Skocz do zawartości

Gdzie ma lądować flota ?


deusx

Ostateczne lądowanie  

131 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz jedną opcję

    • Planeta
    • Nowo powstały księżyc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Wyjaśniam ankietę i jej cel. Najpierw jednak wyjaśnimy system lądowania floty:

 

Wysyłamy flotę z księżyca(a) na księżyc(b), flota ląduje na księżycu(b) jest ok.

 

Wysyłamy flotę z księżyca(a) na księżyc(b), w czasie lotu księżyc(b) zostaje zniszczony, flota wyląduje:

 

1. Jeżeli powstanie nowy księżyc w czasie lotu, flota wyląduje na księżycu

2. Jeżeli nie powstanie żaden nowy księżyc w czasie lotu, flota wyląduje na planecie.

 

 

Ankieta dotyczy opcji 1, flota ma lądować na nowo powstałym księżycu czy definitywnie na planecie jeżeli docelowy księżyc zostanie zniszczony?

 

 

Cel ankiety:

Jeżeli flota będzie lądować definitywnie na planecie będzie troszkę łatwiej, bo wysyłamy flotę na planetę obrońcy.

 

Jeżeli flota będzie lądować na nowo powstałym księżycu jak jest teraz, troszkę trudniej, bo jednak nie jesteśmy w 100% pewni, czy powstanie nowy moon i gdzie wysłać flotę na obrońcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To jest jasne, że powinna lądować na planecie. To jest poważny błąd który powinien byc załatany jak najszybciej.

 

Przykład flota leci z moona na moonie niszczymy docelowego moona i flota POWINNA lądować na planecie ale kiedy przed wyladowaniem floty nagle powstaje moon z prób ona ląduje na moonie a agresor nie ma szans już na wysłanie wojego ataku bo jest on niemożliwy (brak opcji moon) dopiero jak powstanie ale to już za póżno bo flota ucieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus powinieneś jeszcze podać cel misji, z którą leci flota ( stacjonujka, transportuj ). Jeśli flota by leciała na stacjonujke, to najlepiej byłoby zrobić nowego moona i zawrócić flote, bo agresor ( ktoś, kto nam ściągnął moona ) straci nas z " fali " ( falangi ). Natomiast jeśli flota byłaby już zawrócona chyba lepiej i tak na moona, bo też straci nas z fali. W obu przypadkach kiedy flota leci na planetę, bądź w tym drugim przypadku co napisałem, nie oszukujmy się, mamy baaardzo marne szanse na uratowanie floty, bo jak agresor ma nas na fali, to żaden problem, żeby nas wyliczył i puścił atak 1-2sek. po przyleceniu naszej floty. Jeśli ogólnie mam wybrać gdzie flota ma lądować to i tak wybrałbym opcje nr 1., ponieważ zawsze ktoś może się zapomnieć i nie zapisać i zapomnieć dokładnej godziny dolecenia floty. To jest moje zdanie, oczywiście ja nie jestem super doświadczonym graczem i mogę się mylić ;]

 

 

PS deus wysłałem maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na planecie. Za łatwo by było uniknąć złoma, agresor nie ma szans na działanie dopóki moon nie powstanie więc co robimy - walimy próby na minutę i mniej przed wlotem wroga i flota bezpiecznie ląduje na moonie (a atakier musi wpierw dolecieć do celu więc robimy synch prób tak żeby nie doleciał). Znajomość czasu wylądowania nic tu nie pomaga IMO nieuczciwe. Ultra wielkie floty kupione za tysiące zł które mogą złomnąć wszystko i wszystkich też nie są zbyt uczciwe ale cóż, nie o tym dyskusja w tym topie. A zresztą na U5 nie bedzie floty i surki za $, tak słyszałem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy zdanie 30 osób i rezultat na chwilę obecną jest taki sam.

 

Powiedzmy sobie szczerze TTJ, ile osób wybroni się tak przed złomem ? Uważam, że pod tym względem gra powinna być jak najbardziej skomplikowana. Nie może być tak, że niszczysz moona, masz klienta na fali i praktycznie złom jak na talerzu. Puszczasz flotę i tylko czekasz, żeby wrzucić RW na forum.

Zawsze to jakieś urozmaicenie, aczkolwiek, żeby trafić z moonem "na chwilę" przed atakiem ... No już się tak nie czarujmy.

BTW: Jak masz klienta na fali, to widzisz również, czy ktoś próbuje mu postawić moona, czy też nie, więc i tutaj możesz jakoś przeciwdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicha jakie urozmaicenie... Gdy bedzie lądowanie na moon traci sens polowanie, niszczenie moonów, i falanga

 

Powinna lądować na planecie. 90 % osób czyli jak na teraz 18 graczy zagłosowało że na moonie dlatego że nie umie uciekać i robi to dla swojego bezpieczeństwa.

