Jump to content

faziee vs YARPEN [POLSKA] 14.571.588.780%

faziee
 Share

Recommended Posts

Jedna z moich lepszych akcji w całej mojej historii lotów (od 2008) :D Metodą prób i błędów rozgryzałem YARPENA, przez to straciłem 4kk GŚ bez złomu i 4kk GŚ ze złomem. No ale ponad godzina uganiania się za graczem ONLINE i trafiony zatopiony.

Sam nawet nie wiem czy pisać jaka strategia była grana bo jakiś snejk albo Winiu zgapi :D

A takie wiadomości otrzymywałem:

Po strąceniu pierwszego moona:

No to dajesz... Czekam :)

A to spoko też Ci zdejme kilka moonow.

No nadal czekam

Gratuluję udanego wlotu. Kończę z grą. Pozdrawiam

Życzyłem oczywiście Sz/O graczowi, no ale niestety, uni jest martwe.

Starcie flot z:  05-07-2020 19:43:28.

Agresor grzeju123

Lekki myśliwiec - 40.000.000.000 

Pancernik - 40.510.585.830 

Agresor grzeju123

Sonda szpiegowska - 1 

Obrońca YARPEN

Okręt wojenny - 32.191.354.275 

Recykler - 10.246.599.507 

Sonda szpiegowska - 30.000 

Gwiazda Śmierci - 10.000.000 

Fleet Slov - 1 

Ultra transporter - 300.000.000 

Wyrzutnia rakiet - 20.098 

Ciężkie działo laserowe - 59 

Działo Gaussa - 306 

Wyrzutnia plazmy - 1.198 

Mała powłoka ochronna - 1 

Duża powłoka ochronna - 1 

Agresor grzeju123

Lekki myśliwiec - 2.344.957.269 

Agresor grzeju123

Obrońca YARPEN

Recykler - 6.738.726.991 

Fleet Slov - 1 

Ultra transporter - 277.251.478 

Ciężkie działo laserowe - 11 

Działo Gaussa - 258 

Wyrzutnia plazmy - 1.144 

Mała powłoka ochronna - 1 

Agresor grzeju123

Lekki myśliwiec - 2.243.201.460 

Agresor grzeju123

Obrońca YARPEN

Ultra transporter - 156.602.745 

Wyrzutnia plazmy - 681 

Agresor grzeju123

Lekki myśliwiec - 2.146.509.872 

Agresor grzeju123

Obrońca YARPEN

Gwiazda Śmierci - 8.414.462 

Agresor grzeju123

Lekki myśliwiec - 2.077.086.376 

Agresor grzeju123

Obrońca YARPEN

Zniszczony!

Agresor wygrał bitwę!

Agresor stracił  151.691.654.497.000 jednostek.

Obrońca stracił  2.308.749.882.527.600 jednostek.

Na tych współrzędnych znajduje się teraz 1.052.003.326.400.100 Metal i 405.155.551.696.200 Kryształ.

Prawdopodobienstwo powstania ksiezyca: 20% (14.571.588.780%)
    Edited by faziee

Graty

Nie bój się, Winiu nie zgapi , Winiu już to potrafi :P

Bardzo w skrócie mówiąc, kolega za często miał dysponowaną flotę, skany szły przed atakami na wszystkie moony, falanga śledziła planetę która była atakowana (moon) i nigdzie floty nie było a jednak w ostatnim momencie magicznie się pojawiała przed dolatującymi GŚkami. Byłem pewien że wysyła na FS'a na stacjonuj z moona na moona, ale odległości między planetami były zbyt duże i wykluczyłem że sobie tak o pali po 10kkkk deu co chwilę. Więc opcja była tylko jedna - zbieraj, albo zatrzymaj/transportuj. Pech chciał że go przeskanowałem przed atakiem i co się okazało? Na planecie sobie leżało 25.700 kryształu, co oznaczało że lata sobie na PZ, pytanie pozostawało gdzie. No więc kolejna ustawka poszła, fake atak na moona GŚkami z zawróceniem, kolega znów flotę podstawił i znów magicznie znikła, przeczekałem więc 15 minut ( tyle ile moje GŚki lecą na jego moona) żeby nie zdążył z zawróceniem floty i poleciałem ... Ale znów podstawił :D Więc opcje były dwie - kolega albo zawraca w trakcie na "czuja" albo lata na PZ w tym samym układzie. No więc wysłałem pancki przed niszczeniem żeby go spłoszyć, zgodnie z zamiarem kolega poraz kolejny zwiał. Pojawił się na innym moonie (użył teleportu) i zaraz po drugim skanie flota znikła (30sekund różnicy między dwoma skanami). No i pozostało klikanie gali jak tylko zniknie PZ gdzieś... i znikło u niego :D kolega poleciał FS na swoje PZ, miałem 30 sekund poślizgu ale szybkie liczonko i okazało się że musiał lecieć na 60% prędkości, PZ było wyklikane już do 3-4sekund więc można powiedzieć że jako tako go miałem, choć potrzebne było na pewno szczęście, bo to nie było nic dokładnego. Wysłane recki na spokojnie, pancki z LMami też (miałem 5minut na przygotowanie ataku). Jego flota chyba wrocila z 8-10sekund przed wlotem, więc miał szanse na ucieczkę chyba. 

