Skocz do zawartości

Ograniczenie urlopu


Czarny93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadłem na pomysł, żeby ograniczyć urlop max 50 dni na rok (ilość dni do negocjowania, chociaż osobiście uważam że wystarczy).

 

Jaki jest cel tego pomysłu?

 

Bardzo wielu graczy siedzi na urlopie znacznie dłużej niż jest im potrzebne, część graczy potrafi przesiedzieć na nim nawet rok! Logują się tylko raz na 50 dni, aby nie zamienić się w idlera.

 

Nie wiem jaki jest sens tego...

 

To jest gra i jak sama nazwa wskazuje-tu się gra!

 

Nie chcę grać, to oddaję konto, gram tylko Eko, lub po prostu przegrywam. Taka jest prawda, trzeba ustąpić miejsca w rankingu nowym, aktywnym graczom, nie jest fair nie grać, a blokować cały rok czołówkę.

 

Wiem że zdarzają się różne przypadki, przykładowo miałem ciężki wypadek samochodowy, zostało mi 40 dni urlopu, a w szpitalu muszę przeleżeć 60, więc piszę do SGO, gdzie wyjaśniam swoją sytuację i sprawa załatwiona...

 

Jak wyglądało by ograniczenie?

 

Tam gdzie mamy urlop byłby licznik, załączamy urlop, licznik zaczyna odliczać nam czas, wyłączamy-licznik się zatrzymuje, proste...

 

Co o tym sądzicie? Wszelkie modyfikacje pomysłu mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przeszkadza (nie)obecność urlopowiczów. Nie uważam by gracz po zdobyciu pozycji czy rekordu w jakikolwiek sposób "blokował" cokolwiek będąc na urlopie.

Przecież to kompletnie nic nie zmienia, a wręcz daje czas (jak to mówisz aż rok!) by go przegonić.

 

Gdyby taka zmiana była graczom obojętna również byłbym obojętny, jednak jestem przekonany, że wszelkie limity i ograniczenia nakładane siłą na graczy nie są mile widziane.

To gracz powinien decydować kiedy zakończyć przerwę od gry.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I znów będziemy nabijać kasę adminom bo zaraz po tym pojawi się w sklepie 10 dni urlopu 10 astarów

 

Ciekaw jestem kiedy używanie tego "gimnazjalnego" stwierdzenia jako argumentu w jakimkolwiek temacie zostanie karane banem na forum...

 

Osobiście lubie o sobie myśleć że wspieram i przyczyniam się do trwania i polepszania naszej gry - nie mam zdolności programisty ani żadnych innych które mógłbym zaoferować.

 

Wspieram więc grę w sposób w jaki mogę, kiedy mogę i ile mogę - od paru lat... Czy ty opócz rozlewania żalu jakoś nam pomogłeś?

 

Co do pomysłu z urlopami to popieram stanowisko Neriela - nie przeszkadza mi jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardzo wielu graczy siedzi na urlopie znacznie dłużej niż jest im potrzebne

 

CZARNY JESTEŚ JASNOWIDZEM?

 

Gram blisko półtora roku, nie wiem czy w sumie byłem tydzień na urlopie bo nie było takiej potrzeby, jednocześnie jestem stanowczo przeciwny ograniczeniu urlopu. Każdy gra lub nie jeśli nie ma na to czasu. Gra dla przyjemności i dla siebie samego.

 

Idąc tokiem Twojego rozumowania Czarny jestem za wprowadzeniem ustawy na terenie kraju która wbrew czyjejkolwiek woli i mimo braku ochoty i przyjemności wymusi wypicie przynajmniej zgrzewki piwa na tydzień.

 

Totalna bzdura Czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Idąc tokiem Twojego rozumowania Czarny jestem za wprowadzeniem ustawy na terenie kraju która wbrew czyjejkolwiek woli i mimo braku ochoty i przyjemności wymusi wypicie przynajmniej zgrzewki piwa na tydzień.

 

zaczynam zbierac podpisy pod ustawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać popierają Ci co wyzłomowali całe uni3 i jeszcze im mało :)

 

jak was tak będzie cisnąć to się nawzajem pozjadacie w końcu , bez urazy :P

 

 

Przepraszam Cię bardzo, twoim zdaniem o co w tej grze chodzi ? Klepać eko i nic więcej. W tej grze głównie chodzi o to aby latać flotą a wszyscy to górnicy. Powinien być jakiś przymus wybudowania floty. Deus daj każdemu do banku po 1.5bld deuteru i niech stawiają floty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię bardzo, twoim zdaniem o co w tej grze chodzi ? Klepać eko i nic więcej. W tej grze głównie chodzi o to aby latać flotą a wszyscy to górnicy. Powinien być jakiś przymus wybudowania floty. Deus daj każdemu do banku po 1.5bld deuteru i niech stawiają floty

 

 

Cat, brak mi słów :) pomyśl zanim coś "mądrego" napiszesz, może zaproponuj jeszcze aby w ogóle zamknąć wydobycie aby EKOWCY nie grali bo to nie miejsce dla nich a flotę dostawałoby się za Astaty lub zaproponuj zamiast stoczni "wylęgarnie OW" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ograniczenia ?? Urlop powinien wyglądać jak ban czyli taki gracz nie widnieje w statach i sprawa załatwiona będzie. Przyznam ze najbardziej utrudniające gre sa rekordy które w zasadzie maja byc jakąś tam pomocą i zmobilizować flirciarzy do porannego wstawania a tak naprawdę sa ścianą z zapiskami urlopowiczów. To czy siedzę na urlopie tydzień czy rok to moja sprawa może po prostu nie mam już ochoty grać ale nie życzę sobie aby konto trafiło do pierwszego lepszego gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ukryć w rankingach graczy na urlopie i dodać osobną zakładkę ze statystykami urlopowiczów ?

