Jump to content

Czy to sprawiedliwe?

Feniks
 Share

Recommended Posts

Nie jest to typowy temat o złamie regulaminu lecz zapytanie ale inne niż zwykłe więc uważam że to odpowiednie miejsce.

Przejdźmy do konkretów.

Dzisiaj zostali zablokowani gracze sandrusa1 i proxima na 30 dni.

Około 1,5 miesiąca temu dostałem bana na 30 dni za multi z kontem xanatos, bo ktoś z sojuszu doniósł na mnie, za tekst:

To jest moje konto xD

Kto doniósł? gracz bubu70 czyli sandrusia z DC. Operator nie chciał nawet wysłuchać moich wyjaśnień i tym oto dowodem postanowił zakończyć dyskusje ze mną.

Prawda była taka iż nie miałem styczności z tym kontem. Konto było brata i tamtego wieczoru poprosiłem brata by wszedł na nie (bo na nim nie grał bo sobie olał tą grę) po czym poprosiłem go by skolonizował kilka planet w danym układzie. Potem napisałem w sojuszu (chwaląc się jaki to jestem fajny że to moje konto, fakt zachowałem sie jak szczeniak) że jest to moje konto lecz miałem na myśli w pewnym sensie że jest moje, ale na nie nie wchodzę.

Z konta Xanatos nie odnosiłem żadnej korzyści. Ale przyjąłem bana i poczekałem te 30 dni.

Proxima i Sandrusia1 dostali bana na tyle samo mimo że był jeszcze push ekstremalny za co powinien być ban chyba na 2 tygodnie dodatkowo i druga korzyść była taka że szpiegowali nas sojusz przez co nasz sojusz EriFW dostawał liczne złomy które można zobaczyć w ST czy SJ.

I ja się chciałem tylko zapytać gdzie tu sprawiedliwość?

Dlaczego Dostali bana na tyle samo co ja mimo że popełnili większe wykroczenie?

I na koniec chciałbym dodać iż nie proszę o wydłużenie banów dla tych graczy tylko na odpowiedz na te 2 pytania.

Zaraz Ci wykreca afere i na banie Ty

bedziesz siedzial do 2015.

Jeśli nie chcesz nic konkretnego wnieść do tematu, to z łaski swojej chociaż nie snuj tutaj teorii spiskowych, bo to najzwyczajniej nudne się staje.

Co do sprawy poruszonej przez Feniks'a, tak jak pisałeś ban u Ciebie był 1,5 miesiąca temu, oba konta dostały po 30 dni, tutaj w tym przypadku mamy jedno konto zbanowane na 30 dni, drugie dostało dożywotniego bana, to taka pierwsza różnica jak mi się rzuca w oczy. Druga rzecz, nie pisz tak że gracze Proxima i Sandrusia1 dostali bany po 30 dni, to są całkiem oddzielne bany, pomimo że mają podobne nazwy (ze względu na identyczne popełnione wykroczenie) to poza tym ban gracza sandrusia1, nie jest z niczym powiązanym z banem dla gracza Proxima. Trzecia rzecz adekwatnie pushu, tak był mega push, ba! jego rozmiar można zobaczyć w odwołaniach od bana, czyli jest on wystawiony na widok publiczny. Tak w pierwszym zamyśle miało być wszystko skumulowane, ale zauważyliśmy że dużo lepszym rozwiązaniem jest odebrać ten surowiec i przez to ograniczyć bana jedynie do multi, niż dawać taką możliwość dysproporcji, bo za 14 dni bana, napewno nie straci ktoś wydobycia rzędu 260kkkk deuteru. Co do szpiegowania sojuszu, to równie dobrze mogliby wprowadzić wam kogoś całkiem nie powiązanego z żadnym z ich kont, czyli poprostu kolega/koleżanka z innej uni, efekt byłby ten sam, posiadaliby o was wszelakie informacje. Więc na tym nie ma co opierać prośby o zwiększenie bana. (to nie odnosi się do Ciebie, widziałem że napisałeś, że nie po to tu napisałeś temat, ale przy okazji piszę taką jedna odpowiedź dla wszystkich). Jeśli padną jeszcze jakieś konkretne pytania, to postaram się na nie odpowiedzieć w miarę moich możliwości, ale jeśli jedynie co będize się pojawiać to wpisy o jakichś teoriach spiskowych, tudzież próby forsowania tych argumentów, które zostały podane w pierwszym poście, porpostu nie doczekacie się na nie odpowiedzi z mojej strony.

