Skocz do zawartości

Gra z jednego IP


Gość -LEON-

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -LEON-

Piszę to w pomysły gra, ale w zasadzie dotyczy to i gry i forum.

Teraz jak tak sobie czytam te tłumaczeni, to mnie coś oświeciło.

 

Opcja zgłaszania gry na wspólnym IP, odbywa się tutaj jakby "pod stołem". Gracz zgłasza to, nikt nic nie wie, jak operator bystry, to wałki wyłapie.

 

Wydaje mi się, że link z menu gry służący do zgłaszania gry z jednego IP, powinien kierować do osobnego tematu na forum.

To w oficjalnie dostępnym temacie na forum gracze powinni zgłaszać z kim zgłaszają i dlaczego zgłaszają.

 

 

Dlaczego ja, jako statystyczny gracz, mam zablokowaną możliwość zobaczenia kto z kim ma zgłoszoną grę z jednego IP?

Takie zgłoszenie powinno się odbywać w sposób jawny.

 

Proszę to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powinno się odbywać w sposób jawny. Dlaczego inni gracze mają wiedzieć z jakich adresów IP korzystam?

Jak się zgłasza wspólną gre to się pisze o powodach. A ja nie widzę powodu dla których miałbym podawać na tacy moim wrogom w jakich godzinach jestem w pracy, w jakich w domu, a w jakich korzystam z aero2 gdzie mam reconect'a co godzinę.

W teorii to co piszesz jest słuszne. W praktyce ma b. dużo wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -LEON-

Ale nikt nie wymaga podawania swojego IP

Zgłoszenie polega na: (przykład)

 

DropShot.

Zgłaszam grę na wspólnym IP z graczem MorskiBalwan. To moj kolega, mieszkamy razem na osiedlu i mamy wspólny net radiowy

 

 

Chodzi o to, że gracze sobie takie zgłoszenia aktywują, a pozostali gracze pojęcia nie mają, kto i z kim.

Będzie grał Dziadek i Babka - Dziadek w jednym soju, Babka w drugim, więc niech przynajmniej gracze wiedzą, że mają oni coś ze sobą wspólnego i grają razem.

Jeden z netboka a drugi z fona

;D

 

Nie upieram się do pomysłu, ale moim zdaniem tak jak jest teraz, to jest grubo niesprawiedliwie dla pozostałych graczy.

Taka wiedza powinna być dostępna.

 

Lub....

 

Pozostawić tak jak jest teraz, ale SGO w temacie na forum (osobnym i zamknietym) wpisuje unii i nicki graczy grających na wspólnym IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Drop Ty jesteś gorszy niż te nasze zasmarkane rządy tylko zakazy i nakazy w głowie ;] wez sie chłopie lepiej za skanowanie bo nudno

:tak: Ja jestem za zniesienie w ogóle regulaminów niech rządzi anarchia :spoko: proponuje wolny serwer bez go sgo itp itd !!!!!!!!!!!!! fajnie by było móc legalnie powiedzieć komus cos co sie na prawde o nim mysli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Drop Ty jesteś gorszy niż te nasze zasmarkane rządy tylko zakazy i nakazy w głowie ;] wez sie chłopie lepiej za skanowanie bo nudno

:tak: Ja jestem za zniesienie w ogóle regulaminów niech rządzi anarchia :spoko: proponuje wolny serwer bez go sgo itp itd !!!!!!!!!!!!! fajnie by było móc legalnie powiedzieć komus cos co sie na prawde o nim mysli :)

 

Takie coś chyba była na oryginalnym ogame, ale projekt upadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym sens bym widział, gracze sami mogliby pomagać operatorom i sugerować jakie zgłoszenie to prawdopodobne multi.

Co w tym za tajemnica i ukrywanie, że gram z bratem, żoną, siostrą itd. z jednego komputera ? Nie chodzi tutaj o udostępnianie adresów IP tylko o informację, deusx z Dagger157 mają zgłoszone multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -LEON-

A ja w tym sens bym widział, gracze sami mogliby pomagać operatorom i sugerować jakie zgłoszenie to prawdopodobne multi.

Co w tym za tajemnica i ukrywanie, że gram z bratem, żoną, siostrą itd. z jednego komputera ? Nie chodzi tutaj o udostępnianie adresów IP tylko o informację, deusx z Dagger157 mają zgłoszone multi.

 

Dokładnie.

Żeby nie mieszać w sprawach technicznych opcji zgłaszania gry z jednego IP, proponowałbym, żeby wszystko w opcjach zgłaszania zostało tak, jak jest teraz.

