Skocz do zawartości

Uniwersum 7 - 1 czerwca godzina 20:00


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość I_Will_Never_Forget

DiabelTasmanski wiesz na czym polega roznica miedzy Toba a mną w podejściu do gry.

Ty chcesz zrobić tak, żeby TOBIE się dobrze latało, TOBIE dobrze złomowało. A czy ktoś odejdzie z gry, czy dojdzie to mniejsza o to bo Tobie jest tak dobrze. Tak samo myśli reszta starych graczy... jak to dziś ładnie usłyszałem:P ,,nie będziecie mieli mięska do karmienia"

Nie sądzisz, że jeśli zmniejszysz porędkośc to Twoje cele będą miały minimalnie większą szanse na ochrone floty w taki czy inny sposób.

Nie będziesz miał większej adrenaliny jak się postarasz o zezłomowanie a nie bezmyślnie klepał cyferki i latał na pałe?

Co to jest godzina lotem GSami... nic. Na ogame się latało po 10h i też się grało. Raz się atak udawał, raz nie. Ale o to chodziło. Gra nie jest miejscem na podpompowanie swojego ego, a do tego dążycie ;)

 

Edit: bez obrazy ale tu nie chodzi o to aby zatrzymac starychg graczy bo oni zostana z sentymentu, a Ci co maja odejsc odejdą. Chodzi o to aby przyciągnąć nowych graczy i ich zatrzymać. Nie raz na ogame słyszałem: zagrałbym na uni ze starym wyglądem. Chętni są... tylko trzeba do nich wyjść, a nie sądze żeby ludzie przerzucili się z x5 na x200 tak od razu. Ugamellli x200 jest ogrom. A ostatnio szukałem czegoś wolniejszego i znalazłem tylko jedną konkurencyjną. I ludzie tam grają, mają gorszą reklame ale grają bo da się grać a nie być ,,miesem".

Topka zawsze będzie protestować bo dla was to raj... wylecieć, min czasu i złom. Tylko tym sposobem wymiera Ogam, pomyślcie o nim czasem a nie tylko o sobie ;)

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niszczenie moonów ew. można odpowiednio dostosować do nowych prędkości. Na OGame leciałeś ponad 24h i jakoś nikt nie narzekał.

A zniszczyć max moona było o wiele trudniej niż u nas.

 

99 GŚ dawało 5% na zniszczenie moona i 50% na utratę GŚ. Tu macie niemal odwrotnie -.-

Tam 99 GŚ to kto tyle miał? Elita. Tutaj ja mam po 4 dniach.

 

A niszcząc moona robisz lotke i z lotki w 50 min ściągasz. Co to jest 2,5x

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kiedy otwarcie uni co tak mieszacie ludzie ja chce promowc gre ... a tu kicha bo nawet nie wiem kiedy mam pisac ludziom ze otwarcie moze jakas oficjalna odpowiedz w tej sprawie w 100% pewna ...

Głosy w ankiecie są za 1 czerwca, tak więc data jest oficjalną i nie zmieni się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny wątek tu wałkujemy teraz. Data otwarcia omawiana jest w innym temacie z ankietą.

 

Deus, na temat prędkości nie widać żadnych anty-argumentów. Co więc z tym zrobisz?

 

Niektórzy marudzą, bo marudzą, tak jak marudzili, że uni wymrą jak spalanie zmienimy czy moony utwardzimy.

Tymczasem na spalanie nie było ani jednej skargi, a po ST się komuś moon powiększy to jest czego gratulować.

 

 

Tu link do starej ankiety. Przewaga mała, bo 1 głosem ale jednak było poparcie i to dla 8 min w układzie.

 

http://forum.ogam.online/topic/9732-spowolnienie-statkow-na-nowym-uni/?hl=pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87

 

 

 

@DOWN

Chciałeś chyba powiedzieć zmniejszyć ilość pól :P
Trochę klikania jest ale raz postawisz i stoi.

