Skocz do zawartości

Serwer - Nasze działania


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

To przepraszam, jak chcesz mi zrekompensować utratę konta na U7? Bo zostawiałbym te z U5. Badania lepsze mam na U5 :|

 

Konkrety poproszę...

mówisz i masz

 

Gdy gracz ma konta na na jednym z łączonych uni to musi zdecydować na którym gra a pozostałe oddaje (mogły by trafić do puli kont do przejęcia). Jeśli wybiera grę na konci uni 3 to to nie otrzymuje rekompensaty. Uni 3 będzie uni porównawczym.

 

Jeśli wybiera grę na konci  uni 5 lub uni 7 dostaje rekompensatę.

Rekompensata bylaby w podniesieniu lvl badań i/lub w podniesieniu lvl budynków.

Rekompensata w badaniach polegałaby na tym że gracze z u5 dostają 200 dni badań a gracze z u7 400 dni badań.

Tutaj skrypt pokazywałby ile czasu pozostało nam do wykorzustania na badania.

Rekompensata w lvl budynków polegałaby na tym że gracz z uni 5 dostawałby pulę x deuteru a z uni 7 2x deuteru z możliwościa wydania go wyłącznie na budowe budynków. Skrypt informowałby gracza o stanie deuteru do wydania i po wybudowaniu pokazywałby pozostała wartość deuteru do wydania na budynki.

za x możemy przyjąć

 

dla uni 5 x = 10 000 000 000 000 000

dla uni 7 x = 20 000 000 000 000 000

 

Przyznany deuter nie był by dodawany do banku gracza. Oczywiście podane wartości są przykładowymie wartościami do obliczeń. Rzeczywiste wartości pozostawiam do ustalenia deusx'owi.

Skąd taka proporcja rekompensaty?

Wynika z długości istnienia łączonych uni.

Uni 5 składa sie z kont uni 4 i uni 5 więc rużnica wynosi 1-3 lat (1-2 lat bez uwzględniania graczy z uni 2) w porównaniu do kont z uni3.

Natomiast uni 7 składa się z kont uni 6 i uni 7 wiec róznica wynosi  3-5 lat ( 2-4 lat bez uwzględniania graczy z uni 2)

 

( jak wiadomo uni 3 to zlepek uni 2 i 3 więc róznica jest większa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ty tylko sugerujesz, że jakakolwiek rekompensata to push, złamanie regulaminu i zgodnie z regulaminem gracze nie powinni nic dostawać (w domyśle - powinni siedzieć cicho i kasować konta)

a jakie rozwiązanie masz dla graczy co maja tylko jedno konto? Nic im sie nie należy!! Ty masz kilka to Tobie ma się należeć jak psu kość?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie rozwiązanie masz dla graczy co maja tylko jedno konto? Nic im sie nie należy!! Ty masz kilka to Tobie ma się należeć jak psu kość?!?

 

Tak. Dokładnie tak jak mówisz. Poświeciłem i czas i pieniądze, i rekompensata mi się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Wszystkim nie dogodzimy. Część osób w ogóle nie chciała łączenia ale zostali przegłosowani. Mamy demokrację. Zdecydowała większość i Ci którzy nie chcieli łączenia będą pokrzywdzeni. Nic na to nie poradzimy. Możemy jedynie zniwelować te szkody lub nie rekompensować nic. Wyszliśmy z pomysłem rekompensaty. Pomysł nebu jest chyba najbardziej sprawiedliwy i korzystny.

Nie ma mowy o tym by ktoś mógł grać na dwóch kontach, to jest pewne.

Na ogame gracze zostali postawieni przed faktem dokonanym łączenia i też były niesmaki. Nie dogodzimy wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim nie dogodzimy. Część osób w ogóle nie chciała łączenia ale zostali przegłosowani. Mamy demokrację. Zdecydowała większość i Ci którzy nie chcieli łączenia będą pokrzywdzeni. Nic na to nie poradzimy. Możemy jedynie zniwelować te szkody lub nie rekompensować nic. Wyszliśmy z pomysłem rekompensaty. Pomysł nebu jest chyba najbardziej sprawiedliwy i korzystny.

Nie ma mowy o tym by ktoś mógł grać na dwóch kontach, to jest pewne.

Na ogame gracze zostali postawieni przed faktem dokonanym łączenia i też były niesmaki. Nie dogodzimy wszystkim.

 

Jego pomysl mowi o budynkach , a co gdybym chcial postawic za rekompensate flote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

A lepiej mieć rekompensate w budynkach czy nie mieć jej wcale w niczym?

Revange zrozum, że te rekompensaty są gestem w stronę gracza, przecież mogło by ich w ogóle nie być i łączenie mogło by się odbyć jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogame gracze zostali postawieni przed faktem dokonanym łączenia i też były niesmaki. Nie dogodzimy wszystkim.

 

Ale tam przy łączeniu administracja pozwoliła graczom wybrać na które z 5 jak nie więcej universów przeniesione zostanie konto, więc osoby posiadające kilka kont nie miały problemu.

