Skocz do zawartości

Usunięcie molżliwości zakupu surowców za astaty - projekt zaakcpetowany.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich,

 

Podczas głosowania teamu nad pomysłami, ten uzyskał najwięcej głosów - wy wiecie i my wiemy, że jest to bardzo ważna zmiana dla graczy. Czekam na bardzo owocną dyskusję na temat tych zmian.

 

Bo nie wystarczy usunąć ze sklepu zakupu surowców :troll:, jak wiecie serwer i koszty poboczne związane z prowadzeniem serwisu są i będą.

Chcę abyście przemyśleli pomysły alternatywnego dofinansowania serwisu. Gdzie i w jakich wysokościach powinny być opłaty astatowe. Dlaczego my nie proponujemy wam tego ? Chcemy zobaczyć, gdzie jesteście gotowi zapłacić więcej za coś co było teraz relatywnie tanie bądź bardzo tanie. Jakie możemy dodać dodatkowe opłaty ? Co gdzie i kiedy i ZA ILE :) - tego się trzymajmy i wypracujemy najważniejszą zmianę bardzo szybko.

 

Czekam na owocne rozmowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zakup astatów, floty, obrony powinien zostać zastąpiony pozostawieniem oficerów, zmniejszenia kosztów bankowych (prowizje) - jest to bardzo, ale to bardzo słuszne rozwiązanie dla samej gry.

 

Dodatkowo myślę, że same astaty jak wsparcie gracza od strony technicznej gry - np. możliwość skrócenia badań na tej samej zasadzie co pozwala nam zrobić ekspedycja, aczkolwiek z limitem czasowym wykorzystywania. Np, chcę na jutro mieć ekspedycje na 28 poziomie, a zostało 20 dni. Więc kupiłem za tryt 10 dni krócej, a za astaty też 10 dni krócej. Z tym że poziom 29 chcę mieć pojutrze, a mam 50 dni badania - więc ? Więc kupujemy za sam tryt, bo astaty pozwalają nam na zakup tego np. dopiero za... 2 tygodnie.

 

Sam pomysł jak ma wyglądać? Chodzi o to, żeby do sklepu oprócz oficerów wprowadzić możliwość astatowego przyspieszenia rozwoju, ale nie KUPIENIA GO (surowce, flota, obrona). Tak samo można by było np. wpływać na czasy rozbudowy księżyców, bo na nich czas budowy z reguły przeraża, a na to wpływałbym podobnie jak na badania - czasowy limit użycia, ale możliwość zakupu za astaty. Oczywiście wiadomo - ceny muszą zostać odpowiednio dobrane do kosztów utrzymania.

 

Pozdrawiam,

Visus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Niech deus pokażę fakturę za serwer + domeny to pogadamy o kosztach. 

Bo znów nawija Wam makaron na uszy, a miało być że nie chce na tym zarobić a likwiduje jedną płatność, wprowadza dwie kolejne.

Sprawdzcie sobie ceny serwerów o ile wogóle kupił serwer dedykowany a nie VPS.

Strona stoi na ovh.pl

 

,,koszty poboczne związane z prowadzeniem serwisu"

Rozwiń co to koszty poboczne z prowadzeniem serwisu?

Bo siedzę trochę w IT i mimo wszystko wciskacie ludziom kit. Deus nie ma żadnych opłat poza serwerem, domeną.

Zleca komuś pisanie nowych skryptów których i tak nie ma od 2 lat? NIE

Opłaca pracowników? NIE.

Płaci wirtualne astaty teamowi w grze(wiem bo byłem J.Adminem) lub i tego nie robi więc nie ponosi tu kosztów.

Więc rozwiń proszę jakie to są poboczne koszty.

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWNF, mam wiedzę na temat kosztów jakie muszą zostać pokryte aby serwer się utrzymał.

Wiem ile serwis musi przynieść przychodu aby można było się w to bawić.

