Skocz do zawartości

Uniwersum 7 - 1 czerwca godzina 20:00


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga !

Ze względu na otrzymywane wiadomości co do startu uniwersum 7, przesuwamy start o jeden dzień.

Powodem jest fakt, że dzień 1 czerwca jest dość popularnym dniem jeżeli chodzi o wszelakie konkursy, zabawy, koncerty i inne wydarzenia. Nie chcemy, aby start uniwersum kolidował z innymi zaplanowanymi wydarzeniami, dlatego przesuwamy start o jeden dzień, na 2 czerwca. Mamy nadzieję, że nie stanowi to problemu (przeciwnie ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gal Anonim

Buuuuu ! lepiej byłoby 1 czerwca ;c

Przecież 2 to niedziela ludzie w poniedziałek idą do pracy/szkoły i długo nie posiedzą.. a 1 czerwca to tradycja i niech tak pozostanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny! Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Wigilia nie została przesunięta mimo iż rzekomo 21 grudnia zaplanowany był koniec świata.

 

Oczywiście liczę na normalną decyzję i "co tradycja, to tradycja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciw :(

 

Nie zeby coś ale 2 czerwiec to nie o 20 a wcześniej .... Niedziela dzień wolny a tak to na następny dzień poniedziałek wiekszość osob do pracy szkoły dodam też ze w niedzielę wiele osob będzie leczyć kaca więc tez spada wydajność w starcie ...

 

Dziękuje za uwagę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czerwca ma być :D nie każdy będzie miał szanse wbić się w topke bo nie każdy będzie siedział do rana ponieważ ludzie w poniedziałek do szkoły lub pracy idą d;

Jak otworzysz w niedziele to uni nie będzie za bardzo aktywne i surke za astaty będziesz musiał wprowadzać po tygodniu :P

Edytowane przez anatomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

To i ja się wypowiem, bo zamierzam pograc na nowym uni ;)

Co do daty do także preferowałbym 1 czerwca. W godzinach popołudniowych i tak nie ma już festynów i innych zabaw.

 

I jeśli to coś zmieni, to także jestem za zmniejszeniem prędkości lotów, gra i tak jest bardzo szybka. 

A Ci co marudzą - zobaczycie wyjdzie na dobre ;)

Na Ogam jest już kilka takich serwerów i moim zdaniem brakuje zróżnicowania prędkości. Gra przyciąga jedynie ludzi grających na x200 a sądze, że ludzie którzy grali kiedyś w ogame nie przestawią się na klon ogame z tak radykalną prędkością. Ogame powoli upada, ale ludzie nie mają alternatywy. Ostatnio sam czytałem, na forum ogame, że gdzieś ma nastąpić otwarcie serwera x10 i będą chętni na gre ponieważ ludzie chcą szybkości zbliżonej do uni speed z ogame ale nie koniecznie x100.

Lot w układzie około 5min i byłoby wporządku.

Skąd można pozyskać największą liczbę nowych graczy jak nie z oryginalnego ogame.. Pewnie znajdzie się kilka osób które grały na takich speedach ale to nie zmiania faktu, że kiedyś na ogame grało 240tys ludzi (obecnie 80tys) i to oni są potencjalnymi graczami a nie (bez urazy) gracze którzy już tu grają.

90% ST to loty na stojące floty... bo lot trwa 2min i po sprawie... monotonia. To zabija ta gre

Ps. Troszke się rozpisałem po powrocie na forum ;-)

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do daty, kiedyś te wolne zawsze się skończy, poniedziałek jest dniem roboczym więc nie tylko my ale inni skończą wcześniej. Pierwsze dni są ważne, bardzo ważne, a 1 czerwca jest datą dość specyficzną, gdzie nie każdy będzie mógł się zarejestrować, natomiast niedzielę (prawie) każdy ma wolną. Ew przełożyć start np. na godzinę 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gal Anonim

no masz racje teraz ludzie naszykowali się na 1 czerwca a tu lipa 2 czerwca i od razu mniej ludzi się zarejestruje !  i pomyślą sobie że jesteś nie poważny itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co się tak rzucacie? przecież deuxs w sobote nie może, czy wy tego nie potraficie zrozumieć?

