Skocz do zawartości

Zabawa w złomowanie vol. 8 - harmonogram walk


Rekomendowane odpowiedzi

Tak lecz jeśli ktoś opracował db skład to po co się nim dzielić??

Po za tym jeśli by każdy wiedział kto co ma to byś sobie sam zrobił symulacje całego konkursu i nici z zabawy. Zrobiłeś 100 symulacji ale wystarczy ze trafiłeś na podobna flotke lub na jakas co przegrywasz z nią i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od razu się spiął choć jedynie to jakiś skład ...

 

bo przecież sam gdzieś pisałeś deu że na każdy skład jest inny skład, sam to pisałeś! nie ma idealnego składu! ...nie pisz teraz z kolei że ktoś ma idealny, nie ma takiego!!

 

a teraz spina bo napisałem to co myślą wszyscy, logiczne jest dla każdego, choć to co jest logiczne dla wszystkich nie zawsze jest logiczne dla TEAMU..

 

znając was to byście wykreślili, bo tak i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja logika jest nielogiczna :P

Deus nigdzie nie napisał nic o składzie idealnym (w ostatnim poście) albo się w pośpiechu nie doczytałem. Chodzi o kradzież składu który ktoś dopracowywał powiedzmy godzinkę, a ktoś podpierdzieli i ma równie dobry bez wysiłku.

Ten punkt bardziej dotyczy teamu niż reszty graczy, bo tylko team może wbrew czyjejś woli udostępnić jego skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę!!! Nie było mnie kilka tygodni w PL i już mnie coś ominęło. deusx jako, że jestem zwycięzcą poprzedniej edycji dało by się mnie jeszcze dopisać? :) Np poprzez dorzucenie mnie do ostatniej pary od pierwszej rundy i zrobienie tych kilku symulacji... jeśli nie to rozumiem i spokojnie poczekam do kolejnej edycji następne pół roku...

Edytowane przez Sphinx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę!!! Nie było mnie kilka tygodni w PL i już mnie coś ominęło. deusx jako, że jestem zwycięzcą poprzedniej edycji dało by się mnie jeszcze dopisać? :) jeśli nie to rozumiem i spokojnie poczekam do kolejnej edycji następne pół roku...

 

A jak sobie wyobrażasz dopisanie kogokolwiek w jakimkolwiek konkursie, w środku jego trwania ? Jest to niestety niemożliwe, informowaliśmy szeroko (nawet mailowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - trzecia faza była bardzo ciekawa.

Składy były tak równe, że w dwóch przypadkach silnik walk typował różnych zwycięzców (minimalne różnice strat, pamiętajmy, że SD nie jest stałą wartością, tylko wartością DO ilości strzałów.

Przykładowo w tej samej walce:

Obrońca stracił 15.149.657.475.000 jednostek lub Obrońca stracił 15.340.413.795.000 jednostek

różnica ta wynika np. z tego, że pancernik w pierwszej rundzie strzelił 6 lub 7 razy). Zawsze pierwsza symulacja jest uznawana za ostateczną.

W jakich przypadkach były te różnice ? Nie ujawnimy, bo mogą wyniknąć niepotrzebne konflikty czemu on a nie ja tak jak to było we wcześniejszych edycjach konkursu.

 

Gratulujemy zwycięzcom, następna faza konkursu odbędzie się jutro, 28 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wachu, za słabo Cię ARAB dopingował :P

 

Szkoda, że pierwsza symulacja jest uznawana, bo kiedyś było tak, że robiło się ich z 5-10 i wybierało większością zwycięstw. Czasami jest tak, że opisana przez deusa sytuacja zdarzy się 1 na 10, a w 90% pozostałych symulacji mogło być odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wachu, za słabo Cię ARAB dopingował :P

 

Szkoda, że pierwsza symulacja jest uznawana, bo kiedyś było tak, że robiło się ich z 5-10 i wybierało większością zwycięstw. Czasami jest tak, że opisana przez deusa sytuacja zdarzy się 1 na 10, a w 90% pozostałych symulacji mogło być odwrotnie.

 

Kiedyś była większa rozpiętość, tj wyniki mogły być diametralnie różne, obecnie jest to zminimalizowane do kompletnego minimum, tylko w konkretnych przypadkach i na niewielką liczę strat się to odbywa. Przez przypadek zauważyłem, że wyniki jednego starcia się różnią, bo nie byłem pewny, czy aby na pewno skopiowałem statki we właściwą tabelę i wynik się minimalnie różnił, potem zrobiłem kilka symulacji i raz tak raz tak, wynik jest z pierwszej. To, ile razy dana sytuacja się zdarzy ma rozpiętość zupełnie losową, bo w silniku walk tak sd jest zrobione, że jeżeli ma być rozpiętość to z tym samym prawdopodobieństwem. Przedstawiłbym to na prostym równaniu, ale nie będziemy zdradzać tajników kodu z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - trzecia faza była bardzo ciekawa.

Składy były tak równe, że w dwóch przypadkach silnik walk typował różnych zwycięzców (minimalne różnice strat, pamiętajmy, że SD nie jest stałą wartością, tylko wartością DO ilości strzałów.

