Jump to content

ACBugera - 100 sposobów na oszukanie administracji

DiabelTasmanski
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, od razu proszę o dłuższe posiedzenie (kawka, herbatka - whatever).

Jak wiadomo grę na tej ugameli rozpocząłem w 2011 roku końcem maja, a początkiem czerwca. Do czasu grałem uczciwie, aż nie zacząłem kombinować, wykorzystując zdolność bawienia się amatorsko w źródłach stron. Pierwszą podmianą jakiejkolwiek dokonałem jest... najprawdopodobniej podmiana wysyłanej ilości sond (bug zgłoszony) - jak sam Deus powiedział, bug był znaczący w małym stopniu i nie otrzymałem astatów, które były oferowane za pomoc w naprawie - nieprawda! Nie trzeba nam było technologii szpiegowskiej na poziomie ~20, lecz wystarczało minimum (nie pamiętam na którym poziomie można zacząć robić sondy), a i tak widzieliśmy wszystko (dla rozjaśnienia umysłu - maksymalna liczba wysyłanych sond: 99. "Mój" bug polegał na wysłaniu np. 1111 sond po naciśnięciu "oczka" w galaktyce). De facto - nie jest to może bug, który może spowodować straty na serwerze, jakieś problemy z pushem czy coś w tym sensie, lecz nie dostałem astatów (ba, dodatków w tamtych czasach) - co, nie powiem, bardzo mnie zdenerwowało. Chyba każdy był kiedyś raczkującym graczem, który by cieszył się z jakoś lepiej rozpoczętej gry. Dlatego zdaje mi się, że to był główny powód dlaczego bugowałem, oszukiwałem itd. itp.

Kolejnym bugiem, o którym się dowiedziałem był błąd o prędkości lotu floty, zapoczątkowany przez użytkownika Skuzi. Wykorzystywany zarówno przez Ekhm, jak i (o czym nie wiedziałem) fazi2007, wachu, ja5ir, Hannibal. Oczywiście, było fajnie, dopóki nie wpadł Skuzi na koncie xcool'a, po czym bug został naprawiony.

http://forum.ogam.online/topic/6693-odwolanie-soyer-u5-od-deusx/

Przyznam, że byłem lekko wystraszony, że dostanę bana, ale widocznie Administrator nie sprawdził logów mojego uniwersum (chciałem przypomnieć, że wykroczenie miało miejsce na uniwersum piątym, a ja grałem na trzecim). Minął tydzień, udało się, lecz zostałem lekko nastraszony! Pamiętam, że był to przełomowy moment. Zapamiętajcie, jeżeli człowiek za pierwszym razem nie zostanie złapany będzie kontynuował swoją działalność.

Następne w kolejności do pary poszły ekspedycje. Fakt, na początku było to dosyć wolne, dopóki... wymieniony wyżej pogrubionym drukiem gracz na S nie wpadł na pomysł skolonizowania "szesnastki". Takie dwa w jednym. Dwa bugi łączące się w jeden. Przysięgam, ekspedycje te były tak opłacalne, że siedziałem 6-7 godzinek i klikałem Backspace + Dalej. Szacunkowy zysk z tego wyniósł 200-300 bln deuteru. Surowiec został odebrany przez Administratora po mojej wpadce ("nadprzyrodzona planeta").

http://forum.ogam.online/topic/7259-bug-using-kolon-16/

Bugowali również: fazi2007, wachu, ja5ir, Hannibal, Zbojnik, Princess, chesiu. Nie zapominając również o marshall'u, lecz nie na swoim głównym koncie na uniwersum piątym, lecz na trójce - nicku nie znam... W tym miejscu chciałem przeprosić Zbójnika za to, że flotą siedziałem na pozycji 16, a on tracił naprawdę kilkanaście nocy na szukanie mnie...

http://forum.ogam.online/topic/7204-zbojnik-doom-vs-dymek-ttg

Myślę, iż teraz WSZYSCY pojmą ten tekst w całości i zrozumieją o co chodzi z aluzją o czarnej magii.

Napisałem odwołanie, przeprosiłem, nie bugowałem na tym uniwersum. Pamiętam, że byłem nieuprzejmy dla graczy, lecz na tymże uniwersum już nigdy nie użyłem nielegalnego oprogramowania, ani omijania systemu. Myślicie że to koniec? Dwa w jednym. I tak, i nie. Koniec z uniwersum trzecim, start uniwersum 2.

Konto dostałem od Isabelle, było fajnie, wpłacałem surowce, ładowałem astatki na bank (geolog był na zawsze) i wystarczało mi to. Pewnego dnia największy buger jakiegokolwiek poznałem w tej grze, mianowicie Skuzi pokazał mi jak wysyłać lekkie myśliwce na ekspedycję jako szperacze. Właściwie powiedział, że coś takiego istnieje. Do reszty doszedłem sam, podmiany logów itp. Wpadliśmy. Poleciał ban i jest do tej pory. Wiem, że to był błąd - kara mi się należała.

http://forum.ogam.online/topic/8949-mmaster-optimus-prime-lepszynizty-uni-2/?hl=optimus_prime

Prawdopodobnie więc zapytacie mnie - "no rozumiemy, jest nam przykro, blebleble, ale po co w odwołaniach?"

Otóż odpowiadam - postanowiłem zagrać w tę gierkę od nowa, a jak wiadomo przebitka jest bardzo ciężka i niemalże niemożliwym jest dorównać osobom z topki zakładając nowe konto (bez ładowania pieniędzy). Powody, dla których pragnę powrócić:

- Połączenie uniwersów (większe zainteresowanie, więcej flot, dążenie do celu);

- Chęć sprawdzenia swoich sił od nowa;

- Przygotowania do startu uniwersum 7;

- Znajomi

Sądzę, że nawet nie będę się bawił w szukanie bugów, bo wynikają z tego tylko problemy. Nie wiem jak spojrzy na to administracja, ułaskawi mnie, nie będzie odpisywać, podejmie się dyskusji, wyjaśnienia pewnych rzeczy - nie wiem. 

http://vlep.pl/ag5kvp.jpg

Zdjęcie przedstawia datę bana, został nadany on półtora roku temu(!) Sądzę iż jest to odpowiedni czas na przemyślenie swojego zachowania, zwłaszcza że od tamtego czasu z bugami nie mam nic wspólnego (wyłączając moje nieraz dziecinne zachowanie na forum). Będę kończył, nie chcę nikogo zanudzić, ani przeciągać.

Od siebie dodam, że na napisanie tego postu poświęciłem 50 minut, na prawdę bardzo przyłożyłem się do pracy nad nim.

Liczę na przychylne rozpatrzenie sprawy!

Z wyrazami szacunku,

Dymek vel. Tasiek vel. DiabelTasmanski!

Guest Gal Anonim

Ooo człowieku,ale się napisałeś na początku nie wiedziałem o co chodzi ;c

Administracja powinna dać ub gdyż Dymek bardzo się zmienił ( może w końcu dorósł ) i widać, że nie chce oszukiwać !

parę miłych słów ode mnie

/// Warn za spam.

Dagger157

Pewności nigdy nie ma. Jedyna rzecz, którą mogę dać jako potwierdzenie jest moje słowo, o ile jeszcze coś znaczy.

Co do samego bana nie został on nadany za bug using, lecz za jakieś inne wykroczenie. Dodam, że flota jest "średnia", bank też skromny, więc nie ma większych podstaw do podejrzeń.