Skocz do zawartości

Księżyc


Celenol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie:)

Mam małe pytanie odnośnie niszczenia księżyców :)

Jeżeli dany gracz ma planete wraz z księżycem i chcę niszczyć ten księżyc. To musze go niszczyć jedynie gwiazdami śmierci i czy jeśli zniszcze księżyc to czy będą z tego jakieś surowce w zależności od wielkości księżyca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZ ze zniszczonego księżyca jeszcze nie powstają, ale jest to bardzo dobry pomysł :)

księżyc można niszczyć tylko GŚami, ale możesz dołączyć flotę, ponieważ przed zniszczeniem księżyca toczy się walka między flotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złomu z księżyca nie ma. Pojawia się, gdy stoi na nim jakaś flota, bo przed niszczeniem (tak jak powiedział spieriz) toczy się walka i cała wroga flota musi zostać zniszczona. Wtedy złom tworzy się z tej floty. Dopiero potem te GŚ, które zostały po walce, niszczą księżyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie ma pola zniszczeń po zniszczeniu księżyca ? Czy to jest nielogiczne że powstają pola zniszczeń ? Fakt może nie można na księżycu czegokolwiek wydobywać ale księżyc powstaje ze szczątków flot i obrony także moim zdaniem powinny powstać pola zniszczeń po zniszczeniu księżyca w zależności od wielkości danego księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc się owszem formuje ze szczątek, ale po jego zniszczeniu nie powstaje pz, księżyc jest niszczone przez gwizdy doszczętnie.

 

Można go zniszczyć tylko Gwiazdami Śmierci jak masz napisane wyżej, ale jeżeli jest na nim flota lub obrona możesz dołączyć jeszcze jakąś flotę. Jednak w przypadku, i to nie zostało napisane, gdy flota zostanie zniszczona podczas niszczenia księżyca, zniszczona zostanie cała, a nie tylko GŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem.

Wiec czemu nie możemy potraktować księżyca jak planety i zrobić pola zniszcze po jego zniszczeniu

1. przy zniszczeniu planety jest PZ? zacznijmy od tego, że planety zniszczyć się nie da. :D

 

(niecałkowitym przez Gwiazdy)

nie da się zniszczyć księżyca niecałkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to prostym językiem mówiąc , że skoro ze szczątków powstaję księżyc i jest opcja jego zniszczenia gwiazdami śmierci to czemu po zniszczeniu księżyca nie ma pola zniszczeń ? To taka moja mała idea oczywiście mogę się mylić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu po zniszczeniu księżyca nie ma pola zniszczeń

Księżyc ma za główne zadanie chować naszą flotę przed falangą. Podobnie jak obrona ma on odstraszać a nie kusić agresora. Jeżeli księżyc stanie się powodem do zysku, jego atut obrony naszej floty będzie żaden i nie będzie większych szans na obronę floty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji to może ze zniszczenia moona nie ma złomu i to bardzo dobrze ;)

ale gryzie mnie niezmiernie ze po utracie gs w trakcie niszczenia moona nie ma z nich złomu... wyparowują cale miliony gs tak jakby ich nie bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam ze % na zniszczenie moona jest teraz o jeszcze 30% latwiejszy...

a koszty tworzenia moona zostaly takie same.

zrobic duzego moona to ogromny koszt, do tego 20% (1 na 5)

moim zdaniem PZ z GS nie powinno byc, bo to agresor zaczyna misje agresywna, lecisz? ryzykujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że podczas niszczenia księżyca używają antymaterii, która anihiluje z materią, w wyniku czego powstaje jedynie energia.

 

 

 

 

Nazwa Gwiazda śmierci http://play.ogam.online/uni5/skins/reload/gebaeude/214.gif Największa stacja bojowa, której moc rażenia pochodzi ze strumienia grawitonów wysyłanego na cel."

 

 

tak więc nie ma antymaterii i materii które tworzą czystą energię. :)

Edytowane przez spieriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Braus

moglyby podnosic % zniszczenia ksiezyca i zmniejszac % straty GS

 

nie za wiele oczekujesz? Ta wersja to 0:2 dla agresora.

Nie zapominajmy, że obrońca też ma grawitony.

 

Ja bym proponował różnicę w grawitonach wyliczać. Jeśli agresor ma na plus grawitony, to zwiększa się szansa na zniszczenie moona.

Jeśli ma na minus, to zwiększa się szansa na utratę GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzic grawitony to tez nie taki glupi pomysl... :)

mozna by przemyslec wersje leona.

 

jezeli agresor ma wyzsze grawitony niz obronca to poprostu dodac % do niszczenia moona (pozostawiajac % straty na GS bez zmian)

a jezeli obronca ma wyzsze grawitony to dodac % na niszczenie GS (pozostawiajac % na niszczenie moona bez zmian)

 

tylko ze nie mozemy zrobic 1 liv grawitonow = 1% bo to byloby za latwe, tym bardziej przy duzych moonach...

mozna by narobic mase satelit, rozwinac grawitony do bardzo wysokiego poziomu i miec 10-15% przewage, a potem zdemontowac satelity...

1 liv za 1% totroche nie za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, żeby zwiększyć koszt grawitonów do na prawdę dużych ilości energii. Takich, żeby uzyskanie nawet 5 lvl było kosztowne.

 

Mi jednak kolejne grzebanie w wzorach na moony się nie widzi.. tyle już z tym było roboty, że nie ma co jeszcze komplikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś już dałem pomysł, aby uczynić grawitony bardziej pożyteczne. :)

http://forum.ogam.online/index.php?/topic/8173-rozwoj-grawitonow-zwiekszanie-na-zniszczenie-moona/#entry67303

 

(RG - Rozwój Grawitonów)

5 lvl RG - +1% na zniszczenie moona

8 lvl RG - +2% na zniszczenie moona

10 lvl RG - +3% na zniszczenie moona

12 lvl RG - +4% na zniszczenie moona

13 lvl RG - +5% na zniszczenie moona

14 lvl RG - +6% na zniszczenie moona

15 lvl RG - +7% na zniszczenie moona

16 lvl RG - +8% na zniszczenie moona

17 lvl RG - +9% na zniszczenie moona

18 lvl RG - +10% na zniszczenie moona

 

Więcej by się nie dało zwiększyć, bo jeśli ktoś już by się wykosztował na satelity, to bez problemu by niszczył wszystkie moony. Razem z tym pomysłem dołączam pomysł, aby zwiększyć ilość wymaganej energii do zbadania rozwoju grawitonów, np. o 150%. :smile:

 

 

ale w sumie to chyba Neriel ma rację z tym:

Mi jednak kolejne grzebanie w wzorach na moony się nie widzi.. tyle już z tym było roboty, że nie ma co jeszcze komplikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.