Skocz do zawartości

Uniwersum 8 - 1 czerwca godzina 19:00


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

spieriz - w sumie wygląda ciekawie, gdyby cena nie była w deuterze, przez pierwsze dwa miesiące będzie ciężko (brak trytu uniemożliwi rozbudowę), a w środkowej części cena w trycie jest zbyt mała. Nie mniej jednak wygląda to na najlepszą z dotychczasowych propozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak właśnie myślałem. Dlatego w pierwszych dwóch poziomach dałem 0 trytu, można by to rozszerzyć do 3. bo jednak faktycznie bardzo ciężko będzie to uzyskać, ale za to cena trytu na giełdzie będzie wtedy ogromna - dobry powód aby szybko się rozwinąć w kierunku ekspedycji. Z ceną trytu pośrodku również się zgadzam, ale nie chciało mi się to robić żadnym równaniem kwadratowym czy co, żeby ładniej to wyglądało, więc zrobiłem byle jak w 5 minut. ;D

postaram się później zrobić jeszcze jedną tabelkę, trochę lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na początku aby uzyskać 3 bln pojemności trzeba wydać 1,6 bln krysi u mnie jest to 0,3 bln. By mieć 25 bln potrzeba 2,6 bln krysi, tutaj 16 bln.

Miłego zbierania na bank na starcie gry, gdzie trzeba robić eko.

 

Koszt 14 poziomu to 82% pojemności. U mnie było to 78% i niby to było za dużo... Alwego ;]

 

Także poza, moim zdaniem, spartolonym początkiem który może poprawisz to niewiele się zmienia.

Sumarycznie koszty wychodzą podobne, a gdy podciągniesz koszty trytu to niemal identyczne.

 

Jedyną różnicą będzie wiec 5 poziomów więcej - ma to jakiś cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przede wszystkim na początku aby uzyskać 3 bln pojemności trzeba wydać 1,6 bln krysi u mnie jest to 0,3 bln. By mieć 25 bln potrzeba 2,6 bln krysi, tutaj 16 bln.

Miłego zbierania na bank na starcie gry, gdzie trzeba robić eko.

zamień w tabelce wyraz "deuter" na "kryształ" i będzie dobrze. :)

 

 


Koszt 14 poziomu to 82% pojemności. U mnie było to 78% i niby to było za dużo... Alwego ;]

koszt każdego poziomu to jest 1/5 jego pojemności, więc nie mam pojęcia skąd wziąłeś swoje magiczne liczby..

no chyba że ktoś lubi magazynować w banku metal zamiast deuteru ;)

 

 

 


Jedyną różnicą będzie wiec 5 poziomów więcej - ma to jakiś cel?

myślę że tak, będzie mniejszy skok pojemności między poziomami, będzie trzeba dłużej rozbudowywać aby osiągnąć efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmienić? To twoja tabelka, nie mogę edytować twojego postu. Proponujesz deuter to liczę jako deuter.

Koszt każdego poziomu policzyłem sumarycznie, a nie sam jego koszt i przeliczając na kryształ - stąd "magiczne" liczby.

Ja lubię magazynować metal, większe liczby dają wrażenie większego bogactwa ;)

Ale to nie o samą pojemność faktyczną mi chodzi tylko o proporcje kosztu w krysztale, a pojemności każdego surowca.

Ściślej to ujmując - stosunek 5 kolumny przeliczonej na kryształ (aby można było porównać tą tabelkę z moją) do kolumny 2.

 

W takim razie po co z kolei ten dłuższy czas rozbudowy? Co za różnica czy będę miał liczbę 6 czy 7 w resortach jeśli osiągnę to samo? Lub jeśli chodzi o czas to po co to rozciągać w czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W takim razie po co z kolei ten dłuższy czas rozbudowy? Co za różnica czy będę miał liczbę 6 czy 7 w resortach jeśli osiągnę to samo? Lub jeśli chodzi o czas to po co to rozciągać w czasie?

z tego samego powodu co badania trwają miesiącami. Aby nie mieć wszystkiego od razu :)

zaczynasz grę i w ciągu 2-3 tygodni masz już wystarczający poziom banku aby chomikować surowce przez następne 3 miesiące.

to jaki sens w ogóle robić te ograniczenia, skoro będą one trwały tak krótko?

PTE tez badasz bardzo długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTE przynosi bardzo duże korzyści. Jak nie w surowcach to w skracaniu badań. To musi trwać długo, by na samym starcie nie móc skracać wszystkich badań.

