ja się pytam, czy w ogóle kiedyś ściągał moon a na ogame.pl? tam na każdego moona leci 1 gś!!! jedna gwiazda!! podam przykład:

wiesz, że gracz puścił fs z moona x. moon ma 8944km... lecisz 6 falami po 1 gś, 2 padają, 3 się odbijają, 1 niszczy moona i też pada... strata 30kk surowca

zysk ze złomowania i farmienia - kilkaset kk sury

 

tutaj będzie to wyglądało tak:

lecisz na moona, tracisz mnóstwo sury, widzisz flotę powracającą ze zbieraj... chcesz lecieć, ale gracz ma surkę w banku i buduje mega obronę (albo demontuje wszędzie obronę i stawia ją na planecie na którą wraca mu fs). jeżeli gracz się zaloguje i zobaczy co się dzieje, w przeciągu 30 sekund stawia zasiek nie do przebicia...

 

na ogame tak się nie da bo obrona nie buduje się 0 sekund trzeba szukać graczy do podstawki, a jeżeli sąsiedzi mają flotę na FSie to się nie podstawią. jeżeli mają jednak flotę i lecą bronić floty, są widoczni na falandze i można kolejnych graczy niszczyć na powrocie floty.

 

to co wy teraz proponujecie nijak się ma do mechaniki ściągania moona na ogame.pl, na której tak niby się neriel wzorował

 

to tak jakbyś tego argumentu nie zauważył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gluttony, zachowujesz się jak J. Kaczyński.

 

Ja mam rację, a tusk i reszta sejmu to po prostu idioci, jeszcze będą mnie przepraszać i mi dziękować. Ponadto tusk ma przeprosić bo pada !

 

 

 

Poza tym, ja Ci też napisałem obliczenia. Skoro nie umiesz opóźnić floty w celu sprawdzenia przeciwnika twoja sprawa, jak już pisałem, nie wszyscy mają po 10 bld deuteru w banku.

 

 

I oczywiście wyłapałeś już warna, radzę dalej udawać cwaniaka.

 

Co do ogame, nie na każdego moona lecą falę po 1 GŚ, jest to rozsądne rozwiązanie przy bardzo dużym moonie. Przy małych bardziej opłaca się już wysłać więcej GŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty deus jesteś jak cesarz Korei północnej :)

Srasz we własne gniazdo teraz :) Dobra, wprowadźcie te zmiany :D Będzie naprawdę bardzo fajnie się grało. Ale przyrzekam, jak się za parę miechów okaże, że wzór jest zły i trzeba go zmieniać, pokażecie, że jesteście niedojrzali do administracji grą, gdy olewacie zdanie ludzi z doświadczeniem i robicie wszystko po swojemu.

 

Jak taki jesteś biegły w polityce, zauważ, że ministrowie, prezydent i premier mają swoich doradców ;)

Ty tylko słuchasz ludu :D A sam wymyślasz coś o czym nie masz zielonego pojęcia

 

edit: pokaż mi te twoje obliczenia, bo nie dowidzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tylko słuchasz ludu

 

robicie wszystko po swojemu

 

 

Ty masz doświadczenie OGame, ja siedzę na tym skrypcie 5 lat, myślę, że mam jednak większe doświadczenie. Tym bardziej, że spory kawałek czasu grałem jako zwykły gracz potajemnie. Poza tym, nie zachowuje się jak dyktator, człowieku zrozum, że nie zawsze ty masz rację.

 

Nie napisałem wcale, że wprowadzimy ten wzór w obecnej postaci, jak wcześniej wprowadzaliśmy utrudnienie też mieliśmy "zabić" flociarzy i co ? Ruch się jeszcze zwiększył, bo ludzi moony zaczęli stawiać.

 

 

pokażecie, że jesteście niedojrzali do administracji grą

Może samolubnie, może nie, ale skoro ta gra jest tyle lat, oznacza to, że administrowana się bardzo dobrze.

 

Obliczenia są wyżej. Może państwowe głowy mają swoich doradców, jeżeli ja już nie wiem co wymyślam, to neriel jako flociarz siedzi tutaj też bardzo długo (ponad 2 lata z tego co pamiętam) i uwierz mi, że na pewno ma większe doświadczenie niż ty, bo z tego co widzę pojawiłeś się niedawno. Jest tutaj pełno jego wzorów jak i również skryptów, które sprawdzają się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a siedź sobie na czym chcesz :)

piszę ci tylko, że nie masz pojęcia, co się będzie teraz działo. a jak ci wyliczę przykłady to się przyczepisz że capslocka użyłem i nie odpowiesz na piękne porównanie surowcowe.

