Skocz do zawartości

Uniwersum 8 - 1 czerwca godzina 19:00


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie deus, przez mniejszą ilość surowca nie zmienię sposobu w jaki będę grać. Tylko liczby będą mniejsze.

 

Jakbyś w samochodzie miał zmienić sobie spalanie na 10x mniejsze ale i koszty wzrosną 10x, to czy coś się zmieni?

Zamiast tankować 10l zatankujesz 1l ale zapłacisz tyle samo, tyle samo przejedziesz, z taką samą prędkością, itd.

 

Czy też zamierzasz na prawdę całkowicie zmienić wszystko, np. więcej dużych planet w układzie, albo niszczenie moonów np. jak ktoś kiedyś proponował min. 15% na utratę GŚ?

Bo zrozumiałem, że chcesz TYLKO prędkości zmniejszyć, a resztę zmienić zachowując obecne proporcje.

 

Zacytuję jeszcze raz mój post:

 

"Nie chodzi o proporcjonalną zmianę, a o zrobienie osobnego uniwersum, jako osobną grę. Niektóre rzeczy będzie trzeba przeliczyć, nie ma tego aż tak dużo znowu... :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to co podkreśliłeś jakoś mi umknęło.

 

W takim razie może w osobnym temacie opisałbyś swoją wizję jak by to wyglądało? W jaki sposób zamierzałbyś wszystko zmienić - jakiś szczególny plan, czy może zdasz się na opinie graczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRĘDKOŚĆ FLOT- np na u6 dla dobrego flociaża super szybki wlot i bum ale faktycznie dla słabszego jest ta obawa że gdy flo jest na monie czy planecie to są nerwy i stresy że w ciągu 2minut może już jej nie być

 

tylko niższa prędkość flot to też dłuższy czas farmienia ale coś za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie, proponowałem zrobić szybki statek (bardzo szybki) kosztem innych parametrów. Np. okroić UT z wszelkich obrażeń, zostawić minimum osłony i ew. przemyśleć kwestię pojemności.

 

A w kwestii temperatur to raczej powinno zostać jak jest - duże ciepłe i małe zimne. Ale inne proporcje planet na układ, bo mamy 1 dużą, ze 3 chłodne a reszta jest raczej bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do planet to faktycznie gram na u7 i sprawdziłem juz 7 galaktyk i żadnej wolnej planety na pozycji 7 nie znalazłem za to widziałem pełno z banami jak i graczy którzy są daleko w rankingu i faktycznie może jedną więcej dużą planetę na układ żeby można było wykonać zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel, opiszę po starcie u8 jak zbiorę wszystko do kupy, już od dawna miałem to zrobić, ale jakoś czasu brakowało.

Na razie proponuję zająć się samym uniwersum 8 - jeszcze mamy trochę czasu, więc chciałbym się skupić na nim.

 

Proponuję zatem resort bankowy, który będzie powiększał pojemność naszego banku (z początku oczywiście będzie na tyle duża, że nie będzie konieczne jego rozwinięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Proponuję zatem resort bankowy, który będzie powiększał pojemność naszego banku (z początku oczywiście będzie na tyle duża, że nie będzie konieczne jego rozwinięcie).

 

Bardzo dobry pomysł.

 

Proponuje wprowadzić tak jak kilka osób pisało 10-20% pz z obrony oraz brak możliwości kupna surowców, floty i obrony za astaty.

Gra chyba powinna polegać na tym co ugrasz to twoje a nie co kupisz. Oficerowie to są dodatki które mają ułatwić czy usprawnić grę, a reszta? Lepiej polatac flotą, pofarmić czy wydać złotówki na surowce?

 

Większość i tak będzie inwestować gotówkę choćby nawet dla wykupienia oficerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

Nie wim, czy to ten temat, ale wywalę tu swoje żale.

Na u8 chciałbym, żeby antybot działał w ten sposób, że pozwala doprowadzic wybraną akcję do końca. Blokowanie jej z powodu wystąpienia opcji antybot jest nie do przyjęcia i skutkuje możliwością utraty floty z powodu przeprowadzania całej procedury wysłania floty od początku.

 

Trochę sobie gram na u7 i moje obserwacje zniechęcają mnie do postawienia floty, ponieważ wiem, że jak ją postawię, to zacznie się polowanie. W 24h stracę wszystkie moony (których rozbudowa trwa niewspółmiernie dłużej niźli kara za strącenie monów ponad limit dozwolony) To jest do zmiany

 

Ponadto idealnym pomysłem byłoby zmiana stattystyk odnośnie posiadanej floty. Flota powinna pojawic się w statystykach, natomiast jej właściciel powinien byc anonimowy.

 

Są to główne dwa argumenty na większą ilośc flot na nowym universum. Podoba mi się też pomysł, który opisał Neriel, że szansa na utratę floty przy niszczeniu księżyca jest zawsze przynajmniej 15%. Ostudziłoby to zapędy graczy z top w unicestwianiu chęci do gry nowym graczom

 

;)

Edytowane przez dzida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ostudziłoby. Wtedy porcje gsów bylyby rzędu 2,5kk, daje to ponad 50% szans na strącenie moona i byłoby 15% szans na stratę gś. Dla gracza z top 2,5kk gś to 3-4h eko i ekspedycji, więc nic.