 

Z resztą deusx tu chyba nie ma co rozmyślać ;\ bo jeżeli np. ja chcę rozwalić gracza flote to rozwalam mu moon, wszystko ok gość ma fs powrotny np. ze zbieraj i leci na planetę ( bo moon zniszczony ) ja sie ustawiam i lece na jego planete... a wtedy jak kolega wyżej pisze

 

 

"walimy próby na minutę i mniej przed wlotem wroga i flota bezpiecznie ląduje na moonie"

 

 

I floty nie ma, wtedy traci sens polowanie, niszczenie moonów, i falanga bo po to to jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy zdanie 30 osób i rezultat na chwilę obecną jest taki sam.

 

Powiedzmy sobie szczerze TTJ, ile osób wybroni się tak przed złomem ? Uważam, że pod tym względem gra powinna być jak najbardziej skomplikowana. Nie może być tak, że niszczysz moona, masz klienta na fali i praktycznie złom jak na talerzu. Puszczasz flotę i tylko czekasz, żeby wrzucić RW na forum.

Zawsze to jakieś urozmaicenie, aczkolwiek, żeby trafić z moonem "na chwilę" przed atakiem ... No już się tak nie czarujmy.

BTW: Jak masz klienta na fali, to widzisz również, czy ktoś próbuje mu postawić moona, czy też nie, więc i tutaj możesz jakoś przeciwdziałać.

 

 

Kicha wystarczy zawrócić fs ze stacjonuj ile graczy tutaj potrafi to wyliczyć??

Co sie nie czarujmy?? leci 30 fal prób lm która sa najszybsze i trafiaja pare sekund przed wyladowaniem floty i jak niby mam temu przeciwdziałać?? (ja wiem jak) ale co z resztą??

 

Nie prosiłem sie o nakiete od xxx czasu dla siebie tylko dla ogółu.

 

 

Atak dualne a niby jak?? chcesz leciec na planete i na moona którego nie ma (jeszcze)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Pocikola, że przymierzasz się do obalenia wyników ankiety :lol:.

Bo i po co ankieta, skoro musi zostać wprowadzona opcja 1., nie ? ;D

 

Nie wiem, czy tylko dla mnie jest logiczne, że jak jadę w jakieś miejsce, które w trakcie podróży jest niedostępne, to szukam czegoś w okolicy do przenocowania. Jeżeli miejsce docelowe staje się dostępne to znowu jadę tam, jako do mojego głównego punktu, który sobie obrałem.

To przecież ma sens, ręce i nogi i nie jest błędem ;].

 

BTW: Jest ankieta, sprawa zostanie załatwiona demokratycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dość floty i deuteru możesz też walić atakiem dualnym :) Palisz 2x więcej, wymaga to posiadania dużej floty lub utraty części zysku (poprzez podzielenie floty na pół - możliwe większe straty) ale masz 100% szansę.

 

Jak chcesz wysłać flotę na księżyc, którego jeszcze nie ma??

 

Również jestem za opcją, żeby flota lądowała na planecie, ponieważ Fs na PZ jest ewidentnym błędem gracza, a przy opcji, że flota będzie lądowała na nowo powstałym moonie, praktycznie nie trzeba będzie wysyłać floty na stacjonuj, bo i tak będzie można uchronić się od złoma od kogoś kto nas namierzy. Ewidentne utrudnianie życia dla flociarzy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię.

Chciałeś ankietę - ankieta jest. Nie podoba Ci się wynik, to zaczynają się spekulacje, że źli gracze głosują, że nie tak to powinno być, że zła data jest w kalendarzu...

Grę tworzą gracze, wszyscy. Nic nie poradzisz na to, że osoba z top 1924, która nigdy nie zaatakuje nie myśli tak samo jak Ty i chce, żeby flota wracała jej na moona.

 

 

Starałem się, dzięki za uznanie ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie mówię.

Chciałeś ankietę - ankieta jest. Nie podoba Ci się wynik, to zaczynają się spekulacje, że źli gracze głosują, że nie tak to powinno być, że zła data jest w kalendarzu...

Grę tworzą gracze, wszyscy. Nic nie poradzisz na to, że osoba z top 1924, która nigdy nie zaatakuje nie myśli tak samo jak Ty i chce, żeby flota wracała jej na moona.

 

 

Starałem się, dzięki za uznanie ;D.

 

 

Nic takiego nie napisałem, doczytaj post mój mi to obojętnie ale Ci z nizszego top sami sobie zaszkodza.

Przukład

 

 

02.07 12:19:53 xxxx [xxx:xxxxx:xxx] Brak Tematu

Przecież to jest obojętne , gdzie ląduję , tak będziesz wiedział , gdzie posłać flotę , więc wygodniej jest na moona :)

 

 

 

O to chodzi ze gracze nie rozumieje tej ankiety :D albo głosuja na cokolwiek bo chca zobaczyć wyniki :D

Przepraszam jesli kogos ta wypowiedzią uraziłem nie miałem tego na celu

 

że tak powiem róbta co chcyta:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej odwoływałem się do słów Pocikoli. To jemu zarzucam chęć obalenia ankiety.