@pomijam niektóre rzeczy, bo nie wszystko musicie wiedzieć :D takie logiczne rzeczy tylko napisałem, a tajniki dla prawdziwych wirtuozów :D

@@ generalnie plan na YARPENA był taki, żeby wysyłać kilka fal GŚ (żeby sprowokować użycie teleportu) i wlatywać przed którąś falą panckami żeby zwiewał na piechotę (teleport był wyczerpany) no ale kolega nie podstawiał się za pomocą teleportu, więc trzeba było improwizować :D

Edited by faziee

Już tak złomowałem :P

Obserwowałem gracza ( nikt normalny nie lata dużą flotą z układu na układ bo to za dużo pali) , robiłem wszędzie złom, obserwowałem gdzie znika, i już miałem wytypowaną planete gdzie lata na zbieraj ;)

Pózniej już z górki, obserwacja w jakich godzinach gracz gra , jak pojawiają się minutki i po jakim czasie znika debris :)

dodajac do tego kalkulator mamy wszystko podane jak na tacy :)

PS: 8-10 sekund na ucieczkę ?

Tutaj da się uciec w 2 sekundy... :P

http://forum.ogam.online/topic/11835-fazzi-bugowanie/

Widzę dużo się nauczyłeś od tego czasu ;D Ja nie miałbym czasu na takie zabawy, to już trzeba poświęcić w ciul czasu.

Co do ucieczki, to zależy jak kto klika, nie znam innego sposobu, niż wcześniejsze wpisanie statków wracających i szybkie kliknięcie DALEJ > DALEJ > zaznaczenie opcji napadaj > WYŚLIJ. Więc 2 sekundy to mega optymistyczna wersja, ja tam na takie coś z 4sec bym pewnie potrzebował, a przy obecnym laptopie to i 10sec nie wystarczy ;D Swoją drogą kolega miał 1minute na ogarnięcie, bo tyle trwał mój dolot, więc wątpię czy byś wszystko przygotował (według mnie to on wysłał fsa na 10minut i mógł nawet odejść od kompa bo wiadomośc dostałem jakieś 5minut po złomie). Najprostszą rzeczą wydaje się poprostu tepnięcie floty, przy nie zamulającej przeglądarce da się to zrobić w 2-3sec, no ale też nie wiem kiedy dokładnie jego flota wróciła. Gorzej jak flota wraca na planetę, ja miałem przed Ogim 4sekundy na ucieczkę i nawet nie próbowałem przy moim laptopie (przeprowadzałem próby i nie było szans)

Edited by faziee

Fazie, ataki na wymuszone FSy na PZ robiło się z 6 lat temu :) tak więc ameryki nie odkryłeś.

Jednak pokazałeś, że rasowy z Ciebie lotnik :)

Pamiętam czasy jak polowałem tygodniami na gracza bullshit i właśnie w ten sposób udało mi się go dorwać :)

Wymaga to dużo obserwacji i wymuszania podniesienia floty. Nie wspomnę o wypalaniu zacnych ilości deuteru :)

Dziś nie wiem czy bym się porwał na takie klikanie :)

Jeszcze raz gratulacje, bo takie ST miło się ogląda :)