Skocz do zawartości

Koszt satelit słonecznych


Neriel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak deus zapragnął tematu to zarzucam temat.

Musimy ustalić koszt satelit słonecznych tak aby nie kosztowały "nic"

 

Moja propozycja:

 

200.000 kryształu

50.000 deuteru

Jest to 8-10 mld paliwa na planetę, a więc do 200 kkk mld paliwa na wszystkie planety.

 

Z ceną nie możemy przesadzić, żeby na tym codziennej surki nie zbierać od wszystkich dookoła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zwiększy koszt to zacznie się latanie tylko po to, żeby je złomować i derbis zbierać :D.

 

Ja miałem jeszcze jeden pomysł, ale go zaniechałem.

Nikt praktycznie nie buduje elektrowni, ponieważ jest to nieopłacalne.

Delikwent przestaje grać, satelity mu spadają i konto stoi bez wydobycia. Może zrobimy tak, że dla graczy z (i), ewentualnie (iI) kopalnie pracowały bez potrzeby energii ? Pomysł trochę dziwny, jednakże zwiększy ilość surowców w grze :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu nie mają ich złomować?

To jest cena za niski koszt energii - można utracić w nocy satelity. Poza tym wiele warte wg mojej propozycji by nie były. 12kkk paliwa? Ja tyle codziennie trzymam na nieobunkrowanych moonach i jakoś nikt nie atakuje.

No i można je obunkrować lub robić elektrownie (już napisałem do deusa o zwiększeniu ilości energii)

 

Kicha, damy bardziej opłacalne elektrownie - energii będzie więcej i dzięki temu nowi idlerzy będą mieli już energię na stałe. Nie trzeba im tego dawać po prostu zrobimy tak, żeby samo to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaś będzie wkr... z noobami na u3, którzy zamiast na ielów latają tylko po to by wnerwiać ludzi i satelity gasić, bo wam się uwidziało podwyższenie ceny, jakby to komukolwiek kiedykolwiek wcześniej przeszkadzało...

Taka prędkość, takie reguły rozumiem, ale nie przeginajcie z tym już, kolejna kupa do worka z kupą, już te spalanie gś zdzierżyłem, ale satelit jakoś nie potrafię xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaś będzie wkr... z noobami na u3, którzy zamiast na ielów latają tylko po to by wnerwiać ludzi i satelity gasić, bo wam się uwidziało podwyższenie ceny, jakby to komukolwiek kiedykolwiek wcześniej przeszkadzało...

Taka prędkość, takie reguły rozumiem, ale nie przeginajcie z tym już, kolejna kupa do worka z kupą, już te spalanie gś zdzierżyłem, ale satelit jakoś nie potrafię xD

Jakiś konkretny powód ?

Przecież równie dobrze teraz mogą Ci latać i niszczyć satelity. Po to wymyślona jest obrona, aby zniechęcała ona do niszczenia satelit czy zbierania surowców z planety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to Deus, że teraz te satelity trzeba będzie stawiać co 8h. To w ogóle się nie kalkuluje.

A stawiaj sobie elektrownie do takiego poziomu, żeby Ci zasiliła całą planetę, na terraformer to się nie wypłacisz, przy wyższej ekonomi to po prostu same straty. Można niby zrobić 50 na 50, ale w dalszym ciągu bez bunkra się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Zboju, mam plan aby zwiększyć opłacalność elektrowni, zmiana wielkości planet też zrobi swoje. Jednak problem będzie czy to wejdzie na stare uni..

Poza tym kto będzie ściągać satelity - poleciał byś po 10kkk paliwa? U mnie codziennie na niebronionych moonach leży 20kk całodobowo - zapraszam ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neriel ja bym nie leciał, Ty byś nie leciał, ale zawistne nubki z miejsc 70-100 z chęcią się pokuszą, byleby tylko dokopać topce. Jak nie złomując flotę, bo nie dadzą rady, to chociaż wnerwiać dzień w dzień gasząc satelity.

Nerwówka będzie i nic więcej, bo jak topka zacznie się mścić co jest pewne, to dopiero nowi sobie nie pograją xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbójnik a nie pomyślałeś, że te zawistne nubki 70-100 i tak przylecą jak nie zabezpieczysz planety obroną?

Jeśli nie po złom z satelit, to przylecą po surowiec. Może Ty takie ataki odbierasz jako złośliwe gaszenie świateł, ale większość z nich tak naprawdę leci po surowiec.

 

To że zgasło wszystko, to skutek uboczny ataku a i Twoja wina po części. Brak obrony, brak zasilania awaryjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gal Anonim

może zrób ankiety :))

ja tam jestem za żeby satelity były droższe:)

a jak by miały być droższe i założymy że przed wprowadzeniem ktoś zbuduje ich 5 mld to przecież później zdemontuje je i będzie do przodu z surowcami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dobry pomysl przeciez, ludzie zaczna stawiac elektrownie sloneczne i fuzyjne po to one sa a tak sa bezuzyteczne. Bardzo dobry pomysl :)) A satelity trzeba będzie chronić i tak byc powinno, teraz zbyt proste jest i kazdemu dlatego sie ten pomysl nie podoba ;) satelity to tez flota, wiec tez mozna zlomowac, nie rozumiem w czym problem ? Jak sie nie podoba komus niech sobie elektrownie zbuduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zmiany związane z energia na istniejącym uni nie maja sensu, jak ktoś kiedyś pisał jest to gra strategiczna a tego typu modyfikacje maja wpływ na chociażby wybór pol do kolonizacji. Natomiast jeśli chodzi o nowe uni to jest jak najbardziej za, a propozycja 200.000 kryształu i 50.000 deuteru jest jak najbardziej do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak satelity będą tańsze niż zużyty deuter przez elektrownię fuzyjną :D

Zbójnik Tacy mali czy to lecą po surowce czy tylko po to by ci żarówki potłuc to znak że tam na dole też toczy się życie nie nie wszyscy patrząc że ktoś jest TOP to go omijają z daleka.

Może właśnie na takich co codziennie gaszą ci światło trza zwrócić uwagę bo może to będzie ktoś kto się nada w przyszłości na sojusznika i zasili sojusz jako świeża krew, rządna sukcesów i chcąca latać.

Czy myślisz że jak ktoś z topki do mnie wpadnie to jest jakiś wyczyn ?? Oni, ci mali mają super zabawę bo mają kogo ścigać a zezłomować marne 1kk UT to niezły derbis dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Musisz zaakceptować regulamin Warunki użytkowania.