Skocz do zawartości

Neriel

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety przez wprowadzenie (S) te zasady zostały mi ograniczone . Mam nadzieję , ze sprawa zostanie ponownie obmyślona i zajdą jakieś zmiany , które będą pozyteczne dla wszystkich graczy.

 

A ja mam nadzieję że do tego nie dojdzie właśnie po to aby słabym graczom po 300 złomach od Ciebie nie nudziła się ta gra i nie porzucali kont.

To że dziś nie masz kogo złomować to tylko i wyłącznie Twoja wina i osób do Ciebie podobnych. Zdominowanie całego UNI i złomowanie wszystkiego co lata spowodowały że mało komu chce się budować flotę bo nikt nie lubi przegrywać a tym bardziej poświęcać połowę dnia na pilnowanie czy znów Paciorek na mnie nie leci. Jeśli uważasz że 5% to za dużo to zastanów się poważnie albo zdemontuj połowę floty i będziesz mógł złomować większy zakres flot. Jeśli będziesz cierpliwy to z czasem ci których dziś "nie sięgasz" dobudują flotę może nawet do 30% wartości Twojej i wtedy będziesz miał zabawę.

Żale są tu całkowicie nieuzasadnione, klamka zapadła i chwała za to Deusx'owi że poszedł po rozum do głowy.

Edytowane przez kOtello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam mnie co ty chcesz Kotello tu ochronić. Nie wale nikogo z wyliczeń tylko wale tych co zostawiają swoje floty na pastwe losu , a znalezienie ich floty to kwestia tylko i wyłacznie skanowania . A zeskanuje kogoś dwa razy dziennie MAx. Więc się zastaniam czy to moja wina że ktoś zostawia swoje floty , czy to moja wina że ktos olewa grę? A potem wielka pretensja że silniejszy go zaatakował. Moim zdaniem taka ochronka doprowadza tylko do tego ,że gracz jeszcze bardziej niedba o flote , i całkowicie olewa sobie wysyłanie FSa.A to chyba podstawa tej gry.

Dlatego nie rozumiem ochrony graczy co graja na serwerze półroku, czy więcej.To tak samo bez sensu jak NP: jeśli ktoś posiada ponad 1.kkkk floty to nie moze tym latać.

Pytanie po co inwestowac w flotę , po co wogóle grać jak się osiąga pewien pułap gry szybciej od innych .

Kotello dokładnie przeczytaj co piszę i spróbuj sam sobie odpowiedzieć , czy sens gry przypadkiem przez zbyt szczelną ochronę nie został zachwiany .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ciągniecie temat, pisałem już, że to nie ich wina, że flota leci 3 min i "nikt" w tym czasie floty swojej nie ogarnia.

Gra została przyspieszona ale niestety reakcje graczy przyspieszone nie zostały..

 

Też uważam, że taka ochrona guzik im da, bo i tak nie upilnują floty więc ją stracą prędzej niż później, niemniej jednak nie ma tu powodów na do jakichkolwiek zmian.

Dzisiaj ich nie ustrzelicie to zrobicie to za tydzień. Jak nie wy to kto inny.

 

Ważne, że jego magnificencja TOP flociarz nie zaszczyci wizytą nowicjusza co by go stanowczo odstraszyło, bo ma już na starcie przewalone u najsilniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie kwestia umiejętności tylko chęci i możliwości.

Gdyby utrzymanie floty nie było takim problemem.. np. FS na powrót z zajęć ustawię ale muszę zajść do sklepu. 10 min spóźnienia to już powód do zmartwień.

Nawet jeśli wrócę o czasie to flota na planecie stać nie może, bo się na 5 min zagadam na jakimś komunikatorze czy coś i wiadomo.. 2 miechy budowy floty z tak błahego powodu zmarnowane.

 

Niestety to nie są moje wymysły, bo ilość graczy, którzy się dostosowali jest porażająco mała, a jak się taki Drop uparł to i tych co się dostosowali wytłukł do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstał ciekawy wątek w sprawie ochrony graczy.

Pisałem na SB, że błędem jest, że ochrona wyłącza się poprzez sam fakt wysłania ataku na silniejszego. Ochrona wyłacza się na 24h a przeczytanie tego jest niemożliwe, ze względu na zbyt krótki czas pojawienia się informacji.

 

Po pierwsze, to powinna się wyłaczać dopiero w momencie zaatakowania silniejszego, a nie poprzez sam fakt wysłania. Wielu z ciekawości próbuje i tym sobie wyłaczają ochronę.

 

Po drugie komunikat musi (!!) być bardziej czytelny.

 

A po trzecie w związku z nagminnym 'wydurnianiem' nowych graczy prośbami typu "wyślij na mnie atak 1LM", wnoszę prośbę, żeby cokolwiek w tym temacie ochrony zrobić.