Zgodzę się z Tobą, że nie są to masakrycznie duże koszta - jednak są i chcę to tak poukładać by gracz nie musiał wpłacać zbyt dużo co miesiąc.

 

Po to robimy zmiany aby gra odżyła.

Mogę wam wszystkim oświadczyć, że planujemy zmiany w takim kierunku by to nie była gra nastawiona na zysk właściciel, jednocześnie nie obiecam wam że zysków nie będzie....

 

Zakładając, że koszt całości obsługi wynosi 500zł i aktywnie będzie grało 100 osób, to każdy gracz "musi" zapłacić 5 zł na utrzymanie, co jeśli gra się odbuduje i będzie grało 400 aktywnych graczy ? Zakładając, że każdy gracz "musi" zapłacić 5 zł - daje nam to kwotę 2.000zł ( wirtualnie zakładając, właściciel zarobił 1.500zł) nie obciążając dodatkowo graczy. Chcemy zoptymalizować koszty graczy tak, aby każdy mógł wpłacić bardzo małe środki aby mieć dodatkowe możliwości, pamiętając o celu - brak zakupu surowców, co wcześniej wiązało się z dużymi wpływami.

 

Zarzucasz, chce właściciel serwisu chce zarobku, a działania mówią o czymś zupełnie innym - wycofujemy najbardziej dochodową część serwisu !

Fakt, będą dodatkowe możliwości w postaci np. nowych badań, oficerów i innych dodatków wspomagających pośrednio grę, jednak planujemy bardzo małe opłaty miesięczne za to. Chciałbym aby gracz płacił tyle co za butelkę Coca-Coli 2L, i mógł cieszyć się z wszystkich udogodnień.

 

Sam posiadam własną firmę i nigdy nie chciałem dokładać do interesu, myślę że Ty i inni również nie lubią dokładać a zarabiać.

Jeśli będziemy mieli dużą ilość aktywnych gracz, koszt gry się nie zwiększy ale zwiększą się przychody miesięczne i pokaże się zysk.

Jestem przekonany, że nikt nie będzie się denerwował z zysków właściciela serwisu ! Dlaczego? Bo jeśli będzie zysk - to znaczy, że jest sporo aktywnych graczy i JEST Z KIM GRAĆ.....

 

Proszę o wypowiadanie się w temacie zmian a nie w temacie zarobków właściciela serwisu, bo temat myślę jest już jasny dla wszystkich.

MAŁE PŁATNOŚCI - MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA WSZYSTKICH DODATKÓW !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IWNF, przypuszczam że te "koszty poboczne" to jednak coś co by wpadło do kieszeni szefa mimo deklaracji o chęci pracy bez zarobku ;) nawet snake gdzieś o tym wspomniał, ale już mi się szukać nie chce.

Osobiście przypuszczam że koszty utrzymania serwera są na tyle niskie, że spokojnie by szło zrobić to z obecnych zarobków na oficerach, a na pewno na nowym uni, gdzie będzie tego dużo więcej.

Moje propozycje dodatkowych bajerów za astaty są tutaj:

 

http://forum.ogam.online/topic/21522-astaty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jednak planujemy bardzo małe opłaty miesięczne

 

To brzmi raczej jak "albo płacisz albo nie grasz" niezależnie od tego czy będzie to 5 zł czy 50 groszy miesiecznie.

Do tej pory płacił kto chciał i ile chciał ale jesli teraz miesiecznie będzie "trzeba" płacić nawet najmniejszy grosz to pojdziecie z torbami szybciej

niz te zmiany wejdą w zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego użyłem "", ponieważ łatwiej było to zobrazować.

Astaty oczywiście będą dobrowolne i gra bez nich w żaden sposób nie utrudni gry.

Dobrowolne astaty wpłyną na kluczowe aspekty gry w formie pomocy dla gracza a nie w postaci uzyskania przewagi, która dyskwalifikuje uczciwą rywalizację na uniwersum.

