Skocz do zawartości

Nadmierne łamanie regulaminu


deusx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnimi czasu opcja "ostrzeż użytkownika" aż wrze. Sytuacja stała się na tyle poważna, że poziom rozmów na forum i shoutbox osiągnął bardzo niski poziom, przez co znaczna większość nie ma zamiaru w tych rozmowach w ogóle uczestniczyć.

 

Same ostrzeżenia niewiele dają, dopiero okresowe blokady przynoszą efekty, niestety bardzo często krótkoterminowe efekty. Bany bardzo długie bądź stałe są często opłakiwane, jest obiecane trzymanie się regulaminu itd, bany są zdejmowane/skracane, nie mija miesiąc i historia się powtarza. Nie wspominając już o anonimowych wejściach administracji, wtedy żadnych pohamowań na shoutbox.

 

 

Dlatego teraz, jeżeli użytkownik otrzyma dziesiąte lub kolejne ostrzeżenie dostanie mniej więcej taką wiadomość od administracji:

 

 

Witam !

 

Jako administrator serwisu muszę stwierdzić, że mam obawy w stosunku do Pana odnośnie rozumienia treści oraz brzmienia regulaminu forum, w szczególności punktu x (regulamin forum dostępny: http://forum.ogam.ne...tion=boardrules i akceptowany podczas rejestracji).

 

Regulamin został złamany, zostały podjęte następujące kroki:

Ban terminowy za obrazę użytkownika oraz notoryczne łamanie regulaminu forum

Ban dożywotni na shoutbox

 

Ban terminowy na razie jest x dniowy, w tym czasie wymogiem jest udowodnienie przez Pana, że rozumie pan regulamin oraz zasady funkcjonowania w publicznych gronie, te nie zawsze określa dokładnie regulamin.

 

Proszę o wysłanie na ogamtest@gmail.com całość regulaminu wraz z objaśnieniem każdego punktu, w szczególności punktu x (wymagam tutaj co najmniej użycia 200 słów (słowa poniżej 3 liter, przecinki, kropki i spacje nie są liczone). Ponadto oprócz tego proszę o wysłanie rozprawki (jako osobny mail) na temat "Przyjazne, uczciwe komunikowanie na publicznych komunikatorach".

 

Dopiero po zweryfikowaniu rozumienia regulaminu oraz rozprawki będziemy w stanie odblokować (lub nie) Panu forum.

 

Pozdrawiam

 

Niektóre ostrzeżenia się kasują po 30 dniach, inne nie. Trzeba na prawdę się postarać o 10 ostrzeżeń, niektórym jednak to przychodzi bezproblemowo, dlatego będą takie osoby miały dodatkowe zadania, albo brak dostępu do forum.

 

Od dzisiaj zaczynamy inną politykę walki z chamstwem na forum, rozmowa w kulturalnych warunkach jest o wiele ciekawsza, równie zabawna, z pewnością zabawniejsza, wystarczy sięgnąć po ciekawsze słowa niż przekleństwa, rasistowskie, homofobiczne przezwiska itp.

 

Prosimy o kulturalne zachowanie, na poziomie standardowym (lub wyższym), nie wymagamy rozmowy waćpanie najdroższy, na najwyższym poziomie kultury osobistej, jednak nie tolerujemy chamstwa na forum, przez pw pisać można jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To niech warny 2/3 miesiące od jego dostania wygasają bo wkrótce 10 uzbieram jak tak dalej pójdzie :(

 

Proponuje zmienić podejście do regulaminu forum i ogólnie pojętych zasad kultury osobistej.

Zamiast czekać na wygaśnięcie warnów postaraj się ich nie kolekcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech warny 2/3 miesiące od jego dostania wygasają bo wkrótce 10 uzbieram jak tak dalej pójdzie :(

 

PS. Czemu mam 4 punkty ostrzeżeń, a w warnach mi pisze że dostałem tylko 1?

Rok temu dostałeś +3 punkty, to nie jest teoretycznie liczone, bo jest przestarzałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku powiem, że to co napiszę dalej nie jest wchodzeniem administracji w "uszanowanie".

 

 

To bardzo dobra forma karania ! :)

Rozbawiła mnie kara jaką będziesz nakładał ! :)

Pisanie wypracowania (jak w szkole :troll: ).

