Jump to content

Masa nowych statk?w i innych.

Dramo
 Share

Recommended Posts

[Flota]Imperialna Amfizja:

http://a-gen.ovh.org/?go=show&type=flota&id=2624

[badanie]Tunel Podprzestrzenny

http://a-gen.ovh.org/?go=show&type=badania&id=1155

[badanie]Technologia Miniaturyzacji

http://a-gen.ovh.org/?go=show&type=badania&id=1360

[Flota]Fregata Bombowa

http://a-gen.ovh.org/?go=show&type=flota&id=3066

!! WA?NE !!

Ka?dy lvl tech. plazmowej zwi?ksza jej atak o 75. Wi?c pocz?tkowy atak to 475 (bo 5lvl plazmy potrzebny)

Nadlatuje ona nad statek i zrzuca nad nim bomby plazmowe.

[Flota]My?liwiec Przechwytuj?cy

http://a-gen.ovh.org/?go=show&type=flota&id=3067

Wychwytuje on na radarach fregaty i strzela z broni balistycznej.

[Obrona] Dzia?o Orbitalne

http://a-gen.ovh.org/index.php?go=show& ... na&id=1443

Prawdziwy koszt:

500.000.000.000 Miliard?w Metalu

100.000.000.000 Miliard?w Kryszta?u

50.000.000.000 Miliard?w Deuteru

[budynek] Modu? Floty Bezza?ogowej

http://a-gen.ovh.org/index.php?go=show& ... ki&id=1473

Pozwala na budow? Korwety Bezza?ogowej

[Flota] Korweta Bezza?ogowa

http://a-gen.ovh.org/index.php?go=show& ... ta&id=3068

Wszystko zrobione w?asnor?cznie

Kr?tka analiza ka?dego projektu:

Imperialna Amfizja -

Niby fajnie, ale nie op?acalny patrz?c na koszty budowy, poza tym koszty s? nie odpowiednie do mo?liwosci i umiejscowienia w szeregu(mi?dzy niszczark? a G?)

Technologie: czemu tutaj mamy poziom 4 nap?du nadprzestrzennego skoro niszczarka potrzebuje 6 lvl. Podobno ten nowy okr?t ma by? lepszy zatem czemu korzysta z gorszego nap?du ? mniejsza pr?dko?? jest spowodowana wielko?ci? okr?tu, a nie s?abyszym nap?dem. Proponuje zmiane na 7 lvl nadprzestrzennej.

Cechy statku :

SD od G? zmiejszy? do 5 tak jak u niszczary. Niby lepszy okr?t, ale G? przy jednym strazle mo?e zniszczy? 12 sztuk przy 5 niszczarach ? Przeciez nowy okr?t jest lepszy i silniejszy, zatem SD od G? powinno byc maksymlanie takie samo jak u niszczar lub ni?szy :)

Koszta:

Rozumiem ?e przewaga metalu nad pozosta?ymi jest spowodowana wielkim wydobyciem metalu, ale koszty chyba zosta?y wymyslone tak po prostu.

Niszczar - punkty struklturalne - 110 k - metal 60 k

G? - punkty strukturalne - 9 mln (80 x 110K w zaokragleniu). metal 5 mln ( w zaokragleniu 80 x 60k)

zatem Amfizja - punkty strukturalne - 875 k ( 8 x 110K w zaokr?gleniu) - metal 450 ( w zaokr?gleniu 8 x 60k )

Mam nadziej?, ?e zrozumieli?cie moje rozumowanie. W innym przyapdku budowa by?a by nie op?acalna tego nowego statku albo innych poza tym. ( s?owo w zaokragleniu prosze nie brac dos?ownie a raczej jako mniej wi?cej )

W podobnym rozumieniu teraz krycha, bierzemy pod uwag? si?? ataku.

Zatem - krycha - 200 K

Jedynie deu nie mo?na wzi?? w jakie? rozumowanie. Opcjonalnie im wi?kszy okr?t tym wiecej deuteru do funkcji i dzia?ania u?ywa zatem tutaj powinno by? co najmniej 90 k deu.

Koszt 450 k metalu / 200 k krychy/ 90k deu. - by?o by najlepiej

Tunel Podprzestrzenny :

Wymagania :

Absurd. Widzieli?cie kogo? kto buduje labolatorium na ksi??ycu ? bo bez tego nie da si? mie? naraz teleportera Falangi i labolatorium w jednym miejscu. Proponuje zmian? na 15 lvl labolatorium bez udziwnie? typu teleporter i falanga :)

Fregata Bombowa

No tutaj to raczej stwierdzam, ?e projekt bardziej do zaciekawienia ni? rzeczywiste urozmaicenie gry :)

Dzia?o Orbitalne

Fajny pomys?, ale m?j przedm?wca ma racj?. Top 10 sta? na kilkana?cie dzia? na ka?dej planecie inni gracze nie maj? szans przebicia :)

Modu? Floty Bezza?ogowej i Korweta Bezza?ogowa

S? to ciekawe pomys?y lecz wymaga?y by dyskusji i szczerze jest to dla mnie ca?kowita nowo?? wi?c nie mog? si? szerzej wypowiedzie?, aczkolwiek pomys? bardzo interesuj?cy :) Prosz? o szybk? reakcj?