 

Ale wracając do tematu banku to ilość poziomów nie ma znaczenia dla długości badania resortu. Po prostu zmniejszyłeś skoki pojemności, co raczej nic nie zmieniło.

Poza tym zapewniam Cię, że po 2-3 tygodniach jeszcze nie będziesz miał dość surki i trytu byś sobie mógł tak bank rozbudować, dlatego uważam, że skoro już tak bardzo obciążamy bank kosztami to czasowo nie powinniśmy tego robić.

 

Prędkość rozwoju banku powinna być raczej uzależniona właśnie od potrzeb - potrzebuję (czyli mam pełny bank i surki nie ma na co wydać) to rozbuduję.

Nie zaś - potrzebuję więc zacznę rozbudowę i za miesiąc może będę mógł w końcu użyć banku. A do tego czasu zabawa z chowaniem surki w budowlach.

 

Ja nad czasem badania jeszcze nie rozmyślałem.. jako, że jw napisałem moim zdaniem nie powinien on mieć tu większego znaczenia nie dawał bym tu jakiś wielkich wartości, zwłaszcza, że są inne resorty do badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz Neriel, pierw mówisz, że resort banku to nie powinno być coś co szybko zrobisz a teraz piszesz, że powinno się to robić krótko?

 

Większa ilość poziomów, ma te zaletę, że będzie można wykorzystać wzory z aktualnych resortów i mieć z głowy coś takiego jak czas rozbudowy. Możliwe, że moglibyśmy w to wciągnąć również wzrost ceny w krysztale, a może i trycie. Fakt, że potrzebowalibyśmy wtedy z 30-50 poziomów, ale jak sam Neriel piszesz "większe liczby dają wrażenie większego bogactwa".

Poza tym pamiętajmy, że mniejsze zmiany zawsze łatwiej wprowadzić i zaakceptować, niż nagłe i gwałtowne.

 

edit:

Pydys swego czasu zrobił fajną tabelkę (w nawiązaniu do resortu wydobycia)

 

post-4304-0-92600600-1391785406.jpg

 

30 poziomów - więcej niż sugerowaliście ale:

 

- mamy już wzór wzrostu surowców

- mamy wzór wzrostu ceny trytu (można go troche zwiększyć)

- całość zamyka się w kwocie 5,5 bld kryształu + tryt (no nie ma bata, tutaj już resorty musiały by wliczać się do punktacji:P)

- płynne przejścia między poszczególnymi poziomami, bez gwałtownych zmian (nie licząc pierwszych 5 poziomów gdzie trzeba by jeszcze z ceny tryt wywalić), o wiele łatwiej jest wydać kilka razy po 300-400 bln niż raz 2000 bln (taka natura człowieka)

- trzeba by jedynie do każdego poziomu dopasować odpowiednią pojemność magazynu (+ określenie czy pojemność jest łączna, czy osobna dla każdego surowca)

 

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to, żeby rozbudowa kolejnych poziomów resortów była długa (nigdzie tak nie napisałem), tylko o to, żeby na kolejny poziom zbierać trochę czasu surowce.

Jeśli damy krótki czas to nawet badając 1s nie uzbierasz na starcie dość surki, ale jeśli damy odpowiednią cenę to nie wydasz takich ilości póki na prawdę nie będziesz tego banku potrzebował. A z wysokimi cenami i długim czasem... gdy już będę go potrzebował to sobie poczekam 10 dni... ;/

 

Co do tej tabelki to mówisz, że możemy wykorzystać wzory, ale tu można zwiększyć, tam tryt wywalić, tam dopasować pojemność i w sumie nie widzę tutaj wcale żadnej zalety wykorzystania tych wzorów.

 

 

Ja bym wolał dać większe przeskoki, niż więcej poziomów, bo taka swoboda dopasowywania sobie pojemności nie ma tu żadnego zastosowania.

Czy ja będę mieć 50 bln czy 60 bln, co to za różnica. W takim układzie za 2 dni znowu będę musiał bank powiększać.

Jak właśnie mówiłem, większe liczby robią lepsze wrażenie i wolę sobie potroić pojemność niż zwiększyć o 20%. Ale to już moja subiektywna ocena, także nie żebym miał coś przeciwko większej liczbie poziomów ale zastosowań temu raczej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

Proszę was tylko w tych spekulacjach, ,zebyście uwzględnili surowce z zadań.

Nie może byc tak, że nagroda za zadanie zablokuje pojemnośc banku, to byłby skandal. Może zatem w dyskusji o banku wprowadzic osobne konto dla surowca z zadań?

