Skocz do zawartości

UNI5 Jeśli o uczciwość chodzi.. ..


Matura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! (Matura Uni5)

 

Niedługi czas temu straciłem moon'a postanowiłem się odwdzięczyć. Nie posiadałem wtedy jednak odpowiedniej floty (tylko garść niszczków). Mamy tu jednak fajną opcję skorzystania ze sklepu i możliwość kupna floty, surków itp., itd., etc. – i ja z tej opcji skorzystałem. Zainwestowałem dość sporo sumkę w surki i przetopiłem w flotę. Efekt był pozytywny....ale, do czego zmierzam:

Chodzi o to, że zaraz po tym wszystko straciłem..i nie było by żadnego problemu, gdyby nie fakt, iż flota nie była przeze mnie uzbierana w trakcie gry, lecz kupiona.

Flotę straciłem w nieuczciwy sposób jak się dowiaduję.

W parę sekund po jej powstaniu pojawił się -Marshal- również w parę sekund doleciał zupełnie z nikąd i tak o to pieniążki wcześniej zmienione w surki później we flotę zamieniły się w złom i pofrunęły razem z nim...Normalna sytuacja - na tym polega gra, powiecie.

Okej i nawet przyznam rację. Tyle że...to była nie uczciwa sytuacja!

Załóżmy że się z kimś o coś zakładamy - jeśli przegrywam zakład - to daję wcześniej umówione "coś" - i na odwrót jeśli wygrywam, to wygrywam (sprawa prosta) - jeżeli jednak w trakcie lub po fakcie (tak jak w tym wypadku) dowiaduję się że zakład był nie ważny bo jedna ze stron oszukiwała - co wtedy? Należy się zwrot? Odszkodowanie?. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o złomy od graczy

marshall, ormi, showi i tomi to można pisać podania na ogamtest o zwrot, bo kordy planet nie uzyskali oni legalnie.

 

No to bedziesz musiał ze 400 flot zwrocic chyba : )

powodzenia

z tego co wiem matura miał flote na matce wiec niebylo trudne jej znalezc

P.S. Z takim tłumaczeniem teraz bany powinno dostac ze 30-40 osob na u5 :)

bo ta mapka w wordpadzie ktora została zrobiona nielegalnie jak sie okazało była powysyłana do wielu graczy : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli komus zniszczyl flote i troche bunkru a nie mam juz raportu? raporty samo kasuje a troche mialem;] a nw czy moge pisac(zjechal marshal oczywiscie)

jesli admin moze to sprawdz logi

niepamietam dokladnie ile ale mialem sporo gs(kilkanascie bilionow zlomu bylo)

 

 

Wpisz swoj nick z gry w wyszukiwarce i w dziale sj st jak znajdzie sie twoje rw to masz dowod i mozesz pisac o zwrot floty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to troche bez sensu...

 

bot skanowal, zapisywal kordy, nie wyslylal atakow.

moim zdaniem za takie cos nie powinno byc zwrotu...

miec kordy gracza to jedno, atakowanie graczy to co innego. (uzywajac tez swoich umiejtnosci = opoznianie floty, wyliczanie, stres czy podstawi sie czy nie, itd)

 

mamy tez duzo takich sytulacji jak nieodebrany fs, widoczna flota na fali, itd, duzo zlomow jest nie tylko dzieki kordow z bota a z umiejtnosci (lub farta) zbanowaych graczy.

administracja zadecyduje ale proponuje dobrze przemyslec sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miec kordy gracza to jedno, atakowanie graczy to co innego. (uzywajac tez swoich umiejtnosci = opoznianie floty, wyliczanie, stres czy podstawi sie czy nie, itd)

 

mamy tez duzo takich sytulacji jak nieodebrany fs, widoczna flota na fali, itd, duzo zlomow jest nie tylko dzieki kordow z bota a z umiejtnosci (lub farta) zbanowaych graczy.

administracja zadecyduje ale proponuje dobrze przemyslec sprawe.

Czyli ktoś zbuguje sobie surowce (przykład z innego tematu), zrobi flotę i Cię zezłomuje. Według Ciebie nie należy Ci się zwrot. ;) Kordy były pozyskiwane w łatwiejszy, szybszy sposób. Sytuacja z surowcami jest taka sama. Łatwiej i szybciej ktoś je zdobył i Cię zaatakował.

 

Można mieć też pretensje o zakres daty, bo trzeba znaleźć moment w którym dostali (zobaczyli) te kordy, bo ktoś może podać rw z kilku miesięcy temu, ale wtedy mogli kordów nie mieć, albo z własnego źródła. Być może w logach widać, a może i nie. Różnie jest.

 

 

@EDIT Down

To to samo. Używanie dodatkowego oprogramowania, które pozyskuje nielegalnie kordy, to też podchodzi pod bugusing - w niewielkim stopniu, ale jest.