EDIT: Takie małe sprostowanie, bo pisałem mając cały świadomość o tym co jak, gdzie, kiedy, więc nie którym może to nie dawać pełnego obrazu, więc: bany otrzymały konta sandrusia1 i bubu70, to jest pierwszy ban, a drugi ban, tak jak wspomniałem z pierwszym nie związany to ban na konta Proxima i SithGrom.

Edited by Darth Misiek

Co do sprawy poruszonej przez Feniks'a, tak jak pisałeś ban u Ciebie był 1,5 miesiąca temu, oba konta dostały po 30 dni, tutaj w tym przypadku mamy jedno konto zbanowane na 30 dni, drugie dostało dożywotniego bana, to taka pierwsza różnica jak mi się rzuca w oczy.

Tak tylko że wtedy był inny regulamin i jak bym dostał tego bana 1 miesiąc później konto Xanatos też by miało prem bana (czyli dożywocie)

Więc to że 2 konta bubu i sith dostały prema niczego nie usprawiedliwia bo tak teraz jest w regulaminie więc nie możemy porównywać tych banów ( mojego i ich)

Szpiegowanie, Jak sam napisałeś mogli by dać konto innemu łepkowi i mógł by nasz szpiegować, ale te szpiegowanie było by zgodne z regulaminem bo by go po prostu nie łamało, równie dobrze jakiś łepek mógł by na tym koncie wystawić surowce i sandrusia mogła by go zaatakować by zebrać surowce (umówiony atak niezgody z regulaminem ale trudny do odkrycia).

Szpiegowanie ok. ale uczciwe ale nie taki że ktoś ma drugie konto i nim sie dołancza

Dlaczego?

Ponieważ informacje które zdobywa uzyskuje łamiąc regulamin!!

Jak chcą szpiegować, to proszę niech któryś się odłączy od swojego sojuszu, przyjdzie do innego i będzie swoich informował.

Zaistniała sytuacja (czyli szpiegowanie z drugiego konta ) miała wpływ na rozwój sytuacji w grze.

Złomowanie innych graczy i wynikające z tego korzyści w surowcach były przeprowadzone w wyniku złamania regulaminu.

Sytuacja istniała od bardzo dawna bo bubu70 (sandrusia1) była prawie od dawna w sojuszu.

Ile razy to Sandra zawracała swoje GS'y parę sekund przed dolotem mimo że nie dawaliśmy oznak życia,jak tylko we własnym sojuszu omawialiśmy podstawkę. Widać jak za pomocą drugiego konta Sandrusia1 unikała strat.

Jak dla mnie w wyniku tego Multi Obrazy Gry na Uni2 się zmienił.

A odebranie 260bln deuteru jest niczym w stosunku do tego ile Sandra flot zezłomowała czy uniknęła wtop przez to ze posiadała informacje z niezgodnego z regulaminem źródła.

Tak czy owak uważam że ban na 1 miesiąc to za mało. W mojej opinii ban powinien być dłuższy i tym którzy stracili przez to dużo surowców, administracja powinna jakoś wynagrodzić. Ale odłóżmy fantazje na bok, Jest Ban na 30 dni i tego się trzymajmy.

Temat uważam za wyczerpany i można go zamknąć chyba że ktoś ma coś ciekawego do dodania.

