Skocz do zawartości

Lewandowski + Reszta polaków w borussi...


Che_ster

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy Robercik (Lewy) Lewandowski ma bardzo dobre dni w BVB co mecz to gole ostatnie wyczyny z Realem Madryt też pokazały że jest w szczytowej formie..

 

 

JA SIĘ PYTAM WIĘC DLACZEGO TAM POTRAFI STRZELAĆ BRAMKI A W REPREZENTACJI FAKTYCZNIE JEST LEWY I NIE POTRAFI NIC!!!!!??

 

 

Przy okazji jak panowie/panie obstawiacie finały ligi mistrzów kto z kim zagra?? :)

 

Mi sie zdaje że finał będzie BVB VS BAJERN i lewy da popis 3:1 dla BVB w finale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra zespół, nie piłkarz. Lewy strzeli jak mu ktoś dobrze poda, wszyscy muszą być dobrze ustawieni, zależy to też od trenera. Poza tym gra w reprezentacji jest dla niego mniej ważna niż mecze ligowe (i się nie dziwie wcale), dlatego też uważa się na kontuzję itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że to chodzi o hajs.... w BVB zarabia miliony jakich w reprezentacji nie zarobi... i według mnie nie opłaca mu sie narażać zdrowia na kontuzje w reprezentacji żeby w BVB pauzował i hajs mu leciał koło nosa bo BVB to nie T-MOBILE EKSTRAKLASA ze czy sie stoi czy sie lezy jakas kasa sie nalezy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna to gra ZESPOŁOWA, podkreślam ZESPOŁOWA bo nie wszyscy zdaję się rozumieją co to oznacza. Drużyna musi ze sobą ściśle współpracować, trenować i grać. Powoływanie do kadry na jeden mecz nawet 11 najwybitniejszych piłkarzy nie przyniesie oczekiwanych efektów/zwycięstw ponieważ tacy piłkarze nie trenują z sobą na co dzień a brak współpracy z "zgrania" skutkuje mizernymi rezultatami.

Nie liczę na to aby w najbliższej przyszłości coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nożna to gra ZESPOŁOWA, podkreślam ZESPOŁOWA bo nie wszyscy zdaję się rozumieją co to oznacza. Drużyna musi ze sobą ściśle współpracować, trenować i grać. Powoływanie do kadry na jeden mecz nawet 11 najwybitniejszych piłkarzy nie przyniesie oczekiwanych efektów/zwycięstw ponieważ tacy piłkarze nie trenują z sobą na co dzień a brak współpracy z "zgrania" skutkuje mizernymi rezultatami.

Nie liczę na to aby w najbliższej przyszłości coś się zmieniło.

 

 

Ale w BVB Lewy potrafi sam sobie wypracować dogodną sytuacje i w dodatku zakończyć ją bramką nie raz już tak było a w Reprezentacji nie pokazuje nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zastanawiałem się nad tym tematem , i postanowiłem zbadać ten wątek .

Bez dokładnego przyjrzenia się możemy polegać tylko na emocjach , i się wkurzać.

Pytanie czy Lewandowski to dobry napastnik ?

Moim zdaniem bardzo dobry , prawie kompletny.

Każdemu graczowi wielkiego formatu coś brakuje, albo brak dryblingu, silnego strzału , nieporadne zastawianie się , słaba gra głową.

Myślę , że nie będzie nigdy gracza  kompletnego.

Lewy ma niebywały talent , który jest poparty intensywną pracą i przedewszystkim potrafi słuchać tych co go szkolą.

Bo nie od dziś wiadomo ,że z boku czasami więcej się widzi .

Klopp ustawia Lewego w taki sposób by uwypuklić jego największe zalety . I widać tego efekt.

 

Lewy był liderem w bramkach 1 ligi , ekstraklasy , teraz bundesliga, narazie drugi w LM.

Więc bramki potrafi strzelać.

 

Jego największymi atutami to :

 

1. Ustawienie - wbrew pozorom Lewandowski większość goli strzela z dobitek , z bezpańskich piłek.

Piłki po rykoszetach , odbiciach przez bramkarzy itp. Jest tego około 25 % .--50 % i tu ważne jest ustawienie .

Jest tam gdzie piłka.

2. Zastawianie się- potrafi bardzo dobrze zastawić się , potrafi przyjąć na siebie nawet trzech obrońców , dobrze zastawić , i oddać piłkę na wolną pozycję. Dla trenerów taki napastnik jest szczerym złotem gdyż jest to gra na zespół nie na gole indywidualne. U Lewego to jest , i widac to po ilości asyst.

3.Gra głową - 30% bramek z wrzutek , rzutów rożnych strzelonych głową.

4. Szybka reakcja- widać to było w 3 bramce strzelonej Realowi . Majstersztyk , takiego szybkiego obrotu , szybkiego strzału , silnego i precyzyjnego strzału nie zauwżamy zbyt czesto. A to zostało wycwiczone. BVB bodajże w tamtym roku zakupiło urzadzenie które wypuszcza piłki z 4 stron , a zawodnik ma za zadanie z każdych tych piłek oddać strzał do bramki. I widać tego efekt , czas reakcji znakomity.

