Skocz do zawartości

Kilka pomysłów


xxxxxasax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tutaj kilka pomysłów

1. Gracze posiadajacy mniej niz 2000 punktow i bedacy nie aktywni wiecej jak 28 dni beda mieli kasowane planety z tym ze jesli gracz wroci i bedzie probowal sie zalogowac to dostanie nowa planete w innym miejscu.

CO to da?

A no proste galaktyki nie beda tak zasmiecone. i jednoczesnie gracze ktorzy beda chcieli wrocic nie beda mieli problemow.

2. kasacja banku lub ustawienie ze surowce nie wyplacone w ciagu 24 h beda sie wyplacaly same po rowno na karzda planete oraz ze nie mozna dodawac surki do banku ani jej wyciagac gdy jest sie atakowyanym

3. Kolejna fajna rzecza ale chyba nei mozecie jej tu wykorzystac bo wymyslili ja na innej grze tego typu jest to aktywne uni .

co to jest?

a no proste osoby moga byc na urlopie max np 14 dni a potem ich urlop bedzie wylanczany chyba ze wczesniej zglosza to na forum

ale tak jak pisalem pukt 3 chyba nie moze byc zrealizowany ze wzgledu na wykorzystanie mysli technicznej osob z innej gry co jest nielegalne.

 

zamiast punktu 1 mozna tez wprowadzic ilosc punktow i miejsce w statystychach pokazane bez najerzdzania na dana osobe np.

klikam galaktyka na pasku po lewej i widze planete w jedym slupku w drogim jest nazwa gracza takl jak teraz i w 3 jest miesce w statystykach a w 4 jest ilosc punktow

takie rozwiazanie tez ulatwi gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1.

 

Chcesz kasować planety a później je dodawać w innym miejscu ? - Wydaje mi się to zbędne i głupie. Ma być losowe czy pokolei 1:1:1, 1:1:2, 1:1:3 ? Jeżeli nie tak, to w ogóle masz algorytm na inne miejsce ? Bo przypuszczam, że chodzi Ci o miejsca gdzie w danym układzie nie ma skolonizowanych planet.

 

Ad2.

 

Bardzo ciekawa koncepcja z wypłacaniem surowców po 24h. Tutaj nie widzę problemów.

 

@Neriel, I dobrze, powydajesz na bieżąco - pograsz :]

 

Ad3.

 

Urlop schodzi po 50 dniach nieaktywności. Jak wejdziesz raz w 48 dniu to kolejne 50 dni nalicza. Rozumiem, że Cię to nie zadowala ale zmuszanie do gry "Bo będziesz farmą" nie jest najlepszym rozwiązaniem. Admini gry o której wspomniałeś mają dziwny stan umysłu skoro wprowadzili coś takiego. Zgłaszać na forum... Myślisz, że tutaj kogoś by to interesowało ?

 

Żebyś nie pomyślał pochopnie, jak negatywnie skrytykowałem znaczy, że nie jestem przekonany do tego a nie "nie bo nie". Walnij jakiś sensowniejszy argument. Napisałem ten drobny druczek bo to Twój 1 post i żebyś odrazu się nie unosił.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) W grze jakiś czas temu były kasowane planety graczy nieaktywnych, które były niedochodowe. Czyli nie wnosiły nic jako farmy. Uważam, że to jest wystarczające rozwiązanie.

 

Ad 2) Osobiście uważam, że bank powinien zostać. Nie w nim tkwi problem...

 

Ad3) Tak, jak Skuzi opisał powyżej. Mamy tutaj inny system, ale sens jest ogólnie ten sam.

BTW: To, że ktoś wprowadził coś podobnego oznacza, że już nikt inny nie może skorzystać z tego samego rozwiązania ? :D. To znaczy, że zanim coś wprowadzimy musimy przeszukać cały internet, żeby przypadkiem pomysł nie okazał się duplikatem ? :lol:.

 

 

 

Gratuluję pomysłowości, witam na forum ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wplacanie surki do banku jako magazynu to zly pomysl a tak jest teraz

wchodzisz 5 razy dziennie i wszystko dajesz do banku bez sensu a w takiej sytuacji trzeba bedzie pomysles a mzoe uzyc transporterow albo robic flote. bank ma taki problem ze nie trzeba robic obrony jesli jestes budowniczym bo dajesz do banku i budujesz co jakis czas gdy sie uzbiera.

 

no ale dobra jak wolicie.

 

w tej chwili budowniczowie(gracze tylko budujacy budynki) sa calkowicie bezpieczni i np flociarze nie moga ich atakowac bo i tak nie maja z tego zysku skoro on wrzuca surki rano i wieczorem do banku i wyplaca jak cos buduje

on niewiele sie stara bo po co jak ma bank i flociarz traci bo nie da sie na takim zarobic.

bank jest super bardzo go lubie do przewalania surki ale nie na zasadzie przetrzymywania tam surki zeby nikt mi jej nie sfarmil

bank na 24 albo 48 h byl by ok

mozna tez zmniejszyc prowizje ale tez nie zabardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasowanie i dawanie ponownie planet jest bez sensu, ingerowało by to w system gry i system zabezpieczeń, ogólnie pomysł nie przejdzie, poza tym znikną farmy dla ekowców.