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje, że problem leży również w pojemności magazynów. Jeśli mam każdą nową zasiedloną planetę klikać na początku 75x magazyny aby były na 25 poziomie to troche nudno. Są jeszcze kopalnie i inne budynki. Zajmij tak 20 planet, gdzie człowiek co siedzi ileś tam i ma zaparcie zrobi to wszystko w 1 dzień gdzie taki mało aktywny, ale jednak aktywny będzie kilka dni to robił, mimo, że niby stać go na to samo. Ogólnie są one strasznie nudne. Jakbyście dali rade w tym pogrzebać, zwiększyć pojemność wraz z ceną to byłoby przyjemniej. Żeby teraz nie było, że za mało miejsca będą zajmować na planetach to zawsze można konsekwentnie zmniejszyć ilość planet. Adminie zobacz jak moje konto na u4 się buduje, kilka dni klikania magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dużo się pozmieniało, według mnie zmiany prędkości nie potrzebne no ale jak duzo osob chce to niech beda, moony zdecydowanie są za twarde. 

 

Ogólnie widzę że sporo osób odeszło ale też sporo nowych nicków na forum po kilkanascie/dziesiąt postów

 

Co do prędkości osobiscie jestem na nie, a to dlatego ze przez kilka lat zmieniło się naprawdę sporo, i wciąż te zmiany następują, za nastepne 2-3 lata (jesli serwer bedzie istnial) nie poznamy starego ogam'a 

 

O ile zmiany typu: Spalanie/zwiększenie wytrzymałościu moonów (chociaz teraz to naprawde sa zaa mocne)/zwiększenie kosztu falangi są dobre, to zmiana prędkości zniszczy główną reklamę i założenie tego serwisu. Pamiętajmy że przy każdej reklamie OGam charakteryzuje się prędkością x200, wszędzie widnieje x200. Jest to pewnego rodzaju symbol , jak gwiazdeczka mercedesa :D

 

@ I jeszcze zauwazylem pewny schemat, mianowicie z reguły ludzie młodsi walczą o pozostawienie tej prędkości jaka jest, natomiast starsze osoby, które pracują są za zmniejszeniem, oczywiscie nie w przypadku wszystkich.

 

jak pytałem kumpli , znajomych czy nie chca zacząć grać w ogame, od razu odpowiadali: Jak można w to grać? Tydzień trzeba czekać żeby coś zrobić. Po tym trochę śmiechu i mówię że to jest OGam coś jak tradycyjny stary ogame, ale predkosc x200 i wszystko się robi na bieżąco niemalże. Po takim tłumaczeniu 4 znajomych udało mi się namówić i pojutrze mają się rejestrować :)

Edytowane przez faziee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Faziee nie sadze, zeby jedno uni ,,specjalne" z inna predkoscia zachwiało coś w grze. Zeby się pobawić flotą na x200 macie 4 inne uniwersa. Kazde nowo otwarte jest takie same, jakby nowi chcieli grac na takiej prędkości to by się tam rejestrowali. 

I nie zrozumnie mnie źle, ja nie chce zmniejszac radykalnie prędkości bo nie o to tu chodzi, ale minimalnie, żeby przysłowiowo można było ,,iść się wysikać bez strachu o flote"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal będzie x200.

Prędkość flot to nie prędkość gry, w końcu to budowa eko sprawia największy problem.

Raz musiałem porzucić planetę to tego samego dnia miałem odbudowane wszystko (na wysokich poziomach 63+).

 

Kumpli prędkością namówiłeś ale wspomniałeś, że zanim dodadzą ST na forum mają niezłą szansę by zobaczyć tam swój nick?

Ja tu nie proponuje 40 min lotu jak w oryginale tylko 4 min - to nadal 10x szybciej. Nie spodoba się nowym - pójdą na 4 stare uni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie argumentujcie ze sa 4 inne UNI po 200 predkosci, kazdy chce zaczac od nowa, grać jak równy z równym. Po to masz resety co roczne w wielu innych grach, tutaj zamiast resetu tworzy sie nowe UNI. Przykładowo Diablo, bez restartów co rocznych ta gra dawno by juz wymarła..