Jeszcze powinno być to publikowane na forum publicznym aby każdy mógł to przeczytać (pośmiać się ale i wiedzieć CO JEGO MOŻE CZEKAĆ JEŚLI ZA BARDZO POSZALEJE Z OSTRZEŻENIAMI :) )

 

Ciekaw jestem czy teraz Ci co są mocni w gębie będą potrafili z klasą odpowiedzieć i z klasą dogryźć ( bo to jest zgodne z regulaminem)

ahhh chyba zacznę pisać na SB :)

 

Deusx brawo za pomysł !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam, ale jak ja kiedyś tam dostałem x5 warna za słowo murzyn ? Wg mnie przesadne to jest. I ogólnie są ludzie co nie potrafią zrobić tej 'kary'. Np ja, jedynie po gimnazjum jestem, niestety z lenistwa sobie odpuściłem dalsze szkoły. Czy administrator przewiduje inną karę dla takich osób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam, ale jak ja kiedyś tam dostałem x5 warna za słowo murzyn ?

 

"określenie „Murzyn”, zasadniczo mające neutralne znaczenie i pochodzenie, jest przez niektórych uznawane za obraźliwe z powodu związanej z nim frazeologii"

 

wikipedia.....

 

za nazwanie kogoś np murzynem ([chodzi tu o osoby o ciemnej skórze] a ta osoba poczuje się urażona) może pozwać Ciebie do sądu i rościć zadość uczynienia.... więc nie jest to słowo kulturalne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam, ale jak ja kiedyś tam dostałem x5 warna za słowo murzyn ? Wg mnie przesadne to jest. I ogólnie są ludzie co nie potrafią zrobić tej 'kary'. Np ja, jedynie po gimnazjum jestem, niestety z lenistwa sobie odpuściłem dalsze szkoły. Czy administrator przewiduje inną karę dla takich osób ?

 

Nie dostałeś warna za słowo "murzyn", tylko za Rasizm, bo twoje shoty 12 maja 2012 roku odnosiły się do "zatrudnienia murzyna". Więc przytaczaj faktyczne stany, a nie minimalizuj stawiając regulamin zbyt restrykcyjnym. Rozprawki uczyli w gimnazjum, nie pamiętasz / nie nauczyłeś się - wikipedia.pl / sciaga.pl. Ponadto warto starać się nie łamać regulaminu lub starać się o zmniejszenie poziomu ostrzeżeń jeżeli ten jest dla nas niebezpieczny, napisz poradnik, pomóż nowemu, zapytaj administrację o sposób zmniejszenia poziomu ostrzeżeń, raz na jakiś czas coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisać rozprawkę:

 

1)Wstęp- We wstępie należy:

-Zasygnalizować jak zrozumiałeś temat

-Wprowadzić do tematu krótko i rzeczowo wyjaśniając tezę

-Zapowiedzieć dalszy tok rozumowania

(Czy warto się zakochać-to jest temat do rozprawki)

(Warto się zakochać lub nie warto się zakochać-tezy)

 

2)Rozwinięcie-argumenty które udowadniają tezę. Każdy argument rozpoczynamy akapitem w nowej linii od następujących wyrażeń:

-Zacznę od sprawy.....

-Po pierwsze....

-Po drugie....

-Po trzecie.....

-Z kolei....

-Przejdę do ...

-Kolejny argument to taki, że....

-Moim ostatnim argumentem będzie....

 

3)Zakończenie rozprawki- W zakończeniu należy:

-Podsumować swoje rozważania

-Wyciągnąć wnioski

-Sformułować własny sąd

-Jeszcze raz wyrazić swój stosunek do postawionej tezy

 

Słownictwo służące do podsumowania:

-Z całą pewnością mogę stwierdzić, że....

-Widzimy więc, że.....

-Okazuje się, że.....

-Dotychczasowe rozważania pozwalają wyciągnąć taki oto wniosek.....

-Tak więc......