 

zaryzykuję.

 

ściągaliśmy dzisiaj moona ponad 6k% (w sumie ściągaliśmy 8 moonów ale dla przykładu, napiszę że wiedzieliśmy, że tylko tego moona wystarczy ściągnąć).

śląc 1kk gęsi (dla przypomnienia, wartość 4.250.000.000 deuteru) mamy 14% szans na ściągnięcie moona i 13 na stracenie gęsi:

 

Wyciągnęliśmy 265kk% czyli zysku netto było 7.500.000.000 deuteru.

 

Opcja 1.

Pada moon, nie padaają gęsi

Zysk - 7.500.000.000 deu

Opcja 2.

Pada moon, padają gęsi

Zysk - 3.250.000.000 deu

Opcja 3

Pada moon i 2 fale po 1kk gęsi

Zysk - ujemny... stratni jesteśmy 1.000.000.000 deuteru

Opcja 4.

Pada moon i 3 fale gęsi

Strata 5.250.000.000 deu

Opcja 5

Pada moon i 4 fale gęsi

Strata 9.500.000.000 deu

 

Aż do 6tej fali.

 

Wiemy że gracz będzie offline i nie skorzysta z banku, bo go rozjechaliśmy samochodem... lecimy na absolutnego pewniaka. Rozumiem, że taka opcja ci teraz pasuje tak?

 

edit:

uwierz mi, że na pewno ma większe doświadczenie niż ty, bo z tego co widzę pojawiłeś się niedawno

Nie wiem czemu uważasz że ma więcej doświadczenia niż ja ;)

 

Ale jeżeli chcesz pogadać z ludźmi z zapasem doświadczeniem wejdź na forum ogame i napisz pw do jednej z tych osób:

- matiq

- mroczny

- patriota

- selene

- t1 (albo the1, nie pamiętam nicka, gość jest co chwila w tytanach u7)

- black grucha

 

I zapytaj iloma gś lecą na moona z misją niszcz

Są to bardzo fajni ludzie, napewno ci udzielą dokładnych wyjaśnień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi.

 

My dążymy do tego, aby ściąganie moonów było utrudnione, tzn. że na obecnym twoim etapie gry byś go nie zaatakował, a dopiero na późniejszym. Co to daje ? Daje tyle, że musisz grać więcej, dłużej - gra jest ciekawsza, bo dążysz ciągle do tego, aby niszczyć coraz to większe moony. Na ogame po miesiącu nie będziesz miał nawet GŚ, to powinieneś nazwać absurdem.

 

Na ogame wysyłamy kilka fal zawsze, bo nigdy nie będziemy mieć pokaźnej ilości GŚ (no chyba, że za jakiś absurdalny okres czasu), tutaj jest inaczej, bo bardziej się opłaca zebrać odpowiednią ilość GŚ, jest taka możliwość wtedy mamy pewny zysk, nawyki z ogame tutaj się raczej nie przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No deus, w końcu piękny post :)

No to moja kolej:

 

My dążymy do tego, aby ściąganie moonów było utrudnione, tzn. że na obecnym twoim etapie gry byś go nie zaatakował, a dopiero na późniejszym. Co to daje ? Daje tyle, że musisz grać więcej, dłużej - gra jest ciekawsza, bo dążysz ciągle do tego, aby niszczyć coraz to większe moony.

Niestety nic to nie daje, gracze klikają surkę w bank a nie mają floty, którą ślą na fsy. Utrudniacie coś co i tak jest już utrudnione, ludzie nie mają floty ale mają surkę w banku. Skanują bez żadnego ryzyka straty floty, znajdą BFS, stawiają flotę, złomują, demontują i w koło macieju. Jesteś adminem to chyba możesz zobaczyć ile topowi ecowcy mają surówki w banku. Przelicz to na Aurery a potem zobacz topowe aktywne floty na tym samym uni. Powiedz mi jak aktywny gracz ma szansę walczyć przeciwko bankowi?