 

Co do predkosci ... bede gral jakby nie było, najbardziej mnie bolą te GS co leca 40minut, bo nie wiadomo co wtedy robić , trzeba posiedziec kilka godzin zeby zdjac moona, bo co bede odchodzil od kompa na 20 czy 30minut, zadnej konkretnej rzeczy nie zrobię . Tylko i wylacznie dlatego mi sie nie podoba zmiana predkosci :)

 

@ Dla mnie moznaby było przerobić całkiem prędkości, tak ze min. w ukladzie 2min, ale zeby tez gąski nie lecialy z ukladu do ukladu 40minut w jedna strone ... 

Edytowane przez faziee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

fazzie prosze nie przesadzaj, że 40min lotu raz na jakis czas gsami to tak duzo  ;) Jak juz tak stawiasz sprawe to przez 30min mozesz zrobic mase rzeczy ;)

Ale przede wszystkim nie podporzadkowuj zycia do gry, tylko gre do życia ;)

A jak sie uprzesz to z 21 planet jedna zrobisz lotke i w ukladzie polecisz i zdejmiesz. 

Nie róbcie z igły widły bo nawet nie chcecie spróbować a już wielki sprzeciw. Jak nie wypali mniejsza prędkość to następne uni będa znów x200, ale można chyba spróbować hmm ?

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IWNF godzine gsami? chyba nie wiesz o czym mówiesz... zacznij najpierw od tego, że ogame kiedyś było sobie, i można było w nie grać na kompie, a teraz mamy - tablety, smartfony, kompy, nawet na ereaderze masz neta czy nawigacji samochodowej, problem dostosowania zajeć do gry, nie jest zbyt duży, jest mniejsza możliwość ich stracenia, pewnie dlatego padają w nocy..
@IWNF możesz mi wskazać ugamele które mają x200 we flocie, badaniach, surce itp itd? bo ja nie znalazłem takowej....
poza tym skoro chcesz pomagać słabszym to czemu piszesz, "Co da powiadomienie o ataku skoro lot w układzie trwa tak krótko..."

@Neriel to że ty masz inny sposób myślenia to nie znaczy że jest brak argumentów - zróbcie wolne uni, ale jako drugie, jak zwolnicie te, to przed kompem będzie można zasnąć, a ja(nie wiem jak inni) wole spać w łóżku a nie na krześle
@faziee ma racje, tydzień to za długo, w końcu to gra a nie real,,, w tydzień to sam sobie coś mogę wybudować - zrobić, gra nie polega na tym aby przez 3 dni się rozwijać aby w końcu zacząć latać czymś większym,
niech wszyscy w końcu pojmą jeden fakt:TU LUDZIE PRZYCHODZĄ GRAĆ W RÓŻNYM CZASIE! JEDEN 1 CZERWCA A DRÓGI 10 I CO I TEN Z 10 MA BYĆ ZAWSZE PRZEGRANYM?(bo za późno przyszedł grać?), PRĘDKOŚĆ NA POZIOMIE X200 GWARANTUJE BARDZO SZYBKI ROZWÓJ
@IWNF a który flociarz ma 21 stałych planet? górnikom za szybko, flociarzom za wolno
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IWNF godzine gsami? chyba nie wiesz o czym mówiesz... zacznij najpierw od tego, że ogame kiedyś było sobie, i można było w nie grać na kompie, a teraz mamy - tablety, smartfony, kompy, nawet na ereaderze masz neta czy nawigacji samochodowej, problem dostosowania zajeć do gry, nie jest zbyt duży, jest mniejsza możliwość ich stracenia, pewnie dlatego padają w nocy..

@IWNF możesz mi wskazać ugamele które mają x200 we flocie, badaniach, surce itp itd? bo ja nie znalazłem takowej....

poza tym skoro chcesz pomagać słabszym to czemu piszesz, "Co da powiadomienie o ataku skoro lot w układzie trwa tak krótko..."