Po co ten resort do banku? Wywalcie w ogole ten bank, albo zostawcie dla pojemności równej 24 bądź 48 godzin całkowitego wydobycia ze wszystkich planet, po to, aby można było sobie jednym kliknięciem wpłacić i wypłacić surowce... Uzbierać 300k trytu nie będzie aż tak trudno, to nie zmusi do budowania floty, a tylko opóźni kiszenie surki, bo z początku bank i tak jest ciągle pusty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

 

 


Dla gracza z top 2,5kk gś to 3-4h eko i ekspedycji, więc nic.

 

coś masz nie tak z liczeniem. 2,5k GS to ponad 10kkkk deuteru a rekord na u7 to 9,9kkkk na 24h. Wiec w te 3-4h eko to conajwyzej na satelity uzbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzida

 

 


Wybacz za ttę niedokładność, może i troszkę dłużej 4-5h. Dolicz do tego 6 ekspedycji po 250-300kkk deu każda co daje 1,8kkkk/h i do tego eko okolo 300kkk.

 

weź teraz przynajmniej 15% na utrate tego pod uwagę. Zanim poleciałbyś na księżyc dośc spory dwa razy byś przeanalizował, czy warto.

 

A teraz latają na księżyc bez ryzyka, bo jak gracz z top lec w 50kk GS to nowy tylko sobie patrzy a tamten ma 0% na zniszczenie floty. Gdyby miał 15% to już by nie byłby taki cfaniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja w kwestii resortu banku:

(pojemność banku dla każdego surowca)

 

http://s23.postimg.org/u4huybjaz/prop1.jpg

 

 

 

troszkę za duże skoki pojemnościowe są, lvl 5 wystarczy 90% graczy

Edytowane przez MrWhite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina, że 90% to idlaki :P

Mi by taka pojemność starczyła na mniej niż miesiąc. Po kilku miesiącach gry osiągam 20 bln deu dziennie, więc 26 dni wychodzi.

Założyłem tu, że każdemu ten bank ma wystarczyć, czyli nawet takiemu kolekcjonerowi jak ja, co to ma w banku 13 bld każdego surowca, czy bogaczom co to mają po 200 bln pkt.

 

Może zaproponuj inną pojemność maksymalną, to deus będzie miał w czym wybierać.

Jednakowoż Alwego przedstawił już nam sposób, na przechowanie surowca mimo ograniczonej pojemności banku, także ograniczanie jego pojemności raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę największą zmianą na uni8 będzie bank tylko jeszcze kwestia jego braku czy też ograniczenia pojemności. Cały ten temat można sprowadzić do jednego - banku, większość postów jest o nim i jego wpływie na małą ilość flot a nie przez to, że jest do 70 osób online na u7 (nie wiem jak jest na innych uni). Gram na u7 w rankingu jest ponad 3600 pozycji a online nie przekracza 70 osób. Jako nowy gracz już wiem, że np. nie mam szans na planetę na pozycji 7 (przejrzałem całe uniwersum) i nie wykonam zadania ileś tam kkk deuteru w plecy... ale z całą pewnością ograniczenia w banku sprawią, że ludzie zaczną budować floty zamiast grać Eco.

Przy takiej ilości osób online nie dziwi mnie narzekanie na brak flot do zniszczenia bo z tych 70 osób, ile gra Eco, ilu ma bunkier, ilu jest w jednym sojuszu czy też niepisanej koalicji i oto mamy niewielką liczbę flot do zaatakowania.

Z 3600 osób ilu nie było zalogowanych przez ponad 3 czy 8mc? Ktoś kto się nie zalogował przez taki okres czasu wróci jeszcze do grania? Nie sądzę ale z całą pewnością zajmuje miejsce dla nowych osób. Tak samo Ci co dostali bana, czekają do końca kary i wracają do grania czy od razu zmieniają uniwersum, serwer czy też zakładają nowe konto a stare po prostu zajmuje miejsce lub służy jako pożywka dla nowego.

 

Faktycznie może co do flot i obrony tak jak ktoś pisał przydała by się anonimowość.

 

A może po prostu zlikwidować sojusze? Każdy na każdego, dział wojen na forum i tak praktycznie jest nie używany.

Albo zlikwidować Demontownie żeby nie było możliwości demontowania floty przez co każdy będzie miał coś do pilnowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja w kwestii resortu banku:

(pojemność banku dla każdego surowca)

 

http://s23.postimg.org/u4huybjaz/prop1.jpg

 

Neriel, chyba na głowę upadłeś, koszt 5 lvl masakryczny w stosunku do pojemności, poza tym przelicz sobie ile potrzeba surowca na jaki lvl kopalni i ekstraktora deuteru, o ilości trytu dla 5 lvl nie wspominam bo to ABSURD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.