 Każdy sobie cos tam zbiera, zadanie z ekspedycjami na ilośc 100 sztuk nie jest wcale trudne a dośc opłacalne. Zablokuje to mozliwośc wpłacania do banku bes jego powiększania.

Tabela Neriela to chyba 5 albo 6 poziom.Koszt połowy nagrody za wykonanie zadania.

 

Totalny bezsens i podkreślam, koszta kompletnie nieprzemyślane.

Chociaz on koszty podał w krysztale, to i tak 1/4 wartości profitu.

Wykonywanie zadań przestanie byc atrakcyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej tabelki to mówisz, że możemy wykorzystać wzory, ale tu można zwiększyć, tam tryt wywalić, tam dopasować pojemność i w sumie nie widzę tutaj wcale żadnej zalety wykorzystania tych wzorów.

 

W manipulacji faktami jesteś perfekcjonistą. Jedyną rzecz którą pisałem, że można by zmodyfikować (a raczej trzeba by) to koszt trytu, a nie jak piszesz tu coś zmienić, tam coś zmienić..

 

 

//jak czytam to ty manipulujesz faktami i nie wziąłeś kalkulatora do ręki nawet.

//warn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

Teraz coś skojarzyłem.

Niby zmiana banku ma dac więcej flot, ale nie da. Będzie skutek wręcz odwrotny ze względu na koszty. Mam teraz na 1700000000 auror w banku a bym musiał wybulic za tą pojemnośc 500kkkk kryształu lub jak kto woli 250kkkk deuteru oraz 525k trytu którego mam 1984 sztuki

Coś mi się wydaje, że loobujecie sobie grę pod przyszłe profity ze sprzedarzy trytu.

 

Wprowadzenie kosztów za bank ubije tą grę i ona zdechnie jak wiele innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geez... już cytuję...

 

- mamy wzór wzrostu ceny trytu (można go troche zwiększyć)

 

- płynne przejścia między poszczególnymi poziomami, bez gwałtownych zmian (nie licząc pierwszych 5 poziomów gdzie trzeba by jeszcze z ceny tryt wywalić), (...)

 

 

- trzeba by jedynie do każdego poziomu dopasować odpowiednią pojemność magazynu (+ określenie czy pojemność jest łączna, czy osobna dla każdego surowca)

 

 

Teraz cytat dla Ciebie dzida:

 

 

Faktem jest, że nie zmusimy ludzi do stawiania floty obciążając kosztami bank jednakże nadal pozostaje to dobrym zastosowaniem dla trytu.

Strona 3 drugi post od góry.

 

A co do surowców z zadań to ja bym zrobił tak - skoro spodziewam się wykonania zadania to rozbudowuję bank tak by mi starczyło miejsca. Jeśli nie mam surki na ten cel to najpierw wykonam zadanie, a później za tę nagrodę poszerzę bank. Naturalnie nie zrobię tego jeśli, jak to Alwego proponuje, będę musiał badać bank "długo" (zależnie ile te długo ma trwać).

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

czyli masz świadomośc, ze zmiana banku nie wprowadzi większej ilości flot, a ze względu na swój styl gry (eko i ekspedycje) lobbujesz jako programista zmiany w grze, które przyniosą zyski takim jak ty. Ekowiec i ekspedytor

 

Jako gracz z teamu nie powinieneś w ogóle głosu zabierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać "moim zdaniem", bo nie Ty o tym decydujesz co ja mogę a co nie ;) Nie mam obowiązku promować gry flotą.

Deus ten pomysł poparł, ja napisałem, że sam już nie mam zdania na ten temat. Raczyłbyś najpierw poczytać temat, a potem pisać?

Ciągle ściągacie dyskusję do tematu co ja mogę, co ja piszę itp. To nie jest temat o mnie. Możesz złożyć skargę w dziale Skargi jeśli moja postawa Ci się nie podoba, tam powyższy post by nie był spamem.

 

@EDIT

Co by nie było, że wysysam sobie z palca albo manipuluję faktami! -,-

http://forum.ogam.online/topic/18196-uniwersum-8-1-czerwca-godzina-1900/?p=125093

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ta dyskusja do nieczego nie prowadzi. Nikt nie bierze pod uwagę tego że aby wybudować kopalnie trzeba najpierw wydać na rozbudowę banku i to nie mało w dodatku surowce na siebie nie pracują. Podobnie z flotami. Już nie będzie można postawić floty z zaoszczędzonych surowców bez rozbudowy banku etc. na koniec zapomnijcie o wpłaceniu do banku tego co ubijecie bez wcześniejszej rozbudowy.

 

Reasumując to jedna wielka lipa !!!