 

Z góry przepraszam za złe sformułowanie, nie chciałem was wprowadzić w błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Snake wiesz jak było kiedyś a dalej go bronisz ;) Spójrz ile jest serwisów typu ogame utrzymujących się bez kupowania surki chociażby z samymi oficerami.

500zł to chyba rocznie deus płaci, najtańszy dedyk to 130zł/miesięcznie a ogam prawdopodobnie stoi na VPSie a nie dedyku z takim ruchem i ilością graczy więc obstawiam te 500zł ale rocznie+ domena około 100zł rocznie.

Skoro deus deklaruję przy ,,Wielkim powrocie" chęć odbudowy gry i to jest jego główny cel to niech tak będzie. Sam pisał, że wraca tu nie dla zysku, czyż nie tak pisał? Sami go łapiecie na kłamstwach ale dalej idziecie w zaparte, że on jest dobry i jest zbawcą(???)

 

Dlaczego to poruszyłem? Ponieważ od długiego czasu powtarzam że deus wrócił bo skończyła mu się kasa i chcę zarobić a Wy dostajecie spazmów na jego widok jakby wróciła wybranka życia po roku rozłąki. Nie toleruje kłamstw dlatego jestem tak nastawiony. 

Brak kupowania surki - pomysł bomba. Popieram z całych sił. Ale on mydli oczy i wprowadzi 2 inne dodatki które zrównoważą ten zysk. Co więcej - możliwe że te dodatki będą konieczne do normalnej gry by być w topce. On nie jest głupi uwierz, wie co robi, manipulacja mu wychodzi bajecznie.

Nie bez powodu pisał te ckliwe bajeczki po roku nieobecności. Zobacz moją sygnaturę którą pisałem rok temu? Brzmi znajomo? Bo ja mam teraz dejavu. 

Znasz jakąś osobę która przez rok czasu nie mogła wejść na serwis który jest jego biznesem? Nie martw się na konto paypal i bankowe wchodził sprawdzać przelewy z gry.

 

Oczywiście gra odżyje w pewnym stopniu i jest to plus tego mydlenia oczu, tylko niech położy kawę na ławę i powie jak jest a nie robi wielką łaskę, że usunie jedną płatną rzecz a wprowadzi dwie jeszcze gorsze. Dlaczego nie można usunąć płatnej surki i nic nie dodawać?

 

 

Edit: 

Snake więc może zróbmy tak. Skoro deus chcę dobra serwisu a nie zysku niech nie wprowadza dodatkowych rzeczy za astaty. 

Jeśli po okresie rozliczeniowym będzie mu brakować na te ogromne opłaty  :rotfl: to wprowadzi się dodatkowe dodatki lub zrobi zbiórkę na serwer, gracze na pewno pomogą. 

Sprawiedliwe rozwiązanie które powinien przyjąć jeśli nie wrócił tylko po kasę.

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwer kosztuje sam płacę za takowy więc wiem jakie to koszta ;) Deusx co do niego hmmm....olał sprawę to chyba oczywiste i nie ma ale. A więc czy deusx na tym zarabia czy nie, zwisa mi to nawet nie masz pojęcia jak bardzo. Jego sprawa, jak teraz spartaczy grę to jego będą ludzie jechać od najgorszych , a nie nas czyt: SGO juniorAdmin itp. Jednakże nie widzę problemu aby mu pomóc w odratowaniu tego projektu...dlaczego ??? BO MAM TAKI KAPRYS ;) MAM TAKĄ OCHOTĘ STAĆ MNIE i nikt mi nie zabroni ;) Jak Tobie się to nie podoba Twoja sprawa masz do tego prawo, tak jak ja mam prawo do tego co robię względem tej gry. I chyba tyle w temacie miłego wieczoru ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za usunięciem surki za astaty i zamknięciu na tym kwestii tego tematu.