 

Na ogame wysyłamy kilka fal zawsze, bo nigdy nie będziemy mieć pokaźnej ilości GŚ

Niestety nie masz racji, chociaż zamysł jest dobry. Śle się 1 gś nie ze względu na ich małą ilość tylko ze względu na statystyczną szansę starty gęsi podczas niszczenia (można zniszczyć moona, można się odbić - wtedy flociarz ma albo zysk albo nic nie stracił, można paść, można zniszczyć i paść - wtedy jest strata albo strata + szansa na złom)

Naprawdę napisz pw do jednego z tych graczy co ci wymieniłem, na dzień dzisiejszy są to najwięksi wymiatacze na ogame. Oni ci to dokładnie wyjaśnią dlaczego ślą 1 gś a nie np 5

 

bo bardziej się opłaca zebrać odpowiednią ilość GŚ, jest taka możliwość wtedy mamy pewny zysk, nawyki z ogame tutaj się raczej nie przydają.

Powiedz mi, jak ma mi się opłacać zebranie odpowiedniej ilości GŚ? Popatrz, zbierając odpowiednią ilość (użyję liczby 100kk gś) wydaliśmy na nie 100.000.000 x 4.250.000.000 deuteru to jest koszt 700.000.000 aureor!

100kk gś w przypadku moona 3500km 1% szans na stratę. Nie wyobrażam sobie takiego ryzyka, ale załóżmy że ktoś tak leci, straci czy nie straci - nieważne

Prz moonie o średnicy 6000km ma już ok 5% szans na stratę. Pogratuluję jaj człowiekowi, który podejmie takie ryzyko... czy wtopi czy nie, pokaże że ma jaja

Tylko powiedz mi, gdzie w tym przypadku będzie zysk, jak gość wtopi tyle sury przy nieudanym niszczeniu?

Już nie przytoczę tutaj moona 8000km bo tutaj to tylko "wariat" poleci :) Choć napewno się tacy zdarzą.

 

Użyłeś słowa PEWNY ZYSK... pewny zysk masz przy 2 miliardach gęsi... Jest ktoś (choćby na u2) kto ma taką flotę? Słowo PEWNY tutaj nie ma żadnego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak obecnie ma się ryzyko do zysku ?

 

 

100.000.000 GŚ, moon 9000 i 2% na zniszczenie GŚ przy ponad 80 na zniszczenie moona.

10.000.000 GŚ, moon 6000 i 0% na zniszczenie GŚ przy ponad 80 na zniszczenie moona.

 

 

Jest za łatwo, trzeba to utrudnić, osobiście ja bym zwiększył szansę na zniszczenie moona równorzędnie zwiększając szansę na zniszczenie GŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększysz szanse na zniszczenie gęsi to będą padać tytany wyłącznie z BFS :)

 

Owszem jest łatwo zniszczyć teraz moona, mówię otwarcie!! Jest to banał zjechać komuś moona. Jak odebrać dziecku lizaka! Ale zanim będzie cytować tylko ten fragment, przemyślcie to co teraz napiszę.

W regulaminie jest wprowadzone (wg mnie) głupie ograniczenia, tzn. 20 ataków na gracza, maxymalnie 4 moony do ściągnięcia. W nocy sam ściągasz 8 moonów. 8/21 to jest mniej niż 50% szans na znalezienie floty. A ryzyko jakie będzie podejmowane podczas niszczenia 8 moonów i przeliczeniu strat wszystkich nieudanych prób na zasadzie straconych gęsi (wystarczy raz stracić te 100kk gęsi podczas strącania 8 moonów) nie mając absolutnie pewności, że trafisz te 8/21 akurat tego moona skąd poszedł fs... Nikt nie zaryzykuje ściągania. Wiesz dlaczego?

 

Otóż nie został poruszony tutaj jeszcze jeden problem, a mianowicie pojawienie się gwiazdki oraz prędkość przesyłu floty.