Edited by Feniks

Widzę, żę dorabianie się kosztem innych jest wręcz zgodne z regulaminem, 30 dni bana i powracasz do gry tak ?

Polecam sprawdzić, czy z innych kont nie ciągneli korzysci w surowcach,mieli konta dodatkowe i sobie dorabiali, teraz one na dozywotniego poszly i znajda sobie nowe, wedlug mnie to zadna kara,te konta nie mialypewnie wielkiej wartosci. Uwazam, ze powinny zostac zbanowane konta to sandrusia i proxima a dac obydwom graczom te slabsze, kara musi byc, zrobcie anikiete i niech spolecznosc ogam sie wypowie, bo osobiscie uwazam takie akcje za przeginke na maxa, dzieki tym kontom inni gracze ucierpieli....

Naiwny czlowieku jestes.

Wczesniej zapewne mieli inne konta z ktorych ciagneli korzysci, a wkoncu wpadli. Wczesniej pewnie inne pushowanie juz bylo, ale tego nie udowodnili im. A tak jak feniks uwazam, ze szpiegowanie z tych kont i zlomowanie innych to najwiekszakorzysc i oszustwo wrecz. Gdybys byl poszkodowanym przyznalbys racje.

To nie moj sojusz bo ja nie gram obecnie i ta sprawa mnie nie dotyczy, ale strasznie irytuje mnie jak ludzie potrafia oszukiwac tutaj, zreszta co drugi kreci na boku i oszukuje zeby dorobic sie wirtualnego surowca i popisac sie przed innymi graczami jakim jest pro ( ciagnac surowce od innych kont oraz z innych oszustw ), mimo ze to nie moj interes postanowilem poprostu wtracic swoja opinie na ten temat, mimo tego ze w konkluzji zapewne nic poprzez to nie osiagne.

Strasznie ta gra schodzi na psy, niech ktos sie zajmniewkoncu tym zeby tutaj pilnowacporzadku.

Kilka dni temu wróciłem z długiego urlopu i to co zobaczyłem przyznaje wstrząsnęło mną. Pomijam tu fakt multi i szpiegowania tzn. wynoszenia informacji z sojuszu do innego sojuszu bo jak to w życiu też się zdarza jakaś gnida zawsze się znajdzie. Mnie chodzi o ban dla konta Proxima za multi i push. Przecież to nie jest nawet mega push tylko Giga Push. To konto przejęło 1.126.446.019.803.360 Deuteru czyli 375 !!! razy więcej niż można wysłać dziennie. Na coś takiego nawet przy zachowaniu regulaminu potrzeba ponad rok.

Moim zdaniem za coś takiego oba konta powinny dostać perm bana.

BTW Sandra1 jeszcze tak niedawno oburzała się, że podana przeze mnie propozycja zresetowania uni2 w przypadku łączenia u2 z u3 jest nie do przyjęcia bo "ona poświęciła dużo czasu na rozwój konta" cóż za hipokryzja i bezczelność!

Napisano 22 listopad 2012 - 13:21

snapback.pngUżytkownik Sandra1 dnia 22 listopad 2012 - 12:51 napisał

wiesz co ? ja nie mam zamiaru stracic po pierwsze nie kasy a swojego poswieconego czasu na to ile włozyłam zeby zdobyc taka flote, takie budynki i takie badania. Wiec to co ty gadasz jest dla mnie mega bzdura! chcesz zaczac od nowa i na tych samych warunkach ? prosze bardzo czekaj na otwarcie nowego uni( moze ono bedzie a moze nie ). Bo nawet nie pomyslales ze moze CI z DC nie wszyscy kupowali floty itp, tylko grali jednak w to o wiele dłuzej. Ja tez kiedys byłam top 300,400 i co ? Dało rade dojść do topki ? Chyba jednak sie udało. Wystarczy troche zawzietosci i umiejetnosci. Wiec prosze Cie nie pisz juz takich bzdurnych postów

Bez komentarza to po prostu nie mieści się w jakiejkolwiek klasyfikacji obłudy i zakłamania!

