Skocz do zawartości

Odciążenie serwera


AiSeN

Rekomendowane odpowiedzi

Przychodzę z propozycją odciążenia serwera aby poprawić jego funkcjonalność, nie da się ukryć że lagi minutowe lub krótsze są uciążliwe. Osobiście uważam że najlepszą opcją byłoby kupienie lepszej maszyny ale może jest to nie opłacalne. Druga opcja jest bezpłatna wymaga tylko czasu i według mnie jest lepsza a wyglądałaby w następujący sposób.

-Usunięcie nieaktywnych graczy którzy są na zielono(iI)
-Usunięcie kont zbanowanych graczy którzy otrzymali tzw. PERMANĘTNE Bany a ich odwołania nie zostały uznane

Prawda jest taka że zieloni gracze jak i zbanowani nic nie wnoszą do gry, a tylko zajmują miejsce serwera wydaje mi się że skasowanie tych kont zwolniło by trochę pamięci serwera co może poskutkowałoby lepszym działaniem GRY.



Ps. Nie piszcie mi że lagi serwera to mój problem Internetu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wydaje mi się, że to jest kwestia software - może jakaś drobna optymalizacja by pomogła albo stawiam na to, że gracze, którzy mają otwarte na raz po kilkaset kart zżerają zasoby. Ograniczenia w otwartych kartach by pomogły a i też uczyniły grę bardziej sportową, zbalansowaną bo mamy sporo graczy, którzy żyją tylko grą przez co dla pozostałych nie starcza frajdy i zasobów.

To są spostrzeżenia zaznaczam bazujące na przypuszczeniach nie wiedzy. Hardware chyba jest OK, kolega Kiros nie oszczędza - dyski SSD, ilość RAM starczyłaby do produkcji kolejnej części Avatara a to jednak tylko gra w tabelkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bencfal napisał:

Hmmm tutaj jeden kiedyś już narzekał i w pewnym momencie przestal. 

Nie wiem co wy macie za tostery ( bez obrazy ) Ale 1 moment kiedy serwer zamula to jest wysłanie 1 ataku. Naprawdę nie rozumiem jak wam może zamulac gra. 

Zamula , zamula  i będzie zamulało.

A co do tematu to usunięcie nieaktywnych graczy którzy są na zielono(iI) to jakiś pomysł od czapy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. 

Zbanowany gracz nic nie wnosi oprócz tego że zabiera miejsca w układzie. Propozycja albo go dodać do możliwości ataku albo usunąc. To samo tyczy się zielonych. Nikt na nich nie lata. Może słabsi gracze ale i tak wątpie. 

@ogwal1 To taki żarcik sytuacyjnyj :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.