Jump to content

Modyfikacja powlok ochronnych

Neriel
 Share

Recommended Posts

Chyba kazdy sie zgodzi, ze obecnie powloki sa bezuzyteczne, takie biedne male stoja same... Pomyslalem, zeby moze nadac sens ich istnieniu.. wiec jesli nie zwiekszyc ich ilosci to moze parametry?

Nie trzeba bedzie stawiac nie wiadomo jakich bunkrow do ochrony przed farmingiem - wystarczy powloka, a w normalnych walkach nie bedzie miala znaczenia.

Koszt oczywiscie rowniez wzrosnie proporcjonalnie do statystyk, a obie powloki sa w stanie obronic sie przed np. maksymalnie 450.000.000 OW

Wyliczylem, ze najskuteczniej wyglada to tak:

Mala powloka:

Punkty strukturalne - 2.000.000.000.000

Sila obrony - 200.000.000.000

Sila ataku - 1

Cena:

Metal 1.000.000.000.000

Krysztal 1.000.000.000.000

Duza powloka:

Punkty strukturalne - 10.000.000.000.000

Sila obrony - 200.000.000.000

Sila ataku - 1

Cena:

Metal 5.000.000.000.000

Krysztal - 5.000.000.000.000

No niestety nie ma od samego poczatku lotow na topki bez bunkrow ;]

Jesli Cie stac na bunkier to nie jestes na poziomie nowego gracza :P

@EDIT

Po dluzszym przemysleniu..

Za ta sama surke mozna teraz zrobic chocby WR i masz ten sam efekt :]

nie zupelnie ten sam... za duza powloke masz:

5 bln metalu, 5 bln krysi, co na metal daje w przeliczeniu 15 bln, czyli 7,5 mld WR

a 500 000 000 OW poslane na 7 500 000 000 WR, nie da razy.

Z powlokami OW wyjda calo i Powloki wyjda calo,

a w wypadku przetopienia tego na WR, polowa owieczek spada, a WR zostaja, czyli masz i tak remis, tylko ze z WR zostaje Ci 70%, czyli mniej wiecej 4,5 - 5 kkk a z OW kolo polowy, 240 - 320kk zalezy od techow.

Ale jak na mnie powloki dobrym rozwiazaniem nie sa... bo juz w tedy farming odpada zupelnie:D

kto by farmil 500 kk OW ??:D

No czegos chyba nie kumacie..

Tu i tu remis. Z WR OW padaja, i jest dobrze, ale jak nie padna z powloka to gorzej dla farmera czy lepiej?

O to przeciez chodzi w posiadaniu bunkra, zeby nikt cie nie farmil i czy masz WR czy Jony czy Powloki to juz wybor gracza..

Jesli mam wam to wyjasnic waszym rozumowaniem to prosze bardzo..

Waszym zdaniem farming nie bedzie mozliwy bo kto lata 500kk OW.

Kazdy gracz ma (powinien bynajmniej :P) 21 planet, i zeby obronic kazda musialby wydac ile? 315 BLN metalu!

Za tyle surki mozna zrobic 4 mld OW i sfarmic wszystkie planety..

Inaczej, zrobcie jakas flote atakujaca na 100.000.000 Duzych powlok, tak, zeby powloki przegraly, a nastepnie na obrone zamiast powlok dajcie jony o wartosci takiej co powloki -> 1.071.000.000

Podalbym symulacje, ale juz nie ma linkow xP

Agresor SAME OW

Uzbrojenie: 200% - Oslona: 200% - Tarcza: 200%

Okret wojenny - 500,000,000

Obronca SAME POWlOKI ([0])

Zniszczony!

Agresor wygral bitwe!

Agresor stracil 0 jednostek.

Obronca stracil 10.000.000.000.000 jednostek.

Widzisz mam nadzieje teraz, ze 500 000 000 OW wygrywa z 100 000 000 powlok, nie ma zadnych strat, oczywiscie przy takich samych techach.

A teraz:

Duza powloka ochronna (dostepnych : 0)

Ta powloka jest udoskonalona i pochlania sporo wiecej energii.