Przedm?wca z dzia?em orbitalnym nie ma racji, i to pokazuje ?e nie czytacie opisu tylko staty.

MO?E BY? JEDNO TAKIE DZIA?O.

"Tunel Podprzestrzenny :

Wymagania :

Absurd. Widzieli?cie kogo? kto buduje labolatorium na ksi??ycu ? bo bez tego nie da si? mie? naraz teleportera Falangi i labolatorium w jednym miejscu. Proponuje zmian? na 15 lvl labolatorium bez udziwnie? typu teleporter i falanga

"

Lab na 15 -- nie musi by? na ksi??ycu. Wa?ne ?eby teleport by? na 2. Falang? usun

Witam wszystkich graczy. Jak dla mnie pomys? jest nawet ciekawy z wprowadzeniem nowych statk?w czy obrony . Oczywi?cie jest par? niedoci?gniec kt?re wymaga?y by poprawek i udoskonalenia . Uwa?am ze MY?LIWIEC PRZECHWYTUJ?CY I FREGATA BOMBOWA , by?y by statkami najodpowiedniejszymi. Statek Imperialna amfizja raczej si? tu nie przyjmie (tak ja my?le ) poniewa? pochlania ogromne ilo?ci paliwa, a co do obrony to Dzia?o orbitalne jest za mocne, gracze na s?abszych miejscach niemieli by szans aby przebic si? wy?ej. co spowodowa?o by ich nieaktywno?cia w grze. Pytanie : ile potrzeba by by?o floty do zniszczenia tego dzia?a? . Zamiast tego proponuje utworzenie np; Dziala Grawitonowego.

Dzia?o Grawitonowe przy u?yciu olbrzymich ilo?ci energii skutecznie broni przed flot? agresora, oraz wzmacnia systemy obronne obro?cy.

Potrzebne surowce do budowy;

Metal - 7500000

Kryszta? - 6000000

Deuter - 2000000

Szybkie dzia?a;

Przeciw Sonda szpiegowska 1500

Przeciw Satelita s?oneczny 1500

Przeciw Ma?y transporter 300

Przeciw Du?y transporter 300

Przeciw Lekki my?liwiec 250

Przeciw Ci??ki my?liwiec 100

Przeciw Kr??ownik 40

Przeciw Okr?t wojenny 37

Przeciw Statek kolonizacyjny 300

Przeciw Recykler 250

Przeciw Pancernik 35

Przeciw Bombowiec 40

Przeciw Niszczyciel 10

Przeciw Gwiazda ?mierci 2

Parametry;

Atak 300.000

Pow?oka 70.000

Punkty strukturalne 1.200.000

Witam wszystkich graczy. Jak dla mnie pomys? jest nawet ciekawy z wprowadzeniem nowych statk?w czy obrony . Oczywi?cie jest par? niedoci?gniec kt?re wymaga?y by poprawek i udoskonalenia . Uwa?am ze MY?LIWIEC PRZECHWYTUJ?CY I FREGATA BOMBOWA , by?y by statkami najodpowiedniejszymi. Statek Imperialna amfizja raczej si? tu nie przyjmie (tak ja my?le ) poniewa? pochlania ogromne ilo?ci paliwa, a co do obrony to Dzia?o orbitalne jest za mocne, gracze na s?abszych miejscach niemieli by szans aby przebic si? wy?ej. co spowodowa?o by ich nieaktywno?cia w grze. Pytanie : ile potrzeba by by?o floty do zniszczenia tego dzia?a? . Zamiast tego proponuje utworzenie np; Dziala Grawitonowego.

Dzia?o Grawitonowe przy u?yciu olbrzymich ilo?ci energii skutecznie broni przed flot? agresora, oraz wzmacnia systemy obronne obro?cy.

Potrzebne surowce do budowy;

Metal - 7.500.000

Kryszta? - 6.000.000

Deuter - 2.000.000

Szybkie dzia?a;

Przeciw Sonda szpiegowska 1500

Przeciw Satelita s?oneczny 1500

Przeciw Ma?y transporter 300

Przeciw Du?y transporter 300

Przeciw Lekki my?liwiec 250

Przeciw Ci??ki my?liwiec 100

Przeciw Kr??ownik 40

Przeciw Okr?t wojenny 37

Przeciw Statek kolonizacyjny 300

Przeciw Recykler 250

Przeciw Pancernik 35

Przeciw Bombowiec 40

Przeciw Niszczyciel 10

Przeciw Gwiazda ?mierci 2

Parametry;

Atak 300.000

Pow?oka 70.000

Punkty strukturalne 1.200.000

PS = 1.200.000

GS ma PS = 9.000.000

Atak Dziala: 300.000

Atak GSa: 200.000(sic!)