Pushowanie omijanie regulaminu i co jeszcze multi za multi a potem olaboga ban

ale tylko na 30 dni cóż to jeżeli dostała min 10 miesięczne wydobycie konta (np mojego top 1 na u3)

Pytanie jak to ma się do sprawiedliwego ukarania - 30 dni urlopu - ban a co tam ban za miesiąc będę miał tyle surowców, że nawet nie będę włączał wydobycia!

Tu należy się permanentny ban za skandaliczne zachowanie i niebywałe krętactwo i cfaniactwo!

Edited by Spinrad

BTW Sandra1 jeszcze tak niedawno oburzała się, że podana przeze mnie propozycja zresetowania uni2 w przypadku łączenia u2 z u3 jest nie do przyjęcia bo "ona poświęciła dużo czasu na rozwój konta" cóż za hipokryzja i bezczelność!

Bo jest nie do przyjęcia taka propozycja... No chyba, żę wyłożysz z własnej kieszeni na zwrot poniesionych kosztów, przy tworzeniu konta i nie mówię tu tylko o pieniądzach wydanych na grę, ale czasie, nerwach i nie przespanych nocach.

Jakbyś nie zauważył to nie ja odbiegłem od tematu, jedynie odpowiadałem na post który swoją drogą mnie zadziwił, na resztę nie widziałem potrzeby odpowiedzi. Bo na zarzuty, że tu nikt niczego nie pilnuje, to odpowiedzią powinien być pręgierz, a nie moje posty.

Powracając do głównego wątku. adekwatnie do postu do którego się odnoszę to: (teraz się odnoszę do Edita który nie został nawet oznaczony przez użytkownika)

Pushowanie omijanie regulaminu i co jeszcze multi za multi a potem olaboga ban

Nie jestem w stanie sprawdzić wszystkiego, nie jestem robotem, ale mówiąc o tylu przewinieniach widzę, że chyba masz większą wiedzą o działaniach na tych kontach niż ja.

ale tylko na 30 dni cóż to jeżeli dostała min 10 miesięczne wydobycie konta (np mojego top 1 na u3)

Żebyś postarał się bardziej zagłębić w tematy odnośnie tego bana, to byś nawet się dowiedział, że surowce zostały odebrane, czego nie obejmuję regulamin pushu, normalnie rzecz biorąc regulamin jedynie przewiduje 14 dni bana za push powyżej 30kkkk deuteru, więc skoro jest o to tyle krzyku, to piszcie w propozycjach zmian, a nie tylko stukacie w klawiaturę, żeby sobie nie wiem czy ulżyć, czy cokolwiek innego.

Tu należy się permanentny ban za skandaliczne zachowanie i niebywałe krętactwo i cfaniactwo!

Jeśli mamy banować według własnego "widzi-mi-się", to po co tabela kar? Przecież za zwykłe zasiadanie też można dać perma, bo to też cwaniactwo, w końcu nie którzy nie dzwonią do kogoś pomimo tego, że nie wrócą przed komputer na czas.

!!!

Więc tak, jeśli dalsza dyskusja, będzie się odbywała jedynie w tonie własnych upodobań, czyli "co ja bym z tym zrobił", to najzwyczajniej w świecie poproszę o zamknięcie tematu. Po to jest tabela kar, żeby według niej banować, a skoro ten fakt się nie podoba to piszcie propozycję jej zmiany/udoskonalenia. Sam kiedyś proponowałem, żeby to było zrobione w sensie push do 30kkkk 3 dni, push powyżej 30kkkk, 1 dzień za każde 5kkkk, no ale skoro uważacie że lepiej sobie stukać w klawiaturę, narzekając jak to jest źle i niesprawiedliwie, zamiast próbować to zmienić to już inna bajka.