Moja propozycja jest taka, że ochronę wyłaczy nie sam fakt wysłania tego 1 LM, ale przynajmniej straty silniejszego gracza na poziomie około 1% liczonych statystyk do właczania ochrony

 

Proszę to przeanalizować. Sytuacje typu wyślij 1 lm są nagminne już a nowy gracz pojęcia nie ma, co czyni wysyłając atak. 

Poza tym takie omijanie zasad gry powinno również być karane (!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam komunikat wcześniej, aby gracz mógł się zastanowić.


A jak ktoś pisze do nowego prośbę o wysłanie jednego LM, tym samym podstępem próbuje zdjąć z niego ochronę to prosimy to zgłaszać, sprawdzimy sobie wtedy tych użytkowników, czy aby na pewno nie mają żadnych, nawet minimalnych wykroczeń czy logowań na inne konta bez zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop co do 1% to trochę się nie zgadzam, bo jeśli dobry gracz nie ma żadnej obrony, jedynie flotę, to nowy farmiąc mu kolonię na której są jedynie satelity byłby bezkarny, a przecież czasem tam potrafi tego leżeć. Więc raczej jedynie bym się skłaniał do czytelnego i informującego o zagrożeniach komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A po trzecie w związku z nagminnym 'wydurnianiem' nowych graczy prośbami typu "wyślij na mnie atak 1LM", wnoszę prośbę, żeby cokolwiek w tym temacie ochrony zrobić.

Moja propozycja jest taka, że ochronę wyłaczy nie sam fakt wysłania tego 1 LM, ale przynajmniej straty silniejszego gracza na poziomie około 1% liczonych statystyk do właczania ochrony

 

A jak ma się to do Regulaminu?

§5 Bash
4. Bash nie dotyczy:
3) Wysłania pojedynczego statku z misja "Napadaj" w celu utworzenia Pola Zniszczeń;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się to do Regulaminu?

 

§5 Bash

4. Bash nie dotyczy:

3) Wysłania pojedynczego statku z misja "Napadaj" w celu utworzenia Pola Zniszczeń;

 

Wysłanie lm'a nie łamie regulaminu (jednak trzeba też pamiętać, aby nie spamować, bo to już jest złamanie regulaminu). Nowy gracz jest informowany, wie co robi, myślę, że nie trzeba już bardziej ich informować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla utworzenia PZ słaby gracz atakuje 1 LM silnego gracza z obroną i w ten sposób traci ochronę.

Gdyby za atak uznać zniszczenie floty silnego gracza to OK ochrona "spada" ale jeśli straty z racji tworzenia PZ ponosi tylko słaby gracz to ochrona powinna pozostać, nawet jeśli PZ to powiedzmy 10.000% bo to żadne PZ

Edytowane przez kOtello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotello mam wrażenie, że ty na dwa wiatry piszesz. Z jednej strony negujesz fakt sugerowania atakiem 1 LM przez nowego na prośbę starego, aby stary mógł zaatakować, podstawki wstawiasz z regulaminu odnośnie ataku 1 statkiem

 

 

A jak ma się to do Regulaminu?
§5 Bash
4. Bash nie dotyczy:
3) Wysłania pojedynczego statku z misja "Napadaj" w celu utworzenia Pola Zniszczeń;

 

a później zgoła odmienne zdanie

 

Dla utworzenia PZ słaby gracz atakuje 1 LM silnego gracza z obroną i w ten sposób traci ochronę.
Gdyby za atak uznać zniszczenie floty silnego gracza to OK ochrona "spada" ale jeśli straty z racji tworzenia PZ ponosi tylko słaby gracz to ochrona powinna pozostać, nawet jeśli PZ to powiedzmy 10.000% bo to żadne PZ

 

Tutaj utworzenie PZ za pomocą jednego statku nie ma żadnego odniesienia w kwestii wysłania FS, ponieważ FS leci nawet na puste PZ

Atak 1 statkiem ma się jednak do wyczajenia godziny dolotu na PZ.

Do tego służy zapis w regulaminie

 

................

 

Całość esensji mojej wypowiedzi dotyczy postów tego typu:

 

akcja z tpu wslij na mnie 1lm wslal ale zawrocil do walki nie doszlo a i tak moglem go zaatakowac jak widac zreszta obronca powiedzial ze i tak mnie nawzwa na forum wiec nie bede sie rozpisywal

 

Takie prośby powinny być po zgłoszeniu natychmiast weryfikowane, ponieważ jest to omijanie zasad gry w celu zezłomowania gracza który posiada 'S'

 

 

 

,,,,,,,,,,,,,

edit

 

Deusx, mnie chodziło o fakt utworzenia PZ np. w celu zrobienia FS'a, trudno atakować idle'rów bez obrony, no chyba że zrobisz sobie podstawkę z kilku OW.

 

w jakim celu ta podstawka z ow? Bo nie rozumiem

Edytowane przez DropShot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop, trochę mi ręce opadają ale cóż, postaram się to wytłumaczyć.