 

@Neriel to że ty masz inny sposób myślenia to nie znaczy że jest brak argumentów - zróbcie wolne uni, ale jako drugie, jak zwolnicie te, to przed kompem będzie można zasnąć, a ja(nie wiem jak inni) wole spać w łóżku a nie na krześle

@faziee ma racje, tydzień to za długo, w końcu to gra a nie real,,, w tydzień to sam sobie coś mogę wybudować - zrobić, gra nie polega na tym aby przez 3 dni się rozwijać aby w końcu zacząć latać czymś większym,

niech wszyscy w końcu pojmą jeden fakt:TU LUDZIE PRZYCHODZĄ GRAĆ W RÓŻNYM CZASIE! JEDEN 1 CZERWCA A DRÓGI 10 I CO I TEN Z 10 MA BYĆ ZAWSZE PRZEGRANYM?(bo za późno przyszedł grać?), PRĘDKOŚĆ NA POZIOMIE X200 GWARANTUJE BARDZO SZYBKI ROZWÓJ

@IWNF a który flociarz ma 21 stałych planet? górnikom za szybko, flociarzom za wolno

 

 

Argumentujesz innych nie podając w ogóle swoich argumentów, z wyjątkiem jednego, który jest absurdalnym (o prędkości). Zmiana prędkości z minuty do trzech minut nie będzie miała większego znaczenia dla gry, bo to praktycznie żadna zmiana. Poza tym sprawdź fakty, bo u nas nigdy floty nie były x200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Deus dobrze mówi :) Jedyny wasz argument to nie bo nie. Bo Wy tak chcecie i tak ma być.

Mam nadzieje deus, że na spokojnie przemyślisz -za i przeciw jakie moga być przy troche niższej prędkości i jeśli wyjdzie to na dobre to odpowiednio prędkość lotów zwolnisz. Przynajmniej tak, żeby lot w układzie nie wymagał sikania na czas 

 

Ps. szkoda, że na forum Ogame zabronione jest reklamowanie gry, tam jest na prawde sporo chetnych na gre na starym ogame. Jest tam speed x5 wiec mysle, ze przyzwyczailiby sie do troche szybszego.

Ja nie moge reklamowac, poniewaz mam konto na forum na ktore nie chcialbym dostac bana(2tys postow) ale jeśli ktoś nie ma takiego i chcialby zalozyc i pospamowal o otwarciu uni to na pewno byloby wiecej ludzi :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe jakie wy macie argumenty macie? nie bo nie? bo kiedyś ankieta była, bo kiedyś coś tam?

dla mnie będzie krótka piłka zmieńcie speed do 100 to się przeniose gdzieś indziej i pewnie nie tylko ja tak zrobie

 

ja swoje argumenty przedstawiłem, że ty deuxs czytać ze zrozumienie nie umiesz, nie poradzę na to, ale twoje zagrywki już dawno mnie nie ruszają, najlepsze jest jednak to że ty możesz do mnie pisać że ja czegoś nie wyjaśniłem a każdy normalny człowiek przeczyta mnie i ciebie i zacznie się zastanawiać z jakim adminem ma do czynienia... ale to ty sobie reklame robisz, nie ja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe jakie wy macie argumenty macie? nie bo nie? bo kiedyś ankieta była, bo kiedyś coś tam?

dla mnie będzie krótka piłka zmieńcie speed do 100 to się przeniose gdzieś indziej i pewnie nie tylko ja tak zrobie

 

ja swoje argumenty przedstawiłem, że ty deuxs czytać ze zrozumienie nie umiesz, nie poradzę na to, ale twoje zagrywki już dawno mnie nie ruszają, najlepsze jest jednak to że ty możesz do mnie pisać że ja czegoś nie wyjaśniłem a każdy normalny człowiek przeczyta mnie i ciebie i zacznie się zastanawiać z jakim adminem ma do czynienia... ale to ty sobie reklame robisz, nie ja :P

 

W dalszym ciągu nie podałeś żadnego argumentu, próbujesz mnie obrazić twierdząc, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem ? Zagrywki ?

Nie będę ta ten poziom postu odpowiadał, upomnę jedynie, że powyższy twój post jest spamem, bo nie wnosi nic do tego tematu ani do dyskusji.

Żeby było ciekawiej, nie powinieneś już tutaj grać, bo "speed" flot wynosi właśnie 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oczywiście, że tylko floty zostałyby spowolnione. Jednak mogłyby wpaść inne modyfikacje wymuszone spowolnieniem flot. Np. gdyby GŚ na prawdę tak potwornie długo latały i byłby to tak wielki problem to można by je przyspieszyć. Albo gdyby Szperki leciały 20 min to 33% czasu ekspedycji by zabrało.