Powinna lądować na planecie. 90 % osób czyli jak na teraz 18 graczy zagłosowało że na moonie dlatego że nie umie uciekać i robi to dla swojego bezpieczeństwa.

 

Zwróćmy uwagę, że jest dopiero druga godzina głosowania. Wszystko jeszcze może ulec zmianie. Może wyjdzie na Wasze ;).

Poczekamy, zobaczymy i znowu zaczniemy dywagować bez celu ^_^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za docelowym lądowaniem floty na planetę. A czemu? Nie chodzi broń boże o to by ktoś nie miał przez to trochę się narobić. Powód jest prosty - ściągasz księżyc po to by kogoś złapać na falangę, jeśli złapiesz kogoś na falangę to nawet jak powstanie nowy moon i flota będzie lecieć na moona to i tak będziemy już wiedzieć o której ona przybędzie. Najczęściej nie lecimy na ostatnią chwilę, tylko jak mamy kogoś na fali to często mamy ponad parę godzin na przygotowania, zawsze można polecieć wtedy na nowego moona niezwykle ucieszonego obrońcy uważającego że nas wyrolował. Falanga cały czas będzie pokazywać godzinę przylotu (o ile jej nie odświeżymy). Oczywiście jeśli ktoś nie jest dupą jeśli chodzi o fsy i nie leci na transportuj to wtedy mógł by zawrócić bez naszej wiedzy ale to tyle. Dobry sojusz będzie ściągać takiego moona ile razy potrzeba by się do kogoś dobrać.

 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez RockHorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocka bardzo dobrze napisal :

 

Kicha jakie urozmaicenie... Gdy bedzie lądowanie na moon traci sens polowanie, niszczenie moonów, i falanga

 

Powinna lądować na planecie. 90 % osób czyli jak na teraz 18 graczy zagłosowało że na moonie dlatego że nie umie uciekać i robi to dla swojego bezpieczeństwa.

 

Z resztą deusx tu chyba nie ma co rozmyślać ;\ bo jeżeli np. ja chcę rozwalić gracza flote to rozwalam mu moon, wszystko ok gość ma fs powrotny np. ze zbieraj i leci na planetę ( bo moon zniszczony ) ja sie ustawiam i lece na jego planete... a wtedy jak kolega wyżej pisze

 

 

"walimy próby na minutę i mniej przed wlotem wroga i flota bezpiecznie ląduje na moonie"

 

 

I floty nie ma, wtedy traci sens polowanie, niszczenie moonów, i falanga bo po to to jest...

 

Dlatego jestem za tym zeby flota ladowala na Planecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sie przed tym zabezpieczyć wymuszając wylądowanie floty na moonie (jak np wraca ze zbieraj i nie da sie jej już zawrócić) - robiąc tego moona samemu, znając już czas lądowania (na tyle późno żeby sojusznicy nie zdjeli go)

 

Chociaż te dywagacje robią się coraz bardziej porypane i dziwne. Lepiej tak jak TTJ proponuje - zostawic tak jak w "grze-matce" jest i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ale naspamowaliście.. niestety nie mam czasu przeczytać ale zapewniam, że flociarze będą mieli przesrane w takiej sytuacji.

 

Musi już lądować na planecie. Logiczne jest żeby lecieć na moona ale jak tak będzie to co za problem posłać nawet sondy na atak 3s przed atakiem... przecież to jest 99% skuteczność - czy komuś zdarzyło się nie zrobić moona przy powiedzmy 10-20 falach?

 

Kicha widziałem, że piszesz że to dla utrudnienia ale to nie jest utrudnienie - to uniemożliwienie zniszczenia komuś floty. Trzeba będzie cały czas tylko czekać aż ktoś zapomni kompletnie o FSie.

 

 

PS: Deus, nie patrzy się na głos 100... niemądrych ludzi... :P Patrzy się na tych 3 którzy mają rację, dlatego nie przepadam za ankietami w co niektórych sprawach :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie se co chcecie ale gdy będzie wracała na planetę to kto na serwie będzie miał flotę jak się jej uchronić już W OGÓLE nie da?? Jest jeszcze stacjonuj ale kto będzie wstawał w nocy do jakiejś gry żeby wirtualne stateczki zawrócić?? Tylko nałogowcy.. A gra to przyjemność - nie obowiązek.

 

Może wracać na planetę jeżeli zostanie utrudnione zniszczenie księżyca.. Bo w tym momencie nie jeden z byle top 200 po tygodniu odkładania surowców (albo po kupieniu dodatków) może postawić pare mln gsów i wtedy żaden moon mu nie straszny.. Przeora wszystko za jednym zamachem i wszystko widzi na fali.. Może lepiej od razu zrobić tak żeby monów wcale nie było?? <_ wtedy flociarze byli by w ko niebie.>

 

Pozdrawiam wszystkich którzy teraz się na mnie rzucą!

PS.: Demokracja RULEZ ;] Wolność słowa RULEZ ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.