Skocz do zawartości

Błąd teleportera


spinrad

Rekomendowane odpowiedzi

jaki błąd Ci wyskoczył?

możliwe, że

1) grałeś na zakładkach i gdzie indziej przełączyłeś się na innego moona/planetę

2) podczas teleportacji bierze się pod uwagę dwa moony. Ten z którego flota jest teleportowana oraz ten na którego jest flota teleportowana, może któryś z nich jeszcze nie był gotowy.

3) żadna blokada raczej nie istnieje, bo mi się udawało robić podstawki z teleportera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiał być jakiś lag czy coś

 

no ale takie akcje to już robiłem nie raz nie dwa - net raczej chyba szybki posiadam 25Mb to w czym problem ? czy skanowanie przez przeciwnika na 9 sek przed dolotem może mieć jakieś znaczenie - to już odczytałem w wiadomościach (wiem to nie złamanie regulaminu i nie mam z tego tytułu pretensji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten punkt o skanowaniu przed dolotem był dawniej zrobiony dlatego, że to trochę lagowało gracza (tak gdzieś przeczytałem, nie wiem czy to prawda). Ale przy nowym serwerze i czasie 9s przed teleportem nie powinno mieć to znaczenia. Net 25mb, może to nie była wina Twojego neta tylko akurat serwer mógł w tym momencie nie wyrobić. Na ile czasu przed przewidzianym dolotem planowałeś przenieść flotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.

możliwe, że miałeś małego laga przy ostatnim odświeżeniu podglądu i czas dolotu był przekłamany, oraz że był też mały lag przy teleporcie. Ale żeby aż 5 sekund? Nie wiem, możliwe. Innych przyczyn niż te które napisałem, nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie zewnętrznych zegarków jest zbędne. Czas w podglądzie o ile nie jest odświeżany może przekłamywać - to zależy od naszego komputera, każdorazowe zawieszenie, spowolnienie to już utrata sekund w odliczaniu, potem może się wydawać, że flota leci jeszcze 60 sek (bo tyle pokazuje podgląd) a faktycznie leci 50sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie zewnętrznych zegarków jest zbędne. Czas w podglądzie o ile nie jest odświeżany może przekłamywać - to zależy od naszego komputera, każdorazowe zawieszenie, spowolnienie to już utrata sekund w odliczaniu, potem może się wydawać, że flota leci jeszcze 60 sek (bo tyle pokazuje podgląd) a faktycznie leci 50sek.

 

 

Zegarka ręcznego czytaj (bez złośliwości) tego co noszę na ręku - posiada on coś takiego jak stoper :) i sekundnik. Chyba że nie wolno mi go używać to natychmiast go zdejmuję z ręki. :D

 

Nic mnie się nie zawiesza a w podgląd kliknąłem na 20 sek przed dolotem wrogiej floty więc czas miałem zsynchronizowany co do 1 sek i wyszedł z tego guzik pomimo że miałem 5 sek na przeteleportowanie floty na podstawkę.

 

Dobra już popłakałem nic to nie zmieni - w logach tego nie ma a mnie nic się nie stało oprócz zdjętego moona i niezarobionego złomu z GS.

 

Pytam jednak jakie jest opóźnienie serwera bo jak atakujący jest "doświadczonym" przez flotę graczem to zdąży zawrócić - czy istenieje tutaj też coś z teleporterem że blokowany jest "slot" teleportera podczas aktywności innego gracza - skanowanie, atak łączenie flot?

Edytowane przez Spinrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienia nie ma, moim zdaniem jest to błąd wyboru moona (jednego lub drugiego) bądź np. wpisanie za dużej ilości floty (np. jakiś skan i już sond ubyło) lub przełączenie jakiejś zakładki podczas gdy ta z moonem byłą załączona.

Jaki komunikat wyskoczył podczas próby teleportacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrany księżyc nie istnieje - taki komunikat otrzymałem - na 5 sek przed wlotem GS - na 1000% poprawnie wybrałem kordy moona i użyłem przycisków "Wszystkie statki" i "przeskocz" po czym właśnie wystąpił ten komunikat.

możliwe, że jednak podczas gry na kilku zakładkach przypadkowo się przełączyłeś na moona innego niż ten z flotą.

 

Dodam też, że serwer ostatnio robi dziwne rzeczy - dzisiejszej nocy rekiny rozminęły się z derbisem, mimo iż wlatywały dwie sekundy po ataku.

http://forum.ogam.online/topic/11871-nieskuteczna-podstawka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.