Skocz do zawartości

Uniwersum 8 - 1 czerwca godzina 19:00


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie stać i by się jeszcze nie zmieściło.

 

Nikt nie każe robić 10 poziomu skoro nie ma takiej potrzeby.

MrWhite twierdzi, że jemu wystarczy 5 poziom.

Ogólnie zasada jest taka, że jeśli masz tyle surki, by musieć rozbudować bank to na pewno cię na niego stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, Ty chyba się nie wyspałeś bo bredzisz.

 

Wybudowanie poziomów od 7 do 10 to 7.500.000.000.000.000, na tyle to trzeba surki zbierać przez rok !!! kto przy zdrowych zmysłach zainwestuje tyle surowców w coś co nie przynosi zysku jak np. flota czy kopalnie.

 

Więcej nie będę tego komentował bo to co zaproponowałeś jest GŁUPIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, Ty chyba się nie wyspałeś bo bredzisz.

 

Wybudowanie poziomów od 7 do 10 to 7.500.000.000.000.000, na tyle to trzeba surki zbierać przez rok !!! kto przy zdrowych zmysłach zainwestuje tyle surowców w coś co nie przynosi zysku jak np. flota czy kopalnie.

 

Więcej nie będę tego komentował bo to co zaproponowałeś jest GŁUPIE !!!

wiec co bys robił z surowcami ? cel wprowadzenia ograniczen ladownosci został by osiagniety  :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jednej kwestii masz rację - nie wyspałem się. Student w akademiku podczas bachanaliów ma ciężkie warunki :P

 

Może byś zbierał rok, możesz sobie nawet 10 lat zbierać. Z eko, gdzie jestem w budynkach TOP40 + ekspedycje na nędznym 27 PTE mam 40 bln krysi dziennie i mi wychodzi pół roku zbierania.

A przynosi to ogromne zyski - 0% szans na utratę schowanych surowców.

 

I nie musisz nic komentować, łachy nie robisz. Twój w tym interes by przekonać deusa, że to kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jednej kwestii masz rację - nie wyspałem się. Student w akademiku podczas bachanaliów ma ciężkie warunki :P

 

Może byś zbierał rok, możesz sobie nawet 10 lat zbierać. Z eko, gdzie jestem w budynkach TOP40 + ekspedycje na nędznym 27 PTE mam 40 bln krysi dziennie i mi wychodzi pół roku zbierania.

A przynosi to ogromne zyski - 0% szans na utratę schowanych surowców.

 

I nie musisz nic komentować, łachy nie robisz. Twój w tym interes by przekonać deusa, że to kiepski pomysł.

 

To chyba Ty powinieneś przekonać i deusa i społeczność, że to dobry pomysł, a z tym jest na razie kłopot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chcecie banku wywalić a teraz jak Neriel ułożył takie proporcje to byście chcieli żeby ten 10 poziom w miesiąc wybudować i dalej chyba narzekać że nie ma flot bo ludzie kiszą surkę w banku który praktycznie jest nie do zapełnienia budując eko co jakiś czas czy tam flote dobudowywać bądź odbudowywać. Mi się wydaje że założenie tego resortu bankowego było takie żeby każdy dobrze się zastanowił czy mu się opłaca go rozwijać czy lepiej w coś innego inwestować na bieżąco surki. Jak dla mnie to 4 poziom na początek jest wystarczający a można go z palcem nie powiem gdzie wybadać przy tak marnym koszcie krysi a 7 był by chyba wystarczający na dłuższą metę i te 250kkkk deu to chyba też nie jest coś nieosiągalnego przy kilkumiesięcznej grze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deus jak na razie nie stwierdził, że to zły pomysł, więc co ja tu mam udowadniać?

 

Założenia mojej propozycji już przedstawiłem. Mogę je jedynie uzasadnić. Nie tłumaczyłem się specjalnie, bo myślałem, że to są oczywiste oczywistości :P

 

Założenie 1 - ma być drogo. Jakby miało być tanio to po co to robić? Zostawmy za darmo skoro i tak rozwój banku by nikomu nie sprawił problemu.

Ponadto musi być drogo, by grało się długo. A nie miesiąc, trzy i nuda, bo wszystko zrobione, ekspy wybadane, zadania skończone, a latać to już na pewno nie ma na co...