Obrona Dziala: 70.000

Obrona GSa: 50.000

+ SD przeciwko GSowi - co to u licha ma znaczy??! 7x mniejszy system obronny kt?ry jest na planecie strzeli w 3x wi?kszy statek czyni?c mu szkody?

Przeanalizowa?e? koszty DO(dzia?a orbitalnego)?

Przeanalizuj je jeszcze raz. I raz kolejny.

500.000.000.000 (miliard?w) metalu

100.000.000.000 (miliard?w) krysta?u

50.000.000.000 (miliard?w) deuteru.

+ techy ?e robi si? je z MSBN na 8 -- labki na koloniach od 12 do 15 -- bojowa mi si? robi 12,5h (sic! na 19 z 20.)

koszty teraz.

Odpowiednia si?a ognia za odpowiedni? surk?.

5 gs?w = 1 mln atk

20 gs?w = 4 mln atk

op?acalniej? No, mniej wi?cej tak. Opr?cz tego ?e GS dostaje po du*** od DO.

1DO na planecie rozwarstwi gre w taki sposob ze top10/20 bedzie gralo ze soba a reszta bedzie 2 planem, doskok do tych "lepszych" bedzie mozliwy po dodatkach albo kilkutygodniowym zlomowaniu graczy poza top10/20, to nie simsy i ta gra polega na walce a nie na rozbudowie eko, tutaj na samej DO poleca takie zlomy z floty ze nie bedzie sie oplacalo atakowac. Ladnie potraficie liczyc ale nie bierzecie pod uwage grywalnosci, mnie na cos takiego stac, spytaj sie kogos spoza top/20 we flotach czy to zaatakuje i ile bedzie na to zbieral. Jesli to wprowadzimy to odpadnie agresywna gra nowych zawodnikow bo sa tacy gracze (ja tez nim jestem) ktorzy atakuja od poczatku top50/70 bo na nich mozna sie szybko wybic, po wprowadzeniu tego zrobi sie rozwarstwienie, ktore bedzie ciezkie do przeskoczenia. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze ktos dal rade przeczytac moje wypociny bez pl znakow

1DO na planecie rozwarstwi gre w taki sposob ze top10/20 bedzie gralo ze soba a reszta bedzie 2 planem, doskok do tych "lepszych" bedzie mozliwy po dodatkach albo kilkutygodniowym zlomowaniu graczy poza top10/20, to nie simsy i ta gra polega na walce a nie na rozbudowie eko, tutaj na samej DO poleca takie zlomy z floty ze nie bedzie sie oplacalo atakowac. Ladnie potraficie liczyc ale nie bierzecie pod uwage grywalnosci, mnie na cos takiego stac, spytaj sie kogos spoza top/20 we flotach czy to zaatakuje i ile bedzie na to zbieral. Jesli to wprowadzimy to odpadnie agresywna gra nowych zawodnikow bo sa tacy gracze (ja tez nim jestem) ktorzy atakuja od poczatku top50/70 bo na nich mozna sie szybko wybic, po wprowadzeniu tego zrobi sie rozwarstwienie, ktore bedzie ciezkie do przeskoczenia. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze ktos dal rade przeczytac moje wypociny bez pl znakow

Nie dramatyzuj.

Gracz Tester [1] spotyka si? z graczem Tester2 [1]

Agresor Tester [1]

Boj. 10 | Och. 10 | Opanc. 10

2000 GS [18 000 000 000 hp (pkt strukt.)] [Atk] [Pancerz]

Obro?ca Tester2 [1]

1 Dzia?o Orbitalne [650.000.000.000.000 hp] [Atk] [Pancerz]

Flota Agresora strzeli?a 2000 razy z si?? 800 000 000. Pow?oka obro?cy poch?on??a 798.500 uszkodze?. Szansa na zniszczenie w nast?pnym ciosie: 80% (przeczytaj FAQ ogame i wzory wylicze?)

Flota Obro?cy strzeli?a 1 raz z si?? 4.000.000. Pow?oka agresora poch?on??a 50.000 uszkodze?.

Agresor Tester [1]

1649 GS [14 850 000 000 hp (pkt strukt.)] [Atk] [Pancerz]

Obro?ca Tester2 [1]

1 Dzia?o Orbitalne [600.000.000.000 hp] [Atk] [Pancerz]

Flota Agresora strzeli?a 1649 razy z si?? 660.000.000. Warto?? losowa przeg?osowa?a.