 

...w sobote był idealny czas, w niedziele to jedynie emeryci będą mogli zacząć dobrze gre, przecież w poniedziałek trzeba iść do roboty i/lub szkoły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co się tak rzucacie? przecież deuxs w sobote nie może, czy wy tego nie potraficie zrozumieć?

 

...w sobote był idealny czas, w niedziele to jedynie emeryci będą mogli zacząć dobrze gre, przecież w poniedziałek trzeba iść do roboty i/lub szkoły..

 

Mogę w sobotę 1 czerwca uniwersum otworzyć, zrobię jeszcze ankietę na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co robić ankiety, przeproś ludzi i zrób jak było umowione - 1 czerwca, napisz pw do wszystkich i będzie git,

wyobrażasz sobie żeby ktoś w niedziele siedział od 20 i rozwijał konto?

 

ja napewno nie wejde w niedziele, w niedziele to ja film będę oglądał na dobranoc, a w sobote to browara wypić można i posiedzieć do tej 3 rano, wstać od 10 i dalej klepać... a w niedziele - "...ale za to niedziela będzie dla NAS " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Deus najwyżej idzmy na kompromis i otwórz 1 czerwca ale ciut później. Tak jak pisałem nie sądze, żeby w godzinach popołudniowych ktoś uczestniczył w organizowanych zabawach. No i myśle, że niektórzy z reflinków już się nastawili na 1.06

A co do ludzi którzy tak ostro kłócą się o sobote... co wam da 1 dzień. Gra się miesiące jak nie lata i to czy wystartujesz w sobote i intensywnie pograsz 10godz więcej tak na prawde nic nie da. Jeśli jesteś dobry to i z tygodniowym opóźnieniem zagrasz i będziesz miał dobry top. Nie sądze, żeby 1 wieczór cokolwiek zmienił  ;)

 

I czy wezmiesz pod uwagę prośby graczy co do zmniejszenia prędkości ? 

Skąd macie wiedzieć, że zmniejszenie prędkości jest ,,złe" skoro Ogam nie posiada takiego uni. 

Na Ogam nie ma różnorodności, albo grasz na x200 albo spadaj.. jak ma się taki wybór to szuka się u konkurencji.

A na prawde Ogam to jeden z lepszych serwerów tego typu i nie zabijajcie go monotonia. W każdej grze tego typu jest różnorodność serwerów aby gracze mogli spróbować czegoś innego :)

Pozdrawiam 

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzielenie gry na dwa uni - jedno szybsze, drugie wolniejsze, to dzielenie graczy, których i tak jest już dużo mniej

 

zmniejszenie prędkości gry, powinna poprzedzić poważna i dłuższa debata, a nie jedynie 2 minuty zastanowienia

zresztą sam uważam że prędkość nie jest zbyt dużym problemem, myślę że powinno zostać to rozwiązane w inny sposób - tak jak było to np omawiane w pomysłach gry - ochrona graczy po przez informacje że jest atak na nas, w zupełności by wystarczył - nie było by tematu prędkości gry i tyle

 

jednak to chyba nie sama prędkość jest tu wyznacznikiem, ważną kwestią tej gry jest monotonia, brak jest tak naprawdę nowych ciekawych pomysłów w tej grze - świerzości... nowych statków, budowli itp

 

gra się nie rozwija, dla mnie jest mało ciekawa, gram w dużo ciekawsze i bardziej skomplikowane i to przyciąga graczy, gdy się czuje że coś się zmienia, że są nowości - oby admin w końcu to zrozumiał

 

i proszę nie piszcie o zadaniach, bo są bardzo czasochłonne i nudne, sami zresztą powiedźcie jak to jest gdzie indziej....