Proszę o skupienie się (nie mówię tego złośliwie, poważnie proszę zrozumieć to, jakie ułatwienie jest teraz dla flociarzy, tak! Dla flociarzy)

 

1. Siedząc na moonie, nie generujemy gwiazdki. Obserwując gracza, nie mamy zielonego pojęcia gdzie ma flotę dopóki nie zeskanujemy jego moona. Zrozumienie zasady działania gwiazdki (aktywności) i umiejętne tego wykorzystanie, jest najważniejszym punktem obserwacji sposobu gry swojej ofiary. Jeżeli dalej będzie tak, że gwiazdka się nie pojawia po aktywności na danym moonie - nie ma szans na wytypowanie moona choćby kilku realnych moonów skąd mógł pójść fs. Jeżeli złapiemy czyjąś flotę na skanie, na jednym z 21 moonów, wtedy wiemy, że musimy ściągnąć 8 z 20 moonów (chociaż i tak nikt nie zaryzykuje), ponieważ z tego moona co mamy flotę na skanie nikt fsować nie będzie.

2. Prędkość gry. Kolejne straszne utrudnienie dla obserwacji celu, w celu wytypowania moona do zniszczenia. Popatrzcie na ten przykład:

Mam flotę na 1 gali. Farmiłem na 1 gali, kilku graczy może wiedzieć że siedzę na 1szej gali, bo ich skanowałem, sfarmiłem im kolonie.

Chcę zrobić fs. Co robię?

- pakuję surkę do banku

- robię teleport np na 11 galę

- wyciągam z banku trochę deuteru na lot na stacjonuj pomiędzy księżycami

 

Operacja trwa 20 sekund

 

Obserwator nie ma szans tego zauważyć. Zwłaszcza gdy nie będzie sie pojawiała aktywność.

 

Popatrzcie, chcecie zmusić flociarzy do bardziej finezyjnego złomowania. Zastanówcie się nad tym co wyżej opisałem. Jest kilka aspektów gry, które to po prostu uniemożliwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit niszczenia moonów jest w regulaminie, lecz wystarczy prośba do sojuszu, aby reszta moonów również została ściągnięta i już mamy flotę na falandze. Więc regulamin nie daje tutaj moim zdaniem ochrony, chyba, że atakuje nas samotny czy niezależny gracz.

 

I tylko te krótkie zdanie przyćmiewa twoją długą wypowiedź na temat trudnego złomowania. Utrudniając niszczenie moonów, tracimy potencjalnie już kilku znajomych, którzy są w stanie nam pomóc, tym samym osoba atakowana ma większe szanse, niż zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus, uważam, że i tak mało mamy teraz flot, nie ma na co latać, a jak zostanie wprowadzony ten wzór, to nie będzie JAK latać, bo FS z moona da ~100% pewność, że nie stracimy floty.

 

Flotę będzie się tracić tylko:

 

a) przy mega farcie polującego, gdy wychwyci przez przypadek (bo ruch na moonie nie robi gwiazdki)

b) przy mega lamerstwie właściciela floty, bo ją puści z planety, albo wogóle zostawi w bunkrze.

 

 

Nie widzę jak ta zmiana mogłaby wpłynąć pozytywnie na cokolwiek.

 

Już teraz stacjonuj moon-moon daje prawie pewność nie stracenia floty (oczywiście zawrócone w odpwiednim momencie), bo jak falangować przez ~40 godzin co 5 sekund? Żaden sojusz nie będzie w stanie czegoś takiego zrobić, a nawet gdyby był w stanie - nie będzie się opłacać, bo ludzie nie mają surki we flocie, tylko w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie chce mi sie czytac wszystkiego bo jak zawsze jest zadyma neriel moze by tak zwiększyc szanse zniszczenia mona a zmiejszyc szanse na utrate gs

wydaje mi sie ze za duze ryzyko dla potencjalnego gracza z twojej tabelki widze ze naprawde będzie trzeba miec spore ilosci gs a na takie ilosci nie kazdego stac i jeszcze mozliwosc utraty tych gwiazdek zniechęci większosc ludzi

 

 

przykładowo gracz ma mona 9000 i robi sobie na pz fs bo wie ze nikt nie poleci 50kk gs zeby sciągnąc mu mona bo dopiero przy tej ilosci jest więcej jak 50% ale szansa na utrate jest 20% teraz koszt floty którą on lata jest warty 20kk gs

i co będzie przy stracie tych 50kk wiecie jaka to ilosc surowców

 

 

1 RYZYKO MNIEJSZE SZANSA NA ZNISZCZENIE ZOSTAJE

2 SZANSA NA ZNISZCZENIE WIĘKSZA RYZYKO MNIEJSZE

3 SZANSA DUZO WIĘKSZA RYZYKO ZOSTAJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.