Skocz do zawartości

Limit odświeżania podglądu


spieriz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

proponuję aby przycisk do przywrócenia odświeżania podglądu dać gdzieś z boku, a w momencie gdy limit zostanie przekroczony, to zamiast usuwać wszystkie loty i dawać ogromny komunikat o limicie automatu, po prostu ustawić na stałe ostatnie okno z podglądu lotów, tak jak to było parę lat temu przed zmianą. Gram teraz na test uni i osobiście mnie bardzo denerwuje, gdy co chwilę muszę to klikać, bo nie widzę ostatniego dostępnego podglądu lotów tylko wielki przycisk. Nie wiem czy ktoś ma podobne odczucia ;)

 

Albo nawet zamiast zmieniać miejsce położenia przycisku, to dodać komunikat informujący że trzeba odświeżyć stronę czy cokolwiek takiego, to już bez znaczenia. Chodzi mi jedynie o zamianę tego ogromnego przycisku na ostatnie dostępne dane o lotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety działa to troszkę inaczej niż może się wydawać. Automatyczna zmiana jest dość "serwero żerna". Jest ona jak z nazwy automatyczna, więc aby odciążyć serwer po x czasie dane nie są już pobierane z bazy i jest widoczny przycisk.

 

Właściwie można to lepiej zrobić i dodać komunikat wraz z ostatnimi danymi mieszczącymi się w limicie, spróbuję dzisiaj to jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Właściwie można to lepiej zrobić i dodać komunikat wraz z ostatnimi danymi mieszczącymi się w limicie, spróbuję dzisiaj to jeszcze zrobić

 

to właśnie miałem na myśli, tylko może się źle wyraziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta modyfikacja nie jest do końca taka prosta z kilku powodów:

Dane o tym, że dany fragment strony ma się odświeżać zawarte są w pliku A, wyświetlane dane są z pliku b. To po krótce, dochodzą do tego funkcje czasowe z pliku C i ogólnie sam podgląd z wyświetleniem flot to współpraca około 10 plików w sumie.

W obecnej konfiguracji nie jest możliwe zatrzymanie wyświetlania danych bez uzupełnienia ich o aktualne zmienne, które wynikają z aktualnych zmian.

 

Reasumując, tworząc z reguły prostą zmianę nastąpiły cuda z funkcjami czasowymi (co było bolączką takiego rozwiązania i bardzo trudnym problemem do rozwiązania, dlatego to modyfikacja niestety chyba nie na dzisiaj, aczkolwiek jeszcze z tym walcze i jeżeli nastąpią jakieś postępy to dopisze je tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.