Skocz do zawartości

Skryptozakładki by spieriz


spieriz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

z racji, że około miesiąc temu wysłałem administracji moją propozycję dotyczącą prostych modyfikacji w grze, m.in. kalkulatora dopuszczalnej ceny trytu w handlarzu lub ilości zrabowanych surowców z historii flot, lecz do teraz nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi na ten temat, to postanowiłem sam się z Wami podzielić tym co zrobiłem.

 

Lecz najpierw kilka słów o czym w ogóle będzie ten temat.

 

 

1. Czym jest skryptozakładka?

 

Wikipedia mówi:

 

Skryptozakładka (ang. bookmarklet, favlet, favelet) – niewielki skrypt napisany w języku JavaScript przechowywany jako adres URL zakładki w przeglądarce internetowej lub jako adres odsyłacza na stronie internetowej. Skrypt ten uruchamiany jest w momencie kliknięcia takiej specjalnej zakładki.

 

Myślę, że ta definicja jest wystarczająca i przy niej pozostanę.

 

 

2. Jak się mają skryptozakładki do regulaminu?

 

Tutaj już wszystko zależy od tego, co skryptozakładka będzie robić.

Regulamin mówi:

 

Zabronione jest używanie dodatkowego oprogramowania (wszelkiego typu), które wykonuje czynności w grze za użytkownika.

 

Tak więc, aby zachować zgodność z regulaminem, skryptozakładki mojego autorstwa nie wprowadzają żadnych modyfikacji w grze oraz nie wykonują żadnych czynności za użytkownika w grze.

Uzasadnienie tutaj będzie na przykładzie handlarza oraz licznika surowców. Skryptozakładka do handlarza jedyne co robi, to pobiera informacje na temat ostatnich transakcji na giełdzie, liczy średnią cenę oraz ich odchył +/- 20%, a następnie wyświetla wyniki. Analogicznie licznik zrabowanych surowców - pobiera dane z tabeli wyświetlonej w karcie przeglądarki i je odpowiednio przetwarza. W praktyce nie różni się to niczym od wklejenia tabeli do excela i zastosowania odpowiednich makr czy formułek, co jest w grze legalne i powszechnie dostępne w innych poradnikach - jedyna różnica jest taka, że nie trzeba wklejać tabel do excela tylko kliknąć jedną zakładkę w przeglądarce.

Powtórzę jeszcze raz: udostępniane tu skryptozakładki nie wykonują żadnych czynności w grze za użytkownika, więc nie stoją w sprzeczności z regulaminem.

 

 

3. Jakie skryptozakładki są dostępne?

 

Obecnie są to skryptozakładki do obliczania dopuszczalnej ceny trytu w handlarzu oraz do zliczania sumy zrabowanych surowców na podstawie historii lotów. Jestem również otwarty na nowe propozycje, wystarczy napisać post w tym temacie. Linki do pobrania będą w końcowej części postu.

 

 

4. Na jakich przeglądarkach można ich używać?

 

Przetestowałem je na:

 

Mozilla Firefox 60.0.2

Opera 53.0

Google Chrome 67.0

 

Wszelkie błędy i nieprawidłowości proszę zgłaszać.

 

 

5. Jak zainstalować skryptozakładkę?

 

Pokażę to w kilku prostych krokach na przykładzie przeglądarki Firefox (dla Opery i Chrome niżej).

 

 

5.1. Musimy mieć widoczny pasek zakładek w przeglądarce. Jeśli go masz, pomiń ten krok, jeśli nie, to wciśnij Alt aby pokazać menu przeglądarki, a następnie Widok -> Paski narzędzi -> Pasek zakładek.

 

scr1.png

 

 

5.2. Dodajemy nową zakładkę, wciskając w dowolnym miejscu paska zakładek prawy przycisk myszy.

 

scr2.png

 

 

5.3. W menu, które się pojawi, interesują nas tylko dwie pierwsze pozycje. W nazwie wpisujemy nazwę pod jaką chcemy widzieć skryptozakładkę w przeglądarce, a w odnośniku (adresie) kod skryptozakładki, który jest udostępniony na końcu postu.

 

scr3.png

 

 

5.4. To wszystko ;) teraz wystarczy wejść na OGam i przetestować nasze skryptozakładki.

 

scr4.png

 

 

handlarz.png

 

 

rabunek.jpg

 

 

Dla Opery i Chrome:

Wchodzimy w menu przeglądarki -> Zakładki -> Pokaż zakładki.

Następnie analogicznie jak przy Firefoxie - prawy przycisk myszy na pasek zakładek -> dodaj stronę, pozostałe kroki jak wyżej.

 

 

6. Jak używać skryptozakładki?

 

Musimy mieć otwartą kartę z OGam na tej stronie, której zakładka dotyczy - czyli dla ceny trytu musimy mieć otwartego handlarza, a dla sumy rabunków historię lotów.

 

 

7. Skąd pobrać skryptozakładki?

 

Attachment has been removed.

 

 

 

 

Wszelkie opinie, komentarze, błędy i sugestie śmiało pisać w tym temacie ;)

Cena trytu.txt

Historia lotów.txt

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie ;)

 

W moim przeświadczeniu jest to legalne, bo nie wykonuje czynności za użytkownika w grze.

 

Nie dostałem jeszcze za to bana, więc chyba jest to potwierdzeniem mojej powyższej interpretacji regulaminu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.