Skocz do zawartości

Naukowiec z ekspedycji - błędne zmniejszenie czasu


spinrad

Rekomendowane odpowiedzi

Załączyłem zmniejszenie badań za tryt - zniżka - 20% czasu.

 

Trafiłem na ekspedycji naukowca - zresztą już nie pierwszy raz - zmniejszenie czasu badań nie nastąpiło!

 

Ciekawostką jest również informacja o pakietach aktualnie przeze mnie posiadanych

 

"Naukowiec (-30% czas badań): do 07.01.1970 2:00:04"

 

"Zmniejszenie badań o 20% : 26.05.2012 12:49:54 (Pamiętaj, kolejne kupione pakiety się nie sumują !)"

 

Po pierwsze jeżeli już decyduję się na zmniejszenie czasu badań za tryt to powinno wszędzie się zgadzać.

 

Jednak w przypadku gdzie czas badań w jednym miejscu jest nieokreślony, a w drugim określony i jeszcze do tego wylosowuje naukowca to już nie do końca kumam o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowiec zmniejszy czas badania tylko przed rozpoczeciem a nie podczas ...

Zmniejszenie czasu badania za tryt chyba na tej samej zasadzie dziala...

 

Ale w przypadku aktywnego geologa+ złowiony na ekspedycji geolog zwiększa czas trwania wydobycia geologa+ to dlaczego tu tak nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam - mam dokładnie ten sam błąd. Załączenie skrócenia badań za tryt -> trafienie na naukowca w ekspedycji -> brak skrócenia badań z naukowca -> błędny komunikat "Naukowiec (-30% czas badań): do 07.01.1970 2:00:04"

 

Informowałem o tym deusx, ale nie wydaje się być zainteresowany jego naprawą !

Problem jest taki, że ten naukowiec nie skraca czasu badań, a ja tracę kolejny dzień 20 % zniżki z trytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowiec zmniejszy czas badania tylko przed rozpoczeciem a nie podczas ...

Zmniejszenie czasu badania za tryt chyba na tej samej zasadzie dziala...

jak pisał MiG oba te pakiety działają PRZED ODPALENIEM BADANIA, nie w trakcie.

 

Ale w przypadku aktywnego geologa+ złowiony na ekspedycji geolog zwiększa czas trwania wydobycia geologa+ to dlaczego tu tak nie działa ?

 

ok, a załóóżmy że by tak działało i co, odpalasz na naukowcu badanie które na naukowcu trwa 15 dni (przypominam że naukowiec za dodatki trwa 14 dni). po czym naukowiec sie kończy, więc i skrócenie sie kończy i zamiast 1 dnia do końca zostaje ponad 6 dni.

 

tak więc reasumując (zresztą gdzieś jest to napisane, nie pamiętam gdzie)

naukowiec i -20% czasu badań za 250k trytu skracają czas PRZED ODPALENIEM BADANIA

-3h, -12h, -5 dni i -10 dni skracają czas badania W TRAKCIE JEGO TRWANIA o ile jest możliwość skrócenia takiej ilości.

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 18:45

Cytat

(badanie któremu zostało 9 dni nie skrócisz za pomocą -10 dni, jedyne co zostaje to -5dni albo krócej)

Skąd ta wiedza? Bo skracałem nie raz tak i działało.

 

powiem tak, właśnie mi 2 osoba mówi że to w ten sposób też działa... a to nieco psuje mi plany, a tym samym wyliczenia które dla mnie robiłeś :D

niedługo nowe dostaniesz do policzenia :P

 

@

Nikt tu nie pisze, że mają działać w trakcie.

 

 

 

Używać można tylko jednego skrócenia - nie da się skrócić o 30% używając dwóch opcji.

Każdy poziom badania można skrócić tylko raz o 3h / 12h / 5 dni / 10 dni. Nie można użyć wszystkich skróceń lub wielokrotnie jednego na tym samym badaniu. Anulowanie badania NIE anuluje użycia trytu na danym poziomie - ponownie użyć trytu będzie można dopiero na następnym.

Można użyć dwa typy skróceń czasu badań (10% lub 20% na 20 dni + jedno z powyższych).

Skracanie o określoną liczbę godzin / dni odbywa się podczas aktywnego badania. Skracanie o określony % na 20 dni należy włączyć przed włączeniem badania.

tutaj: prawie sam koniec posta, przedostatni akapit, przed czasami badań http://forum.ogam.ne...-do-ekspedycji/

Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldi, wprowadzasz trochę w błąd. Jeśli kupimy naukowca na 14 dni, następnie weźmiemy badanie np. 20-sto dniowe, to po upływie naukowca badanie nie wydłuża nam się spowrotem. Pomyśl jaki by to miało sens przy badaniu np. 300-tu dniowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz jednak, problem Cię nie dotyczy, więc mógłbyś się nie wtrącać.

problem mnie nie dotyczy ale kolega szukał informacji to je dostał, dajnie że można już za samą chęć udzielenia informacji dostać opieprz, dzięki wielkie oby więcej takich graczy, jak będziesz znowu coś chciał napewno sie nie będę wtrącał

pozatym

Podbijam - mam dokładnie ten sam błąd.

jak widać masz taki sam problem więc przeczytaj, jak sie udało coś więcej wywnioskować to podziękuj a jak nie to kombinuj a nie pier*** że problem mnie nie dotyczy i mam sie nie wtrącać, bo chyba po to napisałeś tego posta, co nie ?

na dobrą sprawe problem nie dotyczy też Deusa bezpośrednio więc może i on sie wstrzyma z pomocą, co ?

 

 

Goldi, wprowadzasz trochę w błąd. Jeśli kupimy naukowca na 14 dni, następnie weźmiemy badanie np. 20-sto dniowe, to po upływie naukowca badanie nie wydłuża nam się spowrotem. Pomyśl jaki by to miało sens przy badaniu np. 300-tu dniowym?

sugerowałbym zwrócenie uwagi na początek zdania ;)

ok, a załóóżmy że by tak działało i co

tylko wytłumaczenie podałem z przykładem, nie żadne wprowadzanie w błąd Edytowane przez Goldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.