Skocz do zawartości

Czas przy budowie budynków


Elohim

Rekomendowane odpowiedzi

Kopalnia metalu- Czas budowy: 00h 00m 10s

 

Kopalnia kryształu- Czas budowy: 00h 04m 14s

 

Ekstraktor deuteru- Czas budowy: 00h 00m 42s

 

 

Kopalnia kryształu ma jak dla mnie zbyt dużą rozbieżność,wszystkie kopalnie są na 50 lvl

Edytowane przez Elohim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie kryształ jest pojechany po bandzie z kosztami, wiec źle zatytułowałem temat.....

Wiec aby nie tworzyć nowego tematu, to widze problem przy kosztach, w takim wydaniu kopalnia kryształu jest kompletnym bezsensem

 

Kopalnia metalu (Poziom 55)
Wymagane surowce: Metal: 290.516.296.035 Kryształ:72.629.074.008 

Czas budowy: 00h 01m 19s

 

Kopalnia kryształu (Poziom 55)

Wymagane surowce: Metal: 8.087.984.000.145 Kryształ:4.043.992.000.072 
Czas budowy: 00h 44m 29s

 

Ekstraktor deuteru (Poziom 55)

Wymagane surowce: Metal: 1.089.436.110.131 Kryształ:363.145.370.043 
Czas budowy: 00h 05m 19s

Edytowane przez Elohim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te koszta też z tyłka wzięte nie zostały (oryginał ma identyczne) - tak od zawsze było, że kryształ był najrzadszym surowcem ze względu na stosunek ceny kopalni do wydobycia. Fakt, przy darmowym Handlarzu opłaca się bardziej wbić deuter na wyższe poziomy i sprzedawać go na kryształ, ale zasada działania jest wiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zawsze byłem flociarzem i jak gram długo nie zauważyłem az takiej rozbieżności, może to dobry moment aby te patologie zmienić? a ja dzisiaj wszytkie planety pokasowałem z laboratoriami i deu aby wbijać kopalnie mety i kryształu...ale sie wydymałem japierdziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zajmuj najchłodniejsze planety i wbijaj kopalnie deu. Polecam planety na pozycji 12 i z temp. przynajmniej -40 żebyś mógł je poschładzać dla większego wydobycia :) ja niedługo też będę likwidował planety i już prawie uzbierałem na ochłodzenie wszystkich 21 do maks temp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest taka, a nie inna z powodu mnożnika kosztów kopalni.

Dla metalu i deuteru jest to 150% poprzedniego poziomu, jednak kryształ kosztuje 160%.

Na oryginale problem nie był aż tak zauważalny, ponieważ tam poziomy kopalni sięgały coś ok. 30.

Rozbieżność między krysią a innymi surowcami wynosiła więc mniej więcej 6,5 : 1, podczas gdy u nas przy 60 poziomach kopalni wyjdzie ok. 48 : 1.

 

Łatwo można wywnioskować, że przy takich rozbieżnościach aby osiągnąć podobną wydajność kopalni względem jej kosztów należy przemnożyć liczbę 1 przez 1,5 tyle razy by uzyskać ~50.

Wynik wychodzi ok. 10 i właśnie taką różnicę poziomów miedzy krysią i metalem od dawna polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.