Wymagane surowce: Metal: 50.000 Krysztal: 50.000

Czas budowy: sek.

czyli w przeliczeniu 4:2:1, takim jak na Ogam jest to koszt 150 000 metalu, czyli za jedna powloke mozna wybudowac 75 WR.

100 000 000 * 75 = 7 500 000 000

Czyli 7,5 kkk WR.

Agresor SAME OW ([0])

Okret wojenny - 268,304,221

Obronca SAME WR ([0])

Wyrzutnia rakiet - 400,340,408

Bitwa zakonczyla sie remisem. Floty wracaja na swoje planety!.

Agresor stracil 13.901.746.740.000 jednostek.

Obronca stracil 14.199.319.184.000 jednostek.

Na tych wspolrzednych znajduje sie teraz 6.255.786.033.000 Metal i 2.085.262.011.000 Krysztal.

Glownym pomyslem mkocniejszej powloki ochronnej byla ocrona przed farmingiem, a Wy utozsamiacie to z bunkrem. Ochrona przed farmingiem to jedno, bunkier - drugie.

ale i tak mi sie to nie podoba;d

Stawiasz 20KK wyrzutni plazmy i nie farmia bo sie nie oplaca. A taniej. Pozatym puszczam rakietki i nieodwolalnie niszcze taka oslone a ty tracisz 10KKKK w kilka sekund. Pomysl ciekawy i mozna by nad tym pomyslec ale nie w takiej formie.

Oczywiscie Powloki zostalyby zniszczone (chyba nikt sie nie obrazi za cos, co sie wydobywa szybciej niz mrugniesz okiem :) )

RMP potrzebne tu nie beda, ale jak wiekszosc tak bardzo by chciala.. :P

Kanah, bzdury gadasz.. (chociaz nie zaprzeczam, ze moga Cie nie farmic :P)

70kk OW i plazm nie ma, a straty - Agresor stracil 821.923.326.100 jednostek.

Przerazajace.. przy rownej wartosci flocie, podczas, gdy powloka chroni przed 3-5x taka ;]

Przypominam, ze to nie jest jakis mega bunkier nie do pokonania, tylko ochrona przed farmingiem na tyle dobra na ile stac obronce. Nic nowego, a jedynie zwiekszony wybor..

Jesli chcecie to za pozwoleniem Deusa, moge wykombinowac jakis statek, np. na (wtedy zwiekszymy minimalnie SD na OW, bo puki co tylko one je skutecznie zwalczaja)

Kanah, bzdury gadasz.. (chociaz nie zaprzeczam, ze moga Cie nie farmic :P)

70kk OW i plazm nie ma, a straty - Agresor stracil 821.923.326.100 jednostek.

Przerazajace.. przy rownej wartosci flocie, podczas, gdy powloka chroni przed 3-5x taka ;]

Widzisz ja nie trzymam na planecie nawet 1KKKK metalu a najwiecej jest 150KKK. Wiec to ty bzdury gadasz i to duzo, poniewaz nikt przy zdrowych zmyslach nie wysle 800K UT a do tego 70KK OW aby zabrac mi z planety 40KKK metki 20KK krysi i grosze deu. Zastanow sie albo zacznij latac jak ja, to rozeznasz sie w tym ile przewaznie lezy na planetach. Rozumuj troche a nie wypowiedzi typu "bzdury gadasz". Najpierw przemysl wszystko a pozniej sie udzielaj.

Bzdura nie jest uzasadniony post, podczas gdy ty piszesz "nikt nie wysle, nikt nie wleci".. a ja bede dziwny i wlece ;]

Fakt, ze tyle wystarczy, nie znaczy, ze nie mozna dac wiekszego wyboru w grze.

Zamiast chamsko krytykowac dalbys pomysl typu, zmniejszyc wartosci powlok 2-5x, zeby dostosowac je do flot.