Każdy będzie wiedział ile ma pkt ale urlopowicze nie będą posiadać miejsca.

Na urlopie niech każdy sobie siedzi tyle ile chce, chodź też niezbyt czasami mi się to podoba, to jednak trzeba na to przymknąć oko.

 

Zwiększyć czas po jakim można ponownie włączyć urlop (np 7dni po wyłączeniu urlopu, i po 3 dniach możliwe wyłączenie urlopu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię bardzo, twoim zdaniem o co w tej grze chodzi ? Klepać eko i nic więcej. W tej grze głównie chodzi o to aby latać flotą a wszyscy to górnicy. Powinien być jakiś przymus wybudowania floty. Deus daj każdemu do banku po 1.5bld deuteru i niech stawiają floty

 

Każdy gra tak jak lubi, jeden idzie w eko drugi w ekspy trzeci w flote.

Nie dziw się że uni wymarłe jak waszemu sojuszowi nikt nie może podskoczyć , oczywiście dzięki waszym umiejętnościom które nie wzięły się z niczego, ale nie zmienia to faktu że to zniechęca ludzi do stawiania flot. 

Sugeruje dać trochę na wstrzymanie bo wszystko co możliwe zezłomowaliście, reszta jest na urlopie, a wy jeszcze chcecie żeby nie siedzieli tyle na urlopie bo wam nudno. Niestety nie jesteście sami na uni, każdy ma prawo siedzieć na tym urlopie ile mu się podoba, niektórzy może już nie wrócą bo im się gra znudzi, też wam surowiec wpadnie. 

Bo chyba o to się rozchodzi że zastój jest to chcecie od razu limit urlopu dać żeby gra się rozruszała. Trzeba szukać innych rozwiązań ;)

Edytowane przez DarkPassenger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przepraszam Cię bardzo, twoim zdaniem o co w tej grze chodzi ? Klepać eko i nic więcej. W tej grze głównie chodzi o to aby latać flotą a wszyscy to górnicy. Powinien być jakiś przymus wybudowania floty. Deus daj każdemu do banku po 1.5bld deuteru i niech stawiają floty
No dla mnie to kompletny absurd. Eko i flota są częściami tej gry. Równie dobrze, można napisać, żeby przymusowo zdemontować część floty flociarzy (lub dodać im surowce) i za surkę MAJĄ wybudować sobie kopalnie, bo ekowcom się nudzi, że cyferki w statystykach z budynków stoją w miejscu.
Wy chcecie mieć zysk tylko dla siebie. Co z tego że ktoś dostanie te surowce, wybuduje flotę i będzie grał, tak jak nie lubi, bez przyjemności, żeby tylko marnować czas na siedzenie późnymi wieczorami i rezygnować np. z obiadu, pracy, marnować przerwę w szkole lub zarywać część wykładu grzebiąc w telefonie i łudzić się, że może uda się zwiać na innego moona, gdzie lekkie objawienie naszego sprytu nie przechytrzy agresorów, a tylko opóźni nasz złom. Popierałbym to co napisałeś, gdybyś miał INTENCJE POMAGANIA nowym graczom i to nie tylko znajomym. Wiadomo, że nowym ciężko jest się nauczyć złożoności gry, a także wielu brakuje czasu. Ale gdy ktoś się już wciągnie i zacznie czerpać przyjemność z latania (wie że tak łatwo nie padnie i będzie posiadał przyjemność połączoną z adrenaliną), to z pewnością zostanie na dłużej, i inne sprawy odłoży trochę na bok. Także większa chęć pomagania, objaśniania zasad i przyjmowania do sojuszu aby taki gracz miał waszą ochronę, pomoc w postaci surowców, żeby gracz osiagną ponad np. 1kkkk pkt. ogólnych  i obszerną flotę, której od razu nie zniszczycie. Potem niech ten gracz założy swój sojusz i też niech zbiera nowych znajomych, których nie zezłomujecie od razu. A może uni by się odbudowało, tylko wystarczy trochę chęci i okiełznania swoje słabości (czyt. cierpliwość i wstrzymanie się).
 
Co do tematu, to mnie nie przeszkadza, że ktoś ciągle jest na urlopie. Zresztą można dodać notke po włączeniu urlopu w stylu: "Włączyłeś urlop! Pamiętaj, żeby wrócić do gry lub jeśli nie będziesz miał więcej czasu na grę, oddał konto innemu graczowi." (nie chce mi się dalej wymyślać, ale coś w tym stylu). Popieram osobne statystyki dla urlopowiczów, bo widzę że każdego kręcą cyferki z top.
 
 
Myślałem też nad wprowadzeniem innego ograniczenia - urlop aktywuje się na 50 dni (tak jak teraz), przez pierwsze 7 możemy się logować normalnie, ale następne logowanie (po 7 dniach od włączenia) automatycznie ściąga urlop i ustawia czas odnowienia wynoszący 3-7 dni (a w przypadku wyłączenia ręcznego do 7 dni czas odnowienia jest taki jak kiedyś - 24h).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pomysł uważam za nietrafiony.

 

Ktoś nie może grać lub nie ma na to ochoty - jego sprawa. Włącza urlop i innym graczom nic do tego.

 

Jeśli chcecie coś zrobić z urlopowiczami, jedyną rozsądną moim zdaniem opcją jest wysyłanie do nich na PW lub/i maila grzecznej wiadomości że są juz np. 100 dni na urlopie i jeśli nie mają chęci kontynuowania, mogą oddać konto za pośrednictwem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.