Skocz do zawartości

Nowy samochod


Gość karaluch

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich nie chce mi się czytac wypowiedzi ale.powiem coś z własnego doświadczenia przez dwa lata jeździłem Mazda 6 z 2002 roku 2.0benzyna 141 koni i powiem tak, za***ista sprawa lecz jak to japoniec ma dwa minusy jeden to ten przy akumulatorze a drugi to blacha, niestety niewychodzily w ocynku i tu problem, osobiście na te chwile mam Citroena Grand Picasso duży 7 osób spoko tylko problem powstaje gdy kompresor od tylnego zawieszenia szwankuje albo poduchy, drugie auto które mam to mazda 3 z 2003 1.6 benzyna. Zwinna wygodna ale pali więcej niż wczesniejsza dwulitrowa

 

 

Decyzja dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 3 2006 rok 1,6 benzyna 16v ...to auto to magia ,potrafi na w trasie jak się pilnuje spalić 5,9 benzyny na odcinku 330 km .... żona zjechała do 5,7 ... ale ja ekonom to zainstalowałem gaz ... 100 km za 12 zł , to przy droższym gazie ... Jestem jak na razie bardzo zadowolony , jeżdżę juz rok , gaz w połowie się zwrócił ... tylko mi 6 biegu brakuje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do pytania postawionego przez autora i podam jako dobry przykład auto którym sam jeżdżę :) Dostałem od rodziców podczas studiów i służy mi do dzisiaj. Dostałem go ~4-5 lat temu.

 

Hyundai Getz, 1.5crdi, 65kW, 2006 rok. Przebieg w dniu zakupu równiutkie 100000km, dzisiaj ma ~156000km.

 

Sprowadzony z Niemiec lekko puknięty - do wymiany był zderzak, reflektor po jednej stronie plus drążek, sworzeń wahacza i osłona przegubu. Całość, sprowadzenie, naprawa + inne opłaty wyszły koło 16k zł.

 

Do dzisiaj auto jeździ kompletnie bezproblemowo, w tym roku na początku wymieniłem sprzęgło i rozrząd bo już zaczął świergotwać, ale przez ostatnie 5 lat jedynymi naprawami były klocki/tarcze oraz oleje/filtry. czyli to co w każym samochodzie i tak trzeba wymieniać.

 

Spalanie - różne. Jeżdżąc po Szczecinie dystane do max 1km (bo uczelnie miałem blisko) zimą żarł nawet 8 litrów ... Latem, na trasie, pali 4,5l. Jak teraz dojeżdżam na uczelnię w Holandii i mam koło 5km, czyli cykl mieszany, pali mi około 5,5l / 100km, więc tragedii nie ma.

 

Szczerze polecam autko, chociaż z tego co wiem rynek jest w nie dość ubogi bo dość szybko schodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Niestety ale nie stac wiekszosci ludzi na samochod uzywany. Co mam tutaj na mysli .. otoz trafic na samochod w dobrym stanie jest bardzo ciezko. Bez porady jakiegos specjalisty lub bylego handlarza na pierwszy rzut oka moze byc wszystko ok. Wszystkie mankamenty niestety dopiero wychodza po czasie, a wiedze na ten temat ma zazwyczaj tylko i wylacznie sprzedajacy. Ja juz dalem sobie spokoj z ogladaniem uzywanych samochodow na serwisach ogloszeniowych. Aktualnie zbieram na cos nowego .. moze w ciagu najblizszych 2-3 lat uda mi sie dokonac zakupu. Szczerze to bardzo spodobala mi sie nowa Dacia ze swoja oferta - https://www.dacia.pl/ Wyglada bardzo nowoczesniej tylko zastanawia mnie jedna kwestia. Drogie sa ich auto w ekploatacji dlugoterminowej? Z tego co slyszalem to czesci nie sa drogie, natomiast moze ktos poruszy temat jak wyglada spalanie na miescie? Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze auto to auto służbowe. Jak masz firmę albo inną działalność to weź nowe w lizing albo najem długoterminowy. Wrzucasz sobie w koszt firmy i dziękuje pozdrawiam a za 2-3 lata nowe albo sobie wykupisz.

 

Jesli zarabiasz minimum 5tys+ miesiecznie :) bo obecnie leasing chodzi przykladowo za BMW serii 5 za jakies 1500 z duzym plusem do tego ubezpieczenie na rok 3000. Dodaj sobie dodatkowe koszty i uuz po zawodach i hajsie ;)

 

BTW. Jesli ktos szuka nowej fury marki BMW w warszawie to zapraszam na priv a mozemy załatwić coś taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zarabiasz minimum 5tys+ miesiecznie :) bo obecnie leasing chodzi przykladowo za BMW serii 5 za jakies 1500 z duzym plusem do tego ubezpieczenie na rok 3000. Dodaj sobie dodatkowe koszty i uuz po zawodach i hajsie ;)

 

BTW. Jesli ktos szuka nowej fury marki BMW w warszawie to zapraszam na priv a mozemy załatwić coś taniej ;)

No tak ale BMW serii 5 to nie oszukujmy się w naszym kraju auto mocno premium za które też trzeba więcej płacić. 

 

Zawsze można wybrać coś tańszego np. Mondeo, Focusa, Octawie itp itd. Zależy do czego co i jak. ;)

 

EDIT:

Oczywiście cena mocno zależy od wyposażenia danego auta... 

Edytowane przez szalejownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.