Skocz do zawartości

Kopalnia kryształu


Pocikola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem poruszyć temat kopalni kryształu, mianowicie, posiadamy handlarza który miło wymieni nam surowce na inny rodzaj, wiec jak brakuje nam kryształu nie zwracamy uwage na wydobycie tego surowca tylko wymieniamy za np. deuter lub metal i po problemie, ale jednak problem jest.

 

Kopalnia kryształu ma o wiele za duzą cenę budowy do tego co produkuje...

 

Przykładowo... bardziej opłaca mi sie budować Kopalnie metalu na 63 poziom lub deuteru na 61 poziom niz kryształ na 53... bo sie nie opłaca, lepiej wyjde na + bydując te dwie kopalnie niz kryształ.

 

Troche matematyki:

 

Przykład na kopalni metalu, kryształu oraz deuteru na 50 poziomie każda ( czas zwrotu )

 

Kopalnia metalu - zwrot po 1 dniu wydobycia.

Kopalnia kryształu - zwrot po 24 dniach wydobycia

kopalnia deuteru - zwrot po 3 dniach wydobycia.

 

Przykład na kopalni metalu, kryształu oraz deuteru na 60 poziomie każda ( czas zwrotu )

 

Kopalnia metalu - zwrot po 24 dniu wydobycia.

Kopalnia kryształu - zwrot po 864 dniach wydobycia

kopalnia deuteru - zwrot po 58 dniach wydobycia.

 

Jak widzimy na poziomie 60 już mamy trochę jazdy... Widzimy dokładnie problem kopalni kryształu.

 

Może by tak zmniejszyć koszt budowy tej kopalni ? tak aby zwrot na 60 poziomie był w granicach 41 dni ( wyśrodkowany miedzy metalem a deuterem )

 

Mogą pojawić się sprzeciwy typu ja mam na 61 i nikt mi surki nie zwróci... Jakoś to trzeba pogodzić a jak nie pogodzimy, zostanie tak jak jest, każdy będzie sobie budować tylko metal i deuter, a kryształ zostanie na 50 poziomie opłacalnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zwiększyć wydobycie kryształu o te kilka procent. Czas zwrotu się skróci, zainwestowane surowce nie zostaną stracone...

A tak w ogóle to nikt nic z tym nie zrobi bo wielkiej potrzeby tego nie ma (ile osób ma kopalnie na 60 lvl?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym się opłaca.. ja gram już z 4 lata chyba więc spokojnie by się zwróciło :]

 

Nie ma jednak potrzeby wprowadzania jakichkolwiek zmian. Te "zmiany" nic nie zmienią.

Zamiast krysi można podnieść wydobycie metalu i efekt będzie ten sam, bo tak czy inaczej i tak wszystko przehandlujecie na dowolny inny surowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się ze swojego doświadczenia , ja tam kopalnię kryształy buduję przeważnie tylko do 40 lvl  i to jeżeli mam miejsce na planecie , powyżej rozbudowuję je tylko gdy dochodzę do zadań na wydobycie , wtedy dopiero jestem skłonny rozbudować je na wyższy poziom , bo koszt wybudowania tych kopalni w znacznej części się zwraca z nagrody za zadania , ale po osiągnięciu wydobycia 1 kkkk kryształu po prostu już nie inwestuję bo jest to nieopłacalne , znacznie lepiej jak to przedmówcy zauważyli jest inwestować w deuter , czy choćby metal

Edytowane przez pydys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu przedmówca pisze wykonuje kopalnie kryształu do 40 poziomu a potem tylko metal i kryształ to robi to zle :)

 

Dlatego, że nie trzeba być matematykiem aby sprawdzić którą kopalnie aktualnie najlepiej wybudować :)

 

Dam Ci przykład na moim przypadku w którym teraz jestem. Robię szybka kalkulacje matematyczna kalkulatorem i wychodzi mi ktora kopalnia aktualnie najbardziej mi sie opłaca budowac

 

Posiadam poziomy kopalni na koloniach

 

63 metalu

52 kryształu

60 Deuteru

 

Pytanie którą najbardziej mi sie teraz opłaca budować ? proste... bierzemy koszt kopalni przeliczamy na metal bierzemy wydobycie z tej kopalni i dzielimy je przez ten wynik kosztu kopalni i w zaleznosci od tego jaki to rodzaj deuteru dzielimy przez 4 kryształu przez 2 a metalu zostawiamy dostajemy wtedy wynik

 

64 - zwrot za 694 godziny

53 - zwrot za 851 godzin

61 - zwrot za 756 godzin

 

Widzimy że najlepiej aktualnie budować mi kopalnie deuteru a następnie już wiem że najlepiej będzie się opłacało budować w końcu kopalnie kryształu :) i to też zrobię.

 

Myślę ze pomogłem tym szybkim kursem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryt nie ukrywaj się za innym nickiem :P i tak wiem że to Ty :P 

poza tym nie gram tutaj żeby być jakimś super eko , dlatego nie liczę dokładnie kopalni na który lvl opłaca mi się budować i kiedy , gram dla przyjemności i robię to na oko , jeżeli koszt przy obecnym dziennym wydobyciu wydaje mi się zbyt wysoki to po prostu odpuszczam sobie budowę  i tyle .

 

Pochwalę Cię jednak za zwrócenie uwagi na użycie kalkulatora w kwestii przeliczania opłacalności wydobycia i rozbudowy kopalnii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to poprawne.

Jeśli zrobisz więcej niż 1 poziom kopalni zanim się zwróci jej koszt, wtedy czasy zwrotu się na siebie nakładają i w rezultacie na zwrot czeka się znacznie krócej.

 

Natomiast proporcja zostanie zachowana, więc do wyboru kopalni sposób jest ok., jednak do określania czasu zwrotu niekoniecznie :P

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca to poprawne.

Jeśli zrobisz więcej niż 1 poziom kopalni zanim się zwróci jej koszt, wtedy czasy zwrotu się na siebie nakładają i w rezultacie na zwrot czeka się znacznie krócej.

 

Natomiast proporcja zostanie zachowana, więc do wyboru kopalni sposób jest ok., jednak do określania czasu zwrotu niekoniecznie :P

Zgadzam się w 100 % chodziło mi jednak o zachowanie wyboru kopalni. Tak jak napisałeś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.