Skocz do zawartości

Astaty i surowce - ograniczenie


kubulus

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić podstawowy problem jak i jego rozwiązanie. Otóż zapewne wielu z Was denerwuje to, że tracicie swoją ciężko zapracowaną flotę przez to że jakiś [wymoderowano] nagle stawia xxxxxxxxxxxxxx statków nie wiadomo skąd i dlaczego.

Przedstawię to na przykładzie:

 

gracz x jest obrońcą i ma 20.000.000 pkt floty

gracz y jest agresorem i ma 200.000.000 pkt floty

 

Gracz y bez problemu może się wybierać na gracza x. Wszystko jak zawsze wysyła swoją ciężko zarobioną flotę, skanuje sobie przed atakiem więc zachowuje jakies srodki ostroznośći. Dochodzi do starcia i okazuje się że jego flota przegrała. Po sprawdzeniu sytuacji wychodzi na to że gracz x kupił sobie nagle 1000 astatów wybudował flotę i zepsuł grę graczowi y tylko dlatego, że jest bogaty i stać go na wydawanie większych kwot na grę.

 

Rozwiązanie jest takie by nałożyć ograniczenie na ilość kupionych pakietów surowców/statków dziennie. Przykładowo 10 pakietow na dobę jeśli chodzi o surowce/statki/obronę.

 

Brak takiego ograniczenia jest moim zdaniem nie uczciwe w stosunku do mniej zamożnych graczy którzy wkładają dużo czasu i nerwów w rozwój swojego konta, a nie mogą pozwolić sobie na większe ilości astatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy taki bogaty małolat nie kupi tylu astatów i nasz drogi Admin nie zarobi 50 zł tylko 20? Pomyślmy w drugą stronę dzięki temu zyska więcej graczy którzy też zapewne kupią troche astatów i jego strata będzie nie wielka, a zyska więcej graczy. Ciekaw jestem ilu graczy zostałoby na głownym serwerze OGame gdyby wprowadzili "astaty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, popatrzcie też z innej strony na to, deusx musi za coś opłacić serwer itd. Gra jest naprawdę na dobrym serwerze, nie wiem, czy graliście w inne "ugamele", ale tam lagi bywają codziennością, a tutaj ? Odkąd gram, jakieś 3 tygodnie nie miałem żadnego laga, może jakiś sporadycznie, ale to przez mój net (orange freedom wymiata ^^).

Dlatego macie z tym problem, bo być może za bardzo patrzycie na cyferki, wiem, bywa to denerwujące, że grasz miesiąc, masz swoje upragnione TOP, a tu gość rejestruje się dzis, a jutro jest przed Tobą, ale takie są uroki tych gier, serwer musi się z czegoś utrzymywać, znam parę takich gier, gdzie nie ma SKLEPU, nic tam nie kupisz, gra utrzymuje się tylko z reklam, ale ... przędzie jak przędzie, niestety, coś za coś.

Ograniczenie dobra rzecz, ale pomyśl, czy jeśli Ty byś na tym zarabiał, poświęciłbyś 1/4 dochodów ? Hmm, ja osobiście być może tak, ale tylko wtedy, gdybym miał gwarancję, że przybędzie troche graczy, którzy wyrównają te dochody.

 

Szczerze, pomysł nie ma szans na powodzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, jeżeli poprze to większa ilość osób powinno przejść.

Zapewnie wielu jest za tym więc jeśli zaczniemy się o to bić to może i wygramy... Chyba możemy wyrażać swoje zdanie, prawda? Ile gra byłaby ciekawsza i fajniejsza gdyby nie było takich akcji z astatami.

spójrzmy prawdzie w oczy, jak poprzednik wyżej pisał, serwer musi sie z czegoś utrzymać, a i nie ukrywajmy Deusx też coś na tym musi zarobić, w końcu po to stworzył tą grę.

osobiście uważam że pomysł jednak nie przejdzie a to ze względu na właśnie koszty. bo żeby je pokryć Deusx ma 2 (mówie o wpływach od graczy) wyjścia:

1. tak jak jest obecnie czyli na każde uni pojawi sie gracz który wywali niemałą sumke (może i w tysiącach, nie wnikam, nie osądzam, ich kasa ale warto wiedzieć że zawsze sie tacy znajdą ;) paru którzy wyłożą po pareset złotych, parudziesięciu którzy dadzą po smsie-dwóch, oraz pareset którzy grają nic nie placąc (reszta to z reguły konta tych co wpadli na chwile zobaczyć). w tej wersji nie ma ograniczenia ilości kupowanych astatów

2. tutaj jest ograniczenie, ale koszty też nadal są więc Deus żeby sie jakoś utrzymać (przypominam nie z reklam itd) wprowadza opcje alb wysyłasz 1 smsa na miesiąc (kwartał pół roku czy tam rok, pal licho na ile) i on ma kase na serwer albo niestety nie ma dla Ciebie tutaj miejsca.