Po 1 chcę zablokować możliwość wyłączenia ochrony słabego gracza przez wymuszenia ataku 1 LM.

Po 2 , wyjaśnisz mi jak utworzyć PZ rozbijając się o planetę bez obrony? ( czytaj podstawka z OW)

Po 3 , nowi gracze jak to ktoś słusznie zauważył są niedoświadczeni i łatwo ulegają namowom ataku 1 LM powodując wyłączenie ochrony, jeśli uznamy atak do 10.000 debrisu za próbę utworzenia PZ to zabezpieczymy nowych przed wyłączeniem ochrony.

Po 4 , ja to wiem i większość doświadczonych też że można wysyłać FS na PZ którego na planecie nie ma, ale może nowi o tym nie wiedzą ponieważ sugerują się choćby doświadczeniami z ogame lub punktem regulaminu który zacytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop, trochę mi ręce opadają ale cóż, postaram się to wytłumaczyć.

 

Chyba kolego pomyliłeś adresy albo czytanie ze zrozumieniem sprawia ci ból (!)

 

odnośnie pdpkt:

ad1.

 

 

A po trzecie w związku z nagminnym 'wydurnianiem' nowych graczy prośbami typu "wyślij na mnie atak 1LM", wnoszę prośbę, żeby cokolwiek w tym temacie ochrony zrobić.

Moja propozycja jest taka, że ochronę wyłaczy nie sam fakt wysłania tego 1 LM, ale przynajmniej straty silniejszego gracza na poziomie około 1% liczonych statystyk do właczania ochrony

 

ad2.

PZ na OGam nie jest do niczego potrzebne,

 

ad3.

 

Po pierwsze, to powinna się wyłaczać dopiero w momencie zaatakowania silniejszego, a nie poprzez sam fakt wysłania. Wielu z ciekawości próbuje i tym sobie wyłaczają ochronę.

 

ad4.

zostawiam bez komentarza.

 

.................

Więc chyba któryś z nas ma problem z czytaniem, bo powielasz moje sugestie

 

 

...........

edit

Pomijam fakt, że w 1 i3 pkt piszesz w zasadzie o tym samym.

Być może mamy wspólne intencje, ale Twoja wstawka z zacytowaniem pkt. regulaminu, że atak 1 statkiem nie wlicza się do bashu, ma się nijak do problemu który jest omawiany

 

A po n'te

 

zmierzam do tego, żeby takie sytuacje były przynajmniej monitorowane a najlepiej karane za sposób obchodzenia regulaminu gry:

 

akcja z tpu wslij na mnie 1lm wslal ale zawrocil do walki nie doszlo a i tak moglem go zaatakowac jak widac zreszta obronca powiedzial ze i tak mnie nawzwa na forum wiec nie bede sie rozpisywal

Edytowane przez DropShot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po co te przepychanki ta cała ochronka jest tylko wielki problemem i zabiera urok tej grze 
 
 
nowy gracz nowe konto 14 dni od aktywacji na ochronke i niema ze boli

 

a właśnie że nie. Może nowy nie ma ochoty walczyć z kontami doładowanymi astatami?

Właśnie przed takimi kontami chroni nas w tej chwili 'ochrona'

 

Deus podobno zmienił czas wyświetlania komunikatu, ja nie sprawdzę, żeby sobie przypadkiem ochrony nie wyłaczyć.

Bawmy się każdy na takim poziomie gry, na jaki nas stać. 

Proste jek dyszel. 

Mam 2kkk ow i nie mam zamiaru bronić się przed top1 lub top2 co mają wypasione floty

 

W tym celu służy ochrona (!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop a co masz w banku i ile mozesz posatwaic za to flotki???

 

Pomysl za kazdy moze załadowac konto astetami !!!

 

Mój bank, moja sprawa. Reszta postu jest dla mnie niezrozumiała.

 

Ochrona służy temu, że gracze bawią się teraz w pewnych przedziałach. 

Jest to idealne rozwiązanie.

Jak uruchomię bank (który jest wbrew legendom mizerny) to stracę kilka pozycji do atakowania, ale nadal będę uważał, że ochrona jest idealnie dopracowana.

 

Dziwne, że zarzuty odnośnie ochrony stawiają tylko ci, co fruwali po słabszych. Wgląd w staty flot co 1h i fruuuuu ...... i później szczęście, bo się taki wyjadacz z flota top 1 na u2 może pochwalić w SJ (!) ........ dla mnie to gleba

 

 

...........

edit

zdemontuj się, to stracisz miano gracza D. Też będziesz miał bank.

Widzisz jakiś problem?

 

Koniec dyskusji z mojej strony. Mam ban na SB a wolę sobie poczytać co tam piszecie, niż udzielać się dalej w tym temacie

log off

Edytowane przez DropShot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.