 

Jak takie coś przejdzie to likwiduję wszystkie planety i konta na wszystkich uniwersach i au revoir. Żegnajcie pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początkowym etapie zaproponowałem raczej niskie ceny. Surka na siebie nie pracuje ale za to zmniejsza do zera ryzyko jej utraty.

Mam flotę wartą 100 bln to bank hoduję na poziome 10 bln? Nie, rozbudowuję przynajmniej do 100-200bln. Raczej nie upoluje celu, który jest wart więcej niż moja flota, więc wszystko się zmieści.

 

Skoro tyle problemów w tym widzicie to również bym przemyślał czy te opłaty wprowadzać. Tylko czy te problemy są faktem dla wszystkich, czy widzą je wypowiadające się tu ~3 osoby?

Szkoda, że deus się nie wypowiada, bo to on podejmuje wszelkie decyzje, a my paplamy o czymś co być może by i tak zmienił po swojemu :P

 

 

@DOWN

Niczego się nie uczysz jeśli chodzi o spamowanie :P

A flociarze jak robią sobie z ludzi łatwe cele to jest ok? Niskie spalanie, wysoka prędkość, osłabić obronę, miękkie moony, gdzie byłeś gdy proponowano takie rzeczy?

A może przeszkadza Ci, że mam kolorowy nick? Oj biedaku, czego jeszcze się uczepisz byle zabrać głos nie mając nic do powiedzenia.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

Reasumując to jedna wielka lipa !!!

 

Nie do końca lipa. Neriel budeje sobie rynek zbytu na tryt. Chwała mu za to

 

@up

cytat"Oj biedaku, czego jeszcze się uczepisz byle zabrać głos nie mając nic do powiedzenia."

Wypraszam sobie tego rodzaju epitety

 

Oczekuję sensownego rozwiązania odnośnie lokowania surowca z zadań w banku a kosztami i pojemnościami banku kompletnie niekompatybilnymi z realiami tej gry.

Edytowane przez dzida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca lipa. Neriel budeje sobie rynek zbytu na tryt. Chwała mu za to

 

To nie jest niczyj prywatny folwark i takie działanie jest co najmniej naganne. Ta gra ma być dla wszystkich bez wzgledu czy grają EKO czy latają flotą.

Edytowane przez kOtello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że głupotą byłoby obciążanie banku dodatkowymi kosztami. Może i macie w tym jakiś cel, ale nie wypali. Jeżeli każecie płacić ludziom co zawsze mieli za darmo to się będą denerwować. Propozycja zmiany nawet dopracowana nie zawsze jest warta wprowadzenia czegoś co już istnieje i sprawuje się dobrze. W większości zamiast wymieniać argumenty to się kłócicie, nawet próba szantażu była o usuwanie planet. o.O

Bank nie jest problemem braku flot, jeżeli nie macie na co trytu wydawać to może pomyślcie nad procentowym zwiększaniem się cen zależnie od wykupionych pakietów zamiast kazać nim płacić dodatek do prowizji w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do banku to pozwolę sobie wtrącić mój głos do tej dyskusji.

Jakieś 8 - 9 lat temu byłem uzależnionym byłem uzależnionym od Ogame nastolatkiem. Grałem zarówno na brytyjskich jak i na polskich uniwersach. Potrafiłem zarywać kilka nocek z rzędu byleby po restarcie serwera w środku nocy złapać kogoś na "restarcie aktywności". Będąc uczniem szkoły średniej, każdą przerwę wykorzystywałem na sprint do sali informatycznej i kliknięcie budowy elektrowni fuzyjnej :) Przez wiele lat nie sądziłem, że cokolwiek zdoła mnie odciągnąć od orginalnego Ogame, nawet zmiana interfejsu nie zniechęciłą mnie do gry.

Moje uzależnienie od Ogame trwało do momentu startu tutejszego uni 5. Gdy zobaczyłem jak funkcjonuje bank, poprostu zakochałem się w tym rozwiązaniu. To właśnie bank był główną motywacją do migracji na prywatny serwer DeusX'a. 

Myślę, że wielu graczy decydujących się na grę tutaj kierowało się podobnymi argumentami. 

 

Według mnie jakakolwiek ingerencja w bank spowoduje, że gracze masowo zaczną powracać do macierzy, tymbardziej że Gameforge również eksperymentuje z prędkościami i parametrami nowych uniwersów. Nie wiem jak Wy ale ja nie wyobrażam sobie budowania miliardów transporterów i wysyłąnia w nich surowców na kilkugodzinne FS'y przy 21 planetach. Przy naszych prędkościach takie rozwiązanie poprostu się nie sprawdzi.

