Skocz do zawartości

oremi

Rekomendowane odpowiedzi

Taktyczny odwrót

Każdy wie o co chodzi, a jak nie wie to napiszę:
Floty mogą wycofywać się automatycznie, jeśli zostaną zaatakowane z 5 krotną przewagą. Decydującym czynnikiem są punkty floty agresora w stosunku do twoich punktów flot. Systemy obronne nie są uwzględniane.

Oczywiście nic na siłę, ponieważ każdy mógłby sobie ustalić czy ma być atakowany czy też nie.

Myślę że te rozwiązanie jest dobrym rozwiązaniem z tego względu, że skończyłoby się latanie 1000 krotnie większą flotą nie dając wogule szans na ucieczkę  - lot w układzie ok 27 sekund....

Poza tym więcej flot by się pojawiło i zaczęłoby się myślenie w grze... jak tu lecieć aby nie zwiał. :)
Pomysł dobry, warty przemyślenia ale powtórzę "nic na siłę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł był już chyba kiedyś omawiany i raczej nie przejdzie niestety , bo rozwiazanie nie było by takie złe

ale myślę że jednak łatwiejszym rozwiązaniem do wprowadzenia było wy zwiększenie czasu lotu w systemie do powiedzmy 120 sekund , albo może 90 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to zmieni że ty zmienisz w układzie, jak ktoś szybciej będzie latać z układu obok?

a jak zmienisz w układzie to lot na własne pz i mona i planetę też się zwiększy, więc wg twojego pomysłu: ja lecąc na własne pz będę miał dalej(czasowo) jak chłop do mnie z misją atakuj który jest układ dalej lub wogule kilka dalej ...

 

taktyczny odwrót to najrozsądniejsza rzecz, każdy przemyśli ile floty powinien wysłać na kogo, a nie 200kk recków zbiera pz a leci na ciebie dobitka w postaci np 10kkk pc(3 falami w odstępach 15 sekund) i teraz powiedz co mam zrobić? dasz radę odebrać flotę i wysłać ją z powrotem? zdążysz to wy-klikać?

ja ci powiem że ciężko jest ale problemu z tym nie mam, choć ciśnienie skacze, ale mniej obyci, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego w jaki bagno wkraczają kiedy np chcą się podstawić pod lecące gsy z misją niszcz...?

a tak ląduje i ucieka, chyba że flota atakująca jest na rozsądnym poziomie, a nie 200 razy większa... pkt..

Edytowane przez oremi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba sobie kpisz ... to na co mam latac na u4 ? mam latac 10 kkk OW z mysla ze 190 kkk stoi i sie marnuje i moge dostac podstawke ? Popraw ortografie najpierw a pozniej wysuwajcie pomysły bo widze ze chyba trzeba zamknąc temat bo wieczni marni ekowcy robią tylko pod siebie by im wielce UT nie kasowac ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że po prostu oremiiego ktoś mocniejszy kilka razy przejechał i już nie wytrzymuje biedaczek, wiec płacze na forum żeby mu pomóc.

Na Ogame jak takie coś wprowadzili to mieli wtedy najwiekszy spadek graczy aktywnych chyba w całej ich histori. Wiec raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to robię dużą flotę, żeby tylko marna część z niej latała + a jak już ta marna  część leci to tylko po to żeby dostać podstawkę (a gdy wysyłam to co bym normalnie wysłał raczej nie ma na to szans). To w ogóle floty by się nie opłacało większej robić tylko na miarę top 10 graczy ( tak żeby można było ich atakować a nie tracić paliwa na fsy statków których i tak nie użyje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic innego jak ograniczenie ataków jaki proponowałem tylko w innej formie

 

Ja pisałem aby ograniczyć ataki które miały sie odbywać + - 30% różnicy miedzy atakującym . Widze ze nadal flot niema na gali a zegar cyka ...nie podoba sie flotowcom ograniczenie to  niema płaczu, bo i tak flot niema... no i graczy tez jak sie tylko ociepli nie będzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedziałem że tak będzie.. ale to już nie mój problem

przedstawiłem moim zdaniem ciekawą propozycję kolejny raz i kolejny raz komuś nie pasuje

a fakt jest taki że flot wszędzie coraz mniej,

 

tu lata naprawdę mało flot, naprawdę mało i relatywnie patrząc iż jeśli ta gra polega w zasadzie na grze flotą to samą flota lata może 1 % natomiast Sarius na oryginale lata flotą ponad 50% tzn posiada ją i nią "pracuje"

 

wiesz jeszcze parę tygodni temu też by tak napisał Sarius ale że tak powiem wróciłem do moich początków i wiem że taka opcja ma sens, bo przecież nie chodzi tu o to że czyjejś floty nie można rozwalić tylko chodzi o to że gra flotą nawet dużą (którą się wcześniej kupiło za PLN-y) wiąże się z koniecznością myślenia i jak chcesz kogoś pojechać to musisz się wysilić, a nie lecieć na flotę 100kk flotą 10kkk .. czysta farsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oremi zrob nowy pomysł , ograniczenie ekowcom ekspedycji , 20 dziennie ... w dodatku nałozyc na nich mus stawiania floty i utrzymywania floty 1.000.000.000 pkt tygodniowo w przeciwynym wypadku zabierania 50 bln deu z banku tygodniowo ...  Zobaczymy co wtedy wielce ogromni ekowcy powiedzą ... a zawsze jakies rozwiązanie , pomysł dla mnie jest idealny by powstały floty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiesz Rev, ja to nie lubię kraść czyjejś inwencji twórczej także jak uważasz to za świetny pomysł to może go zgłoś

a póki co na 1 ow dalej lataj 1000 ow, bo może się ktoś podstawi :P

 

znacznie lepiej by to wyglądało gdyby astatowcy nie walili flotami 50 razy większymi niż ci co sami na nie zbierają

 

mój pomysł jest jak najbardziej uczciwy ale każdy z was bardziej martwi się o to co może stracić niż to co może zyskać

 

Tak naprawdę niezbyt mi zależy na tym pomyśle. Też nikt mi nie dopiekł ostatnio lataniem na mnie. Tak więc to nie jest jakaś swego rodzaju zemsta czy inna jakaś wymyślna nie mająca odzwierciedlenia w rzeczywistości rzecz która mi w czymkolwiek pomoże. Tak naprawdę chcę aby tu się latało bardziej. Bardziej sprawiedliwie i żeby ludzie którzy tu grają mieli szansę na rozwój nie tylko eko ale i flotowy. No ale jak dla Was wy sami jesteście najważniejsi, to sobie siedźcie sami, ja się powoli zwijać będę. Napewno jeszcze w tej połowie roku, oddam moje konta.

 

Pozdrawiam oremi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.