 

Co do wypłacania surowców chowanych w banku, tutaj można zastosować system, który wypłaci wszystko po równo, jednak nie po jednym dniu, nie przesadzajmy.

 

3. Kolejna fajna rzecza ale chyba nei mozecie jej tu wykorzystac bo wymyslili ja na innej grze tego typu jest to aktywne uni .

co to jest?

a no proste osoby moga byc na urlopie max np 14 dni a potem ich urlop bedzie wylanczany chyba ze wczesniej zglosza to na forum

ale tak jak pisalem pukt 3 chyba nie moze byc zrealizowany ze wzgledu na wykorzystanie mysli technicznej osob z innej gry co jest nielegalne.

 

Tutaj jest wyłączany urlop po 50 dniach, można to zmniejszyć, 50 dni to za dużo, jeżeli komuś zależy, to się zaloguje szybciej lub poprosi kogoś o zalogowanie się, każdy ma brata / siostrę / syna / wnuka / bratanka itd.

 

Poza tym, wykorzystanie myśli technologicznej ? Jeżeli konkurencja zrobi myk na którzy rzucą się ludzie, ja też mogę go zrobić, mówi o tym ustawa o ochronie konkurencji, mogą mnie pozwać za to, że oni to pierwsi wymyślili, ale jeżeli ja napiszę swój skrypt (a nie wykradnę) to ustawa o ochronie konkurencji mnie chroni, więcej, na moją prośbę muszą mi wysłać opis działania skryptu - tak jak intel musiał kiedyś wysyłać swoją technologię do AMD. Wydaje się to dziwne, ale prawo daje zarobić wszystkim, a nie tylko jednej błyskotliwej firmie, mimo, że nam się wydaje inaczej. Możemy oczywiście opatentować swój produkt, wtedy już jest inaczej, bo wtedy można zrobić to samo, ale musi działać inaczej:

 

Czyli

2+2=4

Ja już muszę stosować bardziej "skomplikowane" obliczenie:

1+1+1+1=4.

 

Poza tym, poważna konkurencja nigdy się nie czepia, ja nigdy nie miałem do nikogo pretensji, że stosuje mój pomysł, a też nie mam do nikogo zastrzeżeń, że wykorzystałem jego pomysł (oczywiście pomysł, skrypt jest mojego autorstwa). Wręcz przeciwnie, często wymieniamy się doświadczeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem już limit do 100 bln każdego surowca pojemności banku...

Po prostu się zapełni i koniec.. żadnego przymusowego wypłacania czy usuwania.. zwykły limit na który myślę, że nikt nie będzie narzekać.

 

Z resztą jak bank się usunie albo ograniczy to surka zamiast do banku pójdzie na budynki.. nie widzę tu różnicy. Ja osobiście bym wpakował w przeciwrakiety, które po jakimś czasie mógłbym zdemontować co by mnie kosztowało już 30% wartości ale "bank" by nadal był.

 

Żeby co niektórzy byli zadowoleni chyba byśmy musieli pousuwać wszystko co charakteryzuje ten serwer - bank, demontownie, Aurorę i może jeszcze handlarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast limitu pojemności banku, proponuję zrobić limit dziennej wpłaty, przez co ekowiec na wysokim poziomie i z długim stażem gry miał by gigantyczny zapas w banku oraz gigantyczny zapas w locie, bo limit ogranicza jego wpłaty i surka musi być na fs :)

 

Tutaj zamiast zmniejszenia prowizji był by większy limit wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i np flociarze nie moga ich atakowac bo i tak nie maja z tego zysku.

Mi się wydawało, że flociarze latają na floty? Z jednego ataku mają o wiele więcej surki niż z takiego ekowca.

 

 

Co do reszty to nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja się zastanawiam czy wprowadzenie limitu da nam jakiś rezultat.

Bo jeżeli będzie limit, a niektórzy nie mają zamiaru odbierać własnego FS to zamiast pakować to na statki, zaczną budować obronę. Jak będą potrzebowali to zdemontują sobie daną ilość (przy oczywistej stracie 70% kosztów budowy) i będą ponownie posiadać surowce z eko... Więc nie wiem czy warto zadawać sobie tyle trudu.

 

 

A po 2 poszkodowani byliby także flociarze, bo jak np. xcool zrobi sobie duże ST i co z całą surką będzie robił, jak nie będzie mógł do banku tego wsadzić a on robi dziesiątki takich RW dziennie. Jego flota i tak jest na tyle duża, zeby uchronić się przed złomem to pytanie - co to da? U nas jest wiele wybitnych flociarzy którzy mają się czym chwalić ale żeby każdemu teraz truć życie?