 

Same fundusze z oficerów powinny być wystawczające, zwłaszcza, że jeśli wejdą dobre inne zmiany (lekki ograniczenie banku, stocznia, dodatki dla sojuszy) to graczy na nowym uni będzie dużo i zapewne zbilansują one koszt serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chcemy zoptymalizować koszty graczy tak, aby każdy mógł wpłacić bardzo małe środki aby mieć dodatkowe możliwości, pamiętając o celu - brak zakupu surowców, co wcześniej wiązało się z dużymi wpływami.

 

Jeśli taki jest cel to proponuję usunięcie prowizji banku bądź możliwości jej wykupu. Ewentualnie stawka przy wpłacie wszystkie planety/planety&moony zostałaby na aktualnie najniższej. Żeby człowiek nie musiał na każdej z osobna wpłacać dla niższej opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniesienie prowizji w banku jest to pośrednio zysk surowców. Jeśli Ty już płaczesz o podejście to dla rekompensaty wprowadzenie płatnych symulatorów.

 

@spieriz, pozwolę sobie jeszcze raz zacytować hhsnake, tym razem krócej. 

 

 

pamiętając o celu - brak zakupu surowców

Zniesienie prowizji w banku to tak jak zwroty schowanych surowców. Ponoć celem są nowe możliwości a nie przewaga w surowcach dla wydających PLN.

Edytowane przez Skuzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizja banku czy oficerowie to dla nas kluczowe elementy, z których mamy zamiar utrzymywać serwer.

Myślę, że obecna forma sklepu bez wprowadzania promocji powinna być skutecznym wołem napędowym, a w razie problemów chcielibyśmy wprowadzać dodatkowe mikropłatności, które nie będą wpływały na grę. I tutaj chcemy właśnie o tym z wami porozmawiać. A wszelkiego rodzaju zazdrość i zawiść nie będzie tutaj tolerowana (IWNF, to ostrzeżenie wobec ciebie).
Więcej środków to możliwość zakupu reklam, promocji, seo, przedłużenie licencji forum też kosztuje - co prawda mamy dożywotnią lecz nie na aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuzi jest Flociarzem i za wszelką cene chce aby oni ( ekowcy ) nie mieli gdzie chować surki, to chore aby mieć takie podejście, najlepiej niech zrobią samo milard ut i latać z surka, żeby jego owieczki jadły bo są drogie w utrzymaniu.

Edytowane przez Pocikola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuzi jest Flociarzem i za wszelką cene chce aby oni ( ekowcy ) nie mieli gdzie chować surki, to chore aby mieć takie podejście, najlepiej niech zrobią samo milard ut i latać z surka, żeby jego owieczki jadły bo są drogie w utrzymaniu.

Skuzi nie gra tu nie pamietam od jakiegos czasu. Najlepiej plakac he? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić flotę i obronę ! Dodać skrócenie badań z jakimś ograniczeniem np. czasowym (dajmy na to, max skrócenie o 10 dni raz na dwa tygodnie).

Surkę bym zostawił, bo jest to bardzo fajna opcja dla kogoś kto zaczyna. Jednakże dałbym tutaj też ograniczenie, np. max 10 pakietów na konto - ot tak na początkowy rozwój jak ktoś chce.

Edytowane przez Robin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pakiety wywalić, zostawcie tylko np. 5-10 pakietów surówki na 1 konto. Jest to bardzo fajny "dopalacz"  dla nowego gracza i w ogólnym rozrachunku gry niewiele zmienia, ponieważ nie jest to duża kwota a dzięki niej można szybciej zaliczyć zadania i rozbudować sobie dobre eko na start bądź jakąś początkową flotę do farmienia. Od razu lepiej się gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też brałem pod uwagę takiego geologa ultra pro co daje na 24 czy 48h +500% wydobycia. Jakby był limit na takiego geologa (aby nikt nie miał go cały czas) to myślę, że i wilk byłby syty i owca cała. Ktoś chce 'kupić' surowce, to może kupić, serwer ma kasę, a normalni gracze zawsze mogą to sfarmić :troll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.