Agresor Tester [1]

1649 GS [14 850 000 000 hp (pkt strukt.)] [Atk] [Pancerz]

Obro?ca Tester2 [1]

ZNISZCZONY

W przestrzeni kosmicznej lata teraz 50.000.000.000 metalu i 30.000.000.000 kryszta?u.

Szanse powstania ksi??yca wynios?y 600000%

Samo dzialo wytrzymuje 3 rundy przy takim ataku, po 6 jest remis, dodaj teoche floty w obronie i pare innych dzial i policz ile bedize remisow i ile trzeba bedzie miec floty zeby to pojechac, to nie jest zly pomysl, jak go neguje tylko od strony wytrzymalosci i sily ataku tej machiny.

No za tak? cen? musi mie? jakie? plusy. Poza tym, kto to wybuduje?

Wymy?li?em co? dla ciebie. Siedziba Haker?w.

http://a-gen.ovh.org/index.php?go=show& ... ki&id=1474

Siedziba Haker?w pozwala na zhackowanie system?w Dzia?a Orbitalnego. Im wi?kszy poziom tym wi?ksze szanse ?e Ci si? uda.

Czas hackowania system?w Dzia?a Orbitalnego trwa 24h

Hackowa? mo?na tylko raz na 48h!!

Komunikat przy udanej pr?bie hackowania (brak siedziby hacker?w na atakowanej planecie)

(Agresor: Odrazu, p??niej jeden po 12h i jeden kiedy shackowano).

Odrazu: Twoi Hakerzy umiej?tnie pr?buj? wej?? do system?w Dzia?a Orbitalnego. Nie napotkali oporu. Zaczynaj? sia? spustoszenie.

Po 12h: Twoi Hakerzy zaatakowali systemy komunikacji mi?dzy dzia?em orbitalnym a planet? wpuszczaj?c gro?nego wirusa.

Po 24h: Twoi Hakerzy skutecznie zniszczyli wszystkie systemy Dzia?a Orbitalnego.

(Obro?ca)

Po Shackowaniu: Twoje Dzia?o Orbitalne straci?o komunikacj? z baz?. Zosta?o wy??czone, to sprawka jaki? haker?w.

Komunikat przy pr?bie hackowania (Kiedy wr?g ma mniejszy poziom siedziby haker?w)

(Agresor)

Odrazu: Twoi hakerzy umiej?tnie pr?buj? wej?? do system?w Dzia?a Orbitalnego. Napotkali op?r. Pr?buj? zniszczy? wrogich hacker?w.

Po 12h: Twoi hakerzy zaatakowali systemy komunikacji mi?dzy dzia?em orbitalnym a planet? wpuszczaj?c gro?nego wirusa. Twoi hakerzy stracili ??czno?? z dzia?em orbitalnym wroga.

Je?eli stracili ??czno??: Twoi hakerzy zostali skutecznie wyparci.

Po udanej pr?bie: Twoi hakerzy skutecznie zniszczyli wszystkie systemy Dzia?a Orbitalnego.

(Obro?ca)

Odrazu: Kto? zak??ca twoje systemy komunikacji z dzia?em orbitalnym. Twoi hakerzy pr?buj? odeprze? atak.

Po 12h (je?eli hakerzy wroga stracili ??czno?? z naszym dzia?em) Twoi hakerzy odparli atak. //(je?eli hakerzy wroga wpu?cili wirusa --> Twoi hakerzy byli zb?dni. Hakerzy wroga mieli lepsze umiej?tno?ci, i straci?e? komunikacj? z dzia?em orbitalnym.

Komunikat przy pr?bie hackowania (Kiedy wr?g ma wi?kszy poziom siedziby haker?w)

(Agresor)

Odrazu: Twoi hakerzy napotkali pot??ny op?r ze strony wrogich haker?w

Po 12h Twoim hakerom uda?o si? przedosta? przez lini? oporu wroga i zaczynaj? wgrywanie wirusa do komputera. Twoi hakerzy stracili dost?p do dzia?a orbitalnego wroga.

Po udanej pr?bie: Twoi hakerzy skutecznie zniszczyli wszystkie systemy Dzia?a Orbitalnego.

(Obro?ca)

Odrazu: Kto? ci? atakuje, ale to raczej zb?dne. Twoi hakerzy s? lepiej rozwini?ci.

Po 12h (je?eli odparli atak): Twoi hakerzy bez przeszk?d odparli atak. /(je?eli wr?g wgrywa wirusy): Twoi hakerzy byli zb?dni. Hakerzy wroga mieli farta, i straci?e? komunikacj? z dzia?em orbitalnym.