Skocz do zawartości

Wysyłanie ekspedycji x2.


Winiu

Rekomendowane odpowiedzi

A według mnie ta gra nie polega "tylko" na lataniu/posiadaniu pokaźnej floty - dlatego nie znajdziemy "złotego środka" z prostej przyczyny:

bo po prostu nie istnieje wspólny mianownik dla argumentów flociarzy i ekowców...

 

Kolejny temat/pomysł, kolejna wymiana stanowisk i dokładnie ten sam rezultat - "impas", bo jak pisał Alwego - ekowiec zdemontuje niepotrzebną mu flotę bojową, a flociarz nie zazna "spełnienia" latając na wydobytym we własnej kopalni paliwie...

Proponowanie zatem jakichkolwiek ograniczeń czy limitów dla osiąganych poziomów kopalni nie spowoduje że górnik zbuduje flotę za to prawie napewno skutkować będzie jego odejściem, a z drugiej strony taki sam finał będzie miało namawianie flociarza (sfrustrowanego brakiem wyzwania) do ciułania przez tydzień na idlerach bln surowców aby wydać na jedną nową kopalnie :)

 

Pewnym jest że kolegom lotnikom nie można odmawiać szczerości chęci i tkzw. "ogólnej troski" o rozwój gry - jednak w żadnym wypadku kosztem inaczej grających.
W związku z tym jedynym rozwiązaniem musi być stałe poszukiwanie nowych graczy - w nadziei że znajdzie się wśród nich grupa która zafunduje Wam wyzwanie na najwyższym poziomie.

 

Fakt że Nasza Gra, daje możliwość na rozmaite wariacje brania w niej udziału jest jej najważniejszym atutem. Utrzymanie takiego stanu rzeczy powinno być główną troską Administracji.

 

Co do samego tytułowego pomysłu - to nie ilość ekspedycji powinna się zmienić a ich jakość. Ekspedycja świetnie urozmaica grę i tutaj "like" dla Neriela za pomysł. Fajnie byłoby też rozwijać katalog możliwych efektów tej misji (z przymrużeniem oka dla przykładu i ku radości Winia - proponuje dodać 0.3% szansy na zlokalizowanie mitycznej Klingońskiej mega armady na pozycji 16 planety w układzie - której skład, rodzaj i technologie byłyby niedookreślone a której możliwość konwencjonalnego zaatakowania byłaby ograniczona powiedzmy do 10 minut od powrotu ekspedycji - lotniki happy?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pomysł na urozmaicenie ekspedycji jak dotąd :D

 

Ciekawe czy realny do zrealizowania. Dałoby to absolutnie każdemu jakikolwiek cel do posiadania floty. Koniec marudzenia, że nie ma na co latać.

Gdyby do tego dało się ją wygodniej hodować niż wysyłając FSa na każde 3 minuty poza komputerem to pewnie bym postawił moją pierwszą ofensywną flotę od... 4 lat? xP

 

@EDIT

Wracając jeszcze do mojego pomysłu wyglądałoby to tak

http://s23.postimg.org/nz115kc3f/eksp.png

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldi że tak zapytam, a Ty masz jakiś znajomych w realu i rodzinę w domu? Uczysz się czy pracujesz? Doprawdy rozbawiłeś mnie tym tekstem o 10 godzinach latania dziennie. :D

a to mało razy wspominane jest o wysylaniu z telefonu chociażby ?

pozatym duskusja była na temat tego jak zwiększyć ilość surki z expów to moja odpowiedź brzmi że skoro coniektórzy latają po 15h dziennie (patrz pare postów wyżej) to 10h na 30 PTE da im tyle samo surki.

a to czy ja latam 3x dziennie, 5-6x po rannej, wieczornych czy nocnej flocie, czy też mam czas siedzieć i słać nawet 24h / dobe to nie ma nic wspólnego z teorią :P a na Twoje pytanie odpowiem tak, baw się dobrze w weekend, możesz nawet coś próbować mnie pofarmić czy ubić moje 120kk szperek. ja sie w tym czasie będe bawił na weselu więc mi to wsio jedno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu widać jak łatwo zostać osobą "bezstronną" w starciu ekowców i flociarzy - być po prostu ekspedytorem, ładnie się do tego podczepiłeś nihilant

ograniczenie farmingu Neriel - pobiłeś sam siebie

 

moja propozycja godziła wszystkich, górnicy mieli by szparki aby latać na ekspedycje, czując nosem nowej planetki

flociarze mieli by na celu flotki ekowców a i sami by szukali "dodatkowej"

podobnie ekspedytorzy...

 

jasne że nie ma rozwiązań idealnych, ale dodanie szansy na flotę kligońską co to zmieni? że od czasu do czasu Alwego zdemontuje statki? a jak się trafi 1kkk sond to Winiu też to zrobi

 

no ale pogadajmy może coś zmienimy, bo na obecną chwilę - mocno rozglądam się za nową grą przeglądarkową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oremi, że tak powiem jak mistrz Yoda "Podsumowanie Twoje bliskie sercu memu jest" :) niestety. Jak zwykle dużo  szumu będzie przez kilka dni w tym wątku a z czasem wszystko umilknie, szkoda. Szkoda także że administracja nic nie robi w kierunku urozmaicenia gry. W innych grach tworzy się cykliczne lub świąteczne eventy trwające od tygodnia do miesiąca, losowania w których można wygrać co kilka godzin od nagrody pocieszenia symbolicznej ale zawsze coś wpada do bardzo cennych nagród wręcz unikatowych a to mobilizuje graczy do aktywnego uczestniczenia w grze i logowania się o określonych porach. Tu nie ma nic nowego. Jakże ciekawy byłby event z chociażby rozpoczęcia roku szkolnego, roku akademickiego czy święta lotnictwa w którym można by wygrać od 1kkkk dexu do np sporej floty czy dodatkowej planety.

 

Ach rozmarzyłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo tych klingonów, star treka za bardzo nie oglądalem, ale gdyby było 1% szans na to, że razem ze szperaczami wróci agresywna flota klingonów, to może bym jakąś flotę postawil by się przed nimi bronić (bo np. ich statki by masakrowały budynki obronne) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspedycja została od początku dopracowana, później były zastosowane małe poprawki i tyle.

Zyski zostały obliczone i ekspedycja w ogóle nie będzie nigdy ulegała zmianom (chyba, że strukturalnie, nie dwa razy więcej zysków i tyle). Tłumaczenie, że im więcej surowców tym więcej flot jest trochę absurdalne, bo im więcej surowców tym floty mogą być co najwyżej potężniejsze, a nie większa ich ilość. Flotę do małego farmingu można postawić już po kilku dniach gry, potem ją rozwijać.

 

Ekspedycja daje i tak bardzo duże zyski, jeżeli ktoś lata regularnie, sprzedaje do tego tryt to na prawdę nie ma na co narzekać. Wytrwali na 30 PTE będą po prostu "w niebie". W grze chodzi o dochodzenie do jakiegoś celu, a nie podaniu wszystkiego na tacy.

Aby poprawić ilość flot stworzyliśmy ankietę, w której pytamy użytkowników, czemu jej nie posiadają. Po weryfikacji wyników poczynimy kroki, aby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.