 

Jeżeli miałbym podać jeden powód dla którego gram tutaj a nie na oryginale to byłoby to właśnie działanie banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy powinni się zastanowić nad swoimi postami, bo na jednej stronie piszą A, a na drugiej zaprzeczają, jakoby to było A i stawiają na B (między wierszami na C).

Co to za argument, że ceny wyssane są z palca ? A skąd mają być wzięte ? Gdzieś jest encyklopedia, dokumentacja, jak ustalać cenę banku?

Co to za argument, że surowce nie pracują na siebie ? A 0% ryzyko na utratę całości to nie praca? Zaoszczędzone paliwo i czas to nie praca?

Pierw zlikwidować, a jak zaostrzymy ceny to za drogo ?

Neriel lobbuje tryt i ustawia parametry, żeby mieć z niego profity w przyszłości ? :gafa:

Rozbudowa banku zablokuje mi możliwość budowy floty (zmniejszy jej odsetek), po co rozbudować bank, skoro i tak chce całość we flotę zamienić ?

Zmiana A da zmianę na B, zmiana B da zmianę na C, C da zmianę na A a zmiany ABC doprowadzą do III wojny światowej. Jestem jasnowidzem i wiem, jak i co czym się zakończy.

Wszystkie pytania są retoryczne.

 

 

Zrobiliście ładny bałagan w tym temacie, spamując ile wlezie, wykłócając się, który ma większy czubek nosa. Gratuluję panowie, hormony szaleją, ale niektórzy z was mają tutaj naprawdę sporo lat, a zachowujecie się jak dzieci!

Zebraliśmy opinię i zmiany (bądź ich brak) zobaczycie na uniwersum 8.

Temat banku jest zakończony!

 

 

Jakie jeszcze zmiany wg. was uważacie za konieczne do wprowadzenia na nowym uniwersum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzida na 6 stronie pisał coś z antybotem.

Że niby przeszkadza w kluczowych momentach w ataku.

 

To raczej ciężko jest zmienić, bo nikt nie wie kiedy postanowisz zaatakować, ale może jakaś inna metoda by tu się znalazła.

Np. może zamiast blokować działanie gracza i wyświetlać antybota mógłby wyświetlić się w nowym oknie czy w okienku pod menu.

Menu jest jakby oddzielnym elementem wyświetlanym w każdej zakładce, więc raczej nikt tam go nie przeoczy.

 

Ciężko coś sensownego wymyślić ale to raczej ważne skoro od dawna są na to skargi.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy powinni się zastanowić nad swoimi postami, bo na jednej stronie piszą A, a na drugiej zaprzeczają, jakoby to było A i stawiają na B (między wierszami na C).

Co to za argument, że ceny wyssane są z palca ? A skąd mają być wzięte ? Gdzieś jest encyklopedia, dokumentacja, jak ustalać cenę banku?

Co to za argument, że surowce nie pracują na siebie ? A 0% ryzyko na utratę całości to nie praca? Zaoszczędzone paliwo i czas to nie praca?

Pierw zlikwidować, a jak zaostrzymy ceny to za drogo ?

Neriel lobbuje tryt i ustawia parametry, żeby mieć z niego profity w przyszłości ? :gafa:

Rozbudowa banku zablokuje mi możliwość budowy floty (zmniejszy jej odsetek), po co rozbudować bank, skoro i tak chce całość we flotę zamienić ?

Zmiana A da zmianę na B, zmiana B da zmianę na C, C da zmianę na A a zmiany ABC doprowadzą do III wojny światowej. Jestem jasnowidzem i wiem, jak i co czym się zakończy.

Wszystkie pytania są retoryczne.

 

 

Zrobiliście ładny bałagan w tym temacie, spamując ile wlezie, wykłócając się, który ma większy czubek nosa. Gratuluję panowie, hormony szaleją, ale niektórzy z was mają tutaj naprawdę sporo lat, a zachowujecie się jak dzieci!

Zebraliśmy opinię i zmiany (bądź ich brak) zobaczycie na uniwersum 8.

Temat banku jest zakończony!

 

 

Jakie jeszcze zmiany wg. was uważacie za konieczne do wprowadzenia na nowym uniwersum ?

 

Byłaby szansa na dodanie stałej wartości 10% do szansy na zniszczenie GS przy ściąganiu moona? Bo teraz wystarczy wysłać 4kk na najmniejsze kulki, i nie licząc podstawki nie ma szans na ich stratę. A tak zawsze element losowości by doszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.