Ale osoba akceptująca zgłoszenie, dodawałaby post na forum, w odpowiednim (zamkniętym wątku) z informacją:

a) nicki graczy i jakiego uni dotyczy zgłoszenie

b) powód zgłoszenia

 

Ewentualne swoje zastrzeżenia inni gracze mogliby składać jedynie poprzez PW do SGO

 

Mam nadzieję, że wspomniana zmiana wejdzie w życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Żeby nie mieszać w sprawach technicznych opcji zgłaszania gry z jednego IP, proponowałbym, żeby wszystko w opcjach zgłaszania zostało tak, jak jest teraz.

Ale osoba akceptująca zgłoszenie, dodawałaby post na forum, w odpowiednim (zamkniętym wątku) z informacją:

a) nicki graczy i jakiego uni dotyczy zgłoszenie

b) powód zgłoszenia

 

Ewentualne swoje zastrzeżenia inni gracze mogliby składać jedynie poprzez PW do SGO

 

Mam nadzieję, że wspomniana zmiana wejdzie w życie

 

Z jednym małym wyjątkiem, nick zawsze możesz zmienić a wtedy szukaj wiartu w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem jak najbardziej za pomysłem aby konta zgłoszone jako gra z 1 ip były podawane do wiadomości publicznej. Ułatwiło by to prace nam jako SGO z tego względu, że gracze sami mogliby zgłaszać podejrzenia, że dana gra z 1 ip jest poprostu multikontem...

Ciekaw jestem co sądzą na ten temat pozostali operatorzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną korzyścią z posiadania multi zgłoszonego jako gra z 1 ip jest szpiegostwo na rzecz innego sojusz.

Gracz może założyć drugie konto i zgłosić je jako fikcyjnego członka rodziny. Zgłoszenie takie zostanie najprawdopodobniej zaakceptowane gdyż operator nie będzie miał podstaw by je odrzucić.

Z takiego multi nie ma żadnych korzyści, gdyż zabronione są transporty surowców oraz wzajemne ataki na siebie.

Gdyby upublicznić liste kont zgłoszonych jako gra z 1 ip. Ograniczylibyśmy możliwość nieuczciwego (z naruszeniem regulaminu) szpiegowania innych sojuszy z wykorzystaniem multi.

 

W przypadku pomysłu Dropshot'a dostrzegam więcej "za" niż przeciw.

Edytowane przez KarolRadom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną korzyścią z posiadania multi zgłoszonego jako gra z 1 ip jest szpiegostwo na rzecz innego sojusz.

Gracz może założyć drugie konto i zgłosić je jako fikcyjnego członka rodziny. Zgłoszenie takie zostanie najprawdopodobniej zaakceptowane gdyż operator nie będzie miał podstaw by je odrzucić.

Z takiego multi nie ma żadnych korzyści, gdyż zabronione są transporty surowców oraz wzajemne ataki na siebie.

Gdyby upublicznić liste kont zgłoszonych jako gra z 1 ip. Ograniczylibyśmy możliwość nieuczciwego (z naruszeniem regulaminu) szpiegowania innych sojuszy z wykorzystaniem multi.

 

W przypadku pomysłu Dropshot'a dostrzegam więcej "za" niż przeciw.

 

to jak mniemam taka opcja zostanie wprowadzona w najbliższym czasie? może deu by się wypowiedział... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jestem na nie , 

 

Deus piszesz ze bedzie Ci łatwiej sprawdzic czy to gra z tatą czy multi . Ale jak to sprawdzisz jeśli moj tata gra na dole na laptopie i wbija na Ogam nie wiedzac ze mnie wywala ... Teraz juz wie i np krzyknie czy moze wejsc i wbija na moment i wpłaca surke i wychodzi i wchodze ja , jak to sprawdzisz z multi ? Nie transportujemy surek itd wiec jest regulaminowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie , 

 

Deus piszesz ze bedzie Ci łatwiej sprawdzic czy to gra z tatą czy multi . Ale jak to sprawdzisz jeśli moj tata gra na dole na laptopie i wbija na Ogam nie wiedzac ze mnie wywala ... Teraz juz wie i np krzyknie czy moze wejsc i wbija na moment i wpłaca surke i wychodzi i wchodze ja , jak to sprawdzisz z multi ? Nie transportujemy surek itd wiec jest regulaminowo 

 

Obecnie nie trwa głosowanie, bo zostało to już wprowadzone i postanowione. Mamy swoje sposoby, możemy wypowiedzieć grę z jednego IP jeżeli będziemy mieć wątpliwości lub nadać bana, jeżeli będziemy mieć dowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.