 

Propozycja nebu to jakiś punkt wyjścia (dla mnie, ekowca), chociaż patrząc na bank na koncie do kasacji i na wartość samego konta, to mi się ciśnienie podnosi widząc takie drobne 'na waciki'.

 

edit:

 

przecież mogło by ich w ogóle nie być i łączenie mogło by się odbyć jak zawsze.

 

To pierwszy przypadek kiedy łączone są wszystkie universa i gracze nie mają możliwości zamiany konta, na to, z innego uni (U8 nie liczę bo konta są tam słabo rozwinięte). Dlatego określenie "jak zawsze" tutaj nie pasuje.

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale tam przy łączeniu administracja pozwoliła graczom wybrać na które z 5 jak nie więcej universów przeniesione zostanie konto, więc osoby posiadające kilka kont nie miały problemu.

 

Propozycja nebu to jakiś punkt wyjścia (dla mnie, ekowca), chociaż patrząc na bank na koncie do kasacji i na wartość samego konta, to mi się ciśnienie podnosi widząc takie drobne 'na waciki'.

 

edit:

 

 

To pierwszy przypadek kiedy łączone są wszystkie universa i gracze nie mają możliwości zamiany konta, na to, z innego uni (U8 nie liczę bo konta są tam słabo rozwinięte). Dlatego określenie "jak zawsze" tutaj nie pasuje.

 

tylko na ogame było kilkadziesiąt uni z których zrobiono 5 a tu sa 3 z których chce sie zrobić 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego najpierw powinniście sprawę przemyśleć, a potem działać, a nie robić jak zwykle po swojemu.

dlatego była ankieta gdzie wyniki były takie

Stosunek głosów wynosi:

 

Za łączeniem - 72%

Przeciw łączeniu - 28%

 

więc to Wy gracze zdecydowaliście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulmin nic nie mówi o opcji łączenia kont.

Byle jaki aplikant was pozamiata i byc mozliwe że będzie serwer musiał oddawac utracone koszta rozwijania kont.

 

Byłbym ostrożny w rekompensatach, bo może się okazac, że Deus straci własnośc konta lub ktos będzie musiał podatki płacic ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Regulmin nic nie mówi o opcji łączenia kont.

Byle jaki aplikant was pozamiata i byc mozliwe że będzie serwer musiał oddawac utracone koszta rozwijania kont.

 

Byłbym ostrożny w rekompensatach, bo może się okazac, że Deus straci własnośc konta lub ktos będzie musiał podatki płacic ;P

§2 Konta

 

1. Każde konto jest własnością Administratora.

 

Więc na dobrą sprawę może z nimi zrobić co zechce ;) Nie wiem jak z astatami, ale i to da się obejść ostatecznie zwracając równowartość astatów na inne konto w serwisie lub jeśli już by była taka potrzeba zwrot pieniędzy za zakupione astaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Dla tej garstki których interesują postępy nad nowymi skryptami kolejny screen:

Od tej pory wszystkie konkursy z gry będą znajdować się w jednej zakładce(możliwe, że zostaną tam również umieszczone odnośniki do konkursów na forum)

 

http://funkyimg.com/i/VXa7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika już zdradziła naszą niespodziankę :P

Zdradzę kolejne szczegóły :hura:

 

Papier, Kamień, Nożyce - (Bo taka jest nowa zabawa) to konkurs z rywalizacją między graczami :)

Nagrodą będzie coś, czego jeszcze na ogam.online nie było :)

Rywalizacja będzie podobna do rywalizacji w ZWZ :P

 

Na ten moment tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podać datę to nie problem :)

 

Problemem jest upewnienie się, czy wszystkie dane będą zapisywały się poprawnie.

Trzeba skonfigurować bazy wszystkich uniwersów. Testy już się zakończyły i ja bym chciał wprowadzić to do końca miesiąca.

Jak będzie wcześniej to można traktować to jako niespodziankę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

@Alwego nikt nie podał dokładnej daty co do dnia wprowadzenia konkursów. Więc na razie terminy nie są łamane ;) Będzie działało po testach to wprowadzimy, nie będzie działało- będą poprawki i opóźni się wprowadzenie. Nie zależy od tego istnienie serwera więc bez pośpiechu. Lepiej, żeby działało dobrze niż ma być kicha podczas zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alwego nikt nie podał dokładnej daty co do dnia wprowadzenia konkursów. Więc na razie terminy nie są łamane ;) Będzie działało po testach to wprowadzimy, nie będzie działało- będą poprawki i opóźni się wprowadzenie. Nie zależy od tego istnienie serwera więc bez pośpiechu. Lepiej, żeby działało dobrze niż ma być kicha podczas zabawy.

 

 

ke?

 

 

Koniec prac: 19:30. 

 

Zapraszamy

 

 

 

Tak, wiem, wredny jestem ;-)

 

 

 

Godzina jest, ale daty brak ;) A ja pisałem o braku daty wprowadzenia.

IWNF

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.