 

Były też propozycje usunięcia banku.

To po jakiego była modernizacja z planetarnego na kontowy? Trzeba było od razu i deusx mógłby się zająć pracą nad innym projektem.

 

 

Ja uważam że to wszystko jest bez sensu...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak jak już mówiłem

"Żeby co niektórzy byli zadowoleni chyba byśmy musieli pousuwać wszystko co charakteryzuje ten serwer - bank, demontownie, Aurorę i może jeszcze handlarza."

 

Jest jak jest i niech tak będzie.. nikogo siłą nie zmusicie do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tassadar sorka za tego "-" miał być "+".

A co do pomysłów to po pierwsze nie rozumiem nadal spekulacji nad bankiem bo po co była przeprowadzona jego "renowacja" skoro teraz nikomu się nie podoba? ...

Są osoby, które mają garść czasu i trzymają surkę w banku, a jak znajdą chwilę polatają i potem znów to samo - bank, a czemu? Bo nie mają nawet czasu pilnować floty z powodu: szkoły, pracy, rodziny itd.

 

Co do tego urlopu to fajnie jakby go skrócili, ponieważ np. na uni2 z TOP20 flot dostępnych jest 5 flot normalnie śmiech na sali...

 

EDIT: co do urlopu jeszcze to osoby powinny się określać na forum na ile dni ma być włączony urlop i powinien to robić ktoś operator uni czy coś (wiem wiem, że trochę roboty ale nie widzę innego wyjścia)

 

@Down

 

Racja może przesadziłem z tym, że się nie podoba, ale dużo osób pisze, że ma wiele do zarzucenia co do rozwiązań z bankiem...

 

Nie widzę innego wyjścia z sytuacji kiedy zostałaby wprowadzona opcja z wpisywaniem kto i na ile idzie na urlop, uważam, że wtedy musiałby nakładać urlop np. operator bo inaczej urlopu na czas nie dałoby się nałożyć (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harunia, czytając to naszedł mnie kaprys by się spytać...

 

A co do pomysłów to po pierwsze nie rozumiem nadal spekulacji nad bankiem bo po co była przeprowadzona jego "renowacja" skoro teraz nikomu się nie podoba? ...

 

Czy jak coś się świeżo przerobi to niema prawa się nikomu nie podobać ? - Ale mniejsza z tym.

 

Kto tu mówi, że się nie podoba ? Zauważyłem tutaj co najwyżej odpowiedzi, którzy są za zmianami dotyczącymi banku.

 

Co do tego urlopu to fajnie jakby go skrócili, ponieważ np. na uni2 z TOP20 flot dostępnych jest 5 flot normalnie śmiech na sali...

 

EDIT: co do urlopu jeszcze to osoby powinny się określać na forum na ile dni ma być włączony urlop i powinien to robić ktoś operator uni czy coś (wiem wiem, że trochę roboty ale nie widzę innego wyjścia)

 

Tutaj nie widzisz innego wyjścia z czego ? To co tym zaproponowałaś jestem stanowczo przeciwny, nic to by nie wniosło i w moich oczach zrobiłby się tutaj śmietnik kto idzie na urlop. Możesz mi odpowiedzieć na pytania ? Chciałbym zrozumieć Twój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna decyzja na temat banku.

 

 

Bank jest na OGam prawie od zawsze, kiedy zaczęła się poważna gra, limitu nigdy nie było, prowizje jedynie się zmieniały duża - mała - duża, uważam, że bank w obecnej formie jest do przyjęcia, nikomu nie przeszkadza, już ktoś to powiedział, nie zmusimy nikogo do latania. Jak komuś nie chce się grać, to ogranicza się do wejścia kilka razy dziennie i zbiórki surowców z planet, zamkniemy mu bank, to będzie ograniczał się do ładowania wszystkiego w obronę lub w ogóle przestanie grać.

 

Nigdy nie dogodzimy wszystkim, jednym to pasuje innym nie, nie jest to żadna nowość dlatego dalszą spekulację na temat banku uważam za zamkniętą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może wrócimy do pkt. 1?

Było tam jakieś czyszczenie z nieaktywnych kont ale było chyba raz?

Takie coś trzeba by robić częściej i usuwać każde konto posiadające tydzień nieaktywności i mniej niż 1 kkk pkt za budynki. Takie konta nie będą farmami, a także nikt nie będzie chciał do nich wracać, bo jeśli ktoś chciałby wrócić na TAKIE konto to ma 40 lepszych do wyboru.

 

Ja tam nie latam po całym uni ale pewnie przydałoby się flociarzom odchudzić nieco galaktyki - 70% zarejestrowanych kont jest opuszczona. Widać to w statystykach gdzie konta od miejsca ostatniego do 1.100 nie osiągają tych 1 kkk pkt'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.