Przykładowo w tej samej walce:

Obrońca stracił 15.149.657.475.000 jednostek lub Obrońca stracił 15.340.413.795.000 jednostek

różnica ta wynika np. z tego, że pancernik w pierwszej rundzie strzelił 6 lub 7 razy). Zawsze pierwsza symulacja jest uznawana za ostateczną.

W jakich przypadkach były te różnice ? Nie ujawnimy, bo mogą wyniknąć niepotrzebne konflikty czemu on a nie ja tak jak to było we wcześniejszych edycjach konkursu.

.

.

.

 

No i to jest właśnie powód dla których nie powinno się ujawniać tych składów - bo jest mała różnica... ale skąd wynika fakt że w 3 rundzie były wyrównane walki? :D

ja to znajduje jedynie uzasadnienie biorąc pod uwagę fakt, że floty są dopasowywane w 1 fazie pod względem podobieństw tzn, słabsze floty walczą z silniejszymi i przegrywają

w drugiej fazie kolejni z silniejszych stają do walki z jeszcze silniejszymi

a w 3 fazie gdzie poziom jest wyrównany, bo słabaki odlecieli - jest ciekawie...

 

no chyba że się fartneło raz... że akurat w tej 3 fazie zostali sami "dobzi" :P

 

 

Nariel może należało by się zastanowić nad tym co napisałeś że "dot. temau" - aby oni tj team nie ujawniał flot i zapis ten nie dotyczy uczestników konkursu wsadzić w regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja to znajduje jedynie uzasadnienie biorąc pod uwagę fakt, że floty są

dopasowywane w 1 fazie pod względem podobieństw tzn, słabsze floty

walczą z silniejszymi i przegrywają

 

Od iluś postów próbujesz wszystkim wmówić, że oszukujemy czy stosujemy jakieś zabiegi w konkursie, które są sprzeczne z zasadami (nie ma elementu losowego). Możesz jakoś uzasadnić te brednie ? Ode mnie łapiesz minusa a i do następnego konkursu na pewno Cię nie zapisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i to jest właśnie powód dla których nie powinno się ujawniać tych składów - bo jest mała różnica... ale skąd wynika fakt że w 3 rundzie były wyrównane walki? :D
ja to znajduje jedynie uzasadnienie biorąc pod uwagę fakt, że floty są dopasowywane w 1 fazie pod względem podobieństw tzn, słabsze floty walczą z silniejszymi i przegrywają
w drugiej fazie kolejni z silniejszych stają do walki z jeszcze silniejszymi
a w 3 fazie gdzie poziom jest wyrównany, bo słabaki odlecieli - jest ciekawie...

.

.

.

.

.

.

 

Oremi w sumie to co napisałeś jest prawdą ale Ty widzisz tą prawdę od "d**y strony"

Dlaczego?

 

Normalną rzeczą jest, że w turniejach typu play-off na początku jest selekcja "tych słabych"

Bo niestety tylko kilku osobą chciało się zrobić kilkadziesiąc (kilkaset czyt: Neriel) symulacji tak aby wyliczyć składy bardzo mocne i dobre,

Dlatego co turniej widzisz podobne nicki w III , IV, V rundzie .... Finał też jest do przewidzenia :)

a dlaczego ?

 

Bo słabych jest tutaj masa (słabych- tym co się nie chciało liczyć i dali skład na pałę)

I oni robią za mięso armatnie. Próbujesz udowodnić wszystkim, że deusx specjalnie układa składy... nie po prostu do momentu

kiedy gracze nie będą liczyć prawdopodobieństw i nie będą robić wielu symulacji i nie będą chcieli znaleźć składu, który w większości

będzie wygrywał to ciągle będzie to wyglądało podobnie.

 

To jest turniej gdzie wygrywają Ci co się do składów przyłożyli dość mocno i tu widać efekty.

 

Więc przestań podburzać ludzi bo nie wiem po co to robisz... może zły jesteś, że skład jaki wystawiłeś padł za szybko?

Było 10x dłużej kombinować z proporcjami i wtedy byś pewnie się cieszył, że jesteś w kolejnych fazach a nie płakał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj snake, ja tu sobie nie płacze, po prostu skomentowałem post deuxsa, dla mnie wsio ryba jak to przebiega, ponieważ w każdym jednym konkursie wystawiam ten sam skład, sprawdzam kiedy przejdzie do drugiej rundy,,,,
komentując kolejny nowy post deuxsa powiem jedynie że chyba będzie musiał regulamin zmienić aby mnie zapisać

pozdrawiam oremi

 

 

//Przestań już spamować w tym temacie i robić zbędne dyskusje, bo nikt nie ma zamiaru czytać ani przejmować się twoimi lamentami.

//warn za spam

//deusx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień skład to może nie odpadniesz :)

Pomyślałem o tym samym...

 

Neriel liczę, że chociaż do finału awansujesz. Już kilka razy byłeś blisko, mam nadzieję, że teraz bardziej się postarałeś :P bo na tym etapie już nie ma flot typu 100% OW czy pancków więc fartem nikt tu nie wygra tylko wyliczeniami.

 

Marc0 czekam na odpowiedź na PW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.