 

Zdanie kończące rozprawkę może brzmieć:

-Mam nadzieję, że powyższymi argumentami udowodniłem tezę........ (tu wpisać tezę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy inny zrobi nowe konto i tak.
I prędzej czy później dostanie blokadę, wraz z blokadą IP na całym serwisie (wraz z grą). Powiesz zmienne IP ? Nie szkodzi, dostaniesz bana na konto w grze i to całkiem legalnie, teraz nie będę tłumaczył za co (nie za działanie na niekorzyść).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracisz przez to najlepszych graczy ; / jak będziesz banował i ip i w grze ;/

Regulamin jest jednakowy dla wszystkich, stałe logowania, aktywność w grze i forum mają gwarantować nietykalność, bo statystyka spadnie ? Nie ma "najlepszych" graczy jak to zdefiniowałeś, każdy jest jednakowy w świetle zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prędzej czy później dostanie blokadę, wraz z blokadą IP na całym serwisie (wraz z grą). Powiesz zmienne IP ? Nie szkodzi, dostaniesz bana na konto w grze i to całkiem legalnie, teraz nie będę tłumaczył za co (nie za działanie na niekorzyść).

 

Idąc za Twoim tokiem myślenia, każdy kto ma bana na forum powinien dostać bana na wszystkie konta w serwisie, na każde konto na którym gra. No bo skoro dochodzimy do tego iż za bana na forum masz banować w grze, to zacznijmy od razu dzisiaj, po co czekać. A po nad to, jak dostanie bana na forum, i zrobi nowe konto na forum, skąd wiesz że to będzie akurat ta osoba? Zmiana nicku, nie wrzuci SJ/ST i będziesz po numerze MAC szukał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za Twoim tokiem myślenia, każdy kto ma bana na forum powinien dostać bana na wszystkie konta w serwisie, na każde konto na którym gra. No bo skoro dochodzimy do tego iż za bana na forum masz banować w grze, to zacznijmy od razu dzisiaj, po co czekać. A po nad to, jak dostanie bana na forum, i zrobi nowe konto na forum, skąd wiesz że to będzie akurat ta osoba? Zmiana nicku, nie wrzuci SJ/ST i będziesz po numerze MAC szukał?

Idąc twoim tokiem myślenia najlepiej, jakby w ogóle banów nie dawać i róbta co chceta. Rozumując tok myślenia wg. własnego toku myślenia można go dowolnie interpretować, więc jest to bezcelowe combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepszy pomysł, zamiast dawać bany w grze, bo związek forum z grą nie jest zbyt duży, za każdego bana na forum, ktoś musi "zapłacić" karę finansową w grzę, czy to zabranie danej ilości surowca z banku, czy też jednorazowe zwiększenie nadwyżki surowców. Myślę, iż takie kary przyniosłyby skutek natychmiastowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepszy pomysł, zamiast dawać bany w grze, bo związek forum z grą nie jest zbyt duży, za każdego bana na forum, ktoś musi "zapłacić" karę finansową w grzę, czy to zabranie danej ilości surowca z banku, czy też jednorazowe zwiększenie nadwyżki surowców. Myślę, iż takie kary przyniosłyby skutek natychmiastowy.

Zapewne przyniosłyby, kredyt miałbyś już spory. Kolejny tego typu spam (lub poprzedniego [tok myślenia]) i zaliczysz się do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepszy pomysł, zamiast dawać bany w grze, bo związek forum z grą nie jest zbyt duży, za każdego bana na forum, ktoś musi "zapłacić" karę finansową w grzę, czy to zabranie danej ilości surowca z banku, czy też jednorazowe zwiększenie nadwyżki surowców. Myślę, iż takie kary przyniosłyby skutek natychmiastowy.

 

A co się będziemy cackać, wemy przykład z forum DW, zrobisz przelew za 10zł i masz cofnięty zakaz pisania. :troll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie którym po prostu nigdy nic nie będzie pasować, jak to gdzieś dziś przeczytałem

 

umieją napisać dureń, kretyn, piszą przysłowiowego murzyna, to i powinni wiedzieć jak napisać potem coś przyjemnego, miłego i poważnego z zachowaniem zasad kultury, a jak to charlie piszę: "nie podoba się, nie graj" parafrazując "nie pasuje ci nie pisz"

 

pomysł dobry, taki który coś ma szanse zmienić, a kto wie może ktoś odkryje w sobie pisarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.