 

więc proponuje sie zastanowić która opcja jest mimo wszystko bardziej korzystna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wziął ktoś pod uwagę to, że można chomikować surowce w banku i tak samo flotę postawić ?

 

Deus, ale napewno nie na nowym serwie :P

da sie łatwo wyliczyc kto jaka flote mogł zrobic z eko : )

 

teraz jagłupsza sprawa jest to ze astaty da sie zakupic w 2 minuty :/

 

lecisz komus np moona walnac , ktos robi przelew i po twoich gsach ...

 

dobrym rozwiazaniem było by wprowadzenie tez blokady stoczni z 15 sec przed atakiem , jak ktos chce sobie postawic bunkier to moze to zrobic wczesniej, bo tu tez jak ktos wie ze ma juz po flocie bo np jest wyliczona , albo wraca z transportuj, robi przelew w 2 minuty i siedzi potem zadowolony ze du** sobie uratował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jagłupsza sprawa jest to ze astaty da sie zakupic w 2 minuty :/

 

nie o każdej porze można dokonać przelewu !!!

 

dobrym rozwiazaniem było by wprowadzenie tez blokady stoczni z 15 sec przed atakiem

 

to może jeszcze wprowadzić limit na latanie np.2h na dobę, to zostanie 22h na rozbudowę planet, albo możliwość rozebrania floty, obrony i wyrzuceniu złomu na pezet, aby atakujący był pewien że pojedynek wygra i zbierze złom

 

i takimi pomysłami z gry zrobi się ZPCHR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o każdej porze można dokonać przelewu !!!

 

 

 

 

to ze nie posiadasz konta w banku i musisz biegac na poczte to nie moja wina

tutaj posiadajac konto z dostepem do internetowych przelewow masz max 2 min i masz astaty i to ile chcesz

 

a napewno sporo ludzi tu grajacych ma konta w bankach :P

 

nie bede pisał co bym zmienił bo to niema sensu bo zaraz krzykacze zmieszaja mnie z błotem : )

 

ale fakt faktem trzeba by cos zmienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze nie posiadasz konta w banku i musisz biegac na poczte to nie moja wina

tutaj posiadajac konto z dostepem do internetowych przelewow masz max 2 min i masz astaty i to ile chcesz

 

a napewno sporo ludzi tu grajacych ma konta w bankach

 

Prowadząc firmę posiadam wiele kont w różnych bankach i nie spieraj się bo nie masz racji

 

sprawdź sobie w zakładce sklep/płatności/przelew po godzinie 23:00 z ilu banków będziesz w stanie przez 2 min zasilić konto :diabelek:

niektóre banki nawet po godzinie 16:00 nie księgują tak zwanych szybkich płatności internetowych

 

pozdrawiam Yoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadząc firmę posiadam wiele kont w różnych bankach i nie spieraj się bo nie masz racji

 

sprawdź sobie w zakładce sklep/płatności/przelew po godzinie 23:00 z ilu banków będziesz w stanie przez 2 min zasilić konto :diabelek:

niektóre banki nawet po godzinie 16:00 nie księgują tak zwanych szybkich płatności internetowych

 

pozdrawiam Yoda

 

no co ty gadasz.... z banku do banku przelew idzie doslownie sekunde i nie wazne o ktorej godzinie, widac chyba zasowasz na smsach z telefonow rodzicow ;D

 

przechodzac z zakładki przelew dalej otwiera sie strona i wybierasz sobie bank jaki masz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o różnych godzinach robiłem przelewy przez internet i zawsze przychodził od razu, tj. po tej minucie czy dwóch :)

to jest automatyczny system, więc co za różnica czy godzina 16 czy 3 rano? :)

 

spieriz niema roznicy :P

 

ale tu ktos poprostu probuje byc madrzejszy... ale mu nie wychodzi :P

 

"Prowadząc firmę posiadam wiele kont w różnych bankach...." taaa włąsnie widac :rotfl2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.