Darth, zupełnie nie wiem dlaczego ten wątek tak cię zirytował. Nikt tu nie robi personalnych wycieczek pod Twoim adresem. Cała rzecz w tym, że Feniks szuka sprawiedliwości i trudno mu się dziwić.

Weź pod uwagę, że w tej grze uczestniczą również osoby uczciwe, których podobne zachowania jak opisane przez Feniksa najzwyczajniej w świecie dziwią a nawet brzydzą. Były takie konta w nie tak znów odległej przeszłości na które został nałożony bez mrugnięcia okiem perm ban za podobne przewinienia.

Może dziwić również fakt, że zmiany w regulaminie następują bez jakiejkolwiek konsultacji z graczami. Spróbuj zrobić ankietę (teoretyzuje) w której gracze wypowiedzą się o nieuchronności kary (czyt. perm ban) na oba konta w przypadkach wykrycia multi, mega pushu, zasiadania etc. a zobaczysz jaki będzie odzew. Mogę się założyć, że ci którzy mają jedno konto przychylą się do propozycji a larum podniosą wyłącznie ci którzy zasady permanentnie łamią lub je umiejętnie obchodzą. Inna sprawa to opinia deusx'a ale nie o nim tu mowa, choć co do tego też nie mam wątpliwości jak by głosował.

Pozdrawiam Darth i proszę nie denerwuj się, ten wątek nie bije w Ciebie.

Jedyne co mnie w tym temacie, delikatnie podirytowało to ta wypowiedź

niech ktos sie zajmniewkoncu tym zeby tutaj pilnowacporzadku.

Bo, że tak się wyraże "robim co możem", nie siedzę 24h/dobę, nie jestem w stanie przeglądnąć tysięcy cyferek dziennie w poszukiwaniu 'czegoś', więc i normalnym jest, że coś komuś czasem się upiecze.

Były takie konta w nie tak znów odległej przeszłości na które został nałożony bez mrugnięcia okiem perm ban za podobne przewinienia.

Tak były, tak to ja nakładałem, o ile dobrze pamiętam 6, bądź 7 kont uczestniczyło w procederze, a jedno z kont dostało bana na 30 dni, reszta miała perma, czyli tak jak regulamin stanowi (1 konto ban za multi, reszta ban stały).

Co do zmian w regulaminie, fakt możliwym jest że by było tak jak mówisz, czyli nagonka tych którzy grają nieuczciwie i próba 'wyeliminowania' tematu, jednakże póki taki temat nigdy się nie pojawił to wciąż są spekulacje. Druga rzecz wrzuciłeś wszystko do jednego worka, że za wszystko można by było dać perm bana

w przypadkach wykrycia multi, mega pushu, zasiadania etc

Z takim czymś nie dziw się, że to by nie przeszło. Odnosząc to do prawdziwego życia to tak jakby z każde przekroczenie karać tak samo, nie ważne czy palisz papierosa w miejscu publicznym, czy chodzi o pobicie.

Zasiadanie jest to jednorazowa sytuacja wejścia na czyjeś konto, w celu włączenia urlopu, tudzież czasem jest przyzwalane na wysłanie fs'a, jeśli ktoś takiego faktu nie zgłosi = ban. Więc tak, dzwonię do kolegi, bo się okazuje, że się spóźnię dwie godziny, bo mi się przeciągnęło w pracy, nie widział, nie miał czasu, czy cokolwiek innego, nie w tym rzecz, nie zgłosił i za to należy się perm??

Mega Push, mówiąc o mega pushu każdy może myśleć o czymś innym, dla jednego będzie to 100kkkk, dla innego 1kkkkk deuteru, więc jeśli się chce dawać za mega push perm bany, to trzeba wpierw dokładnie określić co jest mega pushem, a co nim nie jest.