5. Instynkt - szybkie podejmowanie decyzji, trafnych decyzji.

6. Silny strzał.

 

 

Można by wymieniać i wymieniać, bo jest tego dużo.

Przytoczę wam fragment rozmowy z kolesiem ,Blogerem co poddawał w wątpliwość umiejętności Lewego .

Tam przytoczyłem suche dane więc warto przeczytać:

 

Każda ocena zawodnika poparta emocjami jest błędną oceną. Poziom gry Lewandowskiego w reprezentacji to poziom samej reprezentacji.
Więc nie ma się co dziwić . Reprezentacja gra do bani to i napastnik się dostosowuje.I nie chodzi mi tu o to że nikt mu nie podaje.
Bo w Borusi jest to samo . Różnicą jest to ze w Dortmundzie z każdej flanki sunie atak , skrzydłowi wykonują ataki za atakami , i na dodatek wykonują strzały na bramkę , co jest po myśli Lewandowskiego . Bo jak ktoś dobrze obejrzy jego bramki , z Borusi to zauważy ,że jest typowym sępem pola karnego . Jest strzał jet odbicie jest Lewandowski , i jest gol. 50% bramek tak wpada , 30% stałe fragmenty gry , 10 % to indywidualne akcje , 10% podania od kolegów.
Dlatego jak długo nasi będą wykonywać 10 strzałów na mecz to Lewandowski nie będzie strzelał.
A co do przereklamowania , to Panie " PIOTRZE RODZIK" nie ma Pan odrobiny racji.
Lewandowski jest bardzo dobrym napastnikiem , a świadczą o tym gole w 2 lidze(1liga) w ekstraklasie , a i dwa sezony w Bundeslidze.
Oprócz tego bardzo dobra statystyka asyst.Żaden zły napastnik , nie jest w stanie potwierdzać swojej skuteczności , przez kilka sezonów.
Dlatego proponuje obejrzeć wszystkie bramki Lewego z ostatnich dwóch sezonów , z lekka się zastanowić , pomyśleć i wyciągnąć wnioski adykwatne do rzeczywistości a nie wnioski podyktowane świętym oburzeniem . ( Messi czy Ronaldo też nie maja tej skuteczności jaką mają w lidze a na pewno nikt nie nazwie ich Przereklamowanymi piłkarzami.)

 

 

i dalej:

 

 

Panie Piotrze Pan Lewandowski jak wyzej napisałem NIE otrzymuje podań od graczy Borusi . Jedynie w obrębie pola karnego , gdzie gra jak rozgrywający , przyjmując na siebie większość ataków , i bardzo skutecznie odgrywając.
Jak napisałem wyżej , a Pan chyba nie doczytał , większość bramek jest z dobicia po strzale , ewentualnie z błędów obrońców w Piątce pola karnego .Dużo też bramek strzela ze stałych fragmentów gry , z wrzutek które wykańcza głową.
Jego pomocnicy czyli Mario Götze oraz Marco Reus grają strasznie samolubnie , większość akcji wykańczają sami.Mają dużo asyst ale nie są to asysty strikcie po których zdobywa się bramki. Strzał odbicie od obrońcy i dobicie przez innego gracza tez kwalifikuje się jako asysta , tak samo wybicie z rzutu rożnego lub z wolnego.
Ich asysty nie otwierają bezpośrednio drogi do bramki. Inaczej jest w w przypadku Lewego , długa piła , przyjęcie i częste zgranie przez niego na pozycję , gotową do strzału.Przeglądając bramki z zeszłego roku , bardzo dobrze widać , zgranie Lewandowskiego z Kagawą . Ów zawodnik bardzo dobrze na czyste pole podawał do niego , co konsekwętnie wykańczał.
Jak już napisałem sprawdził się on jako napastnik juz w wielu miejscach.
Znicz Pruszków 38 goli.
Lech Poznań 32 gole.
Borussia 49 bramek
Reprezentacja 17 bramek.

Przyznam też że wole uwierzyć Niemieckim ekspertom od futbolu niż Panu , co do przereklamowania tego piłkarza.
Wielokrotny gracz kolejki , gracz miesiąca , najlepszy napastnik , król strzelców itp. I nie tylko u nas ale i w jednej z najsilniejszych lig świata.
Więc nadal będę uparcie twierdził że Pana ocena subiektywna nie nic wspólnego z prawdziwą matematyczną oceną sytuacji.
Jest tylko wylaniem swoich żali podyktowanych słabą grą i słabym wynikiem naszej reprezentacji.

 

Cała rozmowa w tym miejscu :

 

http://www.wprost.pl/blogi/piotr_rodzik/?B=2420&fb_comment_id=fbc_145837875592010_212928_146046572237807#f3dd6a9daa1e81a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.