Gracz też zbugował surkę (czyt. gracz zdobył kordy), a potem sam atakował, korzystając z tego co zdobył wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dagger nie gadaj mi tutaj o sbugowanych surowcach (bo to bugusing) tutaj mowimy calkiem o czyms innym, mowimy o uzywniu dodatkowego oprogramowania.

bot ktory skanowal wszystkich graczy, zapisywal kordy i tworzyl linki do szpiegowania, ale to potem gracz musial atakowac, bot za niego tego nie zrobil.

 

nie miales floty to te kordy ci byly nie potrzebne, a bot surki na flote ci nie dawal.

 

to bym bardziej nazwal "cwaniakowaniem-oszukiwaniem".

 

ja swoje zdanie powiedzialem ale to administracja zadecyduje :)

Edytowane przez DanielDz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroty będą przyznawane jedynie graczom, którzy zostali zezłomowani przez owych graczy po 25 kwietnia 2012r.

Kordy były pozyskane nielegalnie, dzięki czemu gracze mogli skanować wszystkie planety bez wkładu i trudu w pozyskanie kordów graczy, a przez co można było znaleźć więcej flot a przede wszystkim szybciej. Zapewne nie każde podanie nadaje się do zwrotu, ale trzeba być konsekwentnym, gdybyś to ty został zezłomowany pewnie inaczej byś uznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakis absurd :) stracili flote bo nie chcialo im sie jej pilnowac i to jest teraz nie sprawiedliwe w stosunku do graczy ktorzy przed wyzej wymienionymi graczami uciekali i nie dali sie zlapac, poswiecajac swoj czas na ochrone statkow.. jedni meczyli sie taki czas zeby nie stracic flotki, a drudzy dostana rekompensate za lenistwo gratulacje ;)

 

w sumie juz wiem o co chodzi :) domyslilem sie..

 

@Matura

 

a co do Matury, skok w statystykach, pokazalo ze zakupiles flote, wiec lotka 30sec ataku i pozamiatane zwlaszcza ze cala flote miales swoim ukladzie slonecznym co to za problem ja znalesc? zwlaszcza dla takiego gracza jak Marshall? wyslales smsy, na flote ktora straciles teraz chcesz wyludzic zwrot? takie rzeczy powinny byc karane

Edytowane przez Stempel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matura widocznie postawić flotę tuż przed zliczaniem punktów i stąd ta szybka reakcja Marshalla.

Nawet gdyby nie mieli kordów to i tak by go ustrzelili skoro trzymał flotę na matce...

Gdybym ja trzymał to bym jej nie miał w ciągu kilku-kilkunastu godzin.

Z drugiej strony posiadanie dostępu do wszystkich kordów jest znacznym ułatwieniem, ale w przypadku kiedy gracz trzymał flotę na matcę to posiadanie tego ułatwienia nie miało żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ciach

w sumie juz wiem o co chodzi :) domyslilem sie..

 

ciach...

 

Nie ty jeden sie domyslasz : )

poprostu ostatnio to co tu sie dzieje to parodia ^^,

 

floty powinny byc wszystkim zwrocone a nie tylko dla kilku graczy.

bo to jest nie uczciwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poprostu astatowcy ktorzy zostali zezlomowani, po odzyskaniu floty beda chcieli dokupic jej wiecej..

Zalozmy ze Ci w/w gracze polowali na ok. 100 osob z flotami, z czego z 30 zezlomowali a reszta 70 osob ucieklo im flotami, bo jej pilnowali.. pomijajac to ze "kordy mieli nielegalnie zdobyte" bo to jest chore i w ogole nie ma nic do rzeczy.

I teraz tak.. oddajac tym 30 osobom ktore mialy w.., gdzies... bronienie swojej flotki, poszodowanymi bedzie te 70 osob ktore nie oszczedzaly swojego czasu na fsy i dogladanie non stop konta :) czy Tym osobom zostanie zwrocony cenny czas jaki na to poswiecili? skoro od 25 kwietnia agresorzy mieli nielegalne oprogramowanie.. to wszyscy mieli takie same szanse na utrate floty jak i na jej obronienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 0 argumentow i proba odworcenia kota ogonem :) jestem jak najbardziej za astatami bo ktos to nie mogl grac od poczatku servera moze nadrobic flote smsami.. ale nie o to mi chodzi, raczej o czas i umiejetnosci jak ktos traci flote to jego sprawa i to jak najbardziej NAM oceniac bo w przypadku oddania komus takiemu floty to MY na tym tracimy wszyscy, Ci ktorzy grali na tyle by ochronic swoja flote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że znalazło się paru zazdrosnych o te zwroty. To administracja ocenia co nadaje się do zwrotu a co nie. Wszelkie inne domysły proponuję zachować dla siebie, bo są one absurdalne.

 

jaka administracja ?

niewiem po co piszesz o sobie w kilku osobach

nie prosciej napisac prawde ? zwracam bo mi sie tak podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.