 

 

dobra koniec tematu, uciekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość I_Will_Never_Forget

Oj nie zgodaziłbym się.. gram w Ogame od 6 lat, grałem tekże w bodajże 3-4 klony Ogame i nasz Ogam przy nich spisuje się całkiem dobrze.

Ale jak ma nie być monotonii gdy złomowanie odbywa się na zasadzie: zeskanuje-polece-zezłomuje.

5min roboty... jak nie ma aktywnosci to nawet nie ma ryzyka i emocji.

Co da powiadomienie o ataku skoro lot w układzie trwa tak krótko...

niszczenie moona GSami... pojdziesz na godzinny spacer z dziewczyna, przychodzisz nie masz moonow.

I wiele wiele innych przykładów możnaby podawać.

Poruszyles temat zadan... dla mnie nie są nudne. To, że czasochłonne to dobrze, nie można mieć wszystkiego na raz. (ale to tak przy okazji)

Edit: jakie dzielenie graczy przy dzieleniu prędkości... nikt nie każe Deusowi robić z Ogam gry x1... prędkość miałaby być mniejsza ale nie przesadzajmy, że tak by się odbiła na graczach ;)

Edytowane przez I_Will_Never_Forget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielenie graczy jest pozytywne. Chcesz szybkie uni masz ich pod dostatkiem. Chcesz wolne to na takie idziesz. Czemu ci co chcą wolne mają iść do konkurencji zamiast zostać z nami? Jaki macie z nimi problem?

 

O prędkości prowadzę dyskusję już od tak długiego czasu, że chyba w miesiącach się go nie liczy. Nie moja wina, że nikt nie jest w stanie podać logicznego powodu ubóstwiania obecnej absurdalnej prędkości.

Tak jak IWNF powiedział, my przyciągamy po 2k na serwa i zostaje może 200, OGame przyciągało po 4k na serwa i zostawała ~połowa z nich. Ja dopiero na OGam poznałem pojęcie idlera.

 

Nowości przyciągają tylko uwagę tych co jeszcze nie grają. Nie mają większego wpływu na już grających. To co już wlazło po jakimś czasie staje się normą i nie jest postrzegane jako coś nowego.

 

 

A co do jednego dnia różnicy, to wasze rozumowanie mnie przeraża. Może w poszczególne dni grę zamykajmy, bo ludzie nie mają jak grać?

Co takiego zostało przygotowane na ten dzień, że już następnego tego nie będzie? Urlop z roboty wzięli specjalnie na tę okazję?

 

 

 

Eeee chyba rozumiem... nie chcecie mniejszych prędkości, bo ludzie pójdą na wolniejsze i nie będzie kogo w 3 min chapnąć ;D

Co roku zapraszamy 2000 graczy by starzy ich wykosili, a z nowych zostają jednostki. A potem "oh ah ale puste uni"...

Edytowane przez Neriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 raza zmniejszona prędkość?

 

Przy napędzie nadprzestrzennym poziom 19, jedna gwiazda śmierci drogę 100 układów przebywa w 16:24. Mnożąc to razy 2.5 wychodzi... ~40 (!)

 

Biorąc pod uwagę nawet fakt, iż gracz ma planetę w środku galaktyki, dajmy na to x:250, do najdalszego układu tj. x:499 będzie leciał 60 minut - pełną godzinę.

 

Pomijając już zupełnie okoliczności "twardszych" moonów, gdzie jest coraz trudniej zbić rogala, przy księżycu 9.900, lecąc 25.000.000 GŚ (27% na zniszczenie moona) teoretycznie musimy latać na cztery razy, co daje nam... 8 godzin.

 

Sytuacja zmienia się diametralnie lecąc od y:1 do y:499, gdzie 82,5 minuty na jeden lot jest co najmniej dziwne, jak na prywatny, szybki serwer.

 

Nawet nie porównuję lecąc przez galaktyki, żebym się nie załamał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.