Wykrycie multi perm, no dobrze jeśli ktoś przez x czasu gra non stop na dwóch kontach nie jest to napewno uczciwe. Tylko zawsze jest jakieś ale, gram powiedzmy pół roku, mój brat gra również, po tym pół roku mu się znudziło i mi oddał konto, powiedzmy przez tydzień czasu dwa razy dziennie wchodziłem na konto, żeby tylko wpłacić surowce bo dopiero po tygodniu jego kolega, który ma przejąć konto wrócił z Honululu, jest to nadal ewidentne multi, tylko czy szkodliwość jest taka sama jak w przypadku tym gdy ktoś, nie czerpał żadnych korzyści, ani informacyjnych, ani surowcowych z drugiego konta, jak w pierwszym przypadku??

Reasumując, nie można generalizować wszystkich wykroczeń i jednakowo za nie karać, bo do takiego podejścia to sam bym się nie zgodził i bym był w tych, którzy terroryzują owy temat, o którym wspomniałeś.

Coś jeszcze chciałem napisać, ale już wyleciało mi z głowy, więc wrazie jak mi się przypomni to edytuję post :)

ja krótko

Tu jest podwójne złamanie zasad gry. Multi i push

Nad czym tu się zastanawiać? Pernamentny na oba konta. Bez wybierania sobie

Multi?

Ban na oba konta a przynajmniej na silniejsze. To pierwsza zasada która z czasem wyeliminuje cwaniaków z 20 kontami

edit:

ban pernamentny

Surka?

Silniejsze konto nie ma prawa wysyłać nawet 1jednostka metki do słabszego.

edit:

żadne 3bln - zero (0)

Tyle na początek, żeby chociaż w miarę uzdrowić grę i wyeliminować cwaniaków

Edited by DropShot

Pytanie,

Nigdzie nie doczytałem w regulaminie o utrudnieniu gry innym, czy za to jest ban?

Jeżeli tak to jaki?

Jeżeli utrudnia się grę cały czas to jaki należy sie ban?

Utrudnieniem gry w tych przypadkach polega na tym że przez szpiegostwo gracze Ci unikali wpadek kiedy atakowali nas i również atakowali nas jak wiedzieli że nas nie ma.

szpiegostwo masz na myśli skanowanie pare sekund przed dolotem floty ih ? bo na to jest punkt w regulaminie chyba że nie można tam ileś sekund przed stuknięciem skanować (było 5s teraz jest zmiana chba ale nie wiem na ile)

co do atakowania jak Cie nie ma to sorry, ale chyba nie skomentuje. myślisz że ktoś będzie czekał i pytał czy jesteś bo bym Cie zaatakował ?

tak czy siak oba dozwolone jeśli sie 1 punkt zgadza. a co do drugiego to nie tylko doozwolone a nawet wskazane

Pytanie,

Nigdzie nie doczytałem w regulaminie o utrudnieniu gry innym, czy za to jest ban?

Jeżeli tak to jaki?

Jeżeli utrudnia się grę cały czas to jaki należy sie ban?

Utrudnieniem gry w tych przypadkach polega na tym że przez szpiegostwo gracze Ci unikali wpadek kiedy atakowali nas i również atakowali nas jak wiedzieli że nas nie ma.

Teraz to na siłe próbujecie coś udowodnić. Mamy większe floty i co boicie się i próbujecie wywalczyć wieczystego bana. Zróbcie sobie przelew i nie płaczcie.

A prawo wstecz nie działa.

PS. Teraz mozecie minusować sobie ten post ile chcecie.

Silniejsze konto nie ma prawa wysyłać nawet 1jednostka metki do słabszego.

edit:

żadne 3bln - zero (0)

Chyba miałeś na myśli to że słabszy gracz nie ma prawa wysyłać silniejszemu transportów z surówką. Jeśli gracz silniejszy wysyła słabszemu to można nazywać to pomocą w rozbudowie ale na odwrót to jawny Push.