PS: Dla twojej wiadomosci ja czasami pol godziny spedzam nad tym co napisze, zeby miec pewnosc, ze nie pisze bzdur, ale jak kazdy moge sie mylic, wiec laskawie mi nie rozkazuj w moim temacie, tylko doradz czego nie wzialem pod uwage

Nie mialem zamiaru Ci rozkazywac w twoim temacie tylko moim zdaniem takie opcje proponowane przez Ciebie utrudnia i to znacznie gre poczatkujacym graczom. Nie mam zamiaru sie tu sprzeczac tylko wymieniac za i przeciw. To Ty zaczales od " piszesz bzdury " wiec nie narzekaj. Ja przedstawilem ci rzeczywisty stan rzeczy. Skoro Ty po takie nic latasz taka flotka to twoja sprawa ale ja zdalem juz mature i w bajki nie wierze.

Widzisz ja nie trzymam na planecie nawet 1KKKK metalu a najwiecej jest 150KKK. Wiec to ty bzdury gadasz i to duzo, poniewaz nikt przy zdrowych zmyslach nie wysle 800K UT a do tego 70KK OW aby zabrac mi z planety 40KKK metki 20KK krysi i grosze deu.

atakow dziennie niedawno nabijalem 200 -300, a te 40kkk metalu, 20kkk krysi i 10kkk deu to jest dodatkowe 2 mln OW;)

a 35 takich atakow i masz poczatkowa flote wypadowa...;)

ja bym wlecial i to z wielka checia;)

bez strat, na czyscioszka... jak na lato:D

Nie miales zamiaru, ale zdania rozkazujace jakos same sie napisaly.

Dobra, skoro nikt nie chce to nie bede w tym grzebal dalej :P

Temat mozna zamknac, chyba, ze ktos ma jakies uwagi

[quoty]Widzisz ja nie trzymam na planecie nawet 1KKKK metalu a najwiecej jest 150KKK. Wiec to ty bzdury gadasz i to duzo, poniewaz nikt przy zdrowych zmyslach nie wysle 800K UT a do tego 70KK OW aby zabrac mi z planety 40KKK metki 20KK krysi i grosze deu.

atakow dziennie niedawno nabijalem 200 -300, a te 40kkk metalu, 20kkk krysi i 10kkk deu to jest dodatkowe 2 mln OW;)

a 35 takich atakow i masz poczatkowa flote wypadowa...;)

ja bym wlecial i to z wielka checia;)

bez strat, na czyscioszka... jak na lato:D

Zapraszam jak chcesz :)

Juz sie spotkalem z takim pomyslem na innej ugameli, pomysl wszedl w zycie ale jak sie okazalo na nowym uni z taka powloka nie da sie grac, byla za silna i tania, gracze zeby ja zniszczyc musieli grac co najmniej ze 3 tyg zeby wybudowac flote na takie cos. Ta ugamela byla wolniejsza wiec wiecie jak to jest, nie wiem moze tu sie lepiej sprawdzi??

Tam pewnie imbecyle robily statki :P

Tu nie moze byc za silna, bo jest powiekszeniem podstawowej, a wiec jest jak inne statki, a zeby najpierw ja zrobic, to wlasnie takie 2-3 tyg trzeba pograc, bo 15 bln mety na nia nikt nie wezmie z pierwszych paru dni gry.

No i zawsze mozna zmniejszyc powlok, nie musi byc akurat taka :|

Nie team tylko ja sie tym zajmuje :)

Wszystkie SD wszystkich statkow przetestowalem i zmienialem, podajac tylko deusowi co trzeba zmieniac, a on to zmienia w minute ;]

Dodac cos nowego to moze bylby jakis tam problemik, ale tutaj tylko zmieniamy to co juz jest.

To nie przejdzie... za duzo dostosowywania, powoduje brak mozliwosci farmienia dla nowych graczy, a dla silnych nie stanowi przeszkody.

chyba nie ma sensu?...

a poza tym w obronie beda same remisy, zamiast posylac 1 mln na 50 mln WR, trzeba bedzie poslac np. 5...;/

to zly przyklad :D ale wiecie o co chodzi;P

nie chcialo mi sie symulacji robic wiec...;P