 

 

1. Rozmaitość

Czemu mamy mieć każde uni takie same. Lepiej zrobić reset u6 i resetować je co roku. Większa rozmaitość to więcej graczy.

Logika niektórych jest taka: Sok pomarańczowy jest dobry więc sprzedają tylko ten jeden i jest git bo lubicie pomarańczowy. Kto nie lubi tego ten niech kupuje gdzie indziej.

A jak w sklepie pojawi się jabłkowy to nieee to wy już tam nic nie kupicie. Zabawne nie? ;]

 

2. Prawdopodobieństwo utraty floty

Utrata floty jest bardziej prawdopodobna jeśli czas lotu jest szybszy, a właśnie z brakiem flot się zmagamy.

Logiczne jest zatem dążenie do zmniejszenia szansy na utratę floty z tak śmiesznego powodu jak "zapomniałem". Im mniejsza szansa na utratę floty tym większa szansa, że uni się zapełni flotami.

Normalny nieuzależniony człowiek nie będzie odchodził od stołu przy niedzielnym obiedzie mówiąc "muszę odebrać FSa" bo przecież za 2 minuty już może floty nie mieć.

 

3. Gra zespołowa

Zwiększy to możliwości sojuszy i gry zespołowej. Znajdź kogoś kto w 2 minuty będzie gotowy do podstawki by Ci pomóc. Ni cholery, bo jego flota na 99% jest na FSie i wraca za min 5 min. A musi jeszcze zauważyć, że do niego piszesz, ogarnąć kiedy, gdzie i co ma wysłać. Takie rzeczy zajmują chwilę ale atak trwa jeszcze krótszą chwilę i taką akcję uniemożliwia.

 

4. Pomysł ma poparcie

Na u6 słyszałem, że ludziom się taki speed nie podoba, a poprzednia ankieta to potwierdza. Najwyraźniej są ludzie którzy ten pomysł popierają i bynajmniej nie jest ich wcale mało. Gdyby dać głos tym którzy z nami nie zostali prawdopodobnie gruba większość głosów byłaby za spowolnieniem.

 

5. Argument godny co niektórych z was

Jak nie będzie spowolnienia to ja kończę grę.

Mocny nie? ;)

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zmniejszenie prędkości floty, będzie jakieś dziwne. Do tego potrzeba też innych zmian w pakiecie, żeby nie było, że zmniejszona zostanie prędkość flot na pałę i potem dostosowywać będziecie resztę. Wszystkie dobre aspekty gry powinny być zachowane. Tak by jednak był kompromis. Gdzieś tam zobaczyłem jak Neriel pisał, by zrobić super szybkie statki tylko do farmienia. W myśl tego, że będą gówniane i tylko do farmienia to trzeba wziąć pod uwagę obronę przeciwnika. Skoro statek ma być słaby to nie przebije się i będzie bezużyteczny. Będzie trzeba wysyłać najpierw ileś tam fal normalnej floty. Żeby tego uniknąć można ulepszyć bombowce, dodać im szybkości i ładowności, i dodać inny, statkom więcej SD na bombowce, dużo więcej, skoro tylko do tego mają być. Jeżeli celem jest trudniejsze złapanie czyjejś floty poprzez danie większej ilości czasu obrońcy to według mojego uznania konieczne będzie usunięcie możliwości tworzenia moona samemu sobie. Jak to Neriel napisał, więcej gry zespołowe. Nie widzę sensu w tym by dawać więcej czasu obrońcy dodatkowo pozwalając mu samemu odtworzyć sobie moona ściągniętego przed sekundą. Jeszcze bym się uparł na zmienienie magazynów, ale to nie ma nic wspólnego z szybkością flot ale wiem, że na pewno by nie zaszkodziło wręcz pomogło. To tyle ode mnie, nie chciało mi się tego głębiej przemyśleć, ale myślę, że nie napisałem głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) można ulepszyć bombowce (...)

 

Popieram! Z racji nowego uniwersum można by z tak beznadziejnego statku, nie mającego praktycznie żadnego zastosowania (prócz kilku akcji na bunkry) zrobić coś porządnego, chociażby tylko do farmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.