A to miało być coś co każdy sobie spokojnie zrobi przy okazji? Wydając grosze? ;]

 

 

Założenie 2 - można osiągnąć dużą pojemność. To chyba logiczne - ktoś ma ochotę kolekcjonować surkę to, jak sam Alwego zauważyłeś, i tak to zrobi. Także ograniczanie go w tym polu nie ma sensu.

Założyłem tu, że każdemu ten bank ma wystarczyć, czyli nawet takiemu kolekcjonerowi jak ja, co to ma w banku 13 bld każdego surowca, czy bogaczom co to mają po 200 bln pkt.

 

 

Założenie 3 - jeśli nie stać Cię na kolejny poziom to najwyraźniej go nie potrzebujesz. W przeciwnym razie nie narzekałbyś na koszta, bo miałbyś dość surki.

Nikt nie każe robić 10 poziomu skoro nie ma takiej potrzeby.
Ogólnie zasada jest taka, że jeśli masz tyle surki, by musieć rozbudować bank to na pewno cię na niego stać.
Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

 

 


Deus jak na razie nie stwierdził, że to zły pomysł, więc co ja tu mam udowadniać?



Założenia mojej propozycji już przedstawiłem. Mogę je jedynie uzasadnić. Nie tłumaczyłem się specjalnie, bo myślałem, że to są oczywiste oczywistości :P

 

Oczywista oczywistośc?

 

 

Raczej koszty wyssane z palca i kompletnie nieprzemyslane.

Bo jak maja sie te koszta resortu bankowego do chociażby tego.

 

20 350.000.000.000.000 Wykonaj atak na co najmniej 25.000.000.000%.

To coś wyżej, to nagroda za zadanie z floty.

Surowiec z zadań jest przydzielany do banku i co? Się nie zmieści.

Ewentualne resorty banku powinny sie zaczynac od cyfry, która stanowi sumę wszystkich surowców mozliwych do zdobycia za wykonanie zadań.

Czyli coś od kilku bld chyba

 

Jako gracz moge nie miec ochoty na rozbudowę resortu, natomiast zadania chetnie wykonam

I co wtedy z surowcami za zadania?

Oczywista oczywistośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kolejna oczywista oczywistość - nagroda za zadanie zostanie wpłacona do banku mimo przekroczenia jego pojemności. I tyle.. co w związku z tym? Zwyczajnie nie będzie można więcej wpłacić a wypłacić nadal można przecież...

 

Po co pierdzielisz, że nie przemyślane robiąc problem z niczego? Mogłeś zwyczajnie się zapytać co w takiej sytuacji ale nie, trzeba wpierać komuś że ktoś nie myśli! -,-"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

 

 


To jest kolejna oczywista oczywistość - nagroda za zadanie zostanie wpłacona do banku mimo przekroczenia jego pojemności. I tyle.. co w związku z tym? Zwyczajnie nie będzie można więcej wpłacić a wypłacić nadal można przecież...



Po co pierdzielisz, że nie przemyślane robiąc problem z niczego? Mogłeś zwyczajnie się zapytać co w takiej sytuacji ale nie, trzeba wpierać komuś że ktoś nie myśli! -,-"

Jesteś arogancki, bo ktoś wytknał ci, że się pomyliłeś albo czegoś nie przemyslałeś?

Jak można wpłacic do banku ponad stan?

A wypłacę i juz nie dam rady wpłacic?

Albo jak sobie kupie surowiec wiecej niz mam bank, to co?

Koszta i pojemnośc wyssałes z nosa i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak można wpłacic do banku ponad stan?

w tej sytuacji jest to możliwe. Na planecie masz magazyny z określoną pojemnością. Jak zezłomujesz kogoś i recki zbiorą bld złomu to też masz surowca ponad stan.

 

 

 


A wypłacę i juz nie dam rady wpłacic?

tak.

 

 

 


Albo jak sobie kupie surowiec wiecej niz mam bank, to co?

to nic, będą sobie stały na planecie tak jak teraz.

 

 

 


Koszta i pojemnośc wyssałes z nosa i tyle

z tym się mogę zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arogancja nie ma najmniejszego związku z wytykaniem błędów. Co innego gdybym twierdził, że ich nie popełniam, a tego nie powiedziałem.

 

Natomiast to co Ty robisz to hipokryzja. Sam guzik przemyślałeś, a mnie oskarżałeś o nieprzemyślenie.

 

Teraz nie potrafiąc normalnie odpowiedzieć zmieniasz temat w kierunku mojej osoby. Guzik tobie do tego czy jestem arogancki czy nie.

Siedząc ze 1-2 godziny nad tymi kosztami uważam, że mam prawo skrytykować czyjąś niesłuszną krytykę i być sobie aroganckim.

A przynajmniej mam takie prawo bardziej niż Ty, któryś zaproponował 2-3 bld surki na starcie o.O

Brawa.. I to ja wysysam z palca...

 

W sumie to jak nie z palca to skąd proponujesz? Na podstawie jakich danych mam obliczyć pojemność banku? Do komentowania zawsze chętni ale własnej propozycji nikt nie zarzucił.

 

 

@EDIT

Jeszcze chciałbym skomentować to:

Jako gracz moge nie miec ochoty na rozbudowę resortu, natomiast zadania chetnie wykonam

A ja mogę nie mieć ochoty robić magazynów ale eko chętnie postawię!

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

 

 


Arogancja nie ma najmniejszego związku z wytykaniem błędów. Co innego gdybym twierdził, że ich nie popełniam, a tego nie powiedziałem.

chyba ma ponieważ ja nie pierdziele (jak to ujałes) a piszę i raczej kulturalnie (tobie natomiast brak kultury wypowiedzi)

 

 


Natomiast to co Ty robisz to hipokryzja. Sam guzik przemyślałeś, a mnie oskarżałeś o nieprzemyślenie.

Przemyślałem i moje przemyślenia sa takie, że nagrody z zadań nie zmieszczą się do banku, który ty zaproponowałes

 

 

 


Teraz nie potrafiąc normalnie odpowiedzieć zmieniasz temat w kierunku mojej osoby. Guzik tobie do tego czy jestem arogancki czy nie.

Siedząc ze 1-2 godziny nad tymi kosztami uważam, że mam prawo skrytykować czyjąś niesłuszną krytykę i być sobie aroganckim.

A przynajmniej mam takie prawo bardziej niż Ty, któryś zaproponował 2-3 bld surki na starcie o.O

Brawa.. I to ja wysysam z palca...

Może i mnie guzik do tego, czy jesteś arogancki, ale przypomnę, że regulamin forum nakazuje odnosic się z szacunkiem do innych graczy.

Odpowiedziałem normalnie. Zwróciłem uwagę, że oczywista oczywistośc nie jest taka oczywista, bo zapomniałeś, że nagrody z zadań nie zmieszczą się do banku który zaproponowałeś.

Nie masz prawa byc arogancki. Masz takie same prawa jak my wszyscy.

 

 

 


Na podstawie jakich danych mam obliczyć pojemność banku? Do komentowania zawsze chętni ale własnej propozycji nikt nie zarzucił.

Weź dodaj wszzystkie surowce z zadań i od tego rozpocznij swoją tabelę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można na starcie dać kilku biliardów pojemności, bo w takiej sytuacji resort traci sens istnienia. Niejednemu taka pojemność starczy do końca gry, wiec po co w ogóle ten resort robić?

 

Jeśli na prawdę przemyślałeś tamten problem i nie doszedłeś do takich oczywistych wniosków to jednak na prawdę mam prawo być arogancki, ponieważ ja rozwiązałem ten problem w biegu

Słusznie więc czuję się inteligentniejszy od Ciebie. To raczej naturalne i zgadnij.. oczywiste..!

 

Jeśli nie mogę tak się czuć to naprawdę przepraszam, ale skoro już twoja wypowiedź nawiązuje bezpośrednio do mojej osoby to nie umiem nie być arogancki.

Najwyżej zostanę ukarany za bycie sobą, Polska pełna jest absurdów więc bym się nie zdziwił.

Nie zamierzam jednak udawać, że nie widzę takich chamskich komentarzy jak "nie myślisz a piszesz", kiedy to ja mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że zaproponuję - rozbuduj bank ;)

Najwidoczniej obecny poziom twojego rozwoju wymaga większych pojemności.

Jeśli zrobiłeś ST, znaczy to że grasz flotą. Może ją powiększ? Możesz też zainwestować w eko. Lub jak Alwego proponował przechować tymczasowo w kolejce budynków.

 

@EDIT
 

O, możesz kupić tryt ;D Trytu nikt nie podwędzi więc jeśli go nie zużyjesz zawsze możesz go z powrotem sprzedać, gdy będziesz potrzebować surowców.

 

@DOWN

Heh kolejny mistrzu inteligencji nie potrafi zdzierżyć totalnego faila ze swojej strony?

Pisać sobie możesz, ale ja też. Także nie spamuj. Pytasz to odpowiadam.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, wyświadcz wszystkim przysługę i nie patrz na to przez pryzmat konta, które dostało tysiące astatów w zamian za prace dla deusa, dzięki czemu taka inwestycja to pikuś...

Edytowane przez Alwego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej pisałem, że mam 40 bln krysi z eko i ekspedycji. (mam w sensie już po ~2 miesiącach gry od zera). A przecież farmiąc ponoć można zdobyć o wiele więcej. Sam powinieneś to wiedzieć najlepiej, bo kiedyś na chyba u6 w topce byliśmy razem z samego eko i ekspów gdy inni gonili za flotami.

Patrzę na to raczej przez pryzmat długotrwałej gry. Nie takiego wejścia i stwierdzenia, że jednak nie takiej gry oczekiwałem i pożegnanie.

Nie wiem czy słusznie ale jeśli nie to na życzenie deusa zrobię taniej. Z nim kłócić się nie będę, bo jak coś nie pyknie trudno, jego gra jego decyzja, a ja powiem "radziłem zrobić inaczej".

 

Jakie ceny twoim zdaniem były by lepsze? To co wcześniej zaproponowałeś zrobię sobie w 10 dni, także raczej nie o to chodzi w tym resorcie. Aczkolwiek motyw z większym naciskiem na tryt niż surkę już by miał sens.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co ja proponowałem byś nie zrobił w ogóle bo mi się zera porypały i całość można w d... wsadzić. A 7,5 mln trytu to nie wiem ile byś zbierał (no dobra wiem, samemu jakieś 10 miesięcy), bo wątpie byś taką ilość kupił, tym bardziej, że podaż trytu zmalała by i ciężko było by cokolwiek kupić.

Faktem jest, że my (czyt. tacy co mają konta pow. dwóch lat) większość rzeczy zrobimy raz-dwa. Ale Jeśli taki bank trzeba by rozbudowywać od podstaw na nowym uni, to zapewniam Cię, że w dwa lata tego nie zrobisz.

 

W 10 dni też sobie tego nie zrobisz, resorty długo się badają, 11 lvl wydobycia by się robił 6,5 doby. Wyższe poziomy ewentualnego resortu banku szły by pewnie w tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku gry nie będę potrzebował od razu 10 poziomu resortu. Zrobię sobie 4-6 i po pół roku gry, jeśli będę potrzebował to już spokojnie sobie uzbieram.

Pierwsze poziomy, które w zupełności wystarczą są przecież w miarę tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co ja proponowałem byś nie zrobił w ogóle bo mi się zera porypały i całość można w d... wsadzić. A 7,5 mln trytu to nie wiem ile byś zbierał (no dobra wiem, samemu jakieś 10 miesięcy), bo wątpie byś taką ilość kupił, tym bardziej, że podaż trytu zmalała by i ciężko było by cokolwiek kupić.

Faktem jest, że my (czyt. tacy co mają konta pow. dwóch lat) większość rzeczy zrobimy raz-dwa. Ale Jeśli taki bank trzeba by rozbudowywać od podstaw na nowym uni, to zapewniam Cię, że w dwa lata tego nie zrobisz.

 

W 10 dni też sobie tego nie zrobisz, resorty długo się badają, 11 lvl wydobycia by się robił 6,5 doby. Wyższe poziomy ewentualnego resortu banku szły by pewnie w tygodnie.

straszne w tygodnie.... a jak człowiek pisze ze przydał by się urlop w trakcie badań bo badanie trwa 6 -10 -20 miesięcy to wszyscy hulają ze jak to  demont floty wydobycie na zero i do przodu, chcecie mieć floty ? ograniczenie banku to dobry kierunek ku temu. Lubisz chomikować aby sie podstawić pod flotę top1 na którą ktoś zbierał rok dwa - a Tobie wystarczy 1/3 tego czasu na wr... stawiaj bank. Ja bym tylko dodał poziomy pośrednie